Metin2RoSpeed
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Metin2RoSpeed

Forumul oficial: www.Metin2RoSpeed.ro
 
AcasaPropuneri server !  EmptyUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Bine ai venit pe forumul www.metin2rospeed.ro

 

 Propuneri server !

In jos 
+8
-PuLsSs
Perry*
AllXandra
Blake.
*๖̶̶̶̶̶̶̶ۣۜAda . ♡
PVP
*๖̶̶̶̶̶̶̶ۣۜAмα. ✡
dRuId.#
12 participanți
AutorMesaj
dRuId.#
Moderator
Moderator
dRuId.#


Data de inscriere : 24/08/2010
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti[•]

Propuneri server !  Empty
MesajSubiect: Propuneri server !    Propuneri server !  Icon_minitimeMier Dec 05, 2012 1:12 pm

Am de propus cateva chesti :

Prima propunere ar fi :

|. Implementarea Portiunilor de Roua (cum ar fi ) :

Roua Rosie : Bonus lovitura critica, aleatoriu intre 8 si 20%, pentru o perioada de timp care variaza intre 3 si 10 minute[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Roua Roz ( dupa mine e portocalie dar merge ) : Bonus lovitura patrunzatoare, aleatoriu intre 8 si 20%, pentru o perioada de timp care variaza intre 3 si 10 minute
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Roua Galbena ( Pentru caracterele sura /saman care nu beneficiaza de un atac rapid din arma ) : Bonus viteza de atac ! Aceasta variaza intre 2 si 8%[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Roua Verde ( aceasta printre altele mi se pare foarte importanta ! ) : Bonus rezistenta la magie, aleatorie intre 8 si 20%, pentru o perioada de timp care variaza intre 3 si 10 minute[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Roua Albastra : Ati mareste valoarea atacului cu valoare care variaza intre 30 si 120 puncte pentru o perioada de 3 si 10 minute ! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Roua Alba : Mareste apararea caracterului cu valoare care variaza intre intre 40 si 200 puncte pe o perioada variata intre 3 si 10 minute . [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


||. Implementarea Criticalelor/Patrunzatoarelor :

Criticala : Aceasta ajutand la prinderea unei lovituri critice cu 20 % [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Patrunzatoarea : Ajutand foarte mult la prinderea unei lovituri patrunzatoare cu 20 % [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



|||. Implementarea misiunilor de la biolog traduse si schimbarea recompenselor :

Misiuni: ------------------------------------------------- Recompensa:

Dintii de Ork ! ------------------------------------------Viteza de atac , Cufere clar de luna , Sigiliu Piatra Metin Usoara
Cartile blestemelor !-----------------------------------Viteza de miscare , Cufere clar de luna , Marmura binecuvantata
Suvenire de demon !----------------------------------Aparare , 2xMarmura binecuvantata , Sigiliu Piatra Metin Mediu
Crengi Zelkova !---------------------------------------20% / 20% Patrunzatoare / Critica , Sigiliu Piatra Metin Mediu
Tablite Tugyis !-----------------------------------------10% Rezistenta la paguba competentei , Marmura binecuvantata x4
Ramurile rosii !-----------------------------------------10% Rezistenta la toate caracterele / 10%Rezistenta la Magie , Sigiliu Piatra Metin Lv . 100
Insemne ale Liderilor !---------------------------------x10Adaugare bonus/schimbare 6/7 , Marmura binecuvantata x5
Pietre Pretioase Rosii !---------------------------------300 Aparare / 20 % Rezistenta la Magie / 5000 Pv .
Pietre Pretioase Albe !----------------------------------1000Valoarea atacului / 500 Aparare / 5000 Pv .
Pietre Pretioase Albastre!------------------------------Sigiliu Invocare Dragonul Rosu , Sigiliu Piatra Metin Lv 100 x2




|V. Deblocarea v4 -lui pana la capat ! La capatul v4-lui gasinduse' Comandantul Zin !
Iar aceasta poate fi o misiune cum sa adaugat acele noi de Lv 50 , Lv 60 , Lv 70 , aceasta cu comandantul poate fi la lv 110 -115 .

V. Implementarea arenei de lupta !
In aceasta arena se pot lupta doi jucatori 1-1 , in arena nu sunt permise licorile rosii / instante , lupta se tine pe RUNDE ! Intrarea in Arena se face din Map2 al fiecarui regat, vorbind cu NPC-ul: Yu-Hwan.( Muzician)


V|. Implementarea armurei posedate cu bule si fum :
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Acestea au fost propunerile mele !


! ATENTIE ! Cand dati replay nu vreau sa vad texte in genul : " Pro " / " Contra " Cand scrieti " Pro " / " Contra" dati si motivul !


Ultima editare efectuata de catre Ðяuiđ. | Windle. in Dum Dec 16, 2012 1:40 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
https://metin2ro.all-up.com/
*๖̶̶̶̶̶̶̶ۣۜAмα. ✡
Helper
Helper
*๖̶̶̶̶̶̶̶ۣۜAмα. ✡


Data de inscriere : 15/05/2012
Varsta : 26
Localizare : Bucuresti

Propuneri server !  Empty
MesajSubiect: Re: Propuneri server !    Propuneri server !  Icon_minitimeMier Dec 05, 2012 3:52 pm

Pro!
Arena cu siguranţă ar atenua orice dispută la subiectul dueluri. În plus este făcută special pentru aşa ceva şi este şi un loc care arată mişto..acum nu mai îmi amintesc bine de când am văzut ultima dată arena dar îţi arăta o lista cu cei care erau în duel sau asta era numai la war-uri ?

Iar roua este perfectă pentru un set incomplet sau un mic 'ajutor'.

Pe lângă asta mie una mi-ar face mare plăcere să îmi ocup timpul cu misiunile acestea , acum vorbesc doar în numele meu care am făcut lvl 127 şi nu mai am ce face. Dar cred că pe mulţi playerii i-ar încânta ideea asta şi mai presus ar atrage playeri.


Toate propunerile mi se par foarte bune şi de luat în considerare . cheers
Sus In jos
PVP
Membru Elite
Membru Elite



Data de inscriere : 17/08/2010
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti

Propuneri server !  Empty
MesajSubiect: Re: Propuneri server !    Propuneri server !  Icon_minitimeJoi Dec 06, 2012 2:08 am

Tu realizezi cat ar dura sa faci toate misiunile de la biolog?sunt 10 dinti de ork(hai 20 sa zicem ca esueaza 10)-->20 zile
blesteme 15(zicem 30 ca mai si esueaza)---?30 zile
suvenire 15-20 nu mai stiu sigur --->30 zile
Globuri gheata--->30 zile
Deci app 4 luni sa faci misiunile elementare si pt ce?o recompensa de ca...


Cu roua sunt de acord si critice...cu v4 cine crezi ca creste acolo?asta e parerea mea...Deci doar cu 2 propuneri sunt de acord...
Sus In jos
dRuId.#
Moderator
Moderator
dRuId.#


Data de inscriere : 24/08/2010
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti[•]

Propuneri server !  Empty
MesajSubiect: Re: Propuneri server !    Propuneri server !  Icon_minitimeJoi Dec 06, 2012 3:48 am

KoЯn ;x a scris:
Tu realizezi cat ar dura sa faci toate misiunile de la biolog?sunt 10 dinti de ork(hai 20 sa zicem ca esueaza 10)-->20 zile
blesteme 15(zicem 30 ca mai si esueaza)---?30 zile
suvenire 15-20 nu mai stiu sigur --->30 zile
Globuri gheata--->30 zile
Deci app 4 luni sa faci misiunile elementare si pt ce?o recompensa de ca...


Cu roua sunt de acord si critice...cu v4 cine crezi ca creste acolo?asta e parerea mea...Deci doar cu 2 propuneri sunt de acord...


Tu macar ai citit ce am spus ? Este la mintea porcului ca nu o sa dureze 20 de zile pentru ca o sa se schimbe acel timp de acordare a itemelor pentru biolog ( adica cate 2 iteme pe zi ) . In v4 nimeni nu creste ? Asta crezi tu faci bani considerabili acolo si nu ai citit atent eu am spus deblocarea v4-ului complet pana la Capitanul Zin !
Sus In jos
https://metin2ro.all-up.com/
*๖̶̶̶̶̶̶̶ۣۜAda . ♡
Moderator
Moderator
*๖̶̶̶̶̶̶̶ۣۜAda . ♡


Data de inscriere : 06/03/2011
Varsta : 27

Propuneri server !  Empty
MesajSubiect: Re: Propuneri server !    Propuneri server !  Icon_minitimeJoi Dec 06, 2012 10:02 am

PRO .
Deci să o luăm cu începutul .
Arena este o idee foarte bună , din câte ştiu înainte mergea , dacă nu mă înşel . Dar cum a spus şi Ama , nu ar mai exista probleme legate de duelturile din joc .
Cât despre celălalte misiuni , mi se pare o idee bună , mai ales că şi eu la lvl 127 chiar nu mai am ce face , orice misiune este bine venită , să-mi mai alunge plictiseala şi să-mi ocup timpul .
Sus In jos
Blake.
Membru
Membru
Blake.


Data de inscriere : 17/05/2012
Localizare : Romania

Propuneri server !  Empty
MesajSubiect: Re: Propuneri server !    Propuneri server !  Icon_minitimeJoi Dec 06, 2012 10:55 am

Cu siguranță,PRO! :kingg2:
Sus In jos
AllXandra
Membru
Membru
AllXandra


Data de inscriere : 17/04/2012
Localizare : In Inima Ta!!!

Propuneri server !  Empty
MesajSubiect: Re: Propuneri server !    Propuneri server !  Icon_minitimeVin Dec 07, 2012 9:35 am


1. Mi se pare o idee foarte buna treaba cu misiunile , trebuie sa avem ceva sa fie mai greu de facut cu ceva recompense considerabile ... Acest lucru alunga plictiseala si certurile de pe server.
2. Ar trebui sa apara Comandantul Zin, acolo poti face bani frumosi dar in acelasi timp te si chinui putin sa numai fie totul la "botul calului"
3. Cea mai buna idee este Arena, la dueluri nimeni nu ar mai pwtea sa fure cu vreun full Razz
Buna treaba cu aceasta propunere!!!
Sus In jos
Perry*
Membru
Membru
Perry*


Data de inscriere : 23/08/2010
Varsta : 29
Localizare : La dracu.

Propuneri server !  Empty
MesajSubiect: Re: Propuneri server !    Propuneri server !  Icon_minitimeVin Dec 07, 2012 9:46 am

Sunt niste ideei la care nu ai ce comenta!

Pro , by Magoo=))
Sus In jos
-PuLsSs
Membru
Membru
-PuLsSs


Data de inscriere : 13/04/2012
Varsta : 26
Localizare : Craiova

Propuneri server !  Empty
MesajSubiect: Re: Propuneri server !    Propuneri server !  Icon_minitimeJoi Dec 13, 2012 3:28 am

Pro...idei chiar bune si cred ca ar ajuta popularea servarului...
Sus In jos
ScRe3nN
Helper
Helper
ScRe3nN


Data de inscriere : 26/11/2011
Localizare : cluj-napoca

Propuneri server !  Empty
MesajSubiect: Re: Propuneri server !    Propuneri server !  Icon_minitimeJoi Dec 13, 2012 5:49 am

S-au implementat. TC pentru a evita posturi degeaba Smile
Sus In jos
http://www.metin2rospeed.ro
Amethist
Super Moderator
Super Moderator
Amethist


Data de inscriere : 15/12/2010
Varsta : 30
Localizare : # Bucureşti

Propuneri server !  Empty
MesajSubiect: Re: Propuneri server !    Propuneri server !  Icon_minitimeJoi Dec 13, 2012 11:12 am

* Acest topic nu are de ce sa fie inchis, pentru ca nu este inutil.. chiar daca s-a implementat partea cu licorile useri au dreptu sa-si mai dea cu parerea cat si in topicu de la " Actualizari " cat si in cel facut de Druid, plus ca acest topic nu are o singura propunere, mai exista si o a2a propunere, ceea cu biologu' pe care useri o vor comenta. Smile

Topic redeschis.


P.s: Inchideti topicurile care chiar sunt inutile. Smile
Sus In jos
ScRe3nN
Helper
Helper
ScRe3nN


Data de inscriere : 26/11/2011
Localizare : cluj-napoca

Propuneri server !  Empty
MesajSubiect: Re: Propuneri server !    Propuneri server !  Icon_minitimeVin Dec 14, 2012 7:03 am

Bendis a scris:
* Acest topic nu are de ce sa fie inchis, pentru ca nu este inutil.. chiar daca s-a implementat partea cu licorile useri au dreptu sa-si mai dea cu parerea cat si in topicu de la " Actualizari " cat si in cel facut de Druid, plus ca acest topic nu are o singura propunere, mai exista si o a2a propunere, ceea cu biologu' pe care useri o vor comenta. Smile

Topic redeschis.


P.s: Inchideti topicurile care chiar sunt inutile. Smile

Am fost neatent chiar mai e una. Mea culpa, imi pare rau Very Happy
Sus In jos
http://www.metin2rospeed.ro
Ing3rash
Membru
Membru
Ing3rash


Data de inscriere : 16/06/2012
Varsta : 24
Localizare : In lumea mea :D

Propuneri server !  Empty
MesajSubiect: Re: Propuneri server !    Propuneri server !  Icon_minitimeVin Dec 14, 2012 8:10 am

Frate eu sunt Pro acestei implementari. Este una care ar ajuta serveru` sa se dezvolte si chiar sa se mareasca...
Ai avut o idee super cu licorile astea, dar sa nu coste mult...
Din partea mea... Eu as vota cu " Da
"

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
[Owner]Angel
Admin
Admin
[Owner]Angel


Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 32
Localizare : Targu Jiu
Comentarii : Pentru nelamuriri ma gasiti la : administrator@metin2rospeed.ro

Propuneri server !  Empty
MesajSubiect: Re: Propuneri server !    Propuneri server !  Icon_minitimeVin Dec 14, 2012 8:32 am

Ing3rash licorile s-au implementat dar pot fi gasite deocamdata doar in cutia cu bijuterii ce poate fi gasita la metinele de level 100.
Acest lucru a fost facut pentru a mai da putin de lucru celor care se plictisesc. Detalii aici : [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
http://metin2rospeed.ro
Ing3rash
Membru
Membru
Ing3rash


Data de inscriere : 16/06/2012
Varsta : 24
Localizare : In lumea mea :D

Propuneri server !  Empty
MesajSubiect: Re: Propuneri server !    Propuneri server !  Icon_minitimeVin Dec 14, 2012 8:39 am

Super Angel dar eu ma refeream daca le-ai pune la negustoarea de diverse Wink
Sus In jos
Amethist
Super Moderator
Super Moderator
Amethist


Data de inscriere : 15/12/2010
Varsta : 30
Localizare : # Bucureşti

Propuneri server !  Empty
MesajSubiect: Re: Propuneri server !    Propuneri server !  Icon_minitimeVin Dec 14, 2012 8:54 am

* Ing3rash, licorile sunt bine implementate cum sunt acum.. mai munciti si voi, nu trebuie sa aveti totu' muran'n gura.. nu este atat de greu sa bati un MT de lvl 100. Smile Decat sa stai toata ziua in Map1/Map2 mai bine va faceti de lucru. Smile
Sus In jos
[Owner]Angel
Admin
Admin
[Owner]Angel


Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 32
Localizare : Targu Jiu
Comentarii : Pentru nelamuriri ma gasiti la : administrator@metin2rospeed.ro

Propuneri server !  Empty
MesajSubiect: Re: Propuneri server !    Propuneri server !  Icon_minitimeVin Dec 14, 2012 10:52 am

Intr-adevar nu toti pot face metinele de level 100 si ar trebui ca atat cei slabi, cat si cei care sunt mai buni sa aiba dreptul la aceste licori. Probabil cu urmatoarele mentenante voi pune cutia de bijuterii sa aiba drop si la unele metine de level mai mic (nu chiar la toate, iar rata va fi putin mai mica decat la cele de 100 deoarece mai trebuie si putina munca).
Sus In jos
http://metin2rospeed.ro
Ing3rash
Membru
Membru
Ing3rash


Data de inscriere : 16/06/2012
Varsta : 24
Localizare : In lumea mea :D

Propuneri server !  Empty
MesajSubiect: Re: Propuneri server !    Propuneri server !  Icon_minitimeSam Dec 15, 2012 4:26 am

k.. Angel Wink
Jocul acesta se face din ce in ce mai mijto !!
Bravo Very Happy

Sus In jos
dRuId.#
Moderator
Moderator
dRuId.#


Data de inscriere : 24/08/2010
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti[•]

Propuneri server !  Empty
MesajSubiect: Re: Propuneri server !    Propuneri server !  Icon_minitimeLun Dec 17, 2012 3:43 am

Up ! O noua propunere a fost adaugata !
Sus In jos
https://metin2ro.all-up.com/
AllXandra
Membru
Membru
AllXandra


Data de inscriere : 17/04/2012
Localizare : In Inima Ta!!!

Propuneri server !  Empty
MesajSubiect: Re: Propuneri server !    Propuneri server !  Icon_minitimeMier Dec 19, 2012 5:52 am

Mi se pare o idee foarte buna , aia este posedata + 10 daca nu ma insel .
Sus In jos
dRuId.#
Moderator
Moderator
dRuId.#


Data de inscriere : 24/08/2010
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti[•]

Propuneri server !  Empty
MesajSubiect: Re: Propuneri server !    Propuneri server !  Icon_minitimeMier Dec 19, 2012 8:57 am

AllXandra a scris:
Mi se pare o idee foarte buna , aia este posedata + 10 daca nu ma insel .
Nu este nici o posedata +10 nu se schimba nimic la ea decat efectul de : stralucire ( in cazul nostru ) in bule si fum .
Sus In jos
https://metin2ro.all-up.com/
AllXandra
Membru
Membru
AllXandra


Data de inscriere : 17/04/2012
Localizare : In Inima Ta!!!

Propuneri server !  Empty
MesajSubiect: Re: Propuneri server !    Propuneri server !  Icon_minitimeMier Dec 19, 2012 10:03 am

Ðяuiđ. | Windle. a scris:
AllXandra a scris:
Mi se pare o idee foarte buna , aia este posedata + 10 daca nu ma insel .
Nu este nici o posedata +10 nu se schimba nimic la ea decat efectul de : stralucire ( in cazul nostru ) in bule si fum .

Stai incet si nu imi sari la gat Smile) Am facut confuzie , oricum super idee , e mult mai misto cu fum Laughing
Sus In jos
dRuId.#
Moderator
Moderator
dRuId.#


Data de inscriere : 24/08/2010
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti[•]

Propuneri server !  Empty
MesajSubiect: Re: Propuneri server !    Propuneri server !  Icon_minitimeMier Dec 26, 2012 6:57 am

O noua propunere a fost adaugata ! Upgrade .
Sus In jos
https://metin2ro.all-up.com/
[Owner]Angel
Admin
Admin
[Owner]Angel


Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 32
Localizare : Targu Jiu
Comentarii : Pentru nelamuriri ma gasiti la : administrator@metin2rospeed.ro

Propuneri server !  Empty
MesajSubiect: Re: Propuneri server !    Propuneri server !  Icon_minitimeMier Dec 26, 2012 7:42 am

Subiect inchis. Propunerile momentane ajung.
Sus In jos
http://metin2rospeed.ro
Continut sponsorizat





Propuneri server !  Empty
MesajSubiect: Re: Propuneri server !    Propuneri server !  Icon_minitime

Sus In jos
 
Propuneri server !
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Propuneri server 2
» PROPUNERI SERVER NOU DE JOC :)
» Niste propuneri pt server(nu neaparat avantajoase)
» Propuneri. :]
» Propuneri!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Metin2RoSpeed :: DISCUTII :: Discutii libere-
Mergi direct la: