Metin2RoSpeed
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Metin2RoSpeed

Forumul oficial: www.Metin2RoSpeed.ro
 
AcasaTutorial Metin2RoSpeed EmptyUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Bine ai venit pe forumul www.metin2rospeed.ro

 

 Tutorial Metin2RoSpeed

In jos 
+4
FrostBite
xLionN
Zeus
ReDTz
8 participanți
AutorMesaj
ReDTz
Membru Elite
Membru Elite



Data de inscriere : 22/04/2011
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti

Tutorial Metin2RoSpeed Empty
MesajSubiect: Tutorial Metin2RoSpeed   Tutorial Metin2RoSpeed Icon_minitimeMier Ian 02, 2013 8:12 am

La ce se refera"Tutorial Metin2RoSpeed":La tot ce inseamna metin2rospeed.
Sa incepem.
La inceput cand faceti caracterul aveti 4 rase sura ninja war saman fata/baiat.
Status
Saman se bazeaza pe int vit dex str.
Ninja se bazeaza pe dex vit str int.
Sura se bazeaza pe int vit dex str
War se bazeaza pe str vit dex int.

LvL si iteme:
Iteme luam cercei de lemn,papuci de lemn,bratara de lemn,colier de lemn,armura de lvl1(pt rasa care suteti)
Punem 6k pv pe bratara colier papuci si armura.
Cum punem bonusurile sunt acele "bonus1" la 0 yang daca nu intra din prima luam "schimba bonus1" tot oyang.
Bonusurile de 50kk"bonus2" va ofera urmatoarele:
-tare sura/war/ninja/saman/monstri(20%)
-rez sura/war/ninja/saman(15%)
-pv3k
-critica/patrundere(15%)
-vit/int/str/dex(15)
Putem sa punem 2 pe un item adica 100kk,daca vrem sa schimbam avem "schimba bonus2" care costa 100kk pentur ca schimba ambele bonusuri care valoreaza 100kk destul de logic.

LvL:
-luam 5000mantii(daca vreti direct 127) daca nu luam 400
-inel de experienta(1h 50% exp bonus)[Acestea le luam de la PESCAR]
-Tot la pescar avem si iteme de up cele mai importante sau cel mai important coada de sarpe+ pt otel si pamfletul de scrima.
-Lvl 1-20 facem la caini sau 1-40 map2 la salbatici/generali.
-Lvl 40-50
-Lvl 50-80 facem v2 (facem 78 doar dintr-un singur v2 cap coata)
-De la lvl 80 putem sa rugam pe cineva sa ne dea scrool "Portile Iadului" daca aveti set pvm(player vs monstru).
-Facem 100 acolo dupa care 100-110 facem iad la inceput acolo unde mor montri rpd.
-Lvl 110-115 facem in spate la "Diavoli"sau cum le ziceti voi.
-Lvl 115-127 facem ori in spate ori in fata fiecare monstur de la lvl 115 va da 0,01% exp la 1000% rata exp+inel exp si bns de pe setul pvm(sau mod pvm).
-De la 115 per lvl trebuie sa batem pt 1%-100mobi,pt 10%-1.000mobi pt 100% 10.000mobi.pana la 127 de la 115 vine 120.000mobi de batut.


Skill-uri si P-uri
Skilurile avem de ales de la invatatori(mapa1 in fiecare regat)
Alegem skilurile.
Un mini turorial pt skiluri:
Sura:Arme magice
Ninja:Lame(lupta aproape)
Razboinic:Aura(corporal)
Saman:Zmeu(pt buff si critica)Sau Vindecare(schimbati la 126)

P-urile:
La inceput avem 4 puncte(daca le luam de la lvl 5 skilurile.
Le facme pe toate la 17puncte(la final adica 127 o sa ramanem cu 22puncte[Sura/Saman].)
De la 1 la G1 citim 55 de carti pentru 1 singur Skill.(cartile trebuiesc sa fie reusite toate)
Aici avem concentratia si pergamentele acelea exorcisme sau cum or fi. Suspect
De la G1 la P trebuie sa folosim SS-urilesau Pietra Spiritului.
Pentru a nu mai fi nevoiti sa batem pe cineva ca sa avem grad negativ aveti acolo cand dati click pe ss va apare ceva cu rosu "Training" si jos trebuie sa scrieti ceva.
Jos in casuta aceia lunga scriem "Training"[Preferabil sa faceti P-urile in Mapa2](tot cu concentratie si exorcizare.)


Seturi pvp(player vs player) Si pvm(player vs monstru)/Moduri pvp(player vs player) pvm(player vs monstru) svs(sura vs sura)
La seturile pvp ne trebuie sus pv aparare 2 maini pt ca majoritatea armelor sunt pe 2 maini si sabie pt "Lama Diavol Rinata Desertica" bns maxim la aparare sabie pumnal 2maini (15%).
Apoi mai ne trebuie pt ninja 15% aparare pumnal si evitare atacurile cu sageti si pv.
In fine un set pvp cu toate bonusurile arata cam asa:
Itemul x din setul Sura:
aparare sabie
aparare 2maini
critica
semi-om
Pv 6k
critica
rez sura

Itemul x din setul Ninja.
aparare pumnal
dex/int/str/vit(depinde de rasa)
critica
semi-om
Pv 6k
critica/patrundere.
rez ninja.

Itemul x din setul Razboinic
aparare 2 maini
aparare sabie
critica
semi-om
Pv 6k
critica
rez war

Itemul x din setul Saman
rez magie
critica
semi-om
Pv 6k
dex/str/int/vit(depinde de rasa)
critica/patrundere
rez saman.

Setul pvm (bns de jos critica si monstri)
(bns de sus bns exp pv 6k tare vampiri)
Arma cu paguba medie cat mai mare

Acuma Modurile pvp pvm svs
Un mod este bonusat doar de administratorul sv-ului [Owner]Angel,un set modat este 100lei 150lei
Pe arma o sa avem din prima 40pag medie 20 pag comp chit ca vrem chit ca nu vrem.
Pe armura o sa avem 20% rezistenta la pagubele medi si 20% rezistenta la pagubele competentei(acestea scad cu 20% paguba medie si paguba competentei)

Modul pvp:
Nu o sa va dau lista o sa va dau ce trebuie sa aiba(totalurile)
50% rez otrava,100% rez sura,100% rez ninja,Pv 80k,critica 110(sau mai mult),int/str/dex/vit(depinde de rasa),rez magie 100%,aparare sabie 100%,aparare pumnal 40/60%,aparare 2maini 100%,farmec 50% (de pe mod sau mai mult),imun(pe orice item se poate pune nu numai pe scut) si 100% bloc atac corp.
Bonusurile ca aparare pumnal/sabie/2maini rez magie rez otrava sunt 20% pv este 10k,farmec 25 critica/paturndere 20% 20% bloc atac corp puteti pune ori ce piatra pe arma si armura din cele obijnuite(+6 care sunt si la magazin general).

Modul pvm:
Va dau decat bonusurile si vi le puneti cum vreti voi
Va trebuie bloc atac int daca sunteti sura(recomadn sura la crescut faceti rpd),critica semi-om tarie vampir,bonus exp,valoare atac(cam atata cred daca am ratat ceva scuzatima)
Un mod pvm facut cap coada perfect da si 80k pe sabie si 200k pe skill.

Modurile svs:
Un mod svs nu va va ajuta daca nu sunteti sura.
In acest mod trebuie sa scoatem din modul obijnuit pvp rez ninja aparare pumnal rez sura rez magie si punem full farmec full critica necunostinta si icna 20% sansa de otravire.

Asta este tot ce este mai important restu se invata pe parcurs.
TUTORIAL FACUT MAI MULT PT INCEPATORI(AMATORI)IN METIN2ROSPEED(SAU ORI CE METIN).
TUTORIAL 100% ORIGINAL 0% COPIAT!!!.
Cam atata de spus in rest rabdare pt citit


Ultima editare efectuata de catre TheBestKing™ in Mier Ian 02, 2013 3:25 pm, editata de 2 ori
Sus In jos
Zeus
Membru
Membru
Zeus


Data de inscriere : 27/12/2012
Varsta : 25
Localizare : La PC :)

Tutorial Metin2RoSpeed Empty
MesajSubiect: Re: Tutorial Metin2RoSpeed   Tutorial Metin2RoSpeed Icon_minitimeMier Ian 02, 2013 12:32 pm

Cred ca ai facut copy paste dar poate ma insel cine poate sti.
Dar te felicit ca lai postat in acest forum de Metin2 extraordinal.
Sus In jos
xLionN
Membru
Membru



Data de inscriere : 18/01/2012
Varsta : 25
Localizare : Acasa

Tutorial Metin2RoSpeed Empty
MesajSubiect: Re: Tutorial Metin2RoSpeed   Tutorial Metin2RoSpeed Icon_minitimeMier Ian 02, 2013 12:41 pm

Ai uitat sa scoti rez magie la setul svs.In rest e oke
Sus In jos
FrostBite
Helper
Helper
FrostBite


Data de inscriere : 14/01/2012
Localizare : Sibiu

Tutorial Metin2RoSpeed Empty
MesajSubiect: Re: Tutorial Metin2RoSpeed   Tutorial Metin2RoSpeed Icon_minitimeMier Ian 02, 2013 1:29 pm

Felicitari pentru tutorial king, e foarte bun pentru incepatori si nu numai.

@Zeus : Nu prea avea de unde sa il copieze, deoarece acest tutorial este doar pentru RoSpeed.
Sus In jos
ReDTz
Membru Elite
Membru Elite



Data de inscriere : 22/04/2011
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti

Tutorial Metin2RoSpeed Empty
MesajSubiect: Re: Tutorial Metin2RoSpeed   Tutorial Metin2RoSpeed Icon_minitimeMier Ian 02, 2013 3:23 pm

Zeus a scris:
Cred ca ai facut copy paste dar poate ma insel cine poate sti.
Dar te felicit ca lai postat in acest forum de Metin2 extraordinal.

Man dac au gasesti un tutorial atat de lung copiat si sa stau sa citesc atata ca sa editez te felicit daca am stat 20min sa il scriu cat mai lucid si mai simplu pt incepatori.
Listele cu modurile logic ca nu se posteaza(cel putin eu nu le postez)pentru ca asa toti le iau pe deagata si pepsy nu va posteaza cel mai bun set pt ca asa voi la ce mai lucrati[Exact la nimic]
Ma rog revenim la Zeus nu ama vut d eunde sa copiez chestia asta sa stua sa pun culori la fiecare Shocked .
Ascultama pe mn ca in 2000min maxim cu rata 1000 faci 127 daca ai un set bun
Desi in ultimele zile toti au zis ca un gm mi-a dat lvl 127 pe ReDTz ca lam crescut prea rpd [1115minute]
Daca doreste angel pt lamurirea lor poate sa verifice oricum asta e 100% original ma jur pe varamea Wink .
Sus In jos
Blake.
Membru
Membru
Blake.


Data de inscriere : 17/05/2012
Localizare : Romania

Tutorial Metin2RoSpeed Empty
MesajSubiect: Re: Tutorial Metin2RoSpeed   Tutorial Metin2RoSpeed Icon_minitimeJoi Ian 03, 2013 3:49 pm

Zeus,acest tutorial este 100% by TheBestKing. Cât despre level faceți un pariu cu TheBestKing , dați e-mail la Angel iar dacă acesta găsește level dat, ReDTz, vă da modul , dacă nu ii dați modul vostru Laughing .

P.S: Faceți așa și-l îmbogățiți pe King. Rolling Eyes
Sus In jos
PVP
Membru Elite
Membru Elite



Data de inscriere : 17/08/2010
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti

Tutorial Metin2RoSpeed Empty
MesajSubiect: Re: Tutorial Metin2RoSpeed   Tutorial Metin2RoSpeed Icon_minitimeJoi Ian 03, 2013 11:40 pm

Blake Si daca nam mod?si daca nu joc speed?cum il imbogatesc:?

On:BUn Tutorialu...folosesti inel de 1 ora sau 480? la crescut ma refer*
Sus In jos
Blake.
Membru
Membru
Blake.


Data de inscriere : 17/05/2012
Localizare : Romania

Tutorial Metin2RoSpeed Empty
MesajSubiect: Re: Tutorial Metin2RoSpeed   Tutorial Metin2RoSpeed Icon_minitimeVin Ian 04, 2013 1:57 am

Am spus ca fapt divers pentru că toți spun că are level dat și dacă ar face așa cum spun eu ar face destule seturi + că le-ar închide gura celor care spun ca are level dat , zic eu. Wink Cât despre inel , folosești de care vrei .
Sus In jos
-PuLsSs
Membru
Membru
-PuLsSs


Data de inscriere : 13/04/2012
Varsta : 26
Localizare : Craiova

Tutorial Metin2RoSpeed Empty
MesajSubiect: Re: Tutorial Metin2RoSpeed   Tutorial Metin2RoSpeed Icon_minitimeVin Ian 04, 2013 3:00 am

Bravoo...E bine de stiut :bravo:

Tutorial Metin2RoSpeed Cooltext872305373
Sus In jos
Zeus
Membru
Membru
Zeus


Data de inscriere : 27/12/2012
Varsta : 25
Localizare : La PC :)

Tutorial Metin2RoSpeed Empty
MesajSubiect: Re: Tutorial Metin2RoSpeed   Tutorial Metin2RoSpeed Icon_minitimeSam Ian 05, 2013 4:49 am

Zeus a scris:
Cred ca ai facut copy paste dar poate ma insel cine poate sti.
Dar te felicit ca lai postat in acest forum de Metin2 extraordinal.
Am zis ca poate ma insel cine stie deci poate ma insel citi mai bine inainte sa postati.
Sus In jos
ReDTz
Membru Elite
Membru Elite



Data de inscriere : 22/04/2011
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti

Tutorial Metin2RoSpeed Empty
MesajSubiect: Re: Tutorial Metin2RoSpeed   Tutorial Metin2RoSpeed Icon_minitimeSam Ian 05, 2013 5:09 am

1:Korn folosesc inele de o ora adica 18 inele si inelele de 480 de ore nu mai merg facute daca nu stiai afli acum
2:Zeus am citit foarte bine dar am zis nu numai pt tn si in general ca se mai trezea 1-2 care sa mai scoata cate o perla si eu nu am facut cel mai rapid lvl asa ca Sad trebuie sa fac alt cont:))
Sus In jos
[GA]Shaimas
Moderator
Moderator
[GA]Shaimas


Data de inscriere : 29/06/2012
Localizare : Far away

Tutorial Metin2RoSpeed Empty
MesajSubiect: Re: Tutorial Metin2RoSpeed   Tutorial Metin2RoSpeed Icon_minitimeMier Apr 10, 2013 11:13 pm

:bravo:
Sus In jos
http://metin2rospeed.ro/
Continut sponsorizat





Tutorial Metin2RoSpeed Empty
MesajSubiect: Re: Tutorial Metin2RoSpeed   Tutorial Metin2RoSpeed Icon_minitime

Sus In jos
 
Tutorial Metin2RoSpeed
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» [Tutorial] Messenger
» Tutorial ninja PLZ :)
» Tutorial Smudge !... by me
» Tutorial cum se iese din v4
» xArween tutorial !!!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Metin2RoSpeed :: Metin2RoSpeed Old Server :: Tutoriale vechi-
Mergi direct la: