Metin2RoSpeed
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Metin2RoSpeed

Forumul oficial: www.Metin2RoSpeed.ro
 
AcasaCum sa faci un folder INVIZIBIL ! EmptyUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Bine ai venit pe forumul www.metin2rospeed.ro

 

 Cum sa faci un folder INVIZIBIL !

In jos 
+2
.Úniqúe
xNessquick
6 participanți
AutorMesaj
xNessquick
Membru
Membru
xNessquick


Data de inscriere : 13/02/2011
Varsta : 27
Localizare : Arad

Cum sa faci un folder INVIZIBIL ! Empty
MesajSubiect: Cum sa faci un folder INVIZIBIL !   Cum sa faci un folder INVIZIBIL ! Icon_minitimeDum Dec 25, 2011 8:04 am

Cred ca multi stiati asta , dar am zis ca e destul de folositor ca sa il pun pe forum .Deci , dupa cum spune si titlul , veti vedea cum faceti un folder invizibil.

Pasul unu : cream un nou folder (click dreapta -> new -> folder ) .

Pasul doi : mergem la properties - customize - change icon , si alegem una din icoanele invizibile .

Pana acum avem un folder invizibil , dar cu nume , asa ca trebuie sa ii facem si numele invizibil.

Pasul trei : Dam click dreapta pe folder , rename si , tinand apasata tasta ALT scriem 0160 sau , tot tinand apasat ALT , punem 255.

0160 stiu ca este in limbajul ASCII caracterul invizibil sau ceva de genul asta , iar 255 nu prea stiu de la ce vine , insa cred ca are legatura cu codul culorilor in html , culoarea alb avand coordonatele 255/255/255.
Ca sa fiti siguri ca nu il gaseste alt utilizator ,puteti sa il faceti si ascuns : properties - bifati hidden
Sper ca va fi de folos cuiva
Sus In jos
.Úniqúe
Moderator
Moderator
.Úniqúe


Data de inscriere : 26/07/2010
Varsta : 26
Localizare : RamniCu Valcea

Cum sa faci un folder INVIZIBIL ! Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa faci un folder INVIZIBIL !   Cum sa faci un folder INVIZIBIL ! Icon_minitimeMar Dec 27, 2011 1:17 pm

:bravo:
Sus In jos
ReMyX13
V.I.P.
V.I.P.
ReMyX13


Data de inscriere : 29/05/2011
Varsta : 27
Localizare : Constanta/Poarta6

Cum sa faci un folder INVIZIBIL ! Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa faci un folder INVIZIBIL !   Cum sa faci un folder INVIZIBIL ! Icon_minitimeMar Dec 27, 2011 1:29 pm

xNessquick a scris:
Cred ca multi stiati asta , dar am zis ca e destul de folositor ca sa il pun pe forum .Deci , dupa cum spune si titlul , veti vedea cum faceti un folder invizibil.

Pasul unu : cream un nou folder (click dreapta -> new -> folder ) .

Pasul doi : mergem la properties - customize - change icon , si alegem una din icoanele invizibile .

Pana acum avem un folder invizibil , dar cu nume , asa ca trebuie sa ii facem si numele invizibil.

Pasul trei : Dam click dreapta pe folder , rename si , tinand apasata tasta ALT scriem 0160 sau , tot tinand apasat ALT , punem 255.

0160 stiu ca este in limbajul ASCII caracterul invizibil sau ceva de genul asta , iar 255 nu prea stiu de la ce vine , insa cred ca are legatura cu codul culorilor in html , culoarea alb avand coordonatele 255/255/255.
Ca sa fiti siguri ca nu il gaseste alt utilizator ,puteti sa il faceti si ascuns : properties - bifati hidden
Sper ca va fi de folos cuiva


Te rog frumos sa mai micsorezi semnatura e prea " voluminoasa " !
Sus In jos
ScRe3nN
Helper
Helper
ScRe3nN


Data de inscriere : 26/11/2011
Localizare : cluj-napoca

Cum sa faci un folder INVIZIBIL ! Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa faci un folder INVIZIBIL !   Cum sa faci un folder INVIZIBIL ! Icon_minitimeJoi Dec 29, 2011 9:03 am

bravo
Sus In jos
http://www.metin2rospeed.ro
Danny :]
Membru Elite
Membru Elite
Danny :]


Data de inscriere : 28/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Iasi

Cum sa faci un folder INVIZIBIL ! Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa faci un folder INVIZIBIL !   Cum sa faci un folder INVIZIBIL ! Icon_minitimeJoi Dec 29, 2011 9:32 am

Sau poti sa il setezi pur si simplu ca fiind 'hidden' si sa dezactivezi proprietatea de a vedea folderele invizibile din 'folder options' si o reactivezi cand ai nevoie sa accesezi folderul respetiv...

Sunt sigur ca mami si tati nu o sa banuiasca nimic ;]
Sus In jos
Play4Fun
Membru
Membru
Play4Fun


Data de inscriere : 13/01/2012
Localizare : in metin sau pe luna:X

Cum sa faci un folder INVIZIBIL ! Empty
MesajSubiect: RE: Cum sa faci un folder INVIZIBIL !   Cum sa faci un folder INVIZIBIL ! Icon_minitimeDum Ian 15, 2012 5:45 am

:bravo: este foarte bun tutorialul
Sus In jos
Continut sponsorizat





Cum sa faci un folder INVIZIBIL ! Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa faci un folder INVIZIBIL !   Cum sa faci un folder INVIZIBIL ! Icon_minitime

Sus In jos
 
Cum sa faci un folder INVIZIBIL !
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Cum sa faci P fara sa devi agreziv...
» Evoluare iteme !
» Cum sa faci o poza alb-negru
» Tutorial cum sa faci print si sa filmezi
» Cum faci bani usor si in cel mai legal mod

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Metin2RoSpeed :: Metin2RoSpeed Old Server :: Tutoriale vechi-
Mergi direct la: