Metin2RoSpeed
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Metin2RoSpeed

Forumul oficial: www.Metin2RoSpeed.ro
 
AcasaPropuneri server 2 EmptyUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Bine ai venit pe forumul www.metin2rospeed.ro

 

 Propuneri server 2

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
PVP
Membru Elite
Membru Elite



Data de inscriere : 17/08/2010
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti

Propuneri server 2 Empty
MesajSubiect: Propuneri server 2   Propuneri server 2 Icon_minitimeJoi Iul 25, 2013 3:47 am

Avand in vedere ca nu am gasit alt loc de a face acest topic sa incepem.

1) Scoaterea dropului armelor la mobii din mapa noua. De ce? Drop inutil si cand se aduna foarte multe iteme se poate crea lag.

2)Implenetarea lui beran-setatou si catacombelor. Totusi? V4 este implementat dar daca beran nu nu are nici un rost

3)Implementarea negustorului special si in mapa noua.De ce? Pt acele "buff-uri" ajutatoare.(inteligenta zeului dragon / puterea bla bla)


4) revin mai tarziu cu un edit daca am uitat ceva.
Sus In jos
hoster97
Membru
Membru



Data de inscriere : 10/01/2013

Propuneri server 2 Empty
MesajSubiect: Re: Propuneri server 2   Propuneri server 2 Icon_minitimeJoi Iul 25, 2013 4:00 am

Sunt de acord cu tine la primele 2 propuneri.. Mai ales la cea cu Bera-Sateau. Ce server este asta fara Dragon? Si se mai presupune ca este si server PVM. Pe sv 1 mai inteleg ,dar totusi ar trebui bagat pana si acolo! O alta propunere ar fi sa bagati la drop coifurile de nivel 60 si sa bagati in Item-Shop coifuri de nivel 80. Ar fi mult mai bine. Ca tot vorbim de item-shop ar trebuii bagate si niste sabii sau daca nu si mai bine la evolutii pe server. Asteptam cu totii smaraldul si safirul.. Eu as propune ca acestea sa fie de nivel 100-110 (smaraldul) in functie de + (+0 de lv 100 etc.. ), iar safirul sa fie de level 110-120. Deoarece altfel toti vor avea asa ceva. Alte propuneri nu imi mai vin in minte. Sper sa tii cont de acestea! Very Happy Keep up the good work!
Sus In jos
[Owner]Angel
Admin
Admin
[Owner]Angel


Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 32
Localizare : Targu Jiu
Comentarii : Pentru nelamuriri ma gasiti la : administrator@metin2rospeed.ro

Propuneri server 2 Empty
MesajSubiect: Re: Propuneri server 2   Propuneri server 2 Icon_minitimeJoi Iul 25, 2013 6:08 am

QubaDnb nu voi muta acum tot ce se afla map1 si in mapa noua. Gandeste-te ca aceste lucruri ingreuneaza serverul. Jucatorii mai trebuie sa schimbe mapele, respectiv porturile, pentru a nu se face prea mult lag pe acelasi port.

hoster97 itemele de sunt in momentul de fata in Item-Shop vor fi bagate si pe joc, inclusiv coifurile.
Cat despre sabii si alte iteme legendare vor aparea si ele in cel mult cateva zile in Item-Shop.
Sus In jos
http://metin2rospeed.ro
Pinpop-
Membru
Membru
Pinpop-


Data de inscriere : 05/11/2010
Localizare : Timisoara

Propuneri server 2 Empty
MesajSubiect: Re: Propuneri server 2   Propuneri server 2 Icon_minitimeJoi Iul 25, 2013 12:40 pm

Sunt de parere ca nu ar trebui introduse coifurile de 60 la drop, deoarece dau un bonus implementat foarte bun "Sansa de a bloca atacul corporal 10%" la cele de 80 primesti doar "Rezistenta sageti", nu o sa doneze nimeni pentru un coif de 80, parerea mea. Propun sa se bage la drop coiful de 80 si sa ramana cel de 60 in itemshop, daca este cazul poti scadea pretul, dar nu-l scoate din ItemShop!!
Sus In jos
[Owner]Angel
Admin
Admin
[Owner]Angel


Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 32
Localizare : Targu Jiu
Comentarii : Pentru nelamuriri ma gasiti la : administrator@metin2rospeed.ro

Propuneri server 2 Empty
MesajSubiect: Re: Propuneri server 2   Propuneri server 2 Icon_minitimeJoi Iul 25, 2013 11:29 pm

Ambele vor fi dropate pe joc in cele din urma. In itemshop sunt +9 pentru cei care nu vor sa mai munceasca sa le faca de la +0+2.
Nu ne vom axa pe cumpararea accesoriilor sau coifurilor din itemshop insa le implementam pentru cine le doreste direct +9 si pentru ca vor exista si in joc.
Sus In jos
http://metin2rospeed.ro
ReDTz
Membru Elite
Membru Elite



Data de inscriere : 22/04/2011
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti

Propuneri server 2 Empty
MesajSubiect: Re: Propuneri server 2   Propuneri server 2 Icon_minitimeVin Aug 02, 2013 5:47 am

Hei,hei.Primiti cu colindul(nu raspundeti).
Am venit si noi....(stiti restul)
Angel,daca serverul2 este unul pvm dc exista bns 6/7 si lvl 127.
Pe un sv pvm nu ai nevoie de bns 6/7 poti sa faci donati pt host si din vanzarea de iteme up speciale.
Trebuie decat sa fi creativ Smile.
Oricum ai 6/7 vor fi mai buni,va fi exact ca pe sv1 nici o diferenta:).
Practic sv1 cu sv2 sunt diferite acuma,pana sv2 se va umple de seturi 6/7 Smile.
Aceiasi graseala ca pe sv1.
Oricum cine sunt eu sa critic,doar imi dau cu parerea:).
Sus In jos
Continut sponsorizat





Propuneri server 2 Empty
MesajSubiect: Re: Propuneri server 2   Propuneri server 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
Propuneri server 2
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» PROPUNERI SERVER NOU DE JOC :)
» Propuneri server !
» Niste propuneri pt server(nu neaparat avantajoase)
» Propuneri. :]
» Propuneri!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Metin2RoSpeed :: DISCUTII :: Discutii libere-
Mergi direct la: