Metin2RoSpeed
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Metin2RoSpeed

Forumul oficial: www.Metin2RoSpeed.ro
 
AcasaHmm.. Rospeed.. EmptyUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Bine ai venit pe forumul www.metin2rospeed.ro

 

 Hmm.. Rospeed..

In jos 
+10
SoulKeeper
GodFather♥
xHłġĥÐMĜ
Perry*
dRuId.#
.Úniqúe
ScRe3nN
[Owner]Angel
Tavi
♥ByEnigma ♥
14 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
♥ByEnigma ♥
Membru
Membru
♥ByEnigma ♥


Data de inscriere : 29/12/2012
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti

Hmm.. Rospeed.. Empty
MesajSubiect: Hmm.. Rospeed..   Hmm.. Rospeed.. Icon_minitimeLun Apr 08, 2013 3:15 am

Baii sunt tot eu Enigma..
Neutral ce vatiii schimbat asa X_x si pe sv cat si pe forum..
A degenerat rau forumu Sad si jocu. nu mai e o comunitate:(
E un exemplu doar pt furturii si inselaciunii..
Angel / Ardeashh ati ajuns sa va certatii intre voii :-t am trait sa o vad si pe asta
Pt ce? pentru un joc? pt o greseala facuta de unul dintre voii..
Daca consideratii ca erati prietenii aceste lucrurii puteau fii facute pe privat
Nu publice pe forum. puteati sa discutati intre voii pe privat si apoi concluzie
Ei bn ma ''ardeash '' team dat functia si tu asa faci? sau etc... dar nu asa pe forum
pt ca leati dat un exemplu de tot rahatul membrilor..
a degenerat rau si jocul.. membrii noii nu mai sunt veteranii deloc Sad..
unde dai cu ochii numai disperatii de a te tine in centru pt ca au modate si etc Smile)
cat despre voii 2 angel ardeash... ar fii bine sa nu va mai certatii de la un joc
Pt ca daca vrei angel potii da un Restart game Wink si se reia totul de la inceput Smile
Si cred ca ar fii timpu si ar merita un rr Smile pt a relua jocul frumos cum era odata..
la inceput atunci cand era chatu full.. cand era forum non`stop plin de membri..
Cand jocul era bun pt toti.. <3 si fa o lista cu ceii care au comandat modate`le.. si aia e
Cei care mai au dovada pt modate le vor primi inapoi si ceilaltii sa aduca o dovada si gata..
mie dor de vechiul metin <3
nu de ceea ce vad acum.. Sad
am revenit dupa att timp cu speranta ca ceva nou si ceva frumos va fii pe aici
dar a devenit din ce in ce mai rau..
Respect Angel Respect Ardeash.. si celorlalti membrii veteranii depe sv...
Sus In jos
Tavi
Helper
Helper
Tavi


Data de inscriere : 24/06/2010
Varsta : 25
Localizare : Navodari
Comentarii : De ce sa fie comentari?nu sunt rau Razz

Hmm.. Rospeed.. Empty
MesajSubiect: Re: Hmm.. Rospeed..   Hmm.. Rospeed.. Icon_minitimeLun Apr 08, 2013 4:29 am

Ce sa zic... Nu am nimic de zis.
Decat ca veteranii isi doresc speedu vechi dar cei noi care sunt "potenti" financiar si au cumparat modate nu doresc acel rospeed.

Credema Enigma multi s`au lasat din aceasta cauza si oricum degeaba vorbim.
Sus In jos
♥ByEnigma ♥
Membru
Membru
♥ByEnigma ♥


Data de inscriere : 29/12/2012
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti

Hmm.. Rospeed.. Empty
MesajSubiect: mare pacat...   Hmm.. Rospeed.. Icon_minitimeLun Apr 08, 2013 7:15 am

ar fii pacat pt ca oricum ar ramane tot pierde din membrii Smile
indiferent ca da rr.. indiferent ca ramane asa pt ca
Daca ramane sv asa cum e in momentu de fata.. deja sau lasat cel ptn jumate din cei care erau odata..
Iar daca da rr acum cei care sunt inca on nu cred ca ar avea gandul de a se lasa.. dc? pt ca att timp cat au o dovada ca au comandat modate sau etc le pot primi inapoi si odata cu modatele lor primite inapoi primim si noii o noua sanssa de joc. de lvl. de viata cum sar spune Smile

oricum a ajuns cam rau in ultimu timp sv...
a ajuns cam rau in ultimu timp chear si sefii intre eii..
Daca pana acum niciodata nu mii imaginam
pe angel si ardeash certanduse uite ca am trait sa o vad si pe asta..
De la ce? de la un joc? de la cativa banii castigati in + ?
... decat asa.. crede`ma ca eu eram mult mai multumit cu sv vechii cu bonusuri bune
Cu dmg de 120k si mai mlt.. si cu ora lui de inchidere.. totusii atunci stiu ca erau toti..
Pt ca pana la urma intr`un joc nu stai doar sa te joci.. ca asa putem incerca orice alt joc fifa sau stiu eu ce.. dar neam apucat de speed pt a ne face prietenii pt a deschide o comversatie pt a ne imprietenii.. si prietenii sau dus :-j.... de mult..
Sad pacat de joc.. pt ca am venit aici pt ca o parte din ''familia mea virtuala'' e inca aici.. si asa pot revenii multi;) daca in joc ar fii cateva schimbarii.. Smile
Sus In jos
[Owner]Angel
Admin
Admin
[Owner]Angel


Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 33
Localizare : Targu Jiu
Comentarii : Pentru nelamuriri ma gasiti la : administrator@metin2rospeed.ro

Hmm.. Rospeed.. Empty
MesajSubiect: Re: Hmm.. Rospeed..   Hmm.. Rospeed.. Icon_minitimeLun Apr 08, 2013 7:28 am

Lucrez la un nou server pe langa acesta. Daca totul merge cum am planuit voi aduce detalii in curand What a Face
Serverul acesta va ramane asa cum este cat timp jucatorilor le convine si se acopera cel putin cheltuielile hosting-ului.
Sus In jos
http://metin2rospeed.ro
♥ByEnigma ♥
Membru
Membru
♥ByEnigma ♥


Data de inscriere : 29/12/2012
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti

Hmm.. Rospeed.. Empty
MesajSubiect: ehe bun.   Hmm.. Rospeed.. Icon_minitimeLun Apr 08, 2013 7:34 am

Foarte bine angel <3 ceva nou ceva bine primit..
dar cum poti intretine 2 servere odata.. study
oricum sper sa fie noul sv cum a fost acesta la inceput <3
Ar fii minunat.. cred ca multii sar bucura :*
Sus In jos
[Owner]Angel
Admin
Admin
[Owner]Angel


Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 33
Localizare : Targu Jiu
Comentarii : Pentru nelamuriri ma gasiti la : administrator@metin2rospeed.ro

Hmm.. Rospeed.. Empty
MesajSubiect: Re: Hmm.. Rospeed..   Hmm.. Rospeed.. Icon_minitimeLun Apr 08, 2013 7:37 am

Pentru inceput pot spune ca va fi doar cu armele clasice (dupa aceea vor incepe evoluari), level in fata numelui si fara modate.
Bonusurile 6/7 vor exista insa doar in itemshop (ca sa acopere pierderile de la modate) iar marmura va putea fi obtinuta destul de usor din misiunile noi implementate odata cu avansarea in level.
Se va face pe o versiune de serverfile ceva mai noua si posibil sa fie tinut ca fostul server (pe calculatorul personal) pana isi face banii de dedicat.
Intretinerea va fi oarecum usoara, mentenantele desfasurandu-se in zile diferite pe fiecare server.
Sus In jos
http://metin2rospeed.ro
Tavi
Helper
Helper
Tavi


Data de inscriere : 24/06/2010
Varsta : 25
Localizare : Navodari
Comentarii : De ce sa fie comentari?nu sunt rau Razz

Hmm.. Rospeed.. Empty
MesajSubiect: Re: Hmm.. Rospeed..   Hmm.. Rospeed.. Icon_minitimeLun Apr 08, 2013 12:08 pm

[Owner]Angel a scris:
Pentru inceput pot spune ca va fi doar cu armele clasice (dupa aceea vor incepe evoluari), level in fata numelui si fara modate.
Bonusurile 6/7 vor exista insa doar in itemshop (ca sa acopere pierderile de la modate) iar marmura va putea fi obtinuta destul de usor din misiunile noi implementate odata cu avansarea in level.
Se va face pe o versiune de serverfile ceva mai noua si posibil sa fie tinut ca fostul server (pe calculatorul personal) pana isi face banii de dedicat.
Intretinerea va fi oarecum usoara, mentenantele desfasurandu-se in zile diferite pe fiecare server.

Sincer nu ma asteptam.M`ai surprins placut.Bonusurile 6/7 da merg pe site adica nici pe speedu vechi nu`mi placeau seturile facute in 10 minute Shocked
Bonusurile nu mai stiu cum erau pe speedu vechi dar daca e sa fie la fel Smile , armele inteleg prima data clasice dar macar cateva noi gen lunara si deastea(doar o idee).

In rest ce sa zic un proiect bun si sigur cu succes in viitor.Numar zilele daca este sa se deschida acest server.Preferabil dupa ce termin cu examenu drunken .
Sus In jos
ScRe3nN
Helper
Helper
ScRe3nN


Data de inscriere : 26/11/2011
Localizare : cluj-napoca

Hmm.. Rospeed.. Empty
MesajSubiect: Re: Hmm.. Rospeed..   Hmm.. Rospeed.. Icon_minitimeLun Apr 08, 2013 12:31 pm

Asa cu server nou s-ar putea sa ma reapuc si eu de joc cu niste prieteni Smile Si chiar se va vedea cine e cel mai bun de pe Speed Twisted Evil daca tot exista discutia asta .

PS; Inca Speedul e populat , pe langa alte metine care au playeri online ziua cate shopuri sunt aici in timpul noptii .
Sus In jos
http://www.metin2rospeed.ro
.Úniqúe
Moderator
Moderator
.Úniqúe


Data de inscriere : 26/07/2010
Varsta : 26
Localizare : RamniCu Valcea

Hmm.. Rospeed.. Empty
MesajSubiect: Re: Hmm.. Rospeed..   Hmm.. Rospeed.. Icon_minitimeLun Apr 08, 2013 12:42 pm

ScRe3nN a scris:
Asa cu server nou s-ar putea sa ma reapuc si eu de joc cu niste prieteni Smile Si chiar se va vedea cine e cel mai bun de pe Speed Twisted Evil daca tot exista discutia asta .

PS; Inca Speedul e populat , pe langa alte metine care au playeri online ziua cate shopuri sunt aici in timpul noptii .
cu 6/7 in item-shop nu prea cred. Smile)
Sus In jos
[Owner]Angel
Admin
Admin
[Owner]Angel


Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 33
Localizare : Targu Jiu
Comentarii : Pentru nelamuriri ma gasiti la : administrator@metin2rospeed.ro

Hmm.. Rospeed.. Empty
MesajSubiect: Re: Hmm.. Rospeed..   Hmm.. Rospeed.. Icon_minitimeLun Apr 08, 2013 3:12 pm

Bonusurile in joc cu 5-10% mai mari ca aici deoarece pietrele vor fi +4 ca pe oficial.
Bonusurile de jos/din itemshop: Cel de pus va fi ceva mai ieftin decat cel de schimbat pentru a evita crearea rapida de seturi.
Armele vor incepe sa evolueze dupa 1 luna, maxim 2, aproximativ ca pe serverul acesta, cu mici diferente "la sfarsit".
Deja am lucrat mult la misiuni gen sarcini deoarece serverul standard NU avea nici o misiune.Acestea va vor ajuta inca de la level 2 cu yang, iteme, marmura ca sa nu fiti in dezavantaj mare fata de cei care achizitioneaza bonusurile 6/7. Cu cat sarcina este pentru un level mai ridicat, cu atat premiul este mai consistent.
Gata cu detaliile deoarece exista o lista luuuunga de modificari.
Momentan discutam despre acest server si, repet, acesta va ramane online!


P.S: Nu veti face level 127 in cateva zile Evil or Very Mad
Sus In jos
http://metin2rospeed.ro
dRuId.#
Moderator
Moderator
dRuId.#


Data de inscriere : 24/08/2010
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti[•]

Hmm.. Rospeed.. Empty
MesajSubiect: Re: Hmm.. Rospeed..   Hmm.. Rospeed.. Icon_minitimeMar Apr 09, 2013 4:02 am

[Owner]Angel a scris:
Bonusurile in joc cu 5-10% mai mari ca aici deoarece pietrele vor fi +4 ca pe oficial.
Bonusurile de jos/din itemshop: Cel de pus va fi ceva mai ieftin decat cel de schimbat pentru a evita crearea rapida de seturi.
Armele vor incepe sa evolueze dupa 1 luna, maxim 2, aproximativ ca pe serverul acesta, cu mici diferente "la sfarsit".
Deja am lucrat mult la misiuni gen sarcini deoarece serverul standard NU avea nici o misiune.Acestea va vor ajuta inca de la level 2 cu yang, iteme, marmura ca sa nu fiti in dezavantaj mare fata de cei care achizitioneaza bonusurile 6/7. Cu cat sarcina este pentru un level mai ridicat, cu atat premiul este mai consistent.
Gata cu detaliile deoarece exista o lista luuuunga de modificari.
Momentan discutam despre acest server si, repet, acesta va ramane online!


P.S: Nu veti face level 127 in cateva zile Evil or Very Mad


Daca va fi asa ma voi reapuca si eu de joc Smile). Sper ca totul sa decurga comform planurilor tale si sa avem un nou server.
Sus In jos
https://metin2ro.all-up.com/
Perry*
Membru
Membru
Perry*


Data de inscriere : 23/08/2010
Varsta : 30
Localizare : La dracu.

Hmm.. Rospeed.. Empty
MesajSubiect: Re: Hmm.. Rospeed..   Hmm.. Rospeed.. Icon_minitimeMar Apr 09, 2013 5:37 am

Am si eu un mic sfat pentru tine Angel , la ora actuala se cauta serverle Pvm HARD Clasic
Adica fara arme gm si prosti care dau 1000 atac:| , fara modate Ca pe ro:)
Si ai ce sa bagi si in item shop daca ai vrea ca serveru pe care il vei face sa fie asa .poti sa imi dai un pm iti voi da foarte detaliat ce poti pune in item shopuri , Fara 6/7.
Sus In jos
.Úniqúe
Moderator
Moderator
.Úniqúe


Data de inscriere : 26/07/2010
Varsta : 26
Localizare : RamniCu Valcea

Hmm.. Rospeed.. Empty
MesajSubiect: Re: Hmm.. Rospeed..   Hmm.. Rospeed.. Icon_minitimeMar Apr 09, 2013 7:43 am

Perry* a scris:
Am si eu un mic sfat pentru tine Angel , la ora actuala se cauta serverle Pvm HARD Clasic
Adica fara arme gm si prosti care dau 1000 atac:| , fara modate Ca pe ro:)
Si ai ce sa bagi si in item shop daca ai vrea ca serveru pe care il vei face sa fie asa .poti sa imi dai un pm iti voi da foarte detaliat ce poti pune in item shopuri , Fara 6/7.
Ai dreptate,sti metinul care ti l-am zis eu,a ajuns la 1k playerii, e deschis de o luna,ce e in item-shop e si in joc,donatiile merg ff bine deoarece este un meti pvm, daca bagi 6/7,noi ceilalti nu putem sa-i facem.
Sus In jos
[Owner]Angel
Admin
Admin
[Owner]Angel


Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 33
Localizare : Targu Jiu
Comentarii : Pentru nelamuriri ma gasiti la : administrator@metin2rospeed.ro

Hmm.. Rospeed.. Empty
MesajSubiect: Re: Hmm.. Rospeed..   Hmm.. Rospeed.. Icon_minitimeMar Apr 09, 2013 8:29 am

Ba eu cred ca o sa poti. Cine stie sa se descurce aici si sa isi ia modate cu bani munciti in joc va reusi si acolo sa cumpere iteme cu bonusurile de jos fara a baga banuti. Trebuie sa ai rabdare si sa iti mearga putin si capul. Oricum este diferenta destula in comparatie cu modatii.
Sus In jos
http://metin2rospeed.ro
xHłġĥÐMĜ
Membru
Membru



Data de inscriere : 25/09/2012
Varsta : 26
Localizare : Metin2 Regat Blue;)

Hmm.. Rospeed.. Empty
MesajSubiect: Re: Hmm.. Rospeed..   Hmm.. Rospeed.. Icon_minitimeMar Apr 09, 2013 12:04 pm

EU MA APUC DIN NOU DE ROSPEED DACA SE FACE UN NOU SERVER. SI CRED CA VA FI CA INAINTE 500+ :d flower
Sus In jos
♥ByEnigma ♥
Membru
Membru
♥ByEnigma ♥


Data de inscriere : 29/12/2012
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti

Hmm.. Rospeed.. Empty
MesajSubiect: ehee:))   Hmm.. Rospeed.. Icon_minitimeMar Apr 09, 2013 1:53 pm

Ce pot sa zic .. :-?? good look <3 pe scurt.. sper sa fie cat mai curand sv on.
Sus In jos
ScRe3nN
Helper
Helper
ScRe3nN


Data de inscriere : 26/11/2011
Localizare : cluj-napoca

Hmm.. Rospeed.. Empty
MesajSubiect: Re: Hmm.. Rospeed..   Hmm.. Rospeed.. Icon_minitimeMier Apr 10, 2013 5:53 am

♥ByEnigma ♥ a scris:
Ce pot sa zic .. :-?? good look <3 pe scurt.. sper sa fie cat mai curand sv on.


Eu nu sper ... decat sa fie full de buguri , mai bine nu ne grabim . Ca stiu un server pe care daca abuzezi de un mic bug din regatul galben faci cati bani vrei .
Sus In jos
http://www.metin2rospeed.ro
[Owner]Angel
Admin
Admin
[Owner]Angel


Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 33
Localizare : Targu Jiu
Comentarii : Pentru nelamuriri ma gasiti la : administrator@metin2rospeed.ro

Hmm.. Rospeed.. Empty
MesajSubiect: Re: Hmm.. Rospeed..   Hmm.. Rospeed.. Icon_minitimeMier Apr 10, 2013 6:44 am

Poate poti sa "mi-l marturisesti" si mie in PM pentru a verifica si la noul serverfile.
Sus In jos
http://metin2rospeed.ro
.Úniqúe
Moderator
Moderator
.Úniqúe


Data de inscriere : 26/07/2010
Varsta : 26
Localizare : RamniCu Valcea

Hmm.. Rospeed.. Empty
MesajSubiect: Re: Hmm.. Rospeed..   Hmm.. Rospeed.. Icon_minitimeMier Apr 10, 2013 1:12 pm

Sunt multe buguri,daca bagi cufar ucenic, se profita de bug, catacomb ai grije la etaju 6 bug,biolog bug la globuri sau mai sus( sunt multe.)
Sus In jos
[Owner]Angel
Admin
Admin
[Owner]Angel


Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 33
Localizare : Targu Jiu
Comentarii : Pentru nelamuriri ma gasiti la : administrator@metin2rospeed.ro

Hmm.. Rospeed.. Empty
MesajSubiect: Re: Hmm.. Rospeed..   Hmm.. Rospeed.. Icon_minitimeJoi Apr 11, 2013 2:15 am

Cufar ucenic nu exista dar poate il voi implementa inainte de aparitie,
Catacomba inca nu este functionala - exista bug la 2 la porti nicidecum la 6.
Biologul nu are misiuni - daca voi pune voi pune unele cu totul noi.
Sus In jos
http://metin2rospeed.ro
ScRe3nN
Helper
Helper
ScRe3nN


Data de inscriere : 26/11/2011
Localizare : cluj-napoca

Hmm.. Rospeed.. Empty
MesajSubiect: Re: Hmm.. Rospeed..   Hmm.. Rospeed.. Icon_minitimeJoi Apr 11, 2013 4:54 am



Ok , am "marturisit" micul BUG .
Sus In jos
http://www.metin2rospeed.ro
Tavi
Helper
Helper
Tavi


Data de inscriere : 24/06/2010
Varsta : 25
Localizare : Navodari
Comentarii : De ce sa fie comentari?nu sunt rau Razz

Hmm.. Rospeed.. Empty
MesajSubiect: Re: Hmm.. Rospeed..   Hmm.. Rospeed.. Icon_minitimeJoi Apr 11, 2013 11:57 am

Deci daca poti adauga plz noile armuri care sunt si pe RO,cred ca sti care si sunt pe destule srv si sunt chiar SUPER nu ca toate porcariile care exista.Daca ai putea si armele noi..

Sus In jos
[Owner]Angel
Admin
Admin
[Owner]Angel


Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 33
Localizare : Targu Jiu
Comentarii : Pentru nelamuriri ma gasiti la : administrator@metin2rospeed.ro

Hmm.. Rospeed.. Empty
MesajSubiect: Re: Hmm.. Rospeed..   Hmm.. Rospeed.. Icon_minitimeJoi Apr 11, 2013 1:52 pm

Am sa am in vedere sfatul tau happyFace:)c si poate le voi adauga la evoluri la sfarsit. Momentan nu le-am implementat dar am pus deja foarte multe iteme pentru implementare si nu doar arme si armuri. Voi cauta query la ce ai spus tu.
Sus In jos
http://metin2rospeed.ro
GodFather♥
V.I.P.
V.I.P.
GodFather♥


Data de inscriere : 07/05/2010
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti
Comentarii : Ma descurc!

Hmm.. Rospeed.. Empty
MesajSubiect: Re: Hmm.. Rospeed..   Hmm.. Rospeed.. Icon_minitimeVin Apr 12, 2013 7:52 am

Interesant, abia astept! Smile
Sus In jos
https://www.youtube.com/watch?v=z8gQWbFpDGg
Tavi
Helper
Helper
Tavi


Data de inscriere : 24/06/2010
Varsta : 25
Localizare : Navodari
Comentarii : De ce sa fie comentari?nu sunt rau Razz

Hmm.. Rospeed.. Empty
MesajSubiect: Re: Hmm.. Rospeed..   Hmm.. Rospeed.. Icon_minitimeVin Apr 12, 2013 9:32 am

Last Q.

O durata estimaiva pana la deschiderea serverului?
Sus In jos
Continut sponsorizat





Hmm.. Rospeed.. Empty
MesajSubiect: Re: Hmm.. Rospeed..   Hmm.. Rospeed.. Icon_minitime

Sus In jos
 
Hmm.. Rospeed..
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» SA INCHIS ROSPEED?
» Repede un experimentat in RoSpeed
» Repede un experimentat in RoSpeed
» I'm Back!!! Love RoSpeeD!!
» Albumul Metin2 Rospeed

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Metin2RoSpeed :: DISCUTII :: Discutii libere-
Mergi direct la: