Metin2RoSpeed
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Metin2RoSpeed

Forumul oficial: www.Metin2RoSpeed.ro
 
AcasaReview server dupa 2 luni de fuctionare. EmptyUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Bine ai venit pe forumul www.metin2rospeed.ro

 

 Review server dupa 2 luni de fuctionare.

In jos 
+2
qAwllinN
PVP
6 participanți
AutorMesaj
PVP
Membru Elite
Membru Elite



Data de inscriere : 17/08/2010
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti

Review server dupa 2 luni de fuctionare. Empty
MesajSubiect: Review server dupa 2 luni de fuctionare.   Review server dupa 2 luni de fuctionare. Icon_minitimeDum Iul 27, 2014 11:13 pm

Salut .

As vrea sa expun cateva lucruri despre server in acest topic.

Stim cu toti ca serverul practic este o... fosila..

Pur si simplu , mai mult de 15 oameni on nu cred ca au fost de cand s-a deschis serverul.

Sa spus ca va fi pvm clasic , poate si putin hard ... dar unde este clasicul din acest server? Itm beta modificate , mapele de 99 modificate , harti modificate , cai modificati .. nu prea imi miroase a clasic.

Angel te astepti la donatii pt a hosta serverul , dar pt ce sa donezi? Mereu am pus intrebarea asta ... nu ai pt ce , nu ai pet'uri , nu ai animale de calarie , nu ai mounti , nu ai costume ... A le vei baga? CAND ? Cand vor ramane 2 playeri pe sv ? Tu si shaimas?

Cum sa donezi pe un server care la ora 6 seara pica .. ?

Cum sa donezi pe un server in care iti poti cumpara lucruri care le poti face si in joc foarte usor..

-----------------------------------

Acum , parerea mea este ca continuand asa , fara a se pune serverul la punct cat de curand , se va ajunge iar in situatia de pe vechiul sv.. 2-3 playeri on... nu ca acum ar fi mai bine..

Ar trebui sa te apuci 2-3 zile sa bagi toate update-urile sa il faci frumos , sa sacrifici niste bani si sa il pui pe host si atunci vei vedea ca a meritat ... pana atunci il tii degeaba..

A de ce sa il tii la unii in debara si sa nu il tii la tine ? Pt ca la aia in debara cum zici tu nu cade serverul la ora 6 , nu se deschide la ora 11 ...


Probabil vei vedea doar partea negativa din acest topic ca si restul playerilor dar , stii bine ca am fost cel mai infocat jucator de pe sv de cand a inceput si pana acum , si nu vreau decat binele serverului.


Acestea fiind spuse ,

HF>.
Sus In jos
qAwllinN
Membru
Membru
qAwllinN


Data de inscriere : 04/02/2014
Varsta : 27
Localizare : Baia de Aries

Review server dupa 2 luni de fuctionare. Empty
MesajSubiect: Re: Review server dupa 2 luni de fuctionare.   Review server dupa 2 luni de fuctionare. Icon_minitimeLun Iul 28, 2014 12:16 am

Are dreptate,intr-un fel.... Nu ai ce face pe sv,ai facut 105 si dupaia???
Itm de duel iti faci rpd,dar nu ai ce sa faci cu ele....
Doar atat am avut de comentat Very Happy
Sus In jos
[Owner]Angel
Admin
Admin
[Owner]Angel


Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 32
Localizare : Targu Jiu
Comentarii : Pentru nelamuriri ma gasiti la : administrator@metin2rospeed.ro

Review server dupa 2 luni de fuctionare. Empty
MesajSubiect: Re: Review server dupa 2 luni de fuctionare.   Review server dupa 2 luni de fuctionare. Icon_minitimeLun Iul 28, 2014 2:58 am

Intr-un fel este adevarat ce spui dar de ce sa nu fie textura la cai modificata sau altceva? Sa fie ceva diferit fata de restul serverelor. Nu exista inca ceva pentru care sa donezi? Intr-adevar. Dar sa nu uitam ca acum sunt "n" servere private, nu mai sunt vremurile de cand s-a deschis fostul rospeed. Si implementate fiind, chiar crezi ca ar atrage un nr. asa mare de jucatori? Toate privatele la ora actuala le au deja puse inca de cand le deschizi, creezi, multi care le detin habar neavand cum se face o implementare de costum, pet etc.
Sa fiu sincer cu tine in momentul actual este un hobby, si l-am deschis pentru ca imi place metin2, nu pentru a face bani cu el ci pur si simplu, pentru a nu lasa numele rospeed sa dispara de tot. De ce le-am luat pe rand? Simplu. Sa nu stau in 10 parti dupa bug-uri care pot eventual aparea, sa nu fie n iteme pe care nu are cine le cumpara. Nici macar de reclama nu prea m-am ocupat. De ce? Am lasat serverul sa ruleze ca sa observ partea in-game si dupa aceea restul sa ramana de discutat. Serverfileurile de ziua de azi pot avea multe erori, multe observandu-se doar dupa ce joci putin pe server.
Eu acum il tin de dragul vostru, pentru cei carora le place acest nou server. Mai fac cateva update-uri si de saptamana viitoare adaug cate ceva ce va fi doar IS. Voi face cred si reclama, platita chiar, in 1-2 parti bine-merita vom vedea ce va fi.
Sus In jos
http://metin2rospeed.ro
ReDTz
Membru Elite
Membru Elite



Data de inscriere : 22/04/2011
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti

Review server dupa 2 luni de fuctionare. Empty
MesajSubiect: Re: Review server dupa 2 luni de fuctionare.   Review server dupa 2 luni de fuctionare. Icon_minitimeLun Iul 28, 2014 11:53 pm

Eu vreau doar sa spun ca am bugg la caracter... si unu de lvl 50 ma bate acuma,de la 12-16k critica dau abea 6k critica si 2,5k pe skill:|,sa ma ierte Cristi daca exista dar sunt mai praf ca tarana de pe asfalt.
Sus In jos
PVP
Membru Elite
Membru Elite



Data de inscriere : 17/08/2010
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti

Review server dupa 2 luni de fuctionare. Empty
MesajSubiect: Re: Review server dupa 2 luni de fuctionare.   Review server dupa 2 luni de fuctionare. Icon_minitimeMar Aug 05, 2014 3:20 am

Inca asteptam..
Sus In jos
shummy.lovs
Membru
Membru
shummy.lovs


Data de inscriere : 14/04/2014

Review server dupa 2 luni de fuctionare. Empty
MesajSubiect: salut    Review server dupa 2 luni de fuctionare. Icon_minitimeMar Aug 05, 2014 2:12 pm

Salutare sunt enigma cred ca va mai amintiti de mine... bai pur si simplu chear imi pare rau  cat a cazut acest sv:(... acum sper ca nu o luati ca pe o reclama si chear daca ati lua-o mai sunt 10/15 playerii aici pe sv ce draq sa mai mi se intample... dar Pe **? dece inca sunt asa multii? dece a fost nevoie de impelemntarea a al2lea sv pt ca deja sunt full si primu si al 2 lea? ce are acel sv de metin si nu are speedu?Sad eu mereu am fost love speed:( si sunt si in momentu de fata.. deoarece imi aduc aminte de 2010 spre  2011... timpu cand am intrat prima data pe metin..Neutral aici si a trecut 1 an 2/3..Neutral doamne ce bine era:|.. si ce populat... unde dracu au fugit totii playerii? chear si cei care nu sunt ''asa popularii'' cum ne stim pe unii depe sv asta... veteranii.. unde sunt cu toti?NeutralSad sunt constient ca aici e punctu pe 0 la acest sv:(... dar imi aduc aminte cu drag tot ce am trait aiicii... si tot ce a fst aici.. imi pare rau doar ca nu a fost puterea aia sa continue sv-ul... Sad frateee! dc altele sunt inca onn si au sute de playerii onn pe zii:| si speed nu e? ca si celelalte sau deschis odata cu speed-ul:(.. poate si mai tz...Sad pacat chear pacat:* mie dor de majoritatea de aici....
Sus In jos
ExotiQ
Membru
Membru



Data de inscriere : 09/08/2014

Review server dupa 2 luni de fuctionare. Empty
MesajSubiect: Re: Review server dupa 2 luni de fuctionare.   Review server dupa 2 luni de fuctionare. Icon_minitimeSam Aug 09, 2014 2:54 am

[Owner]Angel a scris:
Eu acum il tin de dragul vostru, pentru cei carora le place acest nou server. Mai fac cateva update-uri si de saptamana viitoare adaug cate ceva ce va fi doar IS. Voi face cred si reclama, platita chiar, in 1-2 parti bine-merita vom vedea ce va fi.

! Hallo everybody ! Sunt ExotiQ, nume in real : Bogdan, 19 ani...imi place sa o ard aiurea...
-Angel, daca ti serverul de dragul nostru, baga-ti pielea in el de server...ori il faci calumea ori nu-l mai faci, intru odata pe 1 saptamana si cand intru tot gol este serverul, daca o faci de dragul nostru fa-o calumea...cu alte cuvinte : " Atat de dragi iti suntem noi tie" => 2 oameni pe server...fara host, fara nimic, ne uitam unu' la altu' si ne frecam aiurea.
-Mai am cateva vorbe de lauda...mi-a placut enorm acest server, ma refer la serverul vechi , inainte de modate, a fost super tare construit, si oricine ar zice ca nu a fost un server tare, o spune ori din prostie, ori din invidie...acum...pacat ca nu mai este acelasi, s-a dus totul pe " apa Sambetei", daca tot a deschis PVP acest topic, am zis sa-mi postez si eu frustrarea fata de acest server in care vad cum incetul cu incetul se stinge...
- N-am absolut nimic cu tine Angel, dar modul in care tratezi lucrurile da de inteles altceva decat ceea ce vrei sa ne explici...
Have a nice day ! Smile
Sus In jos
[Owner]Angel
Admin
Admin
[Owner]Angel


Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 32
Localizare : Targu Jiu
Comentarii : Pentru nelamuriri ma gasiti la : administrator@metin2rospeed.ro

Review server dupa 2 luni de fuctionare. Empty
MesajSubiect: Re: Review server dupa 2 luni de fuctionare.   Review server dupa 2 luni de fuctionare. Icon_minitimeLun Aug 11, 2014 11:01 pm

Te astept sa sponsorizezi serverul cu aprox. 200 ron/luna, lucru care iti va garanta functionarea de 24/24 a serverului, indiferent ca este hostat sau nu. Eu momentan il tin cat pot si asa avand destule cheltuieli. Nu doar hostingul este problema.
Sus In jos
http://metin2rospeed.ro
Continut sponsorizat





Review server dupa 2 luni de fuctionare. Empty
MesajSubiect: Re: Review server dupa 2 luni de fuctionare.   Review server dupa 2 luni de fuctionare. Icon_minitime

Sus In jos
 
Review server dupa 2 luni de fuctionare.
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» M`am intors dupa o lunga pauza de 6 luni.
» Review mapa de 99 / Respawn bossi.
» [Client Nou + noutati pe server] Se va actualiza LUNI 9 Aprilie!
» Dupa aproximativ 2-3 ani .
» Review mapa de 90.

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Metin2RoSpeed :: DISCUTII :: Discutii libere-
Mergi direct la: