Metin2RoSpeed
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Metin2RoSpeed

Forumul oficial: www.Metin2RoSpeed.ro
 
AcasaPropunere pentru serverul nou! EmptyUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Bine ai venit pe forumul www.metin2rospeed.ro

 

 Propunere pentru serverul nou!

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
GodFather♥
V.I.P.
V.I.P.
GodFather♥


Data de inscriere : 07/05/2010
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti
Comentarii : Ma descurc!

Propunere pentru serverul nou! Empty
MesajSubiect: Propunere pentru serverul nou!   Propunere pentru serverul nou! Icon_minitimeMier Apr 17, 2013 12:09 am

Am mai multe propuneri pt. ca este cam urat cu bonusurile alea 6/7, adica donezi pt ele cat iti iei echipament modat.. e tot aia.
0. Propun ca pretul pentru postul de GM sa fie tot 50 lei/luna si sa se aleaga maxim 3GM.
1.Propun ca bonusurile 6/7 sa se puna la shop la un pret f mare gen 999.999.999 ,iar cele 1,2,3,4 sa fie ieftine, sa poata toti sa le cumpere. gen 1.000.000 un bonus, iar cele de schimbat bonusurile 1,2,3,4 sa fie ieftine.

Cum se obtin bani din chestia asta? Simplu, introducerea de pietre cu + marit, gen daca maxima pe server +4 tu bagi plus 6...


2.Am inteles ca nu vor fii multe arme gm, ok, ce propun eu e ca deja de la un anumit upgrade al itemului, gen daca din partizan dai upgrade faci grudge sau cum vor fii upgrade urile, cand faci o arma de gm, ceva gen solara sau ce arme gm de two hand mai sunt, sa le cumperi de pe site itemul de upgrade, care sa aiba si valoare foarte mare in joc.
Exemplu:Magnetica+(Iteme upgrade joc)->Partizan(+Iteme upgrade joc)->Grudge(+Iteme upgrade SITE)->Solara.
Nu trebuie sa fie exact asa, am dat un exemplu. Very Happy Ideea e ca orice item la upgrade sa aiba nevoie de iteme obisnuite gen fiere urs,etc, iar cand ajunge la upgrade la o arma mai speciala gen solara sau divina sa se upgradeze cu iteme site.


3.
Mai am o propunere. Armele GM.. Propun sa fie o singura arma GM pentru fiecare categorie.
Exemplu: Ninja(1 arc,1 pumnal) Sura(1 sabie) Warrior(1 sabie, 1 lance) Saman(1 clopot,1 evantai)
Pentru ca armele sa nu fie chiar accesibile, si totusi accesibile, propun sa aiba un pret gen 40-45 lei o arma, de ce???
Pentru ca majoritatea sunt minori si primesc alocatie, iti convine sa sacrifici o alocatie sa cumperi o arma de care te vei bucura pe tot parcursul jocului.
Adica 1 arma=1 alocatie Smile) Pentru ca astfel vor fii mai putine arme si totusi suficiente.
Cum se vor alege armele care vor fii implementate? Propun sa se faca un topic pentru fiecare rasa, si acolo sa se zica armele corespondente raselor respective, iar arma cu cele mai multe voturi pt fiecare rasa va fii implementata, si astfel singura de genul ei din joc.


4.Acum probabil va ganditi la armuri? Sa fie upgrade`urile normale de la Otel-> Otel epic->Posedata, si aici vine partea interesanta, king ul nu se va cumpara de pe site, insa itemele de upgrade se vor lua de pe site si astfel Posedata+Iteme upgrade site->King.

Itemele de upgrade ar trebui sa aiba un pret destul de mic, gen 5-15 RON maxim, si ar trebuii sa fie folosite numai la upgrade urile importante, gen divina, king etc. adica sa se aleaga un item special.

Insa preturile nu sunt importante momentan, ci realizarea server`ului.

Va ajuta metoda asta? SUPER MULT.......In primul rand serverul ar fii destul de asemanator cu cel din 2011, nu ar mai exista seturi, nu ar mai exista modate, si oricat de sarac ai fii, iti vine si tie odata alocatia, ca trebuie sa ti-o dea odata si odata, si cumperi o arma ceva Smile


5. Marmura la shop in jur de 10 lei sau sa pice destul de greu la event.
Planul este conceput pentru toate categoriile sociale de geniul GodFather.(Sau legenda RoSpeed.)

Cum ramane cu crescutul? Propun sa se bage rate mititele Smile) la exp astfel pana la 80 sa faci in 1 zi 2 maxim, pana la 90 sa iti ia o saptamana, iar mai mult de 90 sa iti ia o luna doua, adica destul de mult.
Level`ul sa nu fie disponibil in item shop(fiecare sa munceasca), iar inelele xp sa nu se gaseasca la shop, ele sa aiba un drop la anumiti monstrii, gen orci.
DE CE? DE-AIA!! Astfel vor avea o valoare mult mai mare pe joc si va fii o placere sa cresti.
Propun introducerea lingourilor de 412 kk, de ce? Vrei sa cumperi o arma gm care costa 52356235523523 kk? Mai bine pui lingouri ca sa fii sigur ca nu iti iei teapa.
Cum obtii lingouri de aur? Sa se faca un NPC special, dai 412 kk si cumperi un lingou cu aceiasi valoare, cum obtii banii inapoi? Vinzi lingoul la acelasi NPC.
Ce vor face cei cu prea multi bani? Propunerea mea e ca daca nu ai ce face cu banii ,iti iei 2 arme Gm, una o folosesti iar pe a doua o vinzi pe multe lingouri.
Propun la fiecare item, din ce e upgradat mai mult, sa aiba un pret mai mare la upgrade. Gen daca de la sirius faci divina sa coste 500 kk, adica sa nu se faca asa usor.. Ar fii tare ca serverul sa fie greu Smile
Ar mai fii o mica propunere :>

Daca tot se face un server nou, pe acest forum sa fie si un link de redirectionare catre forumul serverului 2( ceva gen cum e la chat acolo,daca intrii pe forum si apesi pe chat te redirectioneaza pe chat.) SI propun sa fac eu design`ul pentru forumul serverului 2:> :> :> :> :> :> :> :>

Astept PRO`urile ,fara contra si daca aveti nelamuriri scrieti punctul la care aveti nelamurirea(ex 5.)
Sus In jos
https://www.youtube.com/watch?v=z8gQWbFpDGg
♫JυѕтOνєя™♫
V.I.P.
V.I.P.
♫JυѕтOνєя™♫


Data de inscriere : 04/09/2010
Varsta : 30
Localizare : OνєяGяανє

Propunere pentru serverul nou! Empty
MesajSubiect: Re: Propunere pentru serverul nou!   Propunere pentru serverul nou! Icon_minitimeMier Apr 17, 2013 12:44 am

Sa zicem ca pro.. :-?
Sus In jos
[Owner]Angel
Admin
Admin
[Owner]Angel


Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 32
Localizare : Targu Jiu
Comentarii : Pentru nelamuriri ma gasiti la : administrator@metin2rospeed.ro

Propunere pentru serverul nou! Empty
MesajSubiect: Re: Propunere pentru serverul nou!   Propunere pentru serverul nou! Icon_minitimeMier Apr 17, 2013 3:54 am

Nu mai deschideti astfel de topicuri altfel vi le voi sterge direct. Nu voi sta sa citesc niciodata "ditamai" romanul.
Pentru partea cu lingourile veti putea achizitiona/vinde la depozit o bucata de aur in valoare de 500kk. Doar la el veti primi banii pe ea dar nu este negociabila. Am zis ca nu mai dau detalii asa ca nu incercati sa mai "fortati".


Subiect inchis.
Sus In jos
http://metin2rospeed.ro
Continut sponsorizat





Propunere pentru serverul nou! Empty
MesajSubiect: Re: Propunere pentru serverul nou!   Propunere pentru serverul nou! Icon_minitime

Sus In jos
 
Propunere pentru serverul nou!
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
»  O propunere pentru Angel care poate schimba drastic serverul
» O propunere pentru GA Ardeash sau [Owner]Angel!!
» Propunere - Pentru Forum
» Propunere pentru forum !
» Propunere Pentru Angel Urgent...

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Metin2RoSpeed :: DISCUTII :: Discutii libere-
Mergi direct la: