Metin2RoSpeed
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Metin2RoSpeed

Forumul oficial: www.Metin2RoSpeed.ro
 
AcasaAm ajuns acasa!! EmptyUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Bine ai venit pe forumul www.metin2rospeed.ro

 

 Am ajuns acasa!!

In jos 
+10
Đεsτiηy дηgεℓ
.Úniqúe
*๖̶̶̶̶̶̶̶ۣۜAмα. ✡
FuckerPadmak
ReDTz
spaimasv
Tavi
Pinpop-
Blake.
ardeash
14 participanți
AutorMesaj
ardeash
Membru Elite
Membru Elite
ardeash


Data de inscriere : 26/04/2010
Varsta : 44
Localizare : Arad
Comentarii : Nu te uita ca nu intelegi nimnic...

Am ajuns acasa!! Empty
MesajSubiect: Am ajuns acasa!!   Am ajuns acasa!! Icon_minitimeMar Iun 04, 2013 7:17 am

Home sweet home...


Cer scuze tuturor dar nu am avut ce sa fac .. am stat in italia 4 luni de zile... urasc macaroanele ....dar insfarsit sunt acasa...

Am vazut ceva topicuri cu server 2...

Am un serverfille pus la punct ca nu am avut ce face 4 luni ... se poate pune pe picioare in 2 saptamani daca angel zice DA...

Ce are acest serverfille...

-camera de cristal (o gasiti in capat la v4)
-catacombe
-intrarea in V2,V3, camera de crista si catacombe se face de la un anumit nivel si cere iteme ca pe RO [Bilete, piatra insangerata ... etc]
-ox
-razboiu regatelor
-animale de calarit (toate) 24 si 480 de ore
-animale de companie: (ren, lup, phoenix de gheata, phoenix de foc, leu, mini azrael, porc, tigru) la toate se creste lvl ... maxim 99
-noapte si zi auto la ora 21 se fce noapte si la ora 8 ziua
-azrael implementat
-banca depozit maxim 2kkk yang
-lingouri implementate (100000, 500000, 1000000, 1500000)
-metal magic
-inel de teleportare
-inel anti xp
-cand te faci shop te faci masuta ca pe oficial
-client 2013 criptat anti hack cu pagina bonusuri si diverse utilitati pt GM (kick, ban, block chat, seteaza rate) direct din client
-implementat event de paste, craciun, anul nou
-arne si armuri beta implementate
-lvl 99 momentan dar se poate marii
-dif regate implementat (adica toate preturie sunt la fel indiferent in ce regat te afli si de unde cumperi)
-costume si frizuri (mai trebuie bagate in client [icoana pt. copstume] ele se vad in inventar dar nu poti sa le pui in casuta... doar pe tine [in loc la armura] )
-serverul are protectie anti injector, anti hack,gm mode, starter criptat cu LZO key si pong unic .... prin urmare nu o sa va puteti conecta la server cu alte cliente doar cu cel oficial..

Serverul a fost testat si mai este foarte putin de lucru la el ...adica (Drop yang la mobi, dropu la mobi, pretutrile la shopuri si implementat cartile la invatatori)
Acest server ... dupa parerea me ar trebui facut PVM FARA MODATE si bonusuri 6/7 ... 6/7 le poti lua din itenshoop

Acum sa vedem ce zice si Angel


Ultima editare efectuata de catre ardeash in Mar Iun 04, 2013 10:52 am, editata de 2 ori
Sus In jos
http://www.metin2rospeed.ro
Blake.
Membru
Membru
Blake.


Data de inscriere : 17/05/2012
Localizare : Romania

Am ajuns acasa!! Empty
MesajSubiect: Re: Am ajuns acasa!!   Am ajuns acasa!! Icon_minitimeMar Iun 04, 2013 7:45 am

Eu cred că n-ar fi rău să se folosească serverul lui ardeash , totuși pare bine pus la punct și cred ca ar ușura munca . Ardeash , dar costumele și frizurile noi le ai implementate ?


Ultima editare efectuata de catre Blake. in Mar Iun 04, 2013 7:48 am, editata de 1 ori
Sus In jos
ardeash
Membru Elite
Membru Elite
ardeash


Data de inscriere : 26/04/2010
Varsta : 44
Localizare : Arad
Comentarii : Nu te uita ca nu intelegi nimnic...

Am ajuns acasa!! Empty
MesajSubiect: Re: Am ajuns acasa!!   Am ajuns acasa!! Icon_minitimeMar Iun 04, 2013 7:47 am

da sunt implementate si costumele si frizurile dar nu se vor da drumu imediat ... pe rand toate....
Sus In jos
http://www.metin2rospeed.ro
Pinpop-
Membru
Membru
Pinpop-


Data de inscriere : 05/11/2010
Localizare : Timisoara

Am ajuns acasa!! Empty
MesajSubiect: Re: Am ajuns acasa!!   Am ajuns acasa!! Icon_minitimeMar Iun 04, 2013 7:49 am

Super, sa vedem ce zice si Angel.
Sus In jos
Blake.
Membru
Membru
Blake.


Data de inscriere : 17/05/2012
Localizare : Romania

Am ajuns acasa!! Empty
MesajSubiect: Re: Am ajuns acasa!!   Am ajuns acasa!! Icon_minitimeMar Iun 04, 2013 7:51 am

Păi da , bineînțeles! Dacă ar fi toate implementate din start nu ar mai avea farmec . Eu zic că serverul e perfect , și ți-ar ușura și ție munca , Angel . Decizia îți aparține ! Very Happy
Sus In jos
Tavi
Helper
Helper
Tavi


Data de inscriere : 24/06/2010
Varsta : 25
Localizare : Navodari
Comentarii : De ce sa fie comentari?nu sunt rau Razz

Am ajuns acasa!! Empty
MesajSubiect: Re: Am ajuns acasa!!   Am ajuns acasa!! Icon_minitimeMar Iun 04, 2013 8:03 am

Orce problema ai Ingerasule de la serverul facut de tine,poti rezolva cu fisierele de la ardeash!Sunt PRO:D
Sus In jos
spaimasv
Membru
Membru
spaimasv


Data de inscriere : 09/04/2012
Varsta : 26
Localizare : sebes

Am ajuns acasa!! Empty
MesajSubiect: Re: Am ajuns acasa!!   Am ajuns acasa!! Icon_minitimeMar Iun 04, 2013 8:28 am

Ar fi super!
Sus In jos
ReDTz
Membru Elite
Membru Elite



Data de inscriere : 22/04/2011
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti

Am ajuns acasa!! Empty
MesajSubiect: Re: Am ajuns acasa!!   Am ajuns acasa!! Icon_minitimeMar Iun 04, 2013 8:55 am

Frumos,abstract si interesant.
Nu stiu dc am presimtirea ca angel va zice nu si eu pot sa zic un motiv care o sa il aiba.
O sa creada ca o data cu intoarcerea da si cu serverul care il aduci vei vrea si functie pe acel server si ma rog revenim la actoalul speed si nu are rost.
In mare ati inteles ce am avut eu de spus Very Happy .
Sus In jos
ardeash
Membru Elite
Membru Elite
ardeash


Data de inscriere : 26/04/2010
Varsta : 44
Localizare : Arad
Comentarii : Nu te uita ca nu intelegi nimnic...

Am ajuns acasa!! Empty
MesajSubiect: Re: Am ajuns acasa!!   Am ajuns acasa!! Icon_minitimeMar Iun 04, 2013 9:31 am

am avut functie si nu ma omor dupa asta.......
Nu ma mai intereseaza functiile ... vin cu aceasta propunere pt ca pe acest server am pierdut o mare parte din timp.. si il am la inima (tin la server si la jucatorii de pe el) ...am pus suflet in acest server si va ramane vesnic in inima mea.... Metin2RoSpeed forever !

PS:
ANGEL TE SUN DE 2 ZILE INCONTINU ... AI LA IGNORE RDS >?
Sus In jos
http://www.metin2rospeed.ro
FuckerPadmak
Membru
Membru
FuckerPadmak


Data de inscriere : 06/08/2011

Am ajuns acasa!! Empty
MesajSubiect: Re: Am ajuns acasa!!   Am ajuns acasa!! Icon_minitimeMar Iun 04, 2013 11:11 am

sa fie cum zici tu arde ! :d si jucatori te`au pastrat pe tine in suflet..in special cei vechi + ca din cate stiam eu cand jucam acest server files actual de pe speed e facut de tine ... scratch
Sus In jos
ardeash
Membru Elite
Membru Elite
ardeash


Data de inscriere : 26/04/2010
Varsta : 44
Localizare : Arad
Comentarii : Nu te uita ca nu intelegi nimnic...

Am ajuns acasa!! Empty
MesajSubiect: Re: Am ajuns acasa!!   Am ajuns acasa!! Icon_minitimeMar Iun 04, 2013 12:11 pm

serverfille pe care ruleaza acum metin2rospeed nu ii facut nici de mine nici de angel.... ii facut de Rain si finisat de noi ... mai mult de angel...
Sus In jos
http://www.metin2rospeed.ro
FuckerPadmak
Membru
Membru
FuckerPadmak


Data de inscriere : 06/08/2011

Am ajuns acasa!! Empty
MesajSubiect: Re: Am ajuns acasa!!   Am ajuns acasa!! Icon_minitimeMar Iun 04, 2013 12:27 pm

cum o fii :> , oricum suna bine server files asta al tau propus...poate o fii de acord si angel
Sus In jos
*๖̶̶̶̶̶̶̶ۣۜAмα. ✡
Helper
Helper
*๖̶̶̶̶̶̶̶ۣۜAмα. ✡


Data de inscriere : 15/05/2012
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti

Am ajuns acasa!! Empty
MesajSubiect: Re: Am ajuns acasa!!   Am ajuns acasa!! Icon_minitimeMar Iun 04, 2013 1:30 pm

Ar fii super, adică se caută foarte mult în momentul de față genul acesta de servere.
Și cred că tot ce a spus arde mai sus adunat ne-ar îndeplinii la toți dorințele adică : fără modate, cu armele și armurile noi , frizuri, costume și alte nebunii.
Mulți din cei care s-au lăsat s-ar întoarce înapoi și ar ieși un plus pentru toată lumea. Suspect
PRO ! What a Face
Sus In jos
.Úniqúe
Moderator
Moderator
.Úniqúe


Data de inscriere : 26/07/2010
Varsta : 26
Localizare : RamniCu Valcea

Am ajuns acasa!! Empty
MesajSubiect: Re: Am ajuns acasa!!   Am ajuns acasa!! Icon_minitimeMar Iun 04, 2013 11:52 pm

Bine Ai Revenit cheers
Sus In jos
Đεsτiηy дηgεℓ
Membru Elite
Membru Elite
Đεsτiηy дηgεℓ


Data de inscriere : 23/12/2011
Varsta : 27

Am ajuns acasa!! Empty
MesajSubiect: Re: Am ajuns acasa!!   Am ajuns acasa!! Icon_minitimeMier Iun 05, 2013 10:23 am

Welcome back, Arde! Si abia astept sa vad acest server! Very Happy
Sus In jos
pepsyl3mon
V.I.P.
V.I.P.
pepsyl3mon


Data de inscriere : 28/08/2010
Varsta : 29
Localizare : Dej,jud Cluj

Am ajuns acasa!! Empty
MesajSubiect: Re: Am ajuns acasa!!   Am ajuns acasa!! Icon_minitimeMier Iun 05, 2013 11:46 am

Hauuuuuuuuu,Ardeashule,bangherule :> ptui sa nu te deochi demult nu te vazui :o3!


Bine-ai venit,ce faci cum o duci?:>
Sus In jos
♥Michael♥
Membru
Membru
♥Michael♥


Data de inscriere : 01/12/2010
Varsta : 29
Localizare : Undeva' Langa Arad !

Am ajuns acasa!! Empty
MesajSubiect: Re: Am ajuns acasa!!   Am ajuns acasa!! Icon_minitimeJoi Iun 06, 2013 1:35 am

Suna bine, dar presimt ca Angel o sa spuna NU! Welcome back Ardeash. :>
Sus In jos
Perry*
Membru
Membru
Perry*


Data de inscriere : 23/08/2010
Varsta : 30
Localizare : La dracu.

Am ajuns acasa!! Empty
MesajSubiect: Re: Am ajuns acasa!!   Am ajuns acasa!! Icon_minitimeVin Iun 07, 2013 9:09 am

Contra. Din cauza la 6/7
Oke il deschide cu 6/7 usor usor le baga in shop dupa arme de gm si ne trezim pe acelasi server de care am vrut sa scapam
Fara 6/7 Angel stiu ca vrea sa fie si donati pentru intretinere dar exista multe lucruri de bagat in item shop pentru donati.
Restu la server este foarte ok. Surprised
Sus In jos
[Owner]Angel
Admin
Admin
[Owner]Angel


Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 33
Localizare : Targu Jiu
Comentarii : Pentru nelamuriri ma gasiti la : administrator@metin2rospeed.ro

Am ajuns acasa!! Empty
MesajSubiect: Re: Am ajuns acasa!!   Am ajuns acasa!! Icon_minitimeVin Iun 07, 2013 10:33 pm

Serverul ramane momentan cel la care am lucrat. Unele chestii "adaugate" pe langa ce vor fi pot aduce si bug-uri totodata. Poate acesta va fi un server 3 peste ceva timp sau ca server 2 daca cel de la mine nu functioneaza corespunzator. Pana atunci nu am ce face cu acest serverfile decat daca sti ca tot ce ai spus acolo este verificat pe partea de administrare de tine, nu doar ca intri acolo si merge catacomba sau camera de cristal iar dupa apare nu stiu ce bug de teleportare sau nu apar mobii la nu stiu ce nivel. Astfel de chestii se adauga treptat si se verifica in ftp, nu doar daca te poti baga in mapa respectiva.
Deoarece se discuta despre un alt serverfile si ati primit raspuns, subiectul este inchis.

Sus In jos
http://metin2rospeed.ro
Continut sponsorizat





Am ajuns acasa!! Empty
MesajSubiect: Re: Am ajuns acasa!!   Am ajuns acasa!! Icon_minitime

Sus In jos
 
Am ajuns acasa!!
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Tutorial – Cum sa vezi un film 3D acasa
» Voi ce credeti ? Ro a ajuns priv :)) ?
» Chiar asa ai ajuns [Owner]Angel ?
» Ce a spus iepuresul cand a ajuns pe luna?
» Reptila ai ajuns post-hunter!Am Dovezi

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Metin2RoSpeed :: DISCUTII :: Discutii libere-
Mergi direct la: