Metin2RoSpeed
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Metin2RoSpeed

Forumul oficial: www.Metin2RoSpeed.ro
 
AcasaSfaturi pentru crearea unui set full mod  - Pagina 2 EmptyUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Bine ai venit pe forumul www.metin2rospeed.ro

 

 Sfaturi pentru crearea unui set full mod

In jos 
+18
ReePuLeTz
No On3
MasterLover
ScRe3nN
ħεяśǿniśś
Op3nN
xLupu
FrostBite
flo60007
ReMyX13
.kancuro
BlackEagle
♥Michael♥
artist88
OV1D1UU
mortisS
❼Days
Danny :]
22 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Danny :]
Membru Elite
Membru Elite
Danny :]


Data de inscriere : 28/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Iasi

Sfaturi pentru crearea unui set full mod  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sfaturi pentru crearea unui set full mod    Sfaturi pentru crearea unui set full mod  - Pagina 2 Icon_minitimeSam Ian 28, 2012 8:21 am

♥Michael♥ a scris:
Danny :] a scris:
♥Michael♥ a scris:
Danny :] a scris:
♥Michael♥ a scris:
Danny :] a scris:
artist88 a scris:
Eu zic ca rezistenta otrava e cam inutila ,eu sugerez mai bine rezistenta ninja ,eu am un sura si chiar daca ma otraveste ,am 0 rezsitenta otrava si imi ia 1k si cred din cauza rezistentei ninja din set ,dupa parerea mea e mai bine

Rezistenta ninja nu isi are rostul atata timp cat ai full aparare sageti si pumnal...!Iar daca intradevar vrei sa faci un mod cu rezistente...tot va trebui sa pui si rezistenta sageti...si rezistenta otrava daca vrei sa iei dmg mic ;]!!Asa ca eu unul prefer mod-urile bazate pe aparari pentru simplul fapt ca iau 0 dmg pe skill cu 100% aparari...lucru care nu este posibil cu 100% rez!!

Sa intervin si eu Smile)) 1 Modurile doar cu aparari sunt praf...
2 Orice rezistenta isi are rostu....dar nu peste 100%
3 Combina apararea-rezistenta...
4 Rezistenta Otrava 60%
5-Aparare 2 maini nu este doar pt armele 2 maini de war... !

Pentru mai multe sfaturi cei care doresc sa ma caute in pm... Tot ce spun eu este TESTAT !

Atunci te astept la un duel..tu cu un mod combinat si eu cu un mod full aparari!!
Tu o sa dai 0 dmg in mine ca warr,ninja,saman..iar daca planuiesti sa ma dobori cu arcu i-ati gandul!!Am 60% eschiva sageti si aparare foarte putina pentru dmg mic pe patrunzatoare Wink!!
Deci in concluzie ma poti atinge doar cu sura...si ala fara arma...adica cu bug,fiindca am si 100% sabie..!
Bafta =]]]]]!


Ma baiatule nu te contrazice ca nu stii... Un sura cu taisu fara arma te va rupe la fel si un ninja pe cal cu arcu care da skillu de la cal ... Pune mana si fa niste teste si ca sa iti arat ca nu vorbesc prostii stiai ca armele 1 mana cu 524 atac sunt in server ca 2 maini ? 8-| Cool

Eu am set mod de sura conceput altfel...Si fi sigur ca am luat la cunostinta aceste bugg-uri ;]!!!
Fiecare cu secretele lui sti cum e :]!!

desi am 100% sabie 100% magie ...am fost nevoit sa adaug si 100% rezistenta sura fiindca stim cu toti ca sura poate sa dea bine mersi arma jos si sa-si dea skill-urile in voie. Asta ai spus tu intr-un topic... Mi se pare sau modu ce l-ai postat pe forum e doar sa prostesti unii jucatori.... Parca nu combinai rezistentele cu apararile ? Smile

Am mentionat ca sura face exceptie si ca rezistenta impotriva sa trebuie sa se afle pe ABSOLUT ORICE MOD din motive evidente ;] !!
Sus In jos
flo60007
Membru
Membru



Data de inscriere : 02/02/2012

Sfaturi pentru crearea unui set full mod  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sfaturi pentru crearea unui set full mod    Sfaturi pentru crearea unui set full mod  - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Feb 02, 2012 6:20 am

Am si eu o intrebare,
am set mod cu aparari 100% toate si desi am 115% rezistenta la sageti de la ninja arc imi dau dmg si de 3k
si de pe cal si 11k
la fel de la sura cu risipire imi da si 6 k
daca puneam rezistenta sura si ninja 100% era mai bine? primeam dmg mai mic sau deloc?
Sus In jos
FrostBite
Helper
Helper
FrostBite


Data de inscriere : 14/01/2012
Localizare : Sibiu

Sfaturi pentru crearea unui set full mod  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sfaturi pentru crearea unui set full mod    Sfaturi pentru crearea unui set full mod  - Pagina 2 Icon_minitimeVin Feb 03, 2012 2:54 am

flo60007 a scris:
Am si eu o intrebare,
am set mod cu aparari 100% toate si desi am 115% rezistenta la sageti de la ninja arc imi dau dmg si de 3k
si de pe cal si 11k
la fel de la sura cu risipire imi da si 6 k
daca puneam rezistenta sura si ninja 100% era mai bine? primeam dmg mai mic sau deloc?
Impotriva risipei nu exista nici o rezistenta, nu ai cum sa eviti dmg dat de un sura pe risipa oricata rezistenta si aparari ai avea , iar pentru ninja arc eu as pune 80 rez ninja si vreo 40 rez la sageti
Sus In jos
Danny :]
Membru Elite
Membru Elite
Danny :]


Data de inscriere : 28/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Iasi

Sfaturi pentru crearea unui set full mod  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sfaturi pentru crearea unui set full mod    Sfaturi pentru crearea unui set full mod  - Pagina 2 Icon_minitimeVin Feb 03, 2012 5:52 am

flo60007 a scris:
Am si eu o intrebare,
am set mod cu aparari 100% toate si desi am 115% rezistenta la sageti de la ninja arc imi dau dmg si de 3k
si de pe cal si 11k
la fel de la sura cu risipire imi da si 6 k
daca puneam rezistenta sura si ninja 100% era mai bine? primeam dmg mai mic sau deloc?

In primul rand impotriva ninja mai bine pui rez 100% si renunti la pumnal si sageti...fiindca iei 2-3k Dmg maxim pe Skill de la ninja lama si de la ninja arc chiar mai putin,ca sa nu mai zic ca iei DMG putin de la ninja care da de pe cal Razz !Probabil iei 3K pe sageata...datorita faptului ca probabil ai aparare multa...peste 2k si n'ai deloc eschiva sageti Neutral !
Iar impotriva sura...orice ai pune nu poti reduce DMG suferit de la risipire Razz !!Risipirea este singura magie impotriva careia nu exista nici'un fel de aparare din pacate Razz !!
Sus In jos
xLupu
Membru
Membru
xLupu


Data de inscriere : 07/02/2012
Varsta : 28
Localizare : Iasi

Sfaturi pentru crearea unui set full mod  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sfaturi pentru crearea unui set full mod    Sfaturi pentru crearea unui set full mod  - Pagina 2 Icon_minitimeMier Feb 08, 2012 9:43 am

Ovidiu te contrazic...aparare 2 maini nu e numai la arme 2 maini...e impotriva la sura.(gheara si vartej)...faceti si voi teste oameni buni
Sus In jos
Danny :]
Membru Elite
Membru Elite
Danny :]


Data de inscriere : 28/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Iasi

Sfaturi pentru crearea unui set full mod  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sfaturi pentru crearea unui set full mod    Sfaturi pentru crearea unui set full mod  - Pagina 2 Icon_minitimeMier Feb 08, 2012 11:38 am

xLupu a scris:
Ovidiu te contrazic...aparare 2 maini nu e numai la arme 2 maini...e impotriva la sura.(gheara si vartej)...faceti si voi teste oameni buni

=]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]
Sus In jos
OV1D1UU
Helper
Helper
OV1D1UU


Data de inscriere : 15/12/2010
Varsta : 30

Sfaturi pentru crearea unui set full mod  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sfaturi pentru crearea unui set full mod    Sfaturi pentru crearea unui set full mod  - Pagina 2 Icon_minitimeMier Feb 08, 2012 11:43 pm

acum nu mai cont..am set nu ma omoara nimeni:)) deci succes cu setul baieti mersisi de sfaturi dany :*
Sus In jos
xLupu
Membru
Membru
xLupu


Data de inscriere : 07/02/2012
Varsta : 28
Localizare : Iasi

Sfaturi pentru crearea unui set full mod  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sfaturi pentru crearea unui set full mod    Sfaturi pentru crearea unui set full mod  - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Feb 09, 2012 3:19 am

dc razi dany?? am facut teste si asa este;)
ia si fa teste si dupa vino si vb aici..
Sus In jos
FrostBite
Helper
Helper
FrostBite


Data de inscriere : 14/01/2012
Localizare : Sibiu

Sfaturi pentru crearea unui set full mod  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sfaturi pentru crearea unui set full mod    Sfaturi pentru crearea unui set full mod  - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Feb 09, 2012 6:56 am

Apararea cu 2 maini nu e impotriva la sura ci impotriva oricarui caracter care foloseste arma de gm de o mana de lvl 75 sau arme de 2 maini , bineinteles in afara de saman .
Sus In jos
Danny :]
Membru Elite
Membru Elite
Danny :]


Data de inscriere : 28/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Iasi

Sfaturi pentru crearea unui set full mod  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sfaturi pentru crearea unui set full mod    Sfaturi pentru crearea unui set full mod  - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Feb 09, 2012 12:02 pm

Venom a scris:
Apararea cu 2 maini nu e impotriva la sura ci impotriva oricarui caracter care foloseste arma de gm de o mana de lvl 75 sau arme de 2 maini , bineinteles in afara de saman .

Exact Wink !
Sus In jos
Op3nN
Membru Elite
Membru Elite
Op3nN


Data de inscriere : 08/03/2011
Varsta : 29
Localizare : Galati

Sfaturi pentru crearea unui set full mod  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sfaturi pentru crearea unui set full mod    Sfaturi pentru crearea unui set full mod  - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Feb 09, 2012 12:16 pm

OV1D1UU :* a scris:
acum nu mai cont..am set nu ma omoara nimeni:)) deci succes cu setul baieti mersisi de sfaturi dany :*

Chiar nimeni? :]]]]]]]]]]]]]]]
Sus In jos
Danny :]
Membru Elite
Membru Elite
Danny :]


Data de inscriere : 28/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Iasi

Sfaturi pentru crearea unui set full mod  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sfaturi pentru crearea unui set full mod    Sfaturi pentru crearea unui set full mod  - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Feb 09, 2012 12:20 pm

Op3nN a scris:
OV1D1UU :* a scris:
acum nu mai cont..am set nu ma omoara nimeni:)) deci succes cu setul baieti mersisi de sfaturi dany :*

Chiar nimeni? :]]]]]]]]]]]]]]]

Exagereaza si el putin xP
Sus In jos
ħεяśǿniśś
Membru
Membru
ħεяśǿniśś


Data de inscriere : 16/08/2012
Varsta : 32
Localizare : Bucuresti

Sfaturi pentru crearea unui set full mod  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sfaturi pentru crearea unui set full mod    Sfaturi pentru crearea unui set full mod  - Pagina 2 Icon_minitimeDum Aug 19, 2012 4:51 am

Sfat de la hersoniss:

Eu vad ca toti voi vreti sa fiti cat mai bine axati pe critici si patrundere.... sfatul meu este sa v-a axati doar pe 1 ( CRITIC !) este cea mai eficienta.

Cititi cu atentie, multi dintre voi uita si de ajutorul item-shopului.

3 iteme cu 20% sansa critic este de ajung. ( 20x3=60) + 15 sansa critic de la o fatala+6 . si apoi este un "item" special pe care il gasiti la pescar, care iti mareste sansa unei lovituri critice intre 15 si 20%...

CALCULAM ? 60 (de la iteme) + 15 (piatra) + 15 / 20 ("itemul" special de la pescar) = 90 / 95 % sansa critic.

Impresionant, cu putina inteligenta cu doar 3 bonusuri pe iteme de sansa critic ajungem la 90 / 95% sansa critic. Deci NU IROSITI sansa de a pune alte bonusuri mult mai utile.....
Sus In jos
ScRe3nN
Helper
Helper
ScRe3nN


Data de inscriere : 26/11/2011
Localizare : cluj-napoca

Sfaturi pentru crearea unui set full mod  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sfaturi pentru crearea unui set full mod    Sfaturi pentru crearea unui set full mod  - Pagina 2 Icon_minitimeLun Aug 20, 2012 1:22 am

la modati, poti sa ai si set full int la sura, ca si cu crit nu dai mai mult de 2.5k Wink
Sus In jos
http://www.metin2rospeed.ro
MasterLover
Membru
Membru
MasterLover


Data de inscriere : 13/01/2012
Varsta : 27
Localizare : Jud. Mh.

Sfaturi pentru crearea unui set full mod  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sfaturi pentru crearea unui set full mod    Sfaturi pentru crearea unui set full mod  - Pagina 2 Icon_minitimeMar Aug 21, 2012 9:55 am

Danny :] a scris:
OV1D1UU a scris:
fiecare cum crede el dar parerea mea e ca mai bine pui altceva decat 2 maini;) daca ai atac corporal si sabie 2 maini e inutil..

Nu e frate inutil...intradevar sabiile de o mana sunt mult mai des intalnite...dar chiar vrei sa iei full dmg de la un noob cu un amarat de semi om si poate si set?realizezi ca ala te poate nimici fiindca iti da full dmg pe skill in lipsa aparari 2 maini...si el cum are set de exemplu tu ii dai 2k maxim sa zicem...si el iti da critici de 10-15k...chiar daca ai 70-80k hp tot nu merita sa te faci de ras credema ;]!!Asa ca asculta-ma si pune si aparare 2 maini :]

P.S Sau fa un mod universal si fate ninja sau warrior...unde flex respectiv str nu conteaza chiar asa de mult cum conteaza int la sura si saman...!Eu asa am!Sunt ninja si am mod universal...full aparari frumos,tot ce ii trebuie...si cu doar 70% tarie pt fiecare rasa(in afara de saman) si 90% tare impotriva semi-oamenilor dau si critici de 50-60k


:O:O critici de 50 60k?poate in jucatorii noi pe servar Suspect dai in ceilalti jucatori care stiu juca mai bine si au iteme nu asa...
Sus In jos
No On3
Membru
Membru
No On3


Data de inscriere : 04/09/2012
Varsta : 27
Localizare : Constanta

Sfaturi pentru crearea unui set full mod  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sfaturi pentru crearea unui set full mod    Sfaturi pentru crearea unui set full mod  - Pagina 2 Icon_minitimeMier Sept 05, 2012 4:07 am

Foarte bun ghidu!
Sus In jos
ReePuLeTz
Helper
Helper
ReePuLeTz


Data de inscriere : 30/06/2011
Varsta : 30
Localizare : Undeva in lumea larga!!!

Sfaturi pentru crearea unui set full mod  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sfaturi pentru crearea unui set full mod    Sfaturi pentru crearea unui set full mod  - Pagina 2 Icon_minitimeMier Sept 05, 2012 3:27 pm


Folositor,dar mai bine nu il faceai si stii f bine la ce ma refer dani farao
Sus In jos
cry21999
Membru
Membru



Data de inscriere : 20/11/2012

Sfaturi pentru crearea unui set full mod  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sfaturi pentru crearea unui set full mod    Sfaturi pentru crearea unui set full mod  - Pagina 2 Icon_minitimeMar Noi 20, 2012 12:09 pm

Cum pot sa pun mod pe un item? Va rog ajutati-ma.
Sus In jos
[Owner]Angel
Admin
Admin
[Owner]Angel


Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 33
Localizare : Targu Jiu
Comentarii : Pentru nelamuriri ma gasiti la : administrator@metin2rospeed.ro

Sfaturi pentru crearea unui set full mod  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sfaturi pentru crearea unui set full mod    Sfaturi pentru crearea unui set full mod  - Pagina 2 Icon_minitimeMar Noi 20, 2012 2:27 pm

Itemele modate nu se cumpara la bucata ci doar tot echipamentul. Pentru detalii click aici
Sus In jos
http://metin2rospeed.ro
Blake.
Membru
Membru
Blake.


Data de inscriere : 17/05/2012
Localizare : Romania

Sfaturi pentru crearea unui set full mod  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sfaturi pentru crearea unui set full mod    Sfaturi pentru crearea unui set full mod  - Pagina 2 Icon_minitimeMier Noi 21, 2012 2:15 pm

Cred că ar trebuii dat T.C la acest topic deoarece este foarte vechi.
Sus In jos
ReDTz
Membru Elite
Membru Elite



Data de inscriere : 22/04/2011
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti

Sfaturi pentru crearea unui set full mod  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sfaturi pentru crearea unui set full mod    Sfaturi pentru crearea unui set full mod  - Pagina 2 Icon_minitimeVin Dec 28, 2012 2:26 pm

OV1D1UU a scris:
Foarte bun eu asa as face un set mod:

Aparare sabie 100%
Atac Corporal 100%
Rez Magie 100%
Inteligenta 160%
Rez sura 100%
PV 70-80K
si pe 4 Iteme Critik(80%)
Si pe 4 Iteme Patrunzatoare 80%
rez magie 60%
sageti 60%

Sa imi spuneti daca e destul de bine..

Hai sa imi dau si eu cu parerea
mai bn lasi 100sabie
60pumnal
int 160
rez magie 80+20 armura
rez sura 100%
rez ninja 100%
critica 80+30 110
patrnderea nu isi are rost si nici sagetile
rez otrava 40_10 de pe bratara de 22
pt rez sageti coif de 41 si bagam 20% otrava si ma rog de restul bagam farmec.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Sfaturi pentru crearea unui set full mod  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sfaturi pentru crearea unui set full mod    Sfaturi pentru crearea unui set full mod  - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
Sfaturi pentru crearea unui set full mod
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
 Subiecte similare
-
» Sfaturi pt. a crea un set mod pvp:P
» Sugesti,sfaturi pentru ineput
» New Update : Level-ul de la crearea caracterelor !
» AICEA ESTE RASPUNSU PENTRU CREAREA BREASLELOR
» SET Full int

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Metin2RoSpeed :: Metin2RoSpeed Old Server :: Tutoriale vechi-
Mergi direct la: