Metin2RoSpeed
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Metin2RoSpeed

Forumul oficial: www.Metin2RoSpeed.ro
 
AcasaSfaturi pt. a crea un set mod pvp:P EmptyUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Bine ai venit pe forumul www.metin2rospeed.ro

 

 Sfaturi pt. a crea un set mod pvp:P

In jos 
+5
StreetArt
december
Blake.
ħεяśǿniśś
Otto23
9 participanți
AutorMesaj
Otto23
Membru
Membru



Data de inscriere : 20/08/2012

Sfaturi pt. a crea un set mod pvp:P Empty
MesajSubiect: Sfaturi pt. a crea un set mod pvp:P   Sfaturi pt. a crea un set mod pvp:P Icon_minitimeLun Aug 20, 2012 10:33 am

Salut.Va rog frumos daca sunteti amabili, cei care se pricep bine la mt2 sa ma ajute si pe mine sa imi creez un set mod full, sunt ninja pe arc.Vreau sa imi spuneti ce bonusuri ar trebui sa imi pun pe itm:P .Va raman recunoscator daca ma veti ajuta.
Sus In jos
ħεяśǿniśś
Membru
Membru
ħεяśǿniśś


Data de inscriere : 16/08/2012
Varsta : 32
Localizare : Bucuresti

Sfaturi pt. a crea un set mod pvp:P Empty
MesajSubiect: ,,   Sfaturi pt. a crea un set mod pvp:P Icon_minitimeLun Aug 20, 2012 11:31 am

Salut Otto. Uite te ajut eu din experienta mea... poate fi gresit deci nu te lua fix doar dupa mine.

Rez Sabie 100%

Rez 2maini 100%

Rez War: DELETE nu folosesti rez war fiindca rez sabie 100% si rez 2maini 100% este foarte bun, si rez war este inutil.. arunci bonusurile degeaba. De ce sa pui 100% sabie si 100% 2maini inloc sa pun direct rez war 100%. Pai fi atent, armele de GM au un mic bug, ele sunt de o mana dar serv le "citeste" ca arme de 2 maini. Aparare sabie este foarte utila impotriva unui war cu sabie 1 mana care nu este bugata, aparare 2 maini fiind arme de GM bugate, un sura care are o arma bugata si tu nu ai aparare 2hand... iti cam da (sti cum se spune, iti da deti sare...)

Rez Ninja 100% OBLIGATORIU. Este un bug la ninja arc care poate da skill de pe care si iti da un dmg foarte impresionant daca nu ai rez ninja, daca ai 100% iti va da dmg 0.

Sansa block corporal 100% OBLIGATORIU. Un razboinic, ninja, saman, sura cand da in tine pe hit iti da MISS (ratare, dmg 0) hit adica sa dea pur si simplu cu arma in tine fara skill.

Rez Magie 100% OBLIGATORIU. Rez magie ajuta la saman (cred ca sti ca samanul foloseste MAGIE, doar magie... precum cred ca sti si pe ro impotriva unui sura unica aparare pe langa scutul leului+9 este REZISTENTA LA MAGIE. Sura si samanul vor da un dmg mic, mai ales samanul un dmg echivalent la 0.

Sansa evita atacul sagetilor. Un ninja cand te ataca cu arcul fara skill "arunca" sageti in tine, cu cat ai mai mare sansa evitarea sagetilor atat mai mare este probabilitatea sa iti dea MISS.

Critic. Cat mai multa sansa pentru o lovitura critica.

Patrundere. NU PUNE ASA CEVA... doamne sa gandim impreuna putin, daca am sansa 100% unei lovituri critice, si 20% sansa unei lovituri patrunzatoare, patrunderea mai intra ??? Sad NU, fiindca am 100% critic.

Aparare pumnal si ea trebuie. E adevarat ca ai rezistenta ninja, DAR daca ai si pumnal este si mai bine.

Rez Sageti. Si ea trebuie pusa, daca cumva nu ai 100% evitare sageti si doar .... 30% sansa, cand o sa prinda o sageata nu o sa mai fie dmg 10k, o sa fie dmg 4/5k depinde cata rez sageti ai, apoi ajuta si la skill sa dea un dmg mai mic.

Sunt multe altele dar iti dau un sfat, intra pe Forum la sectiunea Nelamuriri, si vezi ca am acolo un post pe nume "Nelamurire la setul modat" sau ceva de gen... o sa te prinzi tu. Si vezi acolo cam ce aparari iti trebuie, apoi le axezi tu cat la % aparare vrei sa ai.

Bafta la un mod cat mai bun, cand ai setul facut am sa te provoc la un duel cheers

P.S. NU ESTE COPY PASTE, cred ca va dati seama si voi.
Sus In jos
Blake.
Membru
Membru
Blake.


Data de inscriere : 17/05/2012
Localizare : Romania

Sfaturi pt. a crea un set mod pvp:P Empty
MesajSubiect: Re: Sfaturi pt. a crea un set mod pvp:P   Sfaturi pt. a crea un set mod pvp:P Icon_minitimeMar Aug 28, 2012 1:01 pm

ħεяśǿniśś a scris:
Salut Otto. Uite te ajut eu din experienta mea... poate fi gresit deci nu te lua fix doar dupa mine.

Rez Sabie 100%

Rez 2maini 100%

Rez War: DELETE nu folosesti rez war fiindca rez sabie 100% si rez 2maini 100% este foarte bun, si rez war este inutil.. arunci bonusurile degeaba. De ce sa pui 100% sabie si 100% 2maini inloc sa pun direct rez war 100%. Pai fi atent, armele de GM au un mic bug, ele sunt de o mana dar serv le "citeste" ca arme de 2 maini. Aparare sabie este foarte utila impotriva unui war cu sabie 1 mana care nu este bugata, aparare 2 maini fiind arme de GM bugate, un sura care are o arma bugata si tu nu ai aparare 2hand... iti cam da (sti cum se spune, iti da deti sare...)

Rez Ninja 100% OBLIGATORIU. Este un bug la ninja arc care poate da skill de pe care si iti da un dmg foarte impresionant daca nu ai rez ninja, daca ai 100% iti va da dmg 0.

Sansa block corporal 100% OBLIGATORIU. Un razboinic, ninja, saman, sura cand da in tine pe hit iti da MISS (ratare, dmg 0) hit adica sa dea pur si simplu cu arma in tine fara skill.

Rez Magie 100% OBLIGATORIU. Rez magie ajuta la saman (cred ca sti ca samanul foloseste MAGIE, doar magie... precum cred ca sti si pe ro impotriva unui sura unica aparare pe langa scutul leului+9 este REZISTENTA LA MAGIE. Sura si samanul vor da un dmg mic, mai ales samanul un dmg echivalent la 0.

Sansa evita atacul sagetilor. Un ninja cand te ataca cu arcul fara skill "arunca" sageti in tine, cu cat ai mai mare sansa evitarea sagetilor atat mai mare este probabilitatea sa iti dea MISS.

Critic. Cat mai multa sansa pentru o lovitura critica.

Patrundere. NU PUNE ASA CEVA... doamne sa gandim impreuna putin, daca am sansa 100% unei lovituri critice, si 20% sansa unei lovituri patrunzatoare, patrunderea mai intra ??? Sad NU, fiindca am 100% critic.

Aparare pumnal si ea trebuie. E adevarat ca ai rezistenta ninja, DAR daca ai si pumnal este si mai bine.

Rez Sageti. Si ea trebuie pusa, daca cumva nu ai 100% evitare sageti si doar .... 30% sansa, cand o sa prinda o sageata nu o sa mai fie dmg 10k, o sa fie dmg 4/5k depinde cata rez sageti ai, apoi ajuta si la skill sa dea un dmg mai mic.

Sunt multe altele dar iti dau un sfat, intra pe Forum la sectiunea Nelamuriri, si vezi ca am acolo un post pe nume "Nelamurire la setul modat" sau ceva de gen... o sa te prinzi tu. Si vezi acolo cam ce aparari iti trebuie, apoi le axezi tu cat la % aparare vrei sa ai.

Bafta la un mod cat mai bun, cand ai setul facut am sa te provoc la un duel cheers


P.S. NU ESTE COPY PASTE, cred ca va dati seama si voi.



Ai putine greseli...Deci sa incepem...
1Sansa de a evita atacul cu sageti e inutila...atata timp cat mergi pe putina aparare un ninja pe ark nu poate da mai mult de 700 pe hit..asa ca e inutila

2-Critica e dupa noroc..asa ca e inutil sa pui peste 110 pt ca atunci cand vrea sa intre intra... cand nu vrea nu intra nici de a drq....

3-O greseala foarte mare este Rezistenta la sageti..Oameni buni ,aceasta reduce skilu de la arcasi.. si parerea mea este ca e inutil sa pui rez la sageti pt ca un arcas da pe skill la 100%rez ninja da un dmg cuprins intre 800-1k..

4.Baga si Viteza Farmecului ca e importanta...

5.I-ati scut de lvl 61..de preferabil tigru

Acestea fiind spuse cred ca am retusat un set cat de cat bunicel.
Sus In jos
december
Membru
Membru
december


Data de inscriere : 29/08/2012

Sfaturi pt. a crea un set mod pvp:P Empty
MesajSubiect: Re: Sfaturi pt. a crea un set mod pvp:P   Sfaturi pt. a crea un set mod pvp:P Icon_minitimeVin Aug 31, 2012 12:27 pm

:bravo:
Sus In jos
StreetArt
Membru
Membru
StreetArt


Data de inscriere : 27/06/2012
Varsta : 25
Localizare : Constanta,RO

Sfaturi pt. a crea un set mod pvp:P Empty
MesajSubiect: Re: Sfaturi pt. a crea un set mod pvp:P   Sfaturi pt. a crea un set mod pvp:P Icon_minitimeVin Aug 31, 2012 1:01 pm

Bine... Sa incep:
1.pe un mod trebuie neaparat rez sura 100%. 20 de pe scut leu si ink 80 bnsuri
2.rez magie poti pune doar 80%. de ce? pai 20%iei automat de pe armura(sa economisim)
2.pune rez sageti 100%,iar sansa de a evita atacul cu sageti minim 40%, max 80%. scoate rez ninja. mai pui rez pumnal 100... Sau: rez ninja 100, pumnal 80 si sansa de a evita atacul cu sageti 40. eu zic k odata ce ai rez ninja rez sageti este inutil
3.sansa de a bloca atacul corporal pune doar 80 si pune pietre eschiva
4.critik la fel
5.farmec nu baga, ai destul pe pietre
6.rez otrava 40-60%
7.restul e bun

Acestea fiind spuse ti-am aratat cam cum ar trebui sa arate un mod bun Wink
Sus In jos
FrostBite
Helper
Helper
FrostBite


Data de inscriere : 14/01/2012
Localizare : Sibiu

Sfaturi pt. a crea un set mod pvp:P Empty
MesajSubiect: Re: Sfaturi pt. a crea un set mod pvp:P   Sfaturi pt. a crea un set mod pvp:P Icon_minitimeSam Sept 01, 2012 12:14 am

ŠτŕξξτÄŕτ a scris:
Bine... Sa incep:
1.pe un mod trebuie neaparat rez sura 100%. 20 de pe scut leu si ink 80 bnsuri
2.rez magie poti pune doar 80%. de ce? pai 20%iei automat de pe armura(sa economisim)
2.pune rez sageti 100%,iar sansa de a evita atacul cu sageti minim 40%, max 80%. scoate rez ninja. mai pui rez pumnal 100... Sau: rez ninja 100, pumnal 80 si sansa de a evita atacul cu sageti 40. eu zic k odata ce ai rez ninja rez sageti este inutil
3.sansa de a bloca atacul corporal pune doar 80 si pune pietre eschiva
4.critik la fel
5.farmec nu baga, ai destul pe pietre
6.rez otrava 40-60%
7.restul e bun

Acestea fiind spuse ti-am aratat cam cum ar trebui sa arate un mod bun Wink

Lasa-te de meserie Smile. Numai mod un nu iese daca face ca tine Very Happy Very Happy
Sus In jos
StreetArt
Membru
Membru
StreetArt


Data de inscriere : 27/06/2012
Varsta : 25
Localizare : Constanta,RO

Sfaturi pt. a crea un set mod pvp:P Empty
MesajSubiect: Re: Sfaturi pt. a crea un set mod pvp:P   Sfaturi pt. a crea un set mod pvp:P Icon_minitimeSam Sept 01, 2012 12:33 pm

Atunci imi poti explica te rog frumos, daca esti amabil, ce am greasit si sa corectezi ca sa nu mai fac aceeasi greseala pe viitor? Smile
Sus In jos
Vanessa
Membru
Membru
Vanessa


Data de inscriere : 05/07/2012
Varsta : 28
Localizare : Craiova ♥

Sfaturi pt. a crea un set mod pvp:P Empty
MesajSubiect: salutt   Sfaturi pt. a crea un set mod pvp:P Icon_minitimeSam Sept 01, 2012 5:13 pm

salut frate.. baieti astia nu sunt buni de nmc affraid
Baga asa:
Armura : 20% rezistenta la mici 20% rezistenta la bere. 20% rezistenta la femei...
Arma : 100% rezistenta la cateii ca daca treci pe strada si te musca.. ii ataci..
20% rez magie woodo.. sau karma..
15% tarie alcool...

Coif: Flexibilitate la somn 20% . Sansa de otrava la prieteni 20% sansa de a fura itemele amicilor 25%

bratara: 20% rezistenta carnati.. si 15% rezistenta la gaze... ca poate sunt carnatii expiratii...

Papuci: 20% rezistenta la asfalt.. 20% rezistenta la apa.. 15 % kritica la cap..

Colier : Aparare 100% contra tantari... pana vine iarna. contraatac 15% la magazin

Si cam atat frate! adauga bonusurile astea si credema ca vei ajunge departe;x cheers

Eu rup cu ele!=)) :banana:
Sus In jos
Neymar.:*
Membru Elite
Membru Elite
Neymar.:*


Data de inscriere : 08/01/2012
Varsta : 28
Localizare : fetesti

Sfaturi pt. a crea un set mod pvp:P Empty
MesajSubiect: Re: Sfaturi pt. a crea un set mod pvp:P   Sfaturi pt. a crea un set mod pvp:P Icon_minitimeDum Sept 02, 2012 1:43 am

esti nebun omule=))))))))))))))))
Sus In jos
Blake.
Membru
Membru
Blake.


Data de inscriere : 17/05/2012
Localizare : Romania

Sfaturi pt. a crea un set mod pvp:P Empty
MesajSubiect: Re: Sfaturi pt. a crea un set mod pvp:P   Sfaturi pt. a crea un set mod pvp:P Icon_minitimeDum Sept 02, 2012 9:33 am

ŠτŕξξτÄŕτ a scris:
Bine... Sa incep:
1.pe un mod trebuie neaparat rez sura 100%. 20 de pe scut leu si ink 80 bnsuri
2.rez magie poti pune doar 80%. de ce? pai 20%iei automat de pe armura(sa economisim)
2.pune rez sageti 100%,iar sansa de a evita atacul cu sageti minim 40%, max 80%. scoate rez ninja. mai pui rez pumnal 100... Sau: rez ninja 100, pumnal 80 si sansa de a evita atacul cu sageti 40. eu zic k odata ce ai rez ninja rez sageti este inutil
3.sansa de a bloca atacul corporal pune doar 80 si pune pietre eschiva
4.critik la fel
5.farmec nu baga, ai destul pe pietre
6.rez otrava 40-60%
7.restul e bun

Acestea fiind spuse ti-am aratat cam cum ar trebui sa arate un mod bun Wink

Cum a zis si martinez.."Numa mod bun nu iese"Smile)...Omule eu nu am adus tutorial..Doar l-am corectat...si crede-ma ce ai facut tu aici este varza... geek

Enigma....Ai un Like de la mine pt modu tau Very Happy .Cel mai taree!!!!!!!!!! :bravo:
Sus In jos
StreetArt
Membru
Membru
StreetArt


Data de inscriere : 27/06/2012
Varsta : 25
Localizare : Constanta,RO

Sfaturi pt. a crea un set mod pvp:P Empty
MesajSubiect: Re: Sfaturi pt. a crea un set mod pvp:P   Sfaturi pt. a crea un set mod pvp:P Icon_minitimeDum Sept 02, 2012 11:01 am

Oameni buni, imi puteti explica ce anume e gresit?
Sus In jos
Blake.
Membru
Membru
Blake.


Data de inscriere : 17/05/2012
Localizare : Romania

Sfaturi pt. a crea un set mod pvp:P Empty
MesajSubiect: Re: Sfaturi pt. a crea un set mod pvp:P   Sfaturi pt. a crea un set mod pvp:P Icon_minitimeDum Sept 02, 2012 11:15 pm

ŠτŕξξτÄŕτ a scris:
Bine... Sa incep:
1.pe un mod trebuie neaparat rez sura 100%. 20 de pe scut leu si ink 80 bnsuri
2.rez magie poti pune doar 80%. de ce? pai 20%iei automat de pe armura(sa economisim)
2.pune rez sageti 100%,iar sansa de a evita atacul cu sageti minim 40%, max 80%. scoate rez ninja. mai pui rez pumnal 100... Sau: rez ninja 100, pumnal 80 si sansa de a evita atacul cu sageti 40. eu zic k odata ce ai rez ninja rez sageti este inutil
3.sansa de a bloca atacul corporal pune doar 80 si pune pietre eschiva
4.critik la fel
5.farmec nu baga, ai destul pe pietre
6.rez otrava 40-60%
7.restul e bun

Acestea fiind spuse ti-am aratat cam cum ar trebui sa arate un mod bun Wink

Din tot ce ai spus tu..bine ar fi doar faza cu rezistenta la magie:) si critica......
Sa incepem..
1.Rez sura?!!pt ce omule?!!ca nu-si da nmn arma jos la duel...In orice caz cred ca 40-60%este suficient.Smile..Dar eu unul nu as mai pune rez sura.
2.Rezistenta magie sunt de acord cu tine
3.Oameni buni!!!!Rezistenta la sageti scade din skilurile arcasilor..si daca ai 100%rez ninja un arcas nu da mai mult de 1k cu critica..Cand o sa apara arcuri cu valoarea 10000 atac sunt de acord sa pui dar pana atunci n`ai ce face cu ea
4.De ce sa pui sansa de a evita sageti?!e o risipa..atata timp cat mergi pe aparare putina un arcas iti da cu sageata in tine 700 si asta din joi in pasti.
Combinatia pt un mod ar fi 100%rez ninja si 60 pumnal ..
5.Sansa de a bloca atacul corporal..trebuie 100% pe un mod vs all caractere..De unde obti?!!Pei pui pietre eschiva pe armura si arma si ai 30%+papuci phonix(10%)+posedata de ninja care da 21%atac corporal =61%blocare corporala din start..Pe urma mai pui 2bonusuri de 20% si vine 101..Si te`ai scos.
5.Critica da.. 110% e bine
6. WTF?!! farmec doar atat...dai ca mosu...pe langa alea..mai trebuiesc cam 4itm cu farmec:).
7.Rezistenta la otrava este suficient doar 50%..pt ca ai 2bns cu 20% si mai iei bratara de aur lvl 21 parka...Omule daca pui 40%rez la otrava te rupe otrava

Acestea find spuse cred ca ti`am aratat ce e gresit..Ork ar mai fi multe de spus dar nu le pot spune pe forum:).
Sus In jos
StreetArt
Membru
Membru
StreetArt


Data de inscriere : 27/06/2012
Varsta : 25
Localizare : Constanta,RO

Sfaturi pt. a crea un set mod pvp:P Empty
MesajSubiect: Re: Sfaturi pt. a crea un set mod pvp:P   Sfaturi pt. a crea un set mod pvp:P Icon_minitimeLun Sept 03, 2012 1:32 am

Am inteles omule, dar eu am zis ca ori pui rez ninja ori rez sageti, n-am zis ambele. La faza cu eschiva sageti inteleg, dar gandeste, un ninja normal da max 700 pe sageata, da un ninja cu mod bun cu flex la greu da si critik de 6k cum zicea si Dany;).
Daca stii secretu la moduri e suficient i 40 rez otrava Wink si nici nu provoaca daune prea mari la 40 Smile. Ma doare putin undeva de farmec. caeu nu fac intrecere cu altii pe ala care da magiile mi rpd Smile
Sus In jos
Blake.
Membru
Membru
Blake.


Data de inscriere : 17/05/2012
Localizare : Romania

Sfaturi pt. a crea un set mod pvp:P Empty
MesajSubiect: Re: Sfaturi pt. a crea un set mod pvp:P   Sfaturi pt. a crea un set mod pvp:P Icon_minitimeLun Sept 03, 2012 6:47 am

ŠτŕξξτÄŕτ a scris:
Am inteles omule, dar eu am zis ca ori pui rez ninja ori rez sageti, n-am zis ambele. La faza cu eschiva sageti inteleg, dar gandeste, un ninja normal da max 700 pe sageata, da un ninja cu mod bun cu flex la greu da si critik de 6k cum zicea si Dany;).
Daca stii secretu la moduri e suficient i 40 rez otrava Wink si nici nu provoaca daune prea mari la 40 Smile. Ma doare putin undeva de farmec. caeu nu fac intrecere cu altii pe ala care da magiile mi rpd Smile

We eu cand am zis ca da 700 dmg pe sageata ma refeream la un ninja modat cu full flex:)..Si un ninja mod da cu magiile de la lame 6k mha..dar d`aia am zis si 60%pumnal ca asa da cel mai tare ninja mod max 400 cu critica:).La 40%rez la otrava sa stai sa le aduni asa cate 800 800..mai ales ca pe noile moduri gasesti sansa la otrava si daca stai asa sa aduni.. 800 cu 800 pana se duce otrava iti cam da 10k...si eu personal cred ca 10k conteaza ff mult...Cat despre farmec gresesti ff mult;)..


Ultima editare efectuata de catre Taylor in Mar Sept 04, 2012 12:11 pm, editata de 2 ori
Sus In jos
Perry*
Membru
Membru
Perry*


Data de inscriere : 23/08/2010
Varsta : 30
Localizare : La dracu.

Sfaturi pt. a crea un set mod pvp:P Empty
MesajSubiect: Re: Sfaturi pt. a crea un set mod pvp:P   Sfaturi pt. a crea un set mod pvp:P Icon_minitimeMar Sept 04, 2012 9:56 am

ByEnigma ♥ a scris:
salut frate.. baieti astia nu sunt buni de nmc affraid
Baga asa:
Armura : 20% rezistenta la mici 20% rezistenta la bere. 20% rezistenta la femei...
Arma : 100% rezistenta la cateii ca daca treci pe strada si te musca.. ii ataci..
20% rez magie woodo.. sau karma..
15% tarie alcool...

Coif: Flexibilitate la somn 20% . Sansa de otrava la prieteni 20% sansa de a fura itemele amicilor 25%

bratara: 20% rezistenta carnati.. si 15% rezistenta la gaze... ca poate sunt carnatii expiratii...

Papuci: 20% rezistenta la asfalt.. 20% rezistenta la apa.. 15 % kritica la cap..

Colier : Aparare 100% contra tantari... pana vine iarna. contraatac 15% la magazin

Si cam atat frate! adauga bonusurile astea si credema ca vei ajunge departe;x cheers

Eu rup cu ele!=)) :banana:











Wa lasa off-topicurile:-w
Sus In jos
Neymar.:*
Membru Elite
Membru Elite
Neymar.:*


Data de inscriere : 08/01/2012
Varsta : 28
Localizare : fetesti

Sfaturi pt. a crea un set mod pvp:P Empty
MesajSubiect: Re: Sfaturi pt. a crea un set mod pvp:P   Sfaturi pt. a crea un set mod pvp:P Icon_minitimeMar Sept 04, 2012 11:11 am

wtf ? taylor esti noob ,rezistenta sura 100 % este necesara!!!!!!!!!!!!!!!!1
pe un mod bun trebuie sa ai asa
100 rez magie
100 sansa sa blochezi atacu corporal
100 rezistenta sura
100 rezistenta ninja
40 eschiva sageti
critica
farmec
aparare sabie si 2 maini daca e nevoie si 20 pumnal
Wink aa ,si 60 rez otrava ! asta e un mod bun
Sus In jos
Blake.
Membru
Membru
Blake.


Data de inscriere : 17/05/2012
Localizare : Romania

Sfaturi pt. a crea un set mod pvp:P Empty
MesajSubiect: Re: Sfaturi pt. a crea un set mod pvp:P   Sfaturi pt. a crea un set mod pvp:P Icon_minitimeMar Sept 04, 2012 12:09 pm

Banned a scris:
wtf ? taylor esti noob ,rezistenta sura 100 % este necesara!!!!!!!!!!!!!!!!1
pe un mod bun trebuie sa ai asa
100 rez magie
100 sansa sa blochezi atacu corporal
100 rezistenta sura
100 rezistenta ninja
40 eschiva sageti
critica
farmec
aparare sabie si 2 maini daca e nevoie si 20 pumnal
Wink aa ,si 60 rez otrava ! asta e un mod bun

Banned dacă aș fi noob n-as fi printre cei mai buni jucători de pe server.Și dacă citeai cu atenție am spus clar ca nu am adus set mod doar am retușat ce a zis primu player atât..Ca dacă aduc o lista completa te minunezi.Și afli lucruri de care habar n-ai.MA OMULE de ce să bagi rezistenta sura?!! Știu iși da sura arma jos .Eu sunt sura pe arme magice, dacă iși da cineva arma jos ii anulez taișu și dacă observi tu bine când ai 0 rezistență sura iți da 4.2k pe gheară când ai 20% iți da 4k când ai 60% iți da 3.8k când ai 80% 3.6k și când ai 100% iți da 3.4k .De ce să pui?! Cine naiba iși da arma jos la duel.Și mai omule lasă eschiva pentru 0.7k care le iei pe sageată din joi în paste nu merită sa pui șansa de a evita atacul cu săgeți. Smile
Nu are rost sa ne contrazicem dar ia-le asa la test tot ce ți-am scris eu ca pe urma o sa fi de acord cu mine.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Sfaturi pt. a crea un set mod pvp:P Empty
MesajSubiect: Re: Sfaturi pt. a crea un set mod pvp:P   Sfaturi pt. a crea un set mod pvp:P Icon_minitime

Sus In jos
 
Sfaturi pt. a crea un set mod pvp:P
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Metin2RoSpeed :: Metin2RoSpeed Old Server :: Tutoriale vechi-
Mergi direct la: