Metin2RoSpeed
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Metin2RoSpeed

Forumul oficial: www.Metin2RoSpeed.ro
 
AcasaAlex fii atent. Propunere. - Pagina 3 EmptyUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Bine ai venit pe forumul www.metin2rospeed.ro

 

 Alex fii atent. Propunere.

In jos 
+25
JumpLike
xBASS
KenTxD
LikeABoss
ReactSin
KenT
MrJavra
qAwllinN
w1nNsTonN
cebrax
MrHyde
Robert
[GA]Shaimas
geulica5
xLionN
[Owner]Angel
KiCk299
TheGame
Umbrageous
Saladin
xBany
Cosminuu
SUA
xDeyuu
TheBlackCat
29 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
AutorMesaj
qAwllinN
Membru
Membru
qAwllinN


Data de inscriere : 04/02/2014
Varsta : 27
Localizare : Baia de Aries

Alex fii atent. Propunere. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Alex fii atent. Propunere.   Alex fii atent. Propunere. - Pagina 3 Icon_minitimeVin Apr 25, 2014 12:31 pm

Nu-i o idee buna asta cu marmurile,sti dece? Pentru ca eu nu o sa astept o saptamana ca sa imi pun al 5-lea bonus pe 1 item. O sa mor asteptand.... Mai bine in shop sau daca nu sa fie sansa de 5% sa cada continuu la mobi. Parerea mea Smile
Sus In jos
MrJavra
Membru
Membru



Data de inscriere : 15/04/2014
Varsta : 27

Alex fii atent. Propunere. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Alex fii atent. Propunere.   Alex fii atent. Propunere. - Pagina 3 Icon_minitimeVin Apr 25, 2014 12:35 pm

Daca va fi event odata pe saptamana cu marmura va costa cateva lingouri si asa ar fi mai bine Smile
Daca face cum spui tu ar fi cam prea 'pe tava'...
Sus In jos
TheBlackCat
Membru
Membru
TheBlackCat


Data de inscriere : 10/05/2013
Varsta : 29
Localizare : Paradis

Alex fii atent. Propunere. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Alex fii atent. Propunere.   Alex fii atent. Propunere. - Pagina 3 Icon_minitimeVin Apr 25, 2014 12:49 pm

qAwllinN a scris:
Hai sa nu complicam lucrurile,MrJavra,ca nu are rost,deci cel mai bine e sa fie toate in shop,cum zice Dana sau daca nu,sa fie in shop dau cc-urile,iar ss-urile sa cada la metine dar cu drop foarte mare xD
PS: LadyQiao esti BlackCat?? Vreau raspuns! Smile

Da, sunt BlackCat. De ce?  Suspect 
Sus In jos
qAwllinN
Membru
Membru
qAwllinN


Data de inscriere : 04/02/2014
Varsta : 27
Localizare : Baia de Aries

Alex fii atent. Propunere. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Alex fii atent. Propunere.   Alex fii atent. Propunere. - Pagina 3 Icon_minitimeVin Apr 25, 2014 12:55 pm

Doar asa,de curios Smile Smile Smile
Sus In jos
TheBlackCat
Membru
Membru
TheBlackCat


Data de inscriere : 10/05/2013
Varsta : 29
Localizare : Paradis

Alex fii atent. Propunere. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Alex fii atent. Propunere.   Alex fii atent. Propunere. - Pagina 3 Icon_minitimeVin Apr 25, 2014 12:58 pm

qAwllinN a scris:
Doar asa,de curios SmileSmileSmile

Tu esti Mihai sau xAllvaro ? afro 
Sus In jos
qAwllinN
Membru
Membru
qAwllinN


Data de inscriere : 04/02/2014
Varsta : 27
Localizare : Baia de Aries

Alex fii atent. Propunere. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Alex fii atent. Propunere.   Alex fii atent. Propunere. - Pagina 3 Icon_minitimeVin Apr 25, 2014 1:07 pm

Pe care dintre ei esti mai suparata? Smile)))


Ultima editare efectuata de catre qAwllinN in Vin Apr 25, 2014 9:27 pm, editata de 2 ori
Sus In jos
MrJavra
Membru
Membru



Data de inscriere : 15/04/2014
Varsta : 27

Alex fii atent. Propunere. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Alex fii atent. Propunere.   Alex fii atent. Propunere. - Pagina 3 Icon_minitimeVin Apr 25, 2014 1:17 pm

Angel, astept parerea ta despre adaugarea misiunilor la care primesti costume sau frizuri.
Sus In jos
Saladin
Membru
Membru
Saladin


Data de inscriere : 09/04/2014

Alex fii atent. Propunere. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Alex fii atent. Propunere.   Alex fii atent. Propunere. - Pagina 3 Icon_minitimeVin Apr 25, 2014 1:34 pm

Pune-le in shop sau  pune Npc de la care sa putem lua magiile G si P cu bani! :No1 
E plictisitor sa stai sa spargi pietre ca sa faci magiile in timpul asta am putea creste,  evolua iteme etc lol! si incearca sa pui armuri si arme mai noi minim 4 tipuri sa se poata evolua din una in alta.
SI da are dreptate Dana nu-l fa  PVm Hard ca pe ala no sa joace  nimeni plus ca sunt multe astfel de servere PVM Hard cu sute de jucatori,trebuie sa fie si un pic greu (nu exagerat) dar sa fie si distractiv totusi sa ai de plusat sa mai si esueze  si multe alte chestii. ei acuma sunt viteji dar cand s-or apuca si o sa vada ca dureaza sa cresti sa plusezi-evoluezi itemele li se usuca zambetul pe buze, fa-l PvP-PvM sa nu stai 10 ani sa faci 10%exp sau sa faci 1 P mai greu ca pe ro,sa nu fie nici usor mura in gura chiar sa zicem dificultate 60-65% parerea mea.
Bafta ,asteptam noutati respect:  cheers  cheers  cheers
Sus In jos
qAwllinN
Membru
Membru
qAwllinN


Data de inscriere : 04/02/2014
Varsta : 27
Localizare : Baia de Aries

Alex fii atent. Propunere. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Alex fii atent. Propunere.   Alex fii atent. Propunere. - Pagina 3 Icon_minitimeVin Apr 25, 2014 9:37 pm

Saladin a scris:
Pune-le in shop sau  pune Npc de la care sa putem lua magiile G si P cu bani! :No1 
E plictisitor sa stai sa spargi pietre ca sa faci magiile in timpul asta am putea creste,  evolua iteme etc lol! si incearca sa pui armuri si arme mai noi minim 4 tipuri sa se poata evolua din una in alta.
SI da are dreptate Dana nu-l fa  PVm Hard ca pe ala no sa joace  nimeni plus ca sunt multe astfel de servere PVM Hard cu sute de jucatori,trebuie sa fie si un pic greu (nu exagerat) dar sa fie si distractiv totusi sa ai de plusat sa mai si esueze  si multe alte chestii. ei acuma sunt viteji dar cand s-or apuca si o sa vada ca dureaza sa cresti sa plusezi-evoluezi itemele li se usuca zambetul pe buze, fa-l PvP-PvM sa nu stai 10 ani sa faci 10%exp sau sa faci 1 P mai greu ca pe ro,sa nu fie nici usor mura in gura chiar sa zicem dificultate 60-65% parerea mea.
Bafta ,asteptam noutati respect:  cheers  cheers  cheers


Nu-i idee foarte rea,dar un singur lucru nu se potriveste:dificultatea de 60-65%. Mai mica putin,ca asa te enervezi..... Si cu evolutia itemelor,sunt de acord,dar sa existe metale magice. Si am o idee misto pentru evolutie, rata la +4 sa fie 80% apoi pana la +6 sa fie 70%; la+7 sa fie 60%,la+8 sa fie 50% si la +9,ca sa fie interesant, 100%
Stiu,sunt nebun SmileSmileSmileSmileSmile Twisted Evil  jocolor 
Sus In jos
cebrax
Membru
Membru



Data de inscriere : 22/04/2014

Alex fii atent. Propunere. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Alex fii atent. Propunere.   Alex fii atent. Propunere. - Pagina 3 Icon_minitimeVin Apr 25, 2014 11:39 pm

Da...si eu zic sa fie mai mult PVP-PVM


Ultima editare efectuata de catre Himpex in Vin Mai 09, 2014 1:50 am, editata de 4 ori
Sus In jos
[Owner]Angel
Admin
Admin
[Owner]Angel


Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 33
Localizare : Targu Jiu
Comentarii : Pentru nelamuriri ma gasiti la : administrator@metin2rospeed.ro

Alex fii atent. Propunere. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Alex fii atent. Propunere.   Alex fii atent. Propunere. - Pagina 3 Icon_minitimeVin Apr 25, 2014 11:58 pm

Magii G sau P la npc nu veti vedea niciodata pe speed. Nici pe primul nu a exista asa ceva si nici nu va exista vreodata. Daca vrei sa ti iei magiile P direct dute pe un server PVP, acel npc isi gaseste rolul doar pe serverele pvp.
Magii direct P veti putea lua doar cu piatra curcubeu din itemshop daca nu doriti sa munciti putin.
Nici eu nu-I prea inteleg pe multi dintre voi si nici nu ati inteles ideea acestui server. Daca veti ajunge level maxim usor veti spune ca va plictisiti si ca nu se adauga mape etc, daca stati sa faceti lv si iteme nici asa nu va convine.

M-am gandit si eu la solutia cu cartile la invatatori pentru ca este totusi server privat si oricine sa poata face magiile G mai usor dar pentru magiile P sa munceasca putin sa caute SS sau sa le cumpere. Avand in vedere ca au o sansa de drop de 100% la metinele de 70+ cred ca este destul de promitator.
Am putea lasa cartile la invatatori daca ziceti ca este prea mult de lucru, pergamentele exorcizare, cititele concentrate si doar ss-ul sa fie gasit la metine.
Iar pe langa aceasta faza cu ss-urile ma gandisem si la pietrele de pus pe arme armuri, sa fie in shop sau metine?
Deoarece la fiecare piatra metin pica deja 100% un certificat de argint din care poti scoate o piatra +0+4.
Ganditi-va ca aceste lucruri v-ar aduce vanzare si ar face itemele mai valoroase. Multi ar cauta sa cumpere pietre+4, respectiv ss.

Cat despre marmure, pot fi obtinute din cufere clar de luna la misiuni, respectiv cu sistemul de puncte premium (fiecare metin iti ofera un punct premium cu care poti achizitiona ceva de la negustoare - marmura costa 25 puncte premium).
Sus In jos
http://metin2rospeed.ro
w1nNsTonN
Membru
Membru
w1nNsTonN


Data de inscriere : 23/04/2014
Varsta : 30
Localizare : Jud. Buzau, Oras Ramnicu Sarat

Alex fii atent. Propunere. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Alex fii atent. Propunere.   Alex fii atent. Propunere. - Pagina 3 Icon_minitimeSam Apr 26, 2014 12:51 am

Eu zic sa pui pietrele cum erau inainte, in rest sunt de acord cu tot ce ai spus ultima data.
Sus In jos
w1nNsTonN
Membru
Membru
w1nNsTonN


Data de inscriere : 23/04/2014
Varsta : 30
Localizare : Jud. Buzau, Oras Ramnicu Sarat

Alex fii atent. Propunere. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Alex fii atent. Propunere.   Alex fii atent. Propunere. - Pagina 3 Icon_minitimeSam Apr 26, 2014 12:52 am

App.. dc nu merge server-ul cu modate???
Sus In jos
qAwllinN
Membru
Membru
qAwllinN


Data de inscriere : 04/02/2014
Varsta : 27
Localizare : Baia de Aries

Alex fii atent. Propunere. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Alex fii atent. Propunere.   Alex fii atent. Propunere. - Pagina 3 Icon_minitimeSam Apr 26, 2014 1:55 am

[Owner]Angel a scris:
Magii G sau P la npc nu veti vedea niciodata pe speed. Nici pe primul nu a exista asa ceva si nici nu va exista vreodata. Daca vrei sa ti iei magiile P direct dute pe un server PVP, acel npc isi gaseste rolul doar pe serverele pvp.
Magii direct P veti putea lua doar cu piatra curcubeu din itemshop daca nu doriti sa munciti putin.
Nici eu nu-I prea inteleg pe multi dintre voi si nici nu ati inteles ideea acestui server. Daca veti ajunge level maxim usor veti spune ca va plictisiti si ca nu se adauga mape etc, daca stati sa faceti lv si iteme nici asa nu va convine.

M-am gandit si eu la solutia cu cartile la invatatori pentru ca este totusi server privat si oricine sa poata face magiile G mai usor dar pentru magiile P sa munceasca putin sa caute SS sau sa le cumpere. Avand in vedere ca au o sansa de drop de 100% la metinele de 70+ cred ca este destul de promitator.
Am putea lasa cartile la invatatori daca ziceti ca este prea mult de lucru, pergamentele exorcizare, cititele concentrate si doar ss-ul sa fie gasit la metine.
Iar pe langa aceasta faza cu ss-urile ma gandisem si la pietrele de pus pe arme armuri, sa fie in shop sau metine?
Deoarece la fiecare piatra metin pica deja 100% un certificat de argint din care poti scoate o piatra +0+4.
Ganditi-va ca aceste lucruri v-ar aduce vanzare si ar face itemele mai valoroase. Multi ar cauta sa cumpere pietre+4, respectiv ss.

Cat despre marmure, pot fi obtinute din cufere clar de luna la misiuni, respectiv cu sistemul de puncte premium (fiecare metin iti ofera un punct premium cu care poti achizitiona ceva de la negustoare - marmura costa 25 puncte premium).

Alex frate,ma bucur ca ti-a placut ideea cu cartile la invatator si cu ss-urile la metine. Dar cu pietrele,eu sunt de acord,dar nu in totalitate,adica,daca ai putea sa le faci pe toate plusabile,atunci sunt de acord,adica,daca iti cade piatr+0,sa o poti face pana la+4 sau la+6,depinde cum vrei sa fie.... Si foarte important,daca e pvm,atunci neaparat metal magic la npc,pentru ca o sa fie horror fara ele,doar cu blessuri dealea.... Parerea mea
Pace....
Ps: De ce e inchis server1,ala cu modatele??? Ca mi-as mai omori si eu timpul pe acolo Smile
Sus In jos
MrJavra
Membru
Membru



Data de inscriere : 15/04/2014
Varsta : 27

Alex fii atent. Propunere. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Alex fii atent. Propunere.   Alex fii atent. Propunere. - Pagina 3 Icon_minitimeSam Apr 26, 2014 2:05 am

Acum cand e inchis serverul cu moduri toti vreti sa intrati.
Itemele de upgrade ar fi bine sa fie intr'un npc, si mai bine fara metal magic.
Ideea cu pietrele este foarte buna, si Angel, daca ai putea sa pui sa iti cada cufere clar de luna mai repede ar fi bine, poti sa bagi sa iti dea adaugator bns si schimbator bns Smile.
Sau daca voi vreti neaparat metal ar putea sa fie bagat la metine, ca ss-urile.
Sus In jos
qAwllinN
Membru
Membru
qAwllinN


Data de inscriere : 04/02/2014
Varsta : 27
Localizare : Baia de Aries

Alex fii atent. Propunere. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Alex fii atent. Propunere.   Alex fii atent. Propunere. - Pagina 3 Icon_minitimeSam Apr 26, 2014 2:55 am

MrJavra a scris:
Acum cand e inchis serverul cu moduri toti vreti sa intrati.
Itemele de upgrade ar fi bine sa fie intr'un npc, si mai bine fara metal magic.
Ideea cu pietrele este foarte buna, si Angel, daca ai putea sa pui sa iti cada cufere clar de luna mai repede ar fi bine, poti sa bagi sa iti dea adaugator bns si schimbator bns Smile.
Sau daca voi vreti neaparat metal ar putea sa fie bagat la metine, ca ss-urile.
Da,si asa cum zici tu e bine,cu metalele,dar add si schimba bns sa fie la npc. SI cu metalele,sa pice mai multe de la un metin,nu numai unu,asa,cate 3 la fiecare metin :DSa fie rata de 70% la metine de pana la metine de 60 si de acolo in sus,100% rata

Si tot nu stie nimeni dc nu merge sv1?


Ultima editare efectuata de catre qAwllinN in Sam Apr 26, 2014 2:56 am, editata de 1 ori
Sus In jos
KiCk299
Membru
Membru
KiCk299


Data de inscriere : 09/04/2012

Alex fii atent. Propunere. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Alex fii atent. Propunere.   Alex fii atent. Propunere. - Pagina 3 Icon_minitimeSam Apr 26, 2014 2:55 am

Eu unu as zice să adaugi pergamentele exorcizare, cititele concentrate la Invatatori de unde iei cartile pentru G-uri și doar ss-urile sa pice din pietrele metin pentru că mulți or să stea cam mult sa se chinuie sa faca G-uri ... daca nu sunt băgate exorcizare si concentrate !
Sus In jos
KiCk299
Membru
Membru
KiCk299


Data de inscriere : 09/04/2012

Alex fii atent. Propunere. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Alex fii atent. Propunere.   Alex fii atent. Propunere. - Pagina 3 Icon_minitimeSam Apr 26, 2014 2:55 am

Eu unu as zice să adaugi pergamentele exorcizare, cititele concentrate la Invatatori de unde iei cartile pentru G-uri și doar ss-urile sa pice din pietrele metin pentru că mulți or să stea cam mult sa se chinuie sa faca G-uri ... daca nu sunt băgate exorcizare si concentrate !
Sus In jos
qAwllinN
Membru
Membru
qAwllinN


Data de inscriere : 04/02/2014
Varsta : 27
Localizare : Baia de Aries

Alex fii atent. Propunere. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Alex fii atent. Propunere.   Alex fii atent. Propunere. - Pagina 3 Icon_minitimeSam Apr 26, 2014 2:57 am

KiCk299 a scris:
Eu unu as zice să adaugi pergamentele exorcizare, cititele concentrate  la Invatatori de unde iei cartile pentru G-uri și doar ss-urile sa pice din pietrele metin pentru că mulți or să stea cam mult sa se chinuie sa faca G-uri ... daca nu sunt băgate  exorcizare si concentrate !
Kick frate,da-mi add: g3n3ration_alin,sa te am pe acolo,ca diseara tre sa vb ceva,acuma nu mai am timp sa te intreb Very Happy
Sus In jos
MrJavra
Membru
Membru



Data de inscriere : 15/04/2014
Varsta : 27

Alex fii atent. Propunere. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Alex fii atent. Propunere.   Alex fii atent. Propunere. - Pagina 3 Icon_minitimeSam Apr 26, 2014 3:58 am

Vreti sa fie prea usor ...
Sa faci P imediat, sa faci iteme +9 imediat... de ce nu deschide serverul cu moduri dar scoate modurile si 6/7 ... ?
Sus In jos
TheBlackCat
Membru
Membru
TheBlackCat


Data de inscriere : 10/05/2013
Varsta : 29
Localizare : Paradis

Alex fii atent. Propunere. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Alex fii atent. Propunere.   Alex fii atent. Propunere. - Pagina 3 Icon_minitimeSam Apr 26, 2014 4:20 am

ShiftPower a scris:
Mie unul mi se pare ok sa se dropeze la metine , oricum le vom sparge , si de ce sa nu ne pice ceva folositor ? In cazul nostru cc-urile si ss-urile . Metine or sa fie cate vreti , atat in map1 cat si map2 , plus hartile secundare :-j . De aia e server PvM si voi tot ziceti ca sa fie si PvP , pai mie unul mi se pare ca e cat se poate de PvP atata timp cat muncesti destul de putin zic eu pentru magii ( una e cand vine unu si iti da un dmg cu magie la P si una e cand vine si iti da un dmg cu magie la G , deci o sa va starneasca sa lucrati din ce in ce mai mult pentru magiile voastre, si din cate a zis Angel in ultimul post pica destul de usor , asa ca FRATILOR chiar nu va inteleg ) . Si hai sa va zic ceva o sa fie server PvM dar si PvP din cate am inteles din comentarile voastre   , de ce sa nu se dropeze la metine ??? Ca poate uni or sa stea mai rau cu yangu sa le cumpere din shop, si o sa ii convina mai mult sa sparga cateva metine ca sa faca G si apoi P [ DE AIA SE NUMESTE JOCUL METIN MAI FRATILOR] , in plus de asta nici nu va plictisiti pe server , aveti activitate . Iar cu itemele ? Eu presupun ca o sa fie ok , nu cred ca o sa va convina sa aveti din prima toti aceleasi iteme la fel de bune , fiecare sa munceasca nitel pentru itm lui . Si aici stati linistiti ca nu cred ca o sa va ia o vesnicie cum va tot plangeti voi , ati vrea totul pe tava dintr-o data ..Asa unde mai e farmecul jocului ? Adaca au toti detoate..toti o sa fiti la fel , si o sa va plictisiti pe server. Iar cu level , nu cred ca o sa fie o problema , momentan din cate am vazut va fi 105 , deci o sa crestem posibil la inceput usor , iar apoi catre ultimele 20-30 levele banuiesc ca va incepe sa devina din ce in ce mai greu  , ca doar de aia e si PvM serverul. Voi vreti sa aveti dintr-o data de toate..daca s-ar putea o luna maxim , sa aveti deja level maxim cu tot ce se poate. Ok , sa zicem ca daca ar fi dupa voi intr-o luna terminati jocul cu lv cu itm cu tot . Si apoi ce faceti ? Ca inafara ca stati prin mape si va luati de cei mici in lv , si ii vorbiti de urat altceva nu o sa faceti , deci o sa va plictisiti maxim. Sau daca voua va place sa stati pe un metin sa barfiti atunci duceti-va frate pe un server PvP unde totu va este pe tava , si numai sa barfiti (si ce activitati extravagante mai aveti voi ) mai aveti de facut. Eu unu nu m-as juca pe un server in care sa pot termina imediat tot , cat se poate de repede..atunci nu mai are farmec jocul , pe scurt e un fel de PvP easy ce vreti voi .
  Prima data ganditi , inainte sa va aruncati cu comentari in vant , [Use your brain , it's free ] . Ganditi-va ca trebuie cofigurat serverul astfel incat sa ai ce sa faci pe el  nu sa faci repede tot imediat si apoi sa stai sa te plictisesti pe server. Vreti sa fiti buni ? Atunci puneti osul la treaba .
A da si am mai vazut in comentarile anterioare ,  posturi gen " nu stiu care are chef sa isi bata capul la lvl pe un server abia deschis " Cum ziceam ganditi inainte sa spuneti ceva , din comentarile voastre reiese ca voi chiar ati vrea sa faceti lv in maxim cateva saptamani si gata , apoi pauza totala , si la asta ma refer la barfit maxim pana va plictisiti si de aia , apoi parasiti serverul , ca ziceti ca e prea plictisitor si ca nu aveti ce face.
A da si inca un detaliu micut inainte de incheiere , serverele astea sunt cautate din cate am vazut , si se populeaza ele singure  destul de repede fara sa ii faci prea multa reclama . Pentru ca tot ce e facut original si bine pus la punct atrage lume . Iar din cate am vazut Angel stie ce face pentru ca Speedul este printre primele private deschise din Romania ,deci este un server de mare longitudine si calitate . Si credeti-ma  o rezistat atata , pentru ca el o  stiut ce sa faca. A rezistat aproximativ 5 ani , ceea ce e un lucru mare realizat  , se poate mandri cu asa ceva . Nu ati vazut ? Multe private se deschid azi , va fura toti bani si maine se inchid. Asa ca ganditi-va bine inainte sa ziceti ceva , cum am mai zis [Use your brain , it's free] .

Metin2RoSpeed 4 ever !

Use your brain ? ok , use it. Daca ai chef de ceva Hard PVM sunt o gramada de servere super populate, de ce cineva ar alege sa stea aici sa se chinuie cand poate sa se chinuie pe altele cu playeri ? Si ar fi cazul sa nu jignesti alte persoane care isi dau cu parerea, uite ca nu toti avem asa mult timp de intr-un joc, altii mai avem si viata reala, d-asta spun PvP-PvM geniule. Daca vrei sa stai sa-ti bati capul la lvl du-te pe RO, asa "nu vei face lvl maxim intr-o saptamana" , vorba ta. Plus ca trebuie sa fie la indemana tuturor, daca tu poti sta 12 ore din 24 nu inseamna ca toti pot face asta. Si cum ai zis "gandeste-te inainte sa zici ceva", e un privat, nu oficial si nici macar nu ar trebui sa fie apropiat de oficial. And stop attacking me, ego.  :calm: Si da-mi un PM cu cine esti in joc, sa stiu si eu care geniu mai esti.  Embarassed 


Ultima editare efectuata de catre LadyQiao in Sam Apr 26, 2014 4:42 am, editata de 1 ori
Sus In jos
[Owner]Angel
Admin
Admin
[Owner]Angel


Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 33
Localizare : Targu Jiu
Comentarii : Pentru nelamuriri ma gasiti la : administrator@metin2rospeed.ro

Alex fii atent. Propunere. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Alex fii atent. Propunere.   Alex fii atent. Propunere. - Pagina 3 Icon_minitimeSam Apr 26, 2014 4:26 am

Momentan pietrele le-am adaugat la shop si sunt +4. As putea sa le fac la metine sa pice doar +3+4 si fara sa se pluseze. Sau le voi lasa mai bine la shop daca asta doriti. Metalul magic din cate imi aduc aminte, dar am sa si verific, este la shop, deoarece am pastrat itemele din serverul 1 in mare parte. Pana acum din spusele voastre, scoatem doar ss - voi lasa zen citite etc si in shop desi pica si la metine, eventual voi ridica putin pretul lor.

Serverul 1 nu mai functioneaza. Link: https://metin2ro.all-up.com/t21004-inchidere-server-de-joc#189862
Sus In jos
http://metin2rospeed.ro
TheBlackCat
Membru
Membru
TheBlackCat


Data de inscriere : 10/05/2013
Varsta : 29
Localizare : Paradis

Alex fii atent. Propunere. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Alex fii atent. Propunere.   Alex fii atent. Propunere. - Pagina 3 Icon_minitimeSam Apr 26, 2014 4:34 am

[Owner]Angel a scris:
Momentan pietrele le-am adaugat la shop si sunt +4. As putea sa le fac la metine sa pice doar +3+4 si fara sa se pluseze. Sau le voi lasa mai bine la shop daca asta doriti. Metalul magic din cate imi aduc aminte, dar am sa si verific, este la shop, deoarece am pastrat itemele din serverul 1 in mare parte. Pana acum din spusele voastre, scoatem doar ss - voi lasa zen citite etc si in shop desi pica si la metine, eventual voi ridica putin pretul lor.

Serverul 1 nu mai functioneaza. Link: https://metin2ro.all-up.com/t21004-inchidere-server-de-joc#189862

Tot nu sunt de acord cu ss la metine. Stau sa ma plimb dupa metine ore si ore sa fac un P? Si mai ales la lvl 50 sa zicem, cat de repede poti sparge un metin cu G? Pana la urma vrei sa fie PvM pur ? raspunde-mi sa stiu daca mai are rost sa fiu aici.
Sus In jos
cebrax
Membru
Membru



Data de inscriere : 22/04/2014

Alex fii atent. Propunere. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Alex fii atent. Propunere.   Alex fii atent. Propunere. - Pagina 3 Icon_minitimeSam Apr 26, 2014 5:09 am

ss si cartile ar trebui sa fie in shop ca inainte.....


Ultima editare efectuata de catre Himpex in Vin Mai 09, 2014 1:52 am, editata de 4 ori
Sus In jos
qAwllinN
Membru
Membru
qAwllinN


Data de inscriere : 04/02/2014
Varsta : 27
Localizare : Baia de Aries

Alex fii atent. Propunere. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Alex fii atent. Propunere.   Alex fii atent. Propunere. - Pagina 3 Icon_minitimeSam Apr 26, 2014 5:32 am

ShiftPower a scris:
LadyQiao poate nu m-am facut eu bineinteles. Uite cum sta treaba , eu nu atac pe nimeni aici daca tu asta crezi . Dar faptul ca nici macar nu astepti sa vezi cum e noul server.. asta ma omoara.. Zici doar ca ai vrea sa fie asa si asa , daca alt player are alta parere nu conteaza , trebuie sa fie exact cum vrei tu.. Cu G de la NPC si  cu toate chestile in shop . Poate gresesc dar.. macar asteapta sa vezi cum va fi . Si abia apoi sa incepi sa zici ca e greu. Daca uni au fost obisnuiti sa fie doar intr-un fel nu inseamna ca trebuie sa fie asa peste tot . E doar parerea mea . Bineinteles alti ma pot contrazice , sau sa aibe alte pareri .  Asa ca scuza-ma daca te-ai simtit jignita sau in orice alta stare de spirit dar eu mi-am zis doar parerea , nu am vrut si nici nu vreau sa jignesc pe cineva. Angel ne-a zis ca se pot procura destul de usor toate . Un metin se sparge usor [spargi 10 metine  deja ai 10 ss deci e un P daca ai noroc sa nu iti esueze ..altfel mai bati 2-3 care e problema?] . Iar magiile G iti sunt suficiente pana pe la lv 55+ abia de acolo in colo daca vei avea nevoie de P , dar daca sti sa joci bine jocul abia de pe la 65+ vei avea nevoie..in fine asta e alta poveste..hai sa nu deviem de la subiect. Daca jocul are lv 105 si tu ai P si de toate imediat vei ajunge urgent la level maxim . Si apoi ce faci dupa ce ajungi la lv max? Te plictisesti si paresesti serverul ca zici ca nu mai ai ce face pe el. Eu pot pune pariu ca la descrierea pe care ne-a facut-o Angel pana acum , daca sti sa joci jocul in maxim 2 luni sa zicem ai lv maxim , fara sa stai 24/24 pe el.Si tot zici ca playeri de ce sa joace aici ? Cand s-ar putea sa se dupa pe servere PvM direct populate . Stai linistita ca nu au fost direct populate asa cum le vezi tu acum . Totul s-a facut in timp. La inceput doar o sa ni sa para mai greu ca suntem primi playeri , dar dupa un timp jucat pe server nu cred ca o sa mai fiti de aceasi parere. [Orice lucru care il incepi de la 0 e mai dificil la inceput .. iar pe parcurs se diminueaza ]
In fine ..ideea e ca eu mi-am spus doar parerea  la fel ca si voi .  Nu m-am adresat nimanui cu cuvinte jignitoare , daca asta ati crezut , I'm sorry :-s . Parera mea e ca serverul e un fel de PvM mediu ..cel hard e mai greu de atata..acolo pierzi cum zici tu aproape ca pe oficial

Ok gata cu off topicul.. hai sa vorbim doar strict despre server ..nu sa facem chat  , si sa asteptam nautatile de la Angel .  bounce

OK frate,hai s-o luam altfel,ce zici tu e mult prea hard,intelegi? Nu e exagerat,se poate,dar cand joci 2-3 ore pe zi,nu ai cum sa faci lvl 105 si full P in 2-3 luni,iti zic eu,iti trebe jumate de an... Lumea ta e metinul,tu nu ai viata reala,tu nu ai nimic,si chiar crezi ca din 15 ss-uri faci un P?????? Te inseli,in medie iti trebuie vreo 30 de ss-uri ca sa faci un P,si asta daca ai noroc,daca nu,poti strica si peste 50 de ss-uri,si iti zic din propria experienta,si experienta asta am avut-o si pe servere pvp si pe servere pvm,dar sa nu zic nimic de oficial,pe care iti termini viata facand un P. Si cu asta am incheiat off topicul.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Alex fii atent. Propunere. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Alex fii atent. Propunere.   Alex fii atent. Propunere. - Pagina 3 Icon_minitime

Sus In jos
 
Alex fii atent. Propunere.
Sus 
Pagina 3 din 6Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Alex
» Pentru Alex K1D !!:D
» prezentare alex
» O propunere
» sal ma numesc alex sal all

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Metin2RoSpeed :: Metin2RoSpeed Old Server :: Nelamuriri-
Mergi direct la: