Metin2RoSpeed
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Metin2RoSpeed

Forumul oficial: www.Metin2RoSpeed.ro
 
AcasaSfaturi pentru crearea unui set full mod  EmptyUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Bine ai venit pe forumul www.metin2rospeed.ro

 

 Sfaturi pentru crearea unui set full mod

In jos 
+18
ReePuLeTz
No On3
MasterLover
ScRe3nN
ħεяśǿniśś
Op3nN
xLupu
FrostBite
flo60007
ReMyX13
.kancuro
BlackEagle
♥Michael♥
artist88
OV1D1UU
mortisS
❼Days
Danny :]
22 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Danny :]
Membru Elite
Membru Elite
Danny :]


Data de inscriere : 28/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Iasi

Sfaturi pentru crearea unui set full mod  Empty
MesajSubiect: Sfaturi pentru crearea unui set full mod    Sfaturi pentru crearea unui set full mod  Icon_minitimeJoi Dec 29, 2011 4:31 pm

Aici va voi prezenta niste sfaturi utile in crearea itemelor modate!
In principiu...sunt 2 feluri de mod-uri
-mod bazat pe aparari(Recomandarea mea)
-mod bazat pe rezistente

Tips: -aparare putina =>mai putin DMG de la loviturile patrunzatoare si mai mult DMG pe skill (Perfect pentru mod-urile bazate pe aparari),aparare multa-> contrariul (se pot folosi coif de lvl 1+0 si scut de lvl 61+9 pt rezistenta sura in cazul mod-urilor bazate pe aparari)
-pentru a asigura protectie completa impotriva samanilor este necesara doar rezistenta magie si sansa de a bloca atacul corporal direct ,ambele 100% (rezistenta magie asigura protectie completa impotriva skill-urilor iar sansa de a bloca atacul corporal direct presupune blocarea loviturilor cauzate direct de arma oponentului..)
-este recomandata si adaugarea sansei de a evita atacul cu sageti (minim 40%) deoarece patrunzatoarea cauzata de inamic poate fi fatala chiar si cu 500 dmg pe sageata
-se pot folosi si alte iteme in locul celor de 80-90 pentru economisirea bonusurilor ocupabile(exemplu..colier lacrima cerului,bonus integrat 24% viteza farmecului si 20% patrunzatoare;papuci de lvl 29+9,bonus integrat 20% rezistenta la sageti;otelele +9 care au ca bonus integrat 20% rezistenta la magie;scuturile de 61+9 care dau cate 20% rezistenta.. si multe altele)
-folosirea unor pietre cu tare impotriva warr,ninja,sura pe arma si armura


Mod-urile bazate pe aparari sunt cele mai bune dupa parerea mea datorita faptului ca apararile 100% vor bloca 100% din dmg(in cazul rezistentelor 100% se poate suferi dmg care poate ajunge si la 3-4k in cazul caracterelor ninja,warrior ; o sa vedezi de ce doar ninja,warrior)
-in principiu este vorba despre aparare sabie,pumnal,2 maini,sageti.(aparare sabie asigura protectie completa impotriva warrior-ilor si a sura ,aparare 2 maini asigura protectie completa impotriva warriori-lor care folosesc arme de tip '2 hand' ,aparare pumnal si sageti asigura protectie completa impotriva ninja care folosesc pumnale respectiv arcuri...)Toate aceste aparari trebuie sa fie 100%!!
-Rezistenta magie si otrava nu trebuie sa lipseasca....(in cazul rezistentei la otrava 60% este de ajuns deoarece mai mult ar fi inutil...la 60% otrava NU mai cauzeaza daune PV-ului)
-sansa unei lovituri critice (recomandat cel putin 60%) si sansa unei lovituri patrunzatoare (minim 40%) nu trebuie sa lipseasca de pe iteme
-tare impotriva semi-oamenilor este din nou un bonus destul de important (se poate obtine si 90% cu doar 40% bonusurile principale ale unui item deoarece unele iteme au acest bonus integrat..exemplu face bratara de lvl 90 care are 28% semi om si 20% patrunzatoare)
-si desigur PV-ul....daca pui pe fiecare item cate 10k poti avea in jur de 95k...eu unu am renuntat la 10k in favoarea altui bonus...
-sansa de a bloca atacul corporal (recomandat 100%) si sansa de a evita atacul cu sageti (minim 40%)
-rezistenta sura 100% (voi explica mai jos de ce )


Modurie bazate pe rezistente au in loc de aparari rezistente(sura,ninja,warr)

Daca concepi un mod bazat pe aparari nu trebuie sa lipseasca rezistenta sura din pacate deoarece e singurul caracter impotriva caruia orice ai pune pe iteme tot iti va cauza pagube deoarece aceasta are bug...aparare sabie si magie sunt suficiente pentru a luat 0 dmg doar daca acesta are arma echipata...in caz contrar apararea sabie va fi inutila si chiar daca ai 100% magie poate da critici impresionante...de aceea este recomandata si rezistenta sura...!
Mai sunt si modurile specifice fiecarui caracter...eu il prefer pe cel universal...in schimb daca planuiesti sa concepi un mod pentru sura sau saman este recomandat sa pui si int pe iteme pentru protectii respectiv buff-uri mai puternice...,insa daca vrei sa fi warr sau ninja str respectiv flex nu sunt asa de necesare..!Astfel de moduri trebuie gandite altfel insa...!Aceasta este conceptia mea despre cum ar trebui sa arate un set modat...daca am gresit sau am uitat ceva va rog sa imi atrageti atentia,si imi cer scuze daca limbajul folosit este stalcit pe alocuri...am doar 15 ani la urma urmei Very Happy!!




Ultima editare efectuata de catre Danny :] in Mier Ian 11, 2012 10:56 am, editata de 2 ori
Sus In jos
❼Days
V.I.P.
V.I.P.
❼Days


Data de inscriere : 04/08/2011

Sfaturi pentru crearea unui set full mod  Empty
MesajSubiect: Re: Sfaturi pentru crearea unui set full mod    Sfaturi pentru crearea unui set full mod  Icon_minitimeJoi Dec 29, 2011 5:38 pm

Bravo !
Sus In jos
mortisS
Membru
Membru
mortisS


Data de inscriere : 14/09/2010
Varsta : 35
Localizare : Focsani

Sfaturi pentru crearea unui set full mod  Empty
MesajSubiect: Re: Sfaturi pentru crearea unui set full mod    Sfaturi pentru crearea unui set full mod  Icon_minitimeDum Ian 01, 2012 8:10 pm

Da in pricipiu asta este ideea de a concepe un set modat,dar la chestia cu int te contrazic,iti creste atacul ceea ce e foarte bn chiar daca sa zicem de exemplu ca shaman primesti risipire si ramai fara buff dar atacul ramane acelasi.e valabil si pentru celelalte caractere(str,flex ) etc.
Sus In jos
Danny :]
Membru Elite
Membru Elite
Danny :]


Data de inscriere : 28/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Iasi

Sfaturi pentru crearea unui set full mod  Empty
MesajSubiect: Re: Sfaturi pentru crearea unui set full mod    Sfaturi pentru crearea unui set full mod  Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 6:39 am

mortisS a scris:
Da in pricipiu asta este ideea de a concepe un set modat,dar la chestia cu int te contrazic,iti creste atacul ceea ce e foarte bn chiar daca sa zicem de exemplu ca shaman primesti risipire si ramai fara buff dar atacul ramane acelasi.e valabil si pentru celelalte caractere(str,flex ) etc.

Voiam sa atrag atentia ca daca vrei sa fi sura sau saman ar fi mai util un mod cu int deoarece pe LANGA faptul ca da un + de dmg atacurilor,ceea ce se sub intelege,are influenta si asupra protectiilor respectiv buff-urilor...!!
Sus In jos
OV1D1UU
Helper
Helper
OV1D1UU


Data de inscriere : 15/12/2010
Varsta : 30

Sfaturi pentru crearea unui set full mod  Empty
MesajSubiect: Re: Sfaturi pentru crearea unui set full mod    Sfaturi pentru crearea unui set full mod  Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 7:01 am

Foarte bun eu asa as face un set mod:

Aparare sabie 100%
Atac Corporal 100%
Rez Magie 100%
Inteligenta 160%
Rez sura 100%
PV 70-80K
si pe 4 Iteme Critik(80%)
Si pe 4 Iteme Patrunzatoare 80%
rez magie 60%
sageti 60%

Sa imi spuneti daca e destul de bine..
Sus In jos
Danny :]
Membru Elite
Membru Elite
Danny :]


Data de inscriere : 28/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Iasi

Sfaturi pentru crearea unui set full mod  Empty
MesajSubiect: Re: Sfaturi pentru crearea unui set full mod    Sfaturi pentru crearea unui set full mod  Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 7:19 am

OV1D1UU a scris:
Foarte bun eu asa as face un set mod:

Aparare sabie 100%
Atac Corporal 100%
Rez Magie 100%
Inteligenta 160%
Rez sura 100%
PV 70-80K
si pe 4 Iteme Critik(80%)
Si pe 4 Iteme Patrunzatoare 80%
rez magie 60%
sageti 60%

Sa imi spuneti daca e destul de bine..

Nu prea..pumnal si 2 maini nu mai pui?patrunzatoare poti sa lasi 20% si pui iteme cu bonus integrat patrunzatoare Wink..magie 60?LOL!!Mai gandestel putin Very Happy
Sus In jos
OV1D1UU
Helper
Helper
OV1D1UU


Data de inscriere : 15/12/2010
Varsta : 30

Sfaturi pentru crearea unui set full mod  Empty
MesajSubiect: Re: Sfaturi pentru crearea unui set full mod    Sfaturi pentru crearea unui set full mod  Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 8:08 am

in loc de rez magie rez otrava 60% am vrut sa scriu rez magie am pus 100% al 2 rand..dar 2 maini nu cred ca este necesar ca ai atac corporal..
Sus In jos
Danny :]
Membru Elite
Membru Elite
Danny :]


Data de inscriere : 28/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Iasi

Sfaturi pentru crearea unui set full mod  Empty
MesajSubiect: Re: Sfaturi pentru crearea unui set full mod    Sfaturi pentru crearea unui set full mod  Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 11:52 am

OV1D1UU a scris:
in loc de rez magie rez otrava 60% am vrut sa scriu rez magie am pus 100% al 2 rand..dar 2 maini nu cred ca este necesar ca ai atac corporal..

Ma aparare 2 maini nu se refera la 2 maini in sine =]]]!Se refera la armele de warrior care se tin in 2 maini (cele lungi)
Sus In jos
OV1D1UU
Helper
Helper
OV1D1UU


Data de inscriere : 15/12/2010
Varsta : 30

Sfaturi pentru crearea unui set full mod  Empty
MesajSubiect: Re: Sfaturi pentru crearea unui set full mod    Sfaturi pentru crearea unui set full mod  Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 12:31 pm

Danny :] a scris:
OV1D1UU a scris:
in loc de rez magie rez otrava 60% am vrut sa scriu rez magie am pus 100% al 2 rand..dar 2 maini nu cred ca este necesar ca ai atac corporal..

Ma aparare 2 maini nu se refera la 2 maini in sine =]]]!Se refera la armele de warrior care se tin in 2 maini (cele lungi)

da dar parerea mea e ca cei cu armele 2 maini este 1 la 20 deci mai bine nu pun..
Sus In jos
Danny :]
Membru Elite
Membru Elite
Danny :]


Data de inscriere : 28/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Iasi

Sfaturi pentru crearea unui set full mod  Empty
MesajSubiect: Re: Sfaturi pentru crearea unui set full mod    Sfaturi pentru crearea unui set full mod  Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 12:33 pm

OV1D1UU a scris:
Danny :] a scris:
OV1D1UU a scris:
in loc de rez magie rez otrava 60% am vrut sa scriu rez magie am pus 100% al 2 rand..dar 2 maini nu cred ca este necesar ca ai atac corporal..

Ma aparare 2 maini nu se refera la 2 maini in sine =]]]!Se refera la armele de warrior care se tin in 2 maini (cele lungi)

da dar parerea mea e ca cei cu armele 2 maini este 1 la 20 deci mai bine nu pun..


Deci mai bine taci si pune asculta ce-ti spun eu :]]
Sus In jos
OV1D1UU
Helper
Helper
OV1D1UU


Data de inscriere : 15/12/2010
Varsta : 30

Sfaturi pentru crearea unui set full mod  Empty
MesajSubiect: Re: Sfaturi pentru crearea unui set full mod    Sfaturi pentru crearea unui set full mod  Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 12:53 pm

fiecare cum crede el dar parerea mea e ca mai bine pui altceva decat 2 maini;) daca ai atac corporal si sabie 2 maini e inutil..
Sus In jos
Danny :]
Membru Elite
Membru Elite
Danny :]


Data de inscriere : 28/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Iasi

Sfaturi pentru crearea unui set full mod  Empty
MesajSubiect: Re: Sfaturi pentru crearea unui set full mod    Sfaturi pentru crearea unui set full mod  Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 1:17 pm

OV1D1UU a scris:
fiecare cum crede el dar parerea mea e ca mai bine pui altceva decat 2 maini;) daca ai atac corporal si sabie 2 maini e inutil..

Nu e frate inutil...intradevar sabiile de o mana sunt mult mai des intalnite...dar chiar vrei sa iei full dmg de la un noob cu un amarat de semi om si poate si set?realizezi ca ala te poate nimici fiindca iti da full dmg pe skill in lipsa aparari 2 maini...si el cum are set de exemplu tu ii dai 2k maxim sa zicem...si el iti da critici de 10-15k...chiar daca ai 70-80k hp tot nu merita sa te faci de ras credema ;]!!Asa ca asculta-ma si pune si aparare 2 maini :]

P.S Sau fa un mod universal si fate ninja sau warrior...unde flex respectiv str nu conteaza chiar asa de mult cum conteaza int la sura si saman...!Eu asa am!Sunt ninja si am mod universal...full aparari frumos,tot ce ii trebuie...si cu doar 70% tarie pt fiecare rasa(in afara de saman) si 90% tare impotriva semi-oamenilor dau si critici de 50-60k
Sus In jos
artist88
Membru Elite
Membru Elite
artist88


Data de inscriere : 06/11/2011
Localizare : Langa tine !!!

Sfaturi pentru crearea unui set full mod  Empty
MesajSubiect: Re: Sfaturi pentru crearea unui set full mod    Sfaturi pentru crearea unui set full mod  Icon_minitimeMar Ian 03, 2012 12:59 pm

Eu zic ca rezistenta otrava e cam inutila ,eu sugerez mai bine rezistenta ninja ,eu am un sura si chiar daca ma otraveste ,am 0 rezsitenta otrava si imi ia 1k si cred din cauza rezistentei ninja din set ,dupa parerea mea e mai bine
Sus In jos
Danny :]
Membru Elite
Membru Elite
Danny :]


Data de inscriere : 28/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Iasi

Sfaturi pentru crearea unui set full mod  Empty
MesajSubiect: Re: Sfaturi pentru crearea unui set full mod    Sfaturi pentru crearea unui set full mod  Icon_minitimeMar Ian 03, 2012 1:13 pm

artist88 a scris:
Eu zic ca rezistenta otrava e cam inutila ,eu sugerez mai bine rezistenta ninja ,eu am un sura si chiar daca ma otraveste ,am 0 rezsitenta otrava si imi ia 1k si cred din cauza rezistentei ninja din set ,dupa parerea mea e mai bine

Rezistenta ninja nu isi are rostul atata timp cat ai full aparare sageti si pumnal...!Iar daca intradevar vrei sa faci un mod cu rezistente...tot va trebui sa pui si rezistenta sageti...si rezistenta otrava daca vrei sa iei dmg mic ;]!!Asa ca eu unul prefer mod-urile bazate pe aparari pentru simplul fapt ca iau 0 dmg pe skill cu 100% aparari...lucru care nu este posibil cu 100% rez!!
Sus In jos
♥Michael♥
Membru
Membru
♥Michael♥


Data de inscriere : 01/12/2010
Varsta : 29
Localizare : Undeva' Langa Arad !

Sfaturi pentru crearea unui set full mod  Empty
MesajSubiect: Re: Sfaturi pentru crearea unui set full mod    Sfaturi pentru crearea unui set full mod  Icon_minitimeVin Ian 13, 2012 11:46 pm

Danny :] a scris:
artist88 a scris:
Eu zic ca rezistenta otrava e cam inutila ,eu sugerez mai bine rezistenta ninja ,eu am un sura si chiar daca ma otraveste ,am 0 rezsitenta otrava si imi ia 1k si cred din cauza rezistentei ninja din set ,dupa parerea mea e mai bine

Rezistenta ninja nu isi are rostul atata timp cat ai full aparare sageti si pumnal...!Iar daca intradevar vrei sa faci un mod cu rezistente...tot va trebui sa pui si rezistenta sageti...si rezistenta otrava daca vrei sa iei dmg mic ;]!!Asa ca eu unul prefer mod-urile bazate pe aparari pentru simplul fapt ca iau 0 dmg pe skill cu 100% aparari...lucru care nu este posibil cu 100% rez!!

Sa intervin si eu Smile)) 1 Modurile doar cu aparari sunt praf...
2 Orice rezistenta isi are rostu....dar nu peste 100%
3 Combina apararea-rezistenta...
4 Rezistenta Otrava 60%
5-Aparare 2 maini nu este doar pt armele 2 maini de war... !

Pentru mai multe sfaturi cei care doresc sa ma caute in pm... Tot ce spun eu este TESTAT !
Sus In jos
Danny :]
Membru Elite
Membru Elite
Danny :]


Data de inscriere : 28/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Iasi

Sfaturi pentru crearea unui set full mod  Empty
MesajSubiect: Re: Sfaturi pentru crearea unui set full mod    Sfaturi pentru crearea unui set full mod  Icon_minitimeSam Ian 14, 2012 4:00 am

♥Michael♥ a scris:
Danny :] a scris:
artist88 a scris:
Eu zic ca rezistenta otrava e cam inutila ,eu sugerez mai bine rezistenta ninja ,eu am un sura si chiar daca ma otraveste ,am 0 rezsitenta otrava si imi ia 1k si cred din cauza rezistentei ninja din set ,dupa parerea mea e mai bine

Rezistenta ninja nu isi are rostul atata timp cat ai full aparare sageti si pumnal...!Iar daca intradevar vrei sa faci un mod cu rezistente...tot va trebui sa pui si rezistenta sageti...si rezistenta otrava daca vrei sa iei dmg mic ;]!!Asa ca eu unul prefer mod-urile bazate pe aparari pentru simplul fapt ca iau 0 dmg pe skill cu 100% aparari...lucru care nu este posibil cu 100% rez!!

Sa intervin si eu Smile)) 1 Modurile doar cu aparari sunt praf...
2 Orice rezistenta isi are rostu....dar nu peste 100%
3 Combina apararea-rezistenta...
4 Rezistenta Otrava 60%
5-Aparare 2 maini nu este doar pt armele 2 maini de war... !

Pentru mai multe sfaturi cei care doresc sa ma caute in pm... Tot ce spun eu este TESTAT !

Atunci te astept la un duel..tu cu un mod combinat si eu cu un mod full aparari!!
Tu o sa dai 0 dmg in mine ca warr,ninja,saman..iar daca planuiesti sa ma dobori cu arcu i-ati gandul!!Am 60% eschiva sageti si aparare foarte putina pentru dmg mic pe patrunzatoare Wink!!
Deci in concluzie ma poti atinge doar cu sura...si ala fara arma...adica cu bug,fiindca am si 100% sabie..!
Bafta =]]]]]!
Sus In jos
BlackEagle
Membru
Membru
BlackEagle


Data de inscriere : 28/08/2011
Varsta : 29
Localizare : La Charite - Franta

Sfaturi pentru crearea unui set full mod  Empty
MesajSubiect: Re: Sfaturi pentru crearea unui set full mod    Sfaturi pentru crearea unui set full mod  Icon_minitimeSam Ian 14, 2012 11:56 am

EDIT


Ultima editare efectuata de catre BlackEagle in Mier Ian 25, 2012 11:02 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Danny :]
Membru Elite
Membru Elite
Danny :]


Data de inscriere : 28/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Iasi

Sfaturi pentru crearea unui set full mod  Empty
MesajSubiect: Re: Sfaturi pentru crearea unui set full mod    Sfaturi pentru crearea unui set full mod  Icon_minitimeSam Ian 14, 2012 12:14 pm

BlackEagle a scris:
Cum am vazut multi spun ca 2 maini este aproape nefolositor, GRESIT !
Am facut un test, prima data am dat un skill cu exca intr`un caracter de lvl 60 ( caracterul meu ) am dat 25k, dupaia am pus 20 2 maini si am dat 19 sau 21k(numai stiu sigur), dupaia am incercat cu topor demon, la fel, cu soare, la fel, cu 2 taisuri, la fel, cu neo, la fel, cu nipthon, la fel (nicio arma nu avea tarie contra caracterului, caracterul in care am dat era saman). Concluzie, 2 maini ajuta extraordinar de mult !
P.S : am incercat cu mai multe caractere, rezultatul este acelasi !

Nu prea am inteles ce ai vrut sa zici!

P.S Oameni buni!!Aparare 2 maini se refera NUMAI si NUMAI la armele lungi care se tin in 2 maini,si care pot fi folosite doar de WARRIOR-I!!!
Sus In jos
.kancuro
Membru
Membru
.kancuro


Data de inscriere : 11/01/2012

Sfaturi pentru crearea unui set full mod  Empty
MesajSubiect: Re: Sfaturi pentru crearea unui set full mod    Sfaturi pentru crearea unui set full mod  Icon_minitimeDum Ian 15, 2012 1:35 am

Asa ca sugestie mai bn nu mai postezi dinastea poate ca sti sa iti faci dar nu mai zice la toti ca dupa se ia dupa tn si ii auzi dupa ca nu le place sau altceva
Sus In jos
Danny :]
Membru Elite
Membru Elite
Danny :]


Data de inscriere : 28/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Iasi

Sfaturi pentru crearea unui set full mod  Empty
MesajSubiect: Re: Sfaturi pentru crearea unui set full mod    Sfaturi pentru crearea unui set full mod  Icon_minitimeDum Ian 15, 2012 4:52 am

.kancuro a scris:
Asa ca sugestie mai bn nu mai postezi dinastea poate ca sti sa iti faci dar nu mai zice la toti ca dupa se ia dupa tn si ii auzi dupa ca nu le place sau altceva

E un tutorial ce cuprinde cateva sfaturi si smecherii..!Plecand de la premiza ca lumea da un ban pentru modate,am zis sa fac un astfel de tutorial pentru ca toti cauta sa il faca cat mai complet si mai potrivit!!

Si oricum modul meu nu l'am dezvaluit!Razz..Eu am mod de sura cu int...Ala se concepe diferit Razz
Sus In jos
♥Michael♥
Membru
Membru
♥Michael♥


Data de inscriere : 01/12/2010
Varsta : 29
Localizare : Undeva' Langa Arad !

Sfaturi pentru crearea unui set full mod  Empty
MesajSubiect: Re: Sfaturi pentru crearea unui set full mod    Sfaturi pentru crearea unui set full mod  Icon_minitimeDum Ian 15, 2012 12:35 pm

Danny :] a scris:
♥Michael♥ a scris:
Danny :] a scris:
artist88 a scris:
Eu zic ca rezistenta otrava e cam inutila ,eu sugerez mai bine rezistenta ninja ,eu am un sura si chiar daca ma otraveste ,am 0 rezsitenta otrava si imi ia 1k si cred din cauza rezistentei ninja din set ,dupa parerea mea e mai bine

Rezistenta ninja nu isi are rostul atata timp cat ai full aparare sageti si pumnal...!Iar daca intradevar vrei sa faci un mod cu rezistente...tot va trebui sa pui si rezistenta sageti...si rezistenta otrava daca vrei sa iei dmg mic ;]!!Asa ca eu unul prefer mod-urile bazate pe aparari pentru simplul fapt ca iau 0 dmg pe skill cu 100% aparari...lucru care nu este posibil cu 100% rez!!

Sa intervin si eu Smile)) 1 Modurile doar cu aparari sunt praf...
2 Orice rezistenta isi are rostu....dar nu peste 100%
3 Combina apararea-rezistenta...
4 Rezistenta Otrava 60%
5-Aparare 2 maini nu este doar pt armele 2 maini de war... !

Pentru mai multe sfaturi cei care doresc sa ma caute in pm... Tot ce spun eu este TESTAT !

Atunci te astept la un duel..tu cu un mod combinat si eu cu un mod full aparari!!
Tu o sa dai 0 dmg in mine ca warr,ninja,saman..iar daca planuiesti sa ma dobori cu arcu i-ati gandul!!Am 60% eschiva sageti si aparare foarte putina pentru dmg mic pe patrunzatoare Wink!!
Deci in concluzie ma poti atinge doar cu sura...si ala fara arma...adica cu bug,fiindca am si 100% sabie..!
Bafta =]]]]]!


Ma baiatule nu te contrazice ca nu stii... Un sura cu taisu fara arma te va rupe la fel si un ninja pe cal cu arcu care da skillu de la cal ... Pune mana si fa niste teste si ca sa iti arat ca nu vorbesc prostii stiai ca armele 1 mana cu 524 atac sunt in server ca 2 maini ? 8-| Cool
Sus In jos
Danny :]
Membru Elite
Membru Elite
Danny :]


Data de inscriere : 28/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Iasi

Sfaturi pentru crearea unui set full mod  Empty
MesajSubiect: Re: Sfaturi pentru crearea unui set full mod    Sfaturi pentru crearea unui set full mod  Icon_minitimeDum Ian 15, 2012 1:03 pm

♥Michael♥ a scris:
Danny :] a scris:
♥Michael♥ a scris:
Danny :] a scris:
artist88 a scris:
Eu zic ca rezistenta otrava e cam inutila ,eu sugerez mai bine rezistenta ninja ,eu am un sura si chiar daca ma otraveste ,am 0 rezsitenta otrava si imi ia 1k si cred din cauza rezistentei ninja din set ,dupa parerea mea e mai bine

Rezistenta ninja nu isi are rostul atata timp cat ai full aparare sageti si pumnal...!Iar daca intradevar vrei sa faci un mod cu rezistente...tot va trebui sa pui si rezistenta sageti...si rezistenta otrava daca vrei sa iei dmg mic ;]!!Asa ca eu unul prefer mod-urile bazate pe aparari pentru simplul fapt ca iau 0 dmg pe skill cu 100% aparari...lucru care nu este posibil cu 100% rez!!

Sa intervin si eu Smile)) 1 Modurile doar cu aparari sunt praf...
2 Orice rezistenta isi are rostu....dar nu peste 100%
3 Combina apararea-rezistenta...
4 Rezistenta Otrava 60%
5-Aparare 2 maini nu este doar pt armele 2 maini de war... !

Pentru mai multe sfaturi cei care doresc sa ma caute in pm... Tot ce spun eu este TESTAT !

Atunci te astept la un duel..tu cu un mod combinat si eu cu un mod full aparari!!
Tu o sa dai 0 dmg in mine ca warr,ninja,saman..iar daca planuiesti sa ma dobori cu arcu i-ati gandul!!Am 60% eschiva sageti si aparare foarte putina pentru dmg mic pe patrunzatoare Wink!!
Deci in concluzie ma poti atinge doar cu sura...si ala fara arma...adica cu bug,fiindca am si 100% sabie..!
Bafta =]]]]]!


Ma baiatule nu te contrazice ca nu stii... Un sura cu taisu fara arma te va rupe la fel si un ninja pe cal cu arcu care da skillu de la cal ... Pune mana si fa niste teste si ca sa iti arat ca nu vorbesc prostii stiai ca armele 1 mana cu 524 atac sunt in server ca 2 maini ? 8-| Cool

Eu am set mod de sura conceput altfel...Si fi sigur ca am luat la cunostinta aceste bugg-uri ;]!!!
Fiecare cu secretele lui sti cum e :]!!
Sus In jos
♥Michael♥
Membru
Membru
♥Michael♥


Data de inscriere : 01/12/2010
Varsta : 29
Localizare : Undeva' Langa Arad !

Sfaturi pentru crearea unui set full mod  Empty
MesajSubiect: Re: Sfaturi pentru crearea unui set full mod    Sfaturi pentru crearea unui set full mod  Icon_minitimeLun Ian 16, 2012 8:58 am

Danny :] a scris:
♥Michael♥ a scris:
Danny :] a scris:
♥Michael♥ a scris:
Danny :] a scris:
artist88 a scris:
Eu zic ca rezistenta otrava e cam inutila ,eu sugerez mai bine rezistenta ninja ,eu am un sura si chiar daca ma otraveste ,am 0 rezsitenta otrava si imi ia 1k si cred din cauza rezistentei ninja din set ,dupa parerea mea e mai bine

Rezistenta ninja nu isi are rostul atata timp cat ai full aparare sageti si pumnal...!Iar daca intradevar vrei sa faci un mod cu rezistente...tot va trebui sa pui si rezistenta sageti...si rezistenta otrava daca vrei sa iei dmg mic ;]!!Asa ca eu unul prefer mod-urile bazate pe aparari pentru simplul fapt ca iau 0 dmg pe skill cu 100% aparari...lucru care nu este posibil cu 100% rez!!

Sa intervin si eu Smile)) 1 Modurile doar cu aparari sunt praf...
2 Orice rezistenta isi are rostu....dar nu peste 100%
3 Combina apararea-rezistenta...
4 Rezistenta Otrava 60%
5-Aparare 2 maini nu este doar pt armele 2 maini de war... !

Pentru mai multe sfaturi cei care doresc sa ma caute in pm... Tot ce spun eu este TESTAT !

Atunci te astept la un duel..tu cu un mod combinat si eu cu un mod full aparari!!
Tu o sa dai 0 dmg in mine ca warr,ninja,saman..iar daca planuiesti sa ma dobori cu arcu i-ati gandul!!Am 60% eschiva sageti si aparare foarte putina pentru dmg mic pe patrunzatoare Wink!!
Deci in concluzie ma poti atinge doar cu sura...si ala fara arma...adica cu bug,fiindca am si 100% sabie..!
Bafta =]]]]]!


Ma baiatule nu te contrazice ca nu stii... Un sura cu taisu fara arma te va rupe la fel si un ninja pe cal cu arcu care da skillu de la cal ... Pune mana si fa niste teste si ca sa iti arat ca nu vorbesc prostii stiai ca armele 1 mana cu 524 atac sunt in server ca 2 maini ? 8-| Cool

Eu am set mod de sura conceput altfel...Si fi sigur ca am luat la cunostinta aceste bugg-uri ;]!!!
Fiecare cu secretele lui sti cum e :]!!

desi am 100% sabie 100% magie ...am fost nevoit sa adaug si 100% rezistenta sura fiindca stim cu toti ca sura poate sa dea bine mersi arma jos si sa-si dea skill-urile in voie. Asta ai spus tu intr-un topic... Mi se pare sau modu ce l-ai postat pe forum e doar sa prostesti unii jucatori.... Parca nu combinai rezistentele cu apararile ? Smile
Sus In jos
ReMyX13
V.I.P.
V.I.P.
ReMyX13


Data de inscriere : 29/05/2011
Varsta : 27
Localizare : Constanta/Poarta6

Sfaturi pentru crearea unui set full mod  Empty
MesajSubiect: Re: Sfaturi pentru crearea unui set full mod    Sfaturi pentru crearea unui set full mod  Icon_minitimeVin Ian 20, 2012 11:58 pm

Bun gg :bravo:
Sus In jos
BlackEagle
Membru
Membru
BlackEagle


Data de inscriere : 28/08/2011
Varsta : 29
Localizare : La Charite - Franta

Sfaturi pentru crearea unui set full mod  Empty
MesajSubiect: Re: Sfaturi pentru crearea unui set full mod    Sfaturi pentru crearea unui set full mod  Icon_minitimeMier Ian 25, 2012 11:02 am

Sfaturile sunt sfaturi, practica este alta Smile
Sus In jos
Continut sponsorizat





Sfaturi pentru crearea unui set full mod  Empty
MesajSubiect: Re: Sfaturi pentru crearea unui set full mod    Sfaturi pentru crearea unui set full mod  Icon_minitime

Sus In jos
 
Sfaturi pentru crearea unui set full mod
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Sfaturi pt. a crea un set mod pvp:P
» Sugesti,sfaturi pentru ineput
» New Update : Level-ul de la crearea caracterelor !
» AICEA ESTE RASPUNSU PENTRU CREAREA BREASLELOR
» SET Full int

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Metin2RoSpeed :: Metin2RoSpeed Old Server :: Tutoriale vechi-
Mergi direct la: