Metin2RoSpeed
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Metin2RoSpeed

Forumul oficial: www.Metin2RoSpeed.ro
 
AcasaAlex fii atent. Propunere. - Pagina 2 EmptyUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Bine ai venit pe forumul www.metin2rospeed.ro

 

 Alex fii atent. Propunere.

In jos 
+25
JumpLike
xBASS
KenTxD
LikeABoss
ReactSin
KenT
MrJavra
qAwllinN
w1nNsTonN
cebrax
MrHyde
Robert
[GA]Shaimas
geulica5
xLionN
[Owner]Angel
KiCk299
TheGame
Umbrageous
Saladin
xBany
Cosminuu
SUA
xDeyuu
TheBlackCat
29 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
AutorMesaj
xLionN
Membru
Membru



Data de inscriere : 18/01/2012
Varsta : 25
Localizare : Acasa

Alex fii atent. Propunere. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Alex fii atent. Propunere.   Alex fii atent. Propunere. - Pagina 2 Icon_minitimeSam Apr 12, 2014 8:55 am

Cum sa nu fie nicio problema dana?Nu tu ziceai ca download`u e ilegal in germania?Smile)))
Sus In jos
TheBlackCat
Membru
Membru
TheBlackCat


Data de inscriere : 10/05/2013
Varsta : 29
Localizare : Paradis

Alex fii atent. Propunere. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Alex fii atent. Propunere.   Alex fii atent. Propunere. - Pagina 2 Icon_minitimeSam Apr 12, 2014 9:01 am

xLionN a scris:
Cum sa nu fie nicio problema dana?Nu tu ziceai ca download`u e ilegal in germania?Smile)))

Va downloada altcineva pentru mine.  Basketball 
Sus In jos
xLionN
Membru
Membru



Data de inscriere : 18/01/2012
Varsta : 25
Localizare : Acasa

Alex fii atent. Propunere. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Alex fii atent. Propunere.   Alex fii atent. Propunere. - Pagina 2 Icon_minitimeSam Apr 12, 2014 9:14 am

Astea`s minciuni >Razz
Sus In jos
TheBlackCat
Membru
Membru
TheBlackCat


Data de inscriere : 10/05/2013
Varsta : 29
Localizare : Paradis

Alex fii atent. Propunere. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Alex fii atent. Propunere.   Alex fii atent. Propunere. - Pagina 2 Icon_minitimeSam Apr 12, 2014 9:19 am

xLionN a scris:
Astea`s minciuni >Razz

Off topic ba.  silent Citeste pe internet daca nu crezi sau intreaba-l pe Angel.  Rolling Eyes 
Sus In jos
xLionN
Membru
Membru



Data de inscriere : 18/01/2012
Varsta : 25
Localizare : Acasa

Alex fii atent. Propunere. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Alex fii atent. Propunere.   Alex fii atent. Propunere. - Pagina 2 Icon_minitimeSam Apr 12, 2014 10:37 am

Poate sa`mi spuna si presedintele Germaniei ca nu se poate downloada ca tot nu`l cred asa ca n`am pe cine sa intreb:))))
Sus In jos
geulica5
Membru
Membru
geulica5


Data de inscriere : 30/05/2012
Varsta : 25
Localizare : In Deva

Alex fii atent. Propunere. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Alex fii atent. Propunere.   Alex fii atent. Propunere. - Pagina 2 Icon_minitimeSam Apr 12, 2014 11:05 am

dece offtopic acest topic este pentru discuita noului server care va fi ca sa nu mai creeam altele
Sus In jos
TheBlackCat
Membru
Membru
TheBlackCat


Data de inscriere : 10/05/2013
Varsta : 29
Localizare : Paradis

Alex fii atent. Propunere. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Alex fii atent. Propunere.   Alex fii atent. Propunere. - Pagina 2 Icon_minitimeSam Apr 12, 2014 11:09 am

geulica5 a scris:
dece offtopic acest topic este pentru discuita noului server care va fi ca sa nu mai creeam altele

Ziceam ca Lion face Off topic, adica vorbeste despre altceva, si nu despre server.
Sus In jos
geulica5
Membru
Membru
geulica5


Data de inscriere : 30/05/2012
Varsta : 25
Localizare : In Deva

Alex fii atent. Propunere. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Alex fii atent. Propunere.   Alex fii atent. Propunere. - Pagina 2 Icon_minitimeSam Apr 12, 2014 11:17 am

aaa ok sper ca serverul sa fie deschis peste 2-3 luni
Sus In jos
[Owner]Angel
Admin
Admin
[Owner]Angel


Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 33
Localizare : Targu Jiu
Comentarii : Pentru nelamuriri ma gasiti la : administrator@metin2rospeed.ro

Alex fii atent. Propunere. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Alex fii atent. Propunere.   Alex fii atent. Propunere. - Pagina 2 Icon_minitimeSam Apr 12, 2014 1:26 pm

2-3 luni este putin cam exagerat cred. Downloadul "ilegal" este defapt pirateria. Aceste jocuri sunt free-to-play deci nu este ilegala descarcarea lor niciunde. Poate providerul de internet are limita de upload, eventual nu permite descarcarile externe datorita traficului mare consumat. In aceasta situatie nu ma pot pronunta. Incercati sa discutati strict pe subiect.
Sus In jos
http://metin2rospeed.ro
TheBlackCat
Membru
Membru
TheBlackCat


Data de inscriere : 10/05/2013
Varsta : 29
Localizare : Paradis

Alex fii atent. Propunere. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Alex fii atent. Propunere.   Alex fii atent. Propunere. - Pagina 2 Icon_minitimeSam Apr 12, 2014 6:22 pm

[Owner]Angel a scris:
2-3 luni este putin cam exagerat cred. Downloadul "ilegal" este defapt pirateria. Aceste jocuri sunt free-to-play deci nu este ilegala descarcarea lor niciunde. Poate providerul de internet are limita de upload, eventual nu permite descarcarile externe datorita traficului mare consumat. In aceasta situatie nu ma pot pronunta. Incercati sa discutati strict pe subiect.

Deci aproximativ o luna , sa speram. Asteptam toti sa se faca cat mai repede.  bounce 
Sus In jos
geulica5
Membru
Membru
geulica5


Data de inscriere : 30/05/2012
Varsta : 25
Localizare : In Deva

Alex fii atent. Propunere. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Alex fii atent. Propunere.   Alex fii atent. Propunere. - Pagina 2 Icon_minitimeSam Apr 12, 2014 11:11 pm

Angel, cand o sa fie gata serverul sa anunti cu cateva zile inainte sa ne pregatim sa crestem toti o sa ne chinuim sa fim pe primul loc o sa fie un concurs Very Happy
Sus In jos
[GA]Shaimas
Moderator
Moderator
[GA]Shaimas


Data de inscriere : 29/06/2012
Localizare : Far away

Alex fii atent. Propunere. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Alex fii atent. Propunere.   Alex fii atent. Propunere. - Pagina 2 Icon_minitimeLun Apr 14, 2014 9:41 pm

geulica5 ,

Stai liniştit că o să fiţi anunţaţi cu cateva zile înainte de a se deschide serverul. Iar despre data deschiderii noului server.. rămâne de văzut , deoarece mai sunt unele lucruri de terminat .


Have a nice day !
Sus In jos
http://metin2rospeed.ro/
TheBlackCat
Membru
Membru
TheBlackCat


Data de inscriere : 10/05/2013
Varsta : 29
Localizare : Paradis

Alex fii atent. Propunere. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Alex fii atent. Propunere.   Alex fii atent. Propunere. - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Apr 17, 2014 2:02 pm

[GA]Shaimas a scris:
geulica5 ,

Stai liniştit că o să fiţi anunţaţi cu cateva zile înainte de a se deschide serverul. Iar despre data deschiderii noului server.. rămâne de văzut , deoarece mai sunt unele lucruri de terminat .


Have a nice day !

aha :-?
Sus In jos
Robert
Membru
Membru
Robert


Data de inscriere : 20/06/2013
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti

Alex fii atent. Propunere. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Alex fii atent. Propunere.   Alex fii atent. Propunere. - Pagina 2 Icon_minitimeDum Apr 20, 2014 11:25 am

Alex o propunere pentru server-ul pvm . Pune doar itemele dupa oficial , Otel-Pose-Beta . Batalie-Sirus-Beta Smile bounce 
Sus In jos
MrHyde
Membru
Membru
MrHyde


Data de inscriere : 20/04/2014

Alex fii atent. Propunere. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Alex fii atent. Propunere.   Alex fii atent. Propunere. - Pagina 2 Icon_minitimeLun Apr 21, 2014 3:22 pm

Nu vreau sa va iau cheful tuturor,dar am mai auzit asta si la celalalt server pvm si nu il mai vad.
Inainte sa fiti o turma care se imbata cu apa eu pun raul inaintea binelui,degeaba e serverul mai bine facut decat celalalt pentru ca daca nu face Alex reclama la server si nu ma refer la dalea cum am vazut la pvp ma refer la o reclama bine facuta care sa fie postata cu o luna minim inainte si sa fie reclama platita care costa 5 euro din cate stiam eu.
Si sunt sigur ca serverul asta o sa fie si ca ala pvm de dinainte si ca pvp-ul de acuma si o sa iti dau 2 motive.
Primul este legat de purul fapt ca uni s-au saturat de jocuri de genul asta si ori au bac ori facultate ori se pregatesc pentru bac(totul este legat de scoala).Cred ca sti mai bn ca mn la ce ma refer si al doilea este legat de faptul ca toti copii care joaca sunt pe un server pe care sunt 1500 de jucatori sau chiar mai mult.
Asa ca daca treci de raul asta o sa ajungi la bine.
Sus In jos
cebrax
Membru
Membru



Data de inscriere : 22/04/2014

Alex fii atent. Propunere. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Alex fii atent. Propunere.   Alex fii atent. Propunere. - Pagina 2 Icon_minitimeMar Apr 22, 2014 2:43 am

Cand se deschide serverul ?


Ultima editare efectuata de catre Himpex in Vin Mai 09, 2014 1:48 am, editata de 3 ori
Sus In jos
Saladin
Membru
Membru
Saladin


Data de inscriere : 09/04/2014

Alex fii atent. Propunere. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Alex fii atent. Propunere.   Alex fii atent. Propunere. - Pagina 2 Icon_minitimeMier Apr 23, 2014 6:48 am

De sever-ul actual ar fi o minune sa se apuce jucatorii,cei care mai intra pe el sunt cei care stiu ca lucrezi la noul server si asteapta sa vada cum va fi noul server,desi mai intra si jucatori noi care se lasa dupa 5 minute dupa ce au creat contul.Iar in legatura cu faptul ca va fi, ca nu va fi ca celalalt server pvm,ca o sa fie frumos ca no sa fie nu incepeti sa trageti concluzii aiurea  pana nu o sa fie gata! Angel mai asteptam noutati in legatura cu server-ul ! Bafta sper sa fie interesant! cheers cheers cheers cheers
Sus In jos
w1nNsTonN
Membru
Membru
w1nNsTonN


Data de inscriere : 23/04/2014
Varsta : 30
Localizare : Jud. Buzau, Oras Ramnicu Sarat

Alex fii atent. Propunere. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Alex fii atent. Propunere.   Alex fii atent. Propunere. - Pagina 2 Icon_minitimeMier Apr 23, 2014 11:30 pm

Sunt de acord cu toate propunerile Smile)





Toate cele bune  respect: 
Sus In jos
qAwllinN
Membru
Membru
qAwllinN


Data de inscriere : 04/02/2014
Varsta : 27
Localizare : Baia de Aries

Alex fii atent. Propunere. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Alex fii atent. Propunere.   Alex fii atent. Propunere. - Pagina 2 Icon_minitimeVin Apr 25, 2014 9:21 am

Si eu sunt de acord cu aceste pareri ale voastre,dar adaugarea de bonus 6/7 va fi un lucru putin rau. SI ce vreu sa zic prin asta.... Vreau sa zis ca daca va fi sa-l pui doar in itemshop,atunci se vor forma 2 categorii de playeri,ca inainte, cei cu 6/7 si cei fara.... Si de la iteme normale pana la 6/7,fara donatie,iti trebe 4-6 luni,si rabdare cu carul...
SI am o interbare,azi 25.04.2014 serverul e Ofline,dc? De ieri sau alataieri e asa...... Vreau sa ma lamureasca cineva!!! Smile
Sus In jos
[Owner]Angel
Admin
Admin
[Owner]Angel


Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 33
Localizare : Targu Jiu
Comentarii : Pentru nelamuriri ma gasiti la : administrator@metin2rospeed.ro

Alex fii atent. Propunere. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Alex fii atent. Propunere.   Alex fii atent. Propunere. - Pagina 2 Icon_minitimeVin Apr 25, 2014 10:26 am

Vreau sa va spuneti parerea in legatura cu urmatorul aspect deoarece pe unele servere le-am vazut puse, pe altele nu si erau destul de populate:
Cartile competenta (CC) si piatra spiritului (SS) necesare magiilor M,G,P le doriti in shop sau vreti sa le procurati de la metine, eventual facand schimburi/vanzari de carti etc pentru a face jocul mai interesant?
In momentul actual serverul are setat ca orice piatra metin sa dropeze 3x carti competenta diferite (deci ar putea fi procurate destul de usor) iar piatra spiritului se dropeaza la metine cuprinse intre nivelele 45-65 cu sansa de 25% si metine de 65-90 cu sansa de 100%.

Astept pareri!
Sus In jos
http://metin2rospeed.ro
TheBlackCat
Membru
Membru
TheBlackCat


Data de inscriere : 10/05/2013
Varsta : 29
Localizare : Paradis

Alex fii atent. Propunere. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Alex fii atent. Propunere.   Alex fii atent. Propunere. - Pagina 2 Icon_minitimeVin Apr 25, 2014 11:21 am

[Owner]Angel a scris:
Vreau sa va spuneti parerea in legatura cu urmatorul aspect deoarece pe unele servere le-am vazut puse, pe altele nu si erau destul de populate:
Cartile competenta (CC) si piatra spiritului (SS) necesare magiilor M,G,P le doriti in shop sau vreti sa le procurati de la metine, eventual facand schimburi/vanzari de carti etc pentru a face jocul mai interesant?
In momentul actual serverul are setat ca orice piatra metin sa dropeze 3x carti competenta diferite (deci ar putea fi procurate destul de usor) iar piatra spiritului se dropeaza la metine cuprinse intre nivelele 45-65 cu sansa de 25% si metine de 65-90 cu sansa de 100%.

Astept pareri!

Vai de capul meu, da ce-l faci asa complicat? Fa sa iei de la NPC direct G si P faci cu ss. Nu-l fa asa greu ca multi n-or sa joace din cauza asta. Sa fie PvP-PvM, nu PvM, nu sa stau toata ziua sa fac iteme, plus ca trebuie ceva motivatie sa atragi playeri, daca vor Hard PvM se duc pe alte servere care sunt deja populate. Fa sa fie si usor dar si putin greu, incat sa poata juca oricine. De exemplu daca vine un copil in varsta de 13-14 ani si vede ce dificil e serverul renunta fara sa stea pe ganduri asa ca.. n-o sa fie populat. Si lvl-ul la fel, nu stiu care are chef sa isi bata capul la lvl pe un server abia deschis. Sper ca sunteti de acord cu mine. Astept si eu pareri in legatura cu ce am scris.  scratch
Sus In jos
qAwllinN
Membru
Membru
qAwllinN


Data de inscriere : 04/02/2014
Varsta : 27
Localizare : Baia de Aries

Alex fii atent. Propunere. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Alex fii atent. Propunere.   Alex fii atent. Propunere. - Pagina 2 Icon_minitimeVin Apr 25, 2014 12:14 pm

Parerea mea e ca ar fi mijto sa le procuram de la metine,dar cred ca ar dura cam mult,avand in vedere numarul metinelor care apar si  faptul ca nu tot timpul il spargi singur.... Si te alegi mai cu nimic..... Dar in principiu eu sunt de acord,insa am o idee mai buna,pune cartile de competenta in shop si doar piatra spiritului sa fie dropata la metine. E doar o parere Very Happy
Sus In jos
MrJavra
Membru
Membru



Data de inscriere : 15/04/2014
Varsta : 27

Alex fii atent. Propunere. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Alex fii atent. Propunere.   Alex fii atent. Propunere. - Pagina 2 Icon_minitimeVin Apr 25, 2014 12:17 pm

La unele servere populate faci rost de carti si ss-uri de la metine, in map 2 sunt foarte multe metine, cad cufere la ele... angel daca poti baga misiuni la care sa primesti diferite iteme... costume care dau exp % sau rezistente (magie/sabie..etc)...
Citit concentrate si restul ar fi bine sa le primesti la cufere clar de luna...
Sus In jos
qAwllinN
Membru
Membru
qAwllinN


Data de inscriere : 04/02/2014
Varsta : 27
Localizare : Baia de Aries

Alex fii atent. Propunere. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Alex fii atent. Propunere.   Alex fii atent. Propunere. - Pagina 2 Icon_minitimeVin Apr 25, 2014 12:25 pm

Hai sa nu complicam lucrurile,MrJavra,ca nu are rost,deci cel mai bine e sa fie toate in shop,cum zice Dana sau daca nu,sa fie in shop dau cc-urile,iar ss-urile sa cada la metine dar cu drop foarte mare xD
PS: LadyQiao esti BlackCat?? Vreau raspuns! Smile
Sus In jos
MrJavra
Membru
Membru



Data de inscriere : 15/04/2014
Varsta : 27

Alex fii atent. Propunere. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Alex fii atent. Propunere.   Alex fii atent. Propunere. - Pagina 2 Icon_minitimeVin Apr 25, 2014 12:28 pm

Nu complicam nimic dar trebuie sa avem ceva inafara de iteme, foarte valoros cu ce sa facem comert... marmura sa fie la cufere si faci event odata pe saptamana sa cada la mobi... si daca avem lingouri de 417 kk sau 500 kk ar fi bine... Smile
Sus In jos
Continut sponsorizat





Alex fii atent. Propunere. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Alex fii atent. Propunere.   Alex fii atent. Propunere. - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
Alex fii atent. Propunere.
Sus 
Pagina 2 din 6Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Alex
» Pentru Alex K1D !!:D
» prezentare alex
» O propunere
» sal ma numesc alex sal all

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Metin2RoSpeed :: Metin2RoSpeed Old Server :: Nelamuriri-
Mergi direct la: