Metin2RoSpeed
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Metin2RoSpeed

Forumul oficial: www.Metin2RoSpeed.ro
 
AcasaCum sa faci P fara sa devi agreziv... EmptyUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Bine ai venit pe forumul www.metin2rospeed.ro

 

 Cum sa faci P fara sa devi agreziv...

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
xAisha ♥Shiori♥
Membru Elite
Membru Elite
xAisha ♥Shiori♥


Data de inscriere : 30/08/2010
Varsta : 30
Localizare : in lumea mea:o3 ♥

Cum sa faci P fara sa devi agreziv... Empty
MesajSubiect: Cum sa faci P fara sa devi agreziv...   Cum sa faci P fara sa devi agreziv... Icon_minitimeSam Noi 19, 2011 10:37 am

am vazut ca multi cand vor sa faca P ii intreaba pe altii:"Pot sa te omor sa devin agreziv?" de aceea am decis sa fac un topic in care sa arat ca se poate face P si fara sa devi agreziv:

1.Iei prima chestie de la oricare gardian(aia care permite sa citesti mai multe pietre intr-o zi)
2.Iei piatra spirit si boabe zen(se gasesc la negustorul de armuri)
3.Dai clik dreapta pe aia de la gardian,apoi clik dreapta pe piatra spirit la care o sa=ti apara:
a)Skilurile la care ai G1-G10(alegi pe cel la care vrei sa faci P)
b)Dupa ce alegi skilul la care vrei sa faci P o sa-ti apara ca ai nevoie de grad negativ,aici dai doar:"Ok"
c)Dupa asta o sa-ti apara sa scri ceva,acolo scri "Training" dupa care dai "Ok" si o sa-ti apara "Succes" sau "Esuat"(depinde de sitiatie)
Poza: https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/33/97922072.png/




Pt cei care vor sa faca P,fara a-si pune problema ca atunci cand vor iesi din centru cu grad negativ pe ei ii vor ataca jucatorii de pe langa negustorul de armuri(si de obicei sunt multi) pentru a le cadea itm(nu vad alt motiv pt care i-ar ataca) am un truc care va poate ajuta sa iasa din centru fara grad chiar daca in acel moment fac P,pt asta trebuie sa urmeze urmatorii pasi:
1.Inainte de a incepe sa faca P isi iau de la negustorul de armuri mai multe boabe zen decat pietre spirit!
2.Odata ce au inceput sa faca P si vad ca boabele zen sunt pe terminate scapa cu totul de grad(de ex: daca ai -16000 la puncte si 10 boabe zen citesti atatea boabe pana scapi de tot de gradul negativ)
3.Odata ce ai scapat de gradul negativ poti iesi linistit din centru pt a-ti cumpara cele necesare pt a face P in continuare(pt asta folositi metoda nr 3 cu a,b,c)


PS:stiu ca exista o capa(sau cum ii zice,ca am uitat),dar nu toti o au sau itm se pot baga in depozit(dar exista posibilitatea ca acesta sa fie full,cum e al meu de ex)



Bafta! Smile
Sus In jos
http://dannaloveindiax3.sunphoto.ro
ǩhƪLL
Membru Elite
Membru Elite
ǩhƪLL


Data de inscriere : 14/03/2011
Varsta : 25
Localizare : Shibusen

Cum sa faci P fara sa devi agreziv... Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa faci P fara sa devi agreziv...   Cum sa faci P fara sa devi agreziv... Icon_minitimeSam Noi 19, 2011 11:15 am

good good sis Wink .la partea cu capa aia...se numeste mantia evadatului si pica destul de des la metine de 85
Sus In jos
Dumii
V.I.P.
V.I.P.
Dumii


Data de inscriere : 05/02/2011
Varsta : 31
Localizare : My World ;x

Cum sa faci P fara sa devi agreziv... Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa faci P fara sa devi agreziv...   Cum sa faci P fara sa devi agreziv... Icon_minitimeDum Noi 20, 2011 12:33 am

Frumos
Sus In jos
http://metin2rospeed.ro
7Pacate
Membru Elite
Membru Elite
7Pacate


Data de inscriere : 29/06/2011
Varsta : 31
Localizare : Satu-Mare

Cum sa faci P fara sa devi agreziv... Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa faci P fara sa devi agreziv...   Cum sa faci P fara sa devi agreziv... Icon_minitimeDum Noi 20, 2011 1:22 am

E bun dar nu iti trebuie neaparat "capa" aia daca ai inelu lui lucky poti sa stai crud si sa te omoare de 1000000 de ori ca nu iti cad itm daca cade inelu at e prob;)
Sus In jos
*AnduStar*
Membru
Membru
*AnduStar*


Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 30
Localizare : Jud. Cta

Cum sa faci P fara sa devi agreziv... Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa faci P fara sa devi agreziv...   Cum sa faci P fara sa devi agreziv... Icon_minitimeDum Noi 20, 2011 5:27 am

Slabut, era la mintea cocosului sa iti iei mai multe boabe decat pietre ca sa iti poti anula gradul negativ..

Eu asa am facut de prima data, dar vedeti voi, a gandii, doare pt unii. :-j

Oricum bv pt topic, macar te"ai chinuit umpic.

Dar oricum sa faci P e ft ENERVANT si plictisitor... Iti pica de 6 ori si iti iese o data. Daca cineva stie un mod mai rapid de a face P va rog sa imi spuneti, a"s aprecia:)
Sus In jos
xAisha ♥Shiori♥
Membru Elite
Membru Elite
xAisha ♥Shiori♥


Data de inscriere : 30/08/2010
Varsta : 30
Localizare : in lumea mea:o3 ♥

Cum sa faci P fara sa devi agreziv... Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa faci P fara sa devi agreziv...   Cum sa faci P fara sa devi agreziv... Icon_minitimeDum Noi 20, 2011 6:08 am

*AnduStar* a scris:
Slabut, era la mintea cocosului sa iti iei mai multe boabe decat pietre ca sa iti poti anula gradul negativ..

Eu asa am facut de prima data, dar vedeti voi, a gandii, doare pt unii. :-j

Oricum bv pt topic, macar te"ai chinuit umpic.

Dar oricum sa faci P e ft ENERVANT si plictisitor... Iti pica de 6 ori si iti iese o data. Daca cineva stie un mod mai rapid de a face P va rog sa imi spuneti, a"s
aprecia:)





sa faci mai rpd P e simplu, donezi shi iei full P:P
Sus In jos
http://dannaloveindiax3.sunphoto.ro
Continut sponsorizat





Cum sa faci P fara sa devi agreziv... Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa faci P fara sa devi agreziv...   Cum sa faci P fara sa devi agreziv... Icon_minitime

Sus In jos
 
Cum sa faci P fara sa devi agreziv...
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Cum sa faci G-urile mai repede si mai eficient!
» Tutorial cum sa faci print si sa filmezi
» Cum sa faci o poza alb-negru
» Cum sa faci un folder INVIZIBIL !
» Cum faci bani usor si in cel mai legal mod

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Metin2RoSpeed :: Metin2RoSpeed Old Server :: Tutoriale vechi-
Mergi direct la: