Metin2RoSpeed
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Metin2RoSpeed

Forumul oficial: www.Metin2RoSpeed.ro
 
AcasaEchipamente Modate  - Pagina 2 EmptyUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Bine ai venit pe forumul www.metin2rospeed.ro

 

 Echipamente Modate

In jos 
+34
bOoGdaN
Cosmin.
Ing3rash
ScRe3nN
ammnez1c
ReDTz
artist88
Horica(Jump)
Al3xey
xXDesTroYerXx
ForFun
❼Days
èViLòs
,,;;[TheBoy];;,,
FrostBite
HardStyle
Creionel
cяσss.
TheSeekeR
Cath
Danger2010
BlackEagle
dRuId.#
OV1D1UU
ReMyX13
.kancuro
Danny :]
Pinpop-
Aiuritu
FuckerPadmak
xNessquick
.Úniqúe
7Pacate
[Owner]Angel
38 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
dRuId.#
Moderator
Moderator
dRuId.#


Data de inscriere : 24/08/2010
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti[•]

Echipamente Modate  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Echipamente Modate    Echipamente Modate  - Pagina 2 Icon_minitimeMier Ian 18, 2012 1:24 am

Danny :] a scris:
Ng Druid a scris:
Danny :] a scris:
BlackEagle a scris:
Risipirea nu are bug treziti`va, nici pe ro nu exista bonus contra ei.. am vazut la predator1 (sura lvl 99) vs unu war de 99, amandoi erau full sabie, si sura lua 3k pe risipire si 2.5k pe deget si war lua 2k pe vartej... concluzie, risipirea nu are bug doar ca nu esti bonus contra ei... Puteti sa ma cotraziceti, dar stiu ca am dreptate asa ca o faceti degeaba.

In orice caz, sura este un caracter overpowerd chiar si pe magie neagra ...


Da dc intrebi ?Smile)

Stai bine vad!:]]

Smile)
Sus In jos
https://metin2ro.all-up.com/
Danny :]
Membru Elite
Membru Elite
Danny :]


Data de inscriere : 28/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Iasi

Echipamente Modate  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Echipamente Modate    Echipamente Modate  - Pagina 2 Icon_minitimeMier Ian 18, 2012 5:57 am

OV1D1UU :* a scris:
BlackEagle a scris:
Risipirea nu are bug treziti`va, nici pe ro nu exista bonus contra ei.. am vazut la predator1 (sura lvl 99) vs unu war de 99, amandoi erau full sabie, si sura lua 3k pe risipire si 2.5k pe deget si war lua 2k pe vartej... concluzie, risipirea nu are bug doar ca nu esti bonus contra ei... Puteti sa ma cotraziceti, dar stiu ca am dreptate asa ca o faceti degeaba.

deci frt am 100 rez magie 100 rez sabie 100 rez sura si tot imi ia 10-13k cu kritik si 5k fara kritik si cu vartej si deget imi da 0 hp dc?Neutral ca e bug doar nu e bonus rezistenta la risipire 20% nu?Neutral

Da ma risipirii nu ai ce'i face din pacate..tot asa o sa iti dau si eu cand iau modu Razz:P !!Dar sa sti ca pot sa dau cu bug..adica sa dau arma jos si sa fac stafia pe mana..si fac dmg si cu degetul si cu vartejul Razz!
Sus In jos
BlackEagle
Membru
Membru
BlackEagle


Data de inscriere : 28/08/2011
Varsta : 29
Localizare : La Charite - Franta

Echipamente Modate  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Echipamente Modate    Echipamente Modate  - Pagina 2 Icon_minitimeMier Ian 18, 2012 6:36 am

Pur si simplu sura arme este cel mai bun caracter ( facut corect... )
Sus In jos
OV1D1UU
Helper
Helper
OV1D1UU


Data de inscriere : 15/12/2010
Varsta : 30

Echipamente Modate  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Echipamente Modate    Echipamente Modate  - Pagina 2 Icon_minitimeMier Ian 18, 2012 8:58 am

aha ok atunci e bine de stiut..Sad
Sus In jos
Danger2010
Membru Elite
Membru Elite
Danger2010


Data de inscriere : 05/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Brasov

Echipamente Modate  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Echipamente Modate    Echipamente Modate  - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Ian 19, 2012 9:48 am

Nu plange...haide te las sa ma bati o data ca sa iti treaca supararea si sa te lauzi ca ai batut un sura =))
Sus In jos
Cath
Membru
Membru



Data de inscriere : 07/01/2012

Echipamente Modate  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Echipamente Modate    Echipamente Modate  - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Ian 19, 2012 10:15 am

Am auzit si eu ca sura pe arme ar fi cel mai bun , dar bine facut , totusi , dintre cei cu echipamente modate , si nu numai pe serverul asta , shamanii cam rupeau tot , inclusiv suralaii.
Sus In jos
Danny :]
Membru Elite
Membru Elite
Danny :]


Data de inscriere : 28/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Iasi

Echipamente Modate  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Echipamente Modate    Echipamente Modate  - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Ian 19, 2012 11:19 am

Cath a scris:
Am auzit si eu ca sura pe arme ar fi cel mai bun , dar bine facut , totusi , dintre cei cu echipamente modate , si nu numai pe serverul asta , shamanii cam rupeau tot , inclusiv suralaii.

Se pare ca aici este exact invers...!!
Este cel mai usor sa te aperi de samani : -100% sansa de a bloca atacul corporal direct +100% rezistenta la magie =0 dmg de la samani :]...Si sunt bonusuri necesare in orice mod!!Rez saman,aparare evantai si clopot sunt inutile daca ai bonusurile mentionate mai sus la valori maxime :]...comparativ cu sura care orice ai pune tot iei dmg...!!!

100% rez sura,100% aparare sabie,100% rezistenta magie =0 dmg pe deget si vartej..si dmg normal pe risipire( Skill'ul impotriva caruia nu exista nici'un fel de rezistenta)!!
In schimb daca da arma jos si foloseste bugg'ul va da dmg si cu deget si vratej...acesta variand in functie de cat INT dispune persoana respectiva!!!
Sus In jos
OV1D1UU
Helper
Helper
OV1D1UU


Data de inscriere : 15/12/2010
Varsta : 30

Echipamente Modate  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Echipamente Modate    Echipamente Modate  - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Ian 19, 2012 12:31 pm

=)) bine am batut mai multi sura:))
Sus In jos
TheSeekeR
Membru
Membru
TheSeekeR


Data de inscriere : 21/06/2011
Varsta : 27
Localizare : Alba

Echipamente Modate  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Echipamente Modate    Echipamente Modate  - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Ian 19, 2012 12:37 pm

Samanul e cel mai bun,nu sura
____________________________


Te vanez din intuneric!!
Sus In jos
Danny :]
Membru Elite
Membru Elite
Danny :]


Data de inscriere : 28/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Iasi

Echipamente Modate  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Echipamente Modate    Echipamente Modate  - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Ian 19, 2012 1:00 pm

OV1D1UU :* a scris:
=)) bine am batut mai multi sura:))

Daca nu erau modati degeaba...
Sus In jos
OV1D1UU
Helper
Helper
OV1D1UU


Data de inscriere : 15/12/2010
Varsta : 30

Echipamente Modate  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Echipamente Modate    Echipamente Modate  - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Ian 19, 2012 10:28 pm

ba da si modati de acum credeti ca daca e sura modat gata nu al bate nimeni?Neutral
Sus In jos
Danny :]
Membru Elite
Membru Elite
Danny :]


Data de inscriere : 28/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Iasi

Echipamente Modate  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Echipamente Modate    Echipamente Modate  - Pagina 2 Icon_minitimeVin Ian 20, 2012 5:42 am

OV1D1UU :* a scris:
ba da si modati de acum credeti ca daca e sura modat gata nu al bate nimeni?Neutral

Depinde cat de bun e modul pe care il detine sura respectiv!!!Daca are mod pff e si normal sa fie pff..chiar daca e sura ;]!!
Sus In jos
cяσss.
Membru
Membru
cяσss.


Data de inscriere : 07/07/2010
Localizare : Iasi

Echipamente Modate  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Echipamente Modate    Echipamente Modate  - Pagina 2 Icon_minitimeVin Ian 20, 2012 10:57 am

TheSeekeR a scris:
Samanul e cel mai bun,nu sura
Trebuie sa stii cum sa il faci , toti sunt buni Razz
Sus In jos
Danny :]
Membru Elite
Membru Elite
Danny :]


Data de inscriere : 28/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Iasi

Echipamente Modate  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Echipamente Modate    Echipamente Modate  - Pagina 2 Icon_minitimeVin Ian 20, 2012 11:00 am

cяσss. a scris:
TheSeekeR a scris:
Samanul e cel mai bun,nu sura
Trebuie sa stii cum sa il faci , toti sunt buni Razz

Dar mai buni ca sura nu sunt !Razz
Sus In jos
dRuId.#
Moderator
Moderator
dRuId.#


Data de inscriere : 24/08/2010
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti[•]

Echipamente Modate  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Echipamente Modate    Echipamente Modate  - Pagina 2 Icon_minitimeSam Ian 21, 2012 11:38 pm

Se spune ca ninja e cel mai bun PVP dar .. nu cred eu asta ..
Sus In jos
https://metin2ro.all-up.com/
Danny :]
Membru Elite
Membru Elite
Danny :]


Data de inscriere : 28/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Iasi

Echipamente Modate  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Echipamente Modate    Echipamente Modate  - Pagina 2 Icon_minitimeDum Ian 22, 2012 2:16 am

Ng Druid a scris:
Se spune ca ninja e cel mai bun PVP dar .. nu cred eu asta ..

Probabil ninja pe Arc...si probabil pe RO ! =]]
Sus In jos
Creionel
Membru
Membru



Data de inscriere : 12/06/2011
Varsta : 25

Echipamente Modate  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Echipamente Modate    Echipamente Modate  - Pagina 2 Icon_minitimeSam Ian 28, 2012 4:52 am

ninja pe arc e cel mai bun caracter pvp inteligentilor. judecati putin, poate da critici si de 200k pe rospeed daca e modat
Sus In jos
http://...
Danny :]
Membru Elite
Membru Elite
Danny :]


Data de inscriere : 28/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Iasi

Echipamente Modate  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Echipamente Modate    Echipamente Modate  - Pagina 2 Icon_minitimeSam Ian 28, 2012 5:05 am

alexaxel99 a scris:
ninja pe arc e cel mai bun caracter pvp inteligentilor. judecati putin, poate da critici si de 200k pe rospeed daca e modat

Bai...inteligentule!!Cu 100% rez ninja pe tine iei maxim 2k dmg de la ninja arc...!Iar de la un sura arme magice,cu 100% rez sura 100% rez magie SI 100% aparare sabie pe tine,cu arma in mana iei dmg doar de la risipire iar daca da arma jos face un minim dmg si cu celelalte 2 skill'uri de atac..!!!
Deci avand in vedere ca un sura modat full int da 7k FARA critica cu risipirea le oricine..(minim 5k ) eu zic ca merita titlul de cel mai bun caracter PvP in mt2rospeed....!!
O fi avand si ninja arc dmg seminificativ...dar un 100% rez este de ajuns pentru a lua max 2k...deci nu e cel mai bun..in nici'un caz! Neutral
Sus In jos
HardStyle
Membru Elite
Membru Elite
HardStyle


Data de inscriere : 26/03/2011
Varsta : 29
Localizare : [BV] :X

Echipamente Modate  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Echipamente Modate    Echipamente Modate  - Pagina 2 Icon_minitimeLun Feb 06, 2012 2:56 pm

deci de departe sura AM este cel mai bun caracter PVP cat si PVM pe speed.
despre risipire nu sunt sigur dar cred ca este un bonus contra ei REPET NU SUNT SIGUR Very Happy
Sus In jos
dRuId.#
Moderator
Moderator
dRuId.#


Data de inscriere : 24/08/2010
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti[•]

Echipamente Modate  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Echipamente Modate    Echipamente Modate  - Pagina 2 Icon_minitimeMar Feb 07, 2012 3:08 am

oameni buni am gasit un bns ..ciudat "Aparare Magica " ??? Ce e aia ?
Sus In jos
https://metin2ro.all-up.com/
FrostBite
Helper
Helper
FrostBite


Data de inscriere : 14/01/2012
Localizare : Sibiu

Echipamente Modate  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Echipamente Modate    Echipamente Modate  - Pagina 2 Icon_minitimeMar Feb 07, 2012 9:46 am

Ng Druid a scris:
oameni buni am gasit un bns ..ciudat "Aparare Magica " ??? Ce e aia ?
E ca si rezu la magie din cate stiu eu, rezistenta la atacul magic dat de arma , nu sunt sigur 100% corectatima daca am gresit

Edit: Aparare Magica= rezistenta la magie 100% sigur akum ca am testat.


Ultima editare efectuata de catre Venom in Joi Mar 15, 2012 7:54 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Danny :]
Membru Elite
Membru Elite
Danny :]


Data de inscriere : 28/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Iasi

Echipamente Modate  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Echipamente Modate    Echipamente Modate  - Pagina 2 Icon_minitimeMar Feb 07, 2012 1:11 pm

Venom a scris:
Ng Druid a scris:
oameni buni am gasit un bns ..ciudat "Aparare Magica " ??? Ce e aia ?
E ca si rezu la magie din cate stiu eu, rezistenta la atacul magic dat de arma , nu sunt sigur 100% corectatima daca am gresit

O fi avand efect impotriva miraculoasei risipiri a magiei =]] :-??
Sus In jos
dRuId.#
Moderator
Moderator
dRuId.#


Data de inscriere : 24/08/2010
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti[•]

Echipamente Modate  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Echipamente Modate    Echipamente Modate  - Pagina 2 Icon_minitimeLun Feb 13, 2012 11:00 am

nU cred singura aparare care opreste Risipirea este Paguba competentei dar trebe 100% ... dar noi avem decat pe armura ..deci ..
Sus In jos
https://metin2ro.all-up.com/
Danny :]
Membru Elite
Membru Elite
Danny :]


Data de inscriere : 28/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Iasi

Echipamente Modate  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Echipamente Modate    Echipamente Modate  - Pagina 2 Icon_minitimeVin Feb 17, 2012 3:41 pm

Ðя.UidofHell a scris:
nU cred singura aparare care opreste Risipirea este Paguba competentei dar trebe 100% ... dar noi avem decat pe armura ..deci ..

Bonus in valoare de doar 20% per item din pacate Sad !
Sus In jos
dRuId.#
Moderator
Moderator
dRuId.#


Data de inscriere : 24/08/2010
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti[•]

Echipamente Modate  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Echipamente Modate    Echipamente Modate  - Pagina 2 Icon_minitimeSam Feb 18, 2012 5:23 am

Danny :] a scris:
Ðя.UidofHell a scris:
nU cred singura aparare care opreste Risipirea este Paguba competentei dar trebe 100% ... dar noi avem decat pe armura ..deci ..

Bonus in valoare de doar 20% per item din pacate Sad !

TESTAT ! Deci Rez la Pc ajuta Nu mai patrunde poate 1k max la 100%
Sus In jos
https://metin2ro.all-up.com/
Continut sponsorizat





Echipamente Modate  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Echipamente Modate    Echipamente Modate  - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
Echipamente Modate
Sus 
Pagina 2 din 5Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Dau 2 itm modate...
» Dau itm Modate:
» Dau 3 modate....
» Dau itm modate
» Dau itm modate...

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Metin2RoSpeed :: Metin2RoSpeed Old Server :: Actualizari-
Mergi direct la: