Metin2RoSpeed
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Metin2RoSpeed

Forumul oficial: www.Metin2RoSpeed.ro
 
AcasaEchipamente Modate  EmptyUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Bine ai venit pe forumul www.metin2rospeed.ro

 

 Echipamente Modate

In jos 
+34
bOoGdaN
Cosmin.
Ing3rash
ScRe3nN
ammnez1c
ReDTz
artist88
Horica(Jump)
Al3xey
xXDesTroYerXx
ForFun
❼Days
èViLòs
,,;;[TheBoy];;,,
FrostBite
HardStyle
Creionel
cяσss.
TheSeekeR
Cath
Danger2010
BlackEagle
dRuId.#
OV1D1UU
ReMyX13
.kancuro
Danny :]
Pinpop-
Aiuritu
FuckerPadmak
xNessquick
.Úniqúe
7Pacate
[Owner]Angel
38 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
[Owner]Angel
Admin
Admin
[Owner]Angel


Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 33
Localizare : Targu Jiu
Comentarii : Pentru nelamuriri ma gasiti la : administrator@metin2rospeed.ro

Echipamente Modate  Empty
MesajSubiect: Echipamente Modate    Echipamente Modate  Icon_minitimeJoi Noi 24, 2011 7:47 am

Deoarece am observat ca multi dintre jucatori nu stiu sa gaseasca in topicul Modalitati de plata echipamentele, m-am gandit sa le fac un subiect separat astfel incat sa fie mult mai accesibile.

Exista 2 tipuri de echipamente ce se pot achizitiona DOAR prin transfer bancar.
Odata facuta plata, se completeaza formularul Comanda MD de pe site, dupa logare cu contul din joc, continand toate datele corecte inclusiv email pentru a va contacta cu instructiunile urmatoare sau daca ceva nu este in regula iar la mentiuni trebuie specificat "echipament bonusat" pentru a nu primi MD in schimbul banilor.




Cele 2 echipamente sunt urmatoarele :

1. Echipament Lacrima Cerului .. compus din:

-Coif masca stafie +9 (lvl 41)
-Cercei abanos +9 (lvl 33)
-Colier lacrima cerului +9 (lvl 54)
-Bratara lacrima cerului +9 (lvl 54)
-Scut +9 (lvl 61) la alegere
-Papuci pasare de foc +9 (lvl 59)
-Armura la alegere (otel sau king)
-Arma la alegere in functie de caracter (inafara de arme de GM)

Acest echipament se bonuseaza de catre STAFF cu ce bonusuri doriti dumneavoastra la valorile maxime din joc !!!

PRET: 100 Ron



2. Echipament Dragon .. compus din:

-Coiful zeului dragon +9 (lvl 90 - aparare 213)
-Cercei dragon de aur +9 (lvl 80)
-Colier dragon de aur +9 (lvl 80)
-Bratara dragon de aur (lvl 80)
-Scutul zeului dragon +9 (lvl 80 - aparare 593)
-Pantofii zeului dragon +9 (lvl 90 - aparare 155)
-Armura la alegere (orice armura, epica sau normala)
-Arma la alegere in functie de caracter (orice arma, epica sau normala)

Acest echipament se bonuseaza de catre STAFF cu ce bonusuri doriti dumneavoastra la valorile maxime din joc !!!

PRET: 150 Ron


- Incepand din 2012 schimbarea a maxim 3 iteme gratis la echipamentele cumparate nu se va mai face in 24 de ore de la primirea echipamentului ci poate fi facuta in 48 de ore !
- Incepand din 2013 la orice echipament cumparat se pot schimba 4 iteme in maxim 48 de ore de la primire in loc de 3 iteme ca pana acum daca echipamentul nu va convine !


Ultima editare efectuata de catre [Owner]Angel in Joi Iul 04, 2013 5:39 am, editata de 5 ori
Sus In jos
http://metin2rospeed.ro
7Pacate
Membru Elite
Membru Elite
7Pacate


Data de inscriere : 29/06/2011
Varsta : 31
Localizare : Satu-Mare

Echipamente Modate  Empty
MesajSubiect: Re: Echipamente Modate    Echipamente Modate  Icon_minitimeJoi Noi 24, 2011 7:51 am

Angel sunt curios otelul epic are cv bonus ascuns?daca nu dc e mai bun ca otelu normal?otelu epic are 10% aparare magie si normal 20% si chiar ajuta 10%.Astept raspuns
Sus In jos
.Úniqúe
Moderator
Moderator
.Úniqúe


Data de inscriere : 26/07/2010
Varsta : 26
Localizare : RamniCu Valcea

Echipamente Modate  Empty
MesajSubiect: Re: Echipamente Modate    Echipamente Modate  Icon_minitimeJoi Noi 24, 2011 8:10 am

am vazut ca multi pleyerii se plang ca au bug la mod nu au ei bug nu stiu sa bonuseze oricum daca sti sa faci un set nu ai bug Smile
Sus In jos
xNessquick
Membru
Membru
xNessquick


Data de inscriere : 13/02/2011
Varsta : 27
Localizare : Arad

Echipamente Modate  Empty
MesajSubiect: Ecgipamente Modate   Echipamente Modate  Icon_minitimeVin Noi 25, 2011 4:35 am

.Unique a scris:
am vazut ca multi pleyerii se plang ca au bug la mod nu au ei bug nu stiu sa bonuseze oricum daca sti sa faci un set nu ai bug Smile

Ai dreptate Smile Razz Wink
Sus In jos
[Owner]Angel
Admin
Admin
[Owner]Angel


Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 33
Localizare : Targu Jiu
Comentarii : Pentru nelamuriri ma gasiti la : administrator@metin2rospeed.ro

Echipamente Modate  Empty
MesajSubiect: Re: Echipamente Modate    Echipamente Modate  Icon_minitimeSam Noi 26, 2011 12:39 am

Nu pot exista buguri la bonusuri. Este impropriu spus.
Sus In jos
http://metin2rospeed.ro
.Úniqúe
Moderator
Moderator
.Úniqúe


Data de inscriere : 26/07/2010
Varsta : 26
Localizare : RamniCu Valcea

Echipamente Modate  Empty
MesajSubiect: Re: Echipamente Modate    Echipamente Modate  Icon_minitimeSam Noi 26, 2011 4:48 am

[Owner]Angel a scris:
Nu pot exista buguri la bonusuri. Este impropriu spus.


nu exista doar am zis ca multi se vaita Very Happy
Sus In jos
7Pacate
Membru Elite
Membru Elite
7Pacate


Data de inscriere : 29/06/2011
Varsta : 31
Localizare : Satu-Mare

Echipamente Modate  Empty
MesajSubiect: Re: Echipamente Modate    Echipamente Modate  Icon_minitimeSam Noi 26, 2011 5:49 am

Angel nu mi-ai raspuns la intrebare....este cu ceva mai deosebit otelu epic decat otelu normal??!
Sus In jos
FuckerPadmak
Membru
Membru
FuckerPadmak


Data de inscriere : 06/08/2011

Echipamente Modate  Empty
MesajSubiect: ANgel!   Echipamente Modate  Icon_minitimeSam Noi 26, 2011 1:55 pm

mas fi gandit sa donez pt un echipament de lv 90 am bani(150 de ron) dar o singura problema nu am 14 ani ce as putea sa fac?
Sus In jos
7Pacate
Membru Elite
Membru Elite
7Pacate


Data de inscriere : 29/06/2011
Varsta : 31
Localizare : Satu-Mare

Echipamente Modate  Empty
MesajSubiect: Re: Echipamente Modate    Echipamente Modate  Icon_minitimeDum Noi 27, 2011 2:38 am

Mergi cu maicata de manutza la banca ii zici sa isi aduca buletinu ii dai buletinu acolo iti da un fel de chitanta si vii acasa si dai codu ala....
Sus In jos
Aiuritu
Membru
Membru



Data de inscriere : 02/12/2011

Echipamente Modate  Empty
MesajSubiect: Re: Echipamente Modate    Echipamente Modate  Icon_minitimeVin Dec 02, 2011 11:13 am

[Owner]Angel a scris:
Nu pot exista buguri la bonusuri. Este impropriu spus.
La unele cliente de metin am vazut niste buguri foarte aiurea . Pe un client imi arata 15% rez magie pe alt client 15% rez saman !
Iar in legatura cu bonusurile de aici sunt ok , dar nu va ganditi ca ati bagat pe 1 item rez sura si gata nu mai da sura dmg in tine , sau poti avea mod super dar cu aura si o arma buna (nu neaparat modata) tot dai dmg ! Trebuie sa stiti sa faceti bonusuri .
Sus In jos
Pinpop-
Membru
Membru
Pinpop-


Data de inscriere : 05/11/2010
Localizare : Timisoara

Echipamente Modate  Empty
MesajSubiect: Re: Echipamente Modate    Echipamente Modate  Icon_minitimeVin Dec 02, 2011 1:58 pm

Cred ca am sa imi comand si eu niste iteme modate, dar totusi pretul e cam ridicat.
Sus In jos
Danny :]
Membru Elite
Membru Elite
Danny :]


Data de inscriere : 28/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Iasi

Echipamente Modate  Empty
MesajSubiect: Re: Echipamente Modate    Echipamente Modate  Icon_minitimeMier Dec 28, 2011 4:01 pm

Ca tot vorbim de bugg-uri...ma tot macina o intrebare...si anume daca sura pe arme magice are bug sau nu...am avut mod 100% rez sura si magie si surprinzator luam si 10k critici...acum am pregatit un mod cu aparari...ce suna promitator...desi am 100% sabie 100% magie ...am fost nevoit sa adaug si 100% rezistenta sura fiindca stim cu toti ca sura poate sa dea bine mersi arma jos si sa-si dea skill-urile in voie...daca nu are bug...atunci e prea OP..e singuru caracter de care nu ai cum sa scapi nevatamat orice ai pune pe iteme :head:

...In schimb de saman scapi usor :],100% block+100% magie=0 dmg de la samani :] lol!
Sus In jos
.kancuro
Membru
Membru
.kancuro


Data de inscriere : 11/01/2012

Echipamente Modate  Empty
MesajSubiect: Re: Echipamente Modate    Echipamente Modate  Icon_minitimeMier Ian 11, 2012 9:29 am

sunt cam scumpe dar pt obsedati merge Smile)
Sus In jos
.Úniqúe
Moderator
Moderator
.Úniqúe


Data de inscriere : 26/07/2010
Varsta : 26
Localizare : RamniCu Valcea

Echipamente Modate  Empty
MesajSubiect: Re: Echipamente Modate    Echipamente Modate  Icon_minitimeMier Ian 11, 2012 10:10 am

7Pacate a scris:
Angel nu mi-ai raspuns la intrebare....este cu ceva mai deosebit otelu epic decat otelu normal??!


otelu legendar are 10% magie otelu normal 20%
Sus In jos
ReMyX13
V.I.P.
V.I.P.
ReMyX13


Data de inscriere : 29/05/2011
Varsta : 27
Localizare : Constanta/Poarta6

Echipamente Modate  Empty
MesajSubiect: Re: Echipamente Modate    Echipamente Modate  Icon_minitimeJoi Ian 12, 2012 7:40 am

Scump domne scump Smile)

GG angel
Sus In jos
[Owner]Angel
Admin
Admin
[Owner]Angel


Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 33
Localizare : Targu Jiu
Comentarii : Pentru nelamuriri ma gasiti la : administrator@metin2rospeed.ro

Echipamente Modate  Empty
MesajSubiect: Re: Echipamente Modate    Echipamente Modate  Icon_minitimeLun Ian 16, 2012 4:01 pm

Incepand din 2012 schimbarea a maxim 3 iteme gratis la echipamentele cumparate nu se va mai face in 24 de ore ci poate fi facuta in maxim 48 de ore de la primirea echipamentului !
Sus In jos
http://metin2rospeed.ro
OV1D1UU
Helper
Helper
OV1D1UU


Data de inscriere : 15/12/2010
Varsta : 30

Echipamente Modate  Empty
MesajSubiect: Re: Echipamente Modate    Echipamente Modate  Icon_minitimeMar Ian 17, 2012 1:29 am

dar ar fi frumos daca ai putea scoate bug-ul de la sura angel..
Sus In jos
dRuId.#
Moderator
Moderator
dRuId.#


Data de inscriere : 24/08/2010
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti[•]

Echipamente Modate  Empty
MesajSubiect: Re: Echipamente Modate    Echipamente Modate  Icon_minitimeMar Ian 17, 2012 2:16 am

OV1D1UU :* a scris:
dar ar fi frumos daca ai putea scoate bug-ul de la sura angel..

Ce bug ?
Sus In jos
https://metin2ro.all-up.com/
OV1D1UU
Helper
Helper
OV1D1UU


Data de inscriere : 15/12/2010
Varsta : 30

Echipamente Modate  Empty
MesajSubiect: Re: Echipamente Modate    Echipamente Modate  Icon_minitimeMar Ian 17, 2012 5:15 am

toata lumea stie ca la sura e bug cu risipirea adica orice ai pune tot iti da 12k cu kritik si la restu imi da 0 hp..
Sus In jos
Danny :]
Membru Elite
Membru Elite
Danny :]


Data de inscriere : 28/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Iasi

Echipamente Modate  Empty
MesajSubiect: Re: Echipamente Modate    Echipamente Modate  Icon_minitimeMar Ian 17, 2012 6:08 am

[Owner]Angel a scris:
Incepand din 2012 schimbarea a maxim 3 iteme gratis la echipamentele cumparate nu se va mai face in 24 de ore ci poate fi facuta in maxim 48 de ore de la primirea echipamentului !

Buna decizie!! respect:

P.S Druid...Fata din poza e prietena ta?Very Happy
Sus In jos
BlackEagle
Membru
Membru
BlackEagle


Data de inscriere : 28/08/2011
Varsta : 29
Localizare : La Charite - Franta

Echipamente Modate  Empty
MesajSubiect: Re: Echipamente Modate    Echipamente Modate  Icon_minitimeMar Ian 17, 2012 9:16 am

Risipirea nu are bug treziti`va, nici pe ro nu exista bonus contra ei.. am vazut la predator1 (sura lvl 99) vs unu war de 99, amandoi erau full sabie, si sura lua 3k pe risipire si 2.5k pe deget si war lua 2k pe vartej... concluzie, risipirea nu are bug doar ca nu esti bonus contra ei... Puteti sa ma cotraziceti, dar stiu ca am dreptate asa ca o faceti degeaba.
Sus In jos
Danny :]
Membru Elite
Membru Elite
Danny :]


Data de inscriere : 28/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Iasi

Echipamente Modate  Empty
MesajSubiect: Re: Echipamente Modate    Echipamente Modate  Icon_minitimeMar Ian 17, 2012 9:25 am

BlackEagle a scris:
Risipirea nu are bug treziti`va, nici pe ro nu exista bonus contra ei.. am vazut la predator1 (sura lvl 99) vs unu war de 99, amandoi erau full sabie, si sura lua 3k pe risipire si 2.5k pe deget si war lua 2k pe vartej... concluzie, risipirea nu are bug doar ca nu esti bonus contra ei... Puteti sa ma cotraziceti, dar stiu ca am dreptate asa ca o faceti degeaba.

In orice caz, sura este un caracter overpowerd chiar si pe magie neagra ...
Sus In jos
dRuId.#
Moderator
Moderator
dRuId.#


Data de inscriere : 24/08/2010
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti[•]

Echipamente Modate  Empty
MesajSubiect: Re: Echipamente Modate    Echipamente Modate  Icon_minitimeMar Ian 17, 2012 10:29 am

Danny :] a scris:
BlackEagle a scris:
Risipirea nu are bug treziti`va, nici pe ro nu exista bonus contra ei.. am vazut la predator1 (sura lvl 99) vs unu war de 99, amandoi erau full sabie, si sura lua 3k pe risipire si 2.5k pe deget si war lua 2k pe vartej... concluzie, risipirea nu are bug doar ca nu esti bonus contra ei... Puteti sa ma cotraziceti, dar stiu ca am dreptate asa ca o faceti degeaba.

In orice caz, sura este un caracter overpowerd chiar si pe magie neagra ...


Da dc intrebi ?Smile)
Sus In jos
https://metin2ro.all-up.com/
Danny :]
Membru Elite
Membru Elite
Danny :]


Data de inscriere : 28/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Iasi

Echipamente Modate  Empty
MesajSubiect: Re: Echipamente Modate    Echipamente Modate  Icon_minitimeMar Ian 17, 2012 10:33 am

Ng Druid a scris:
Danny :] a scris:
BlackEagle a scris:
Risipirea nu are bug treziti`va, nici pe ro nu exista bonus contra ei.. am vazut la predator1 (sura lvl 99) vs unu war de 99, amandoi erau full sabie, si sura lua 3k pe risipire si 2.5k pe deget si war lua 2k pe vartej... concluzie, risipirea nu are bug doar ca nu esti bonus contra ei... Puteti sa ma cotraziceti, dar stiu ca am dreptate asa ca o faceti degeaba.

In orice caz, sura este un caracter overpowerd chiar si pe magie neagra ...


Da dc intrebi ?Smile)

Stai bine vad!:]]
Sus In jos
OV1D1UU
Helper
Helper
OV1D1UU


Data de inscriere : 15/12/2010
Varsta : 30

Echipamente Modate  Empty
MesajSubiect: Re: Echipamente Modate    Echipamente Modate  Icon_minitimeMier Ian 18, 2012 1:08 am

BlackEagle a scris:
Risipirea nu are bug treziti`va, nici pe ro nu exista bonus contra ei.. am vazut la predator1 (sura lvl 99) vs unu war de 99, amandoi erau full sabie, si sura lua 3k pe risipire si 2.5k pe deget si war lua 2k pe vartej... concluzie, risipirea nu are bug doar ca nu esti bonus contra ei... Puteti sa ma cotraziceti, dar stiu ca am dreptate asa ca o faceti degeaba.

deci frt am 100 rez magie 100 rez sabie 100 rez sura si tot imi ia 10-13k cu kritik si 5k fara kritik si cu vartej si deget imi da 0 hp dc?Neutral ca e bug doar nu e bonus rezistenta la risipire 20% nu?Neutral
Sus In jos
Continut sponsorizat





Echipamente Modate  Empty
MesajSubiect: Re: Echipamente Modate    Echipamente Modate  Icon_minitime

Sus In jos
 
Echipamente Modate
Sus 
Pagina 1 din 5Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Dau 2 itm modate...
» Dau itm Modate:
» Dau 3 modate....
» Dau itm modate
» Dau itm modate...

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Metin2RoSpeed :: Metin2RoSpeed Old Server :: Actualizari-
Mergi direct la: