Metin2RoSpeed
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Metin2RoSpeed

Forumul oficial: www.Metin2RoSpeed.ro
 
AcasaProblema eroare ??????????? EmptyUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Bine ai venit pe forumul www.metin2rospeed.ro

 

 Problema eroare ???????????

In jos 
+14
robiolic
ReMyX13
Spartan
SṖΛѠИИ♠♡♠SĿΛYZ0Ŕ
Op3nN
-PuLsSs
Epsil0n
FeAr!!:X
Dr4g05
Neymar.:*
ǩhƪLL
♥Michael♥
Horica(Jump)
ardeash
18 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
ardeash
Membru Elite
Membru Elite
ardeash


Data de inscriere : 26/04/2010
Varsta : 44
Localizare : Arad
Comentarii : Nu te uita ca nu intelegi nimnic...

Problema eroare ??????????? Empty
MesajSubiect: Problema eroare ???????????   Problema eroare ??????????? Icon_minitimeJoi Apr 12, 2012 1:33 pm

Nu stiu din ce cauza ii aceasta eroare dar vad ca numai la numite persoane apare.... ( ma refer la eroarea cu multe semne de intrebare ????????? )

Eu personal am verificat acest bug si la mine nu apar acele semne :

Dovada : (scuzati lagu dar aveam o gramada de programe si etc deschise Razz) se vede oricum si asa ... trebuia sa ma scoata din cauza lagului



Ma teleportez de nenumarate ori dupa cum vedeti ... si nimic scratch

Problema ii numai de la voi ... si rezolvarile pot fii urmatoarele:

-sa dati update la Adobe Flash Player
-
Adobe Reader

- instalati pe langa NET Framework 2.0 si NET Framework 3.5

- descarcati clientul pe desktop cu Salveaza fisierul (Nu dati deschide cu) .. il dezarhivati tot pe desktop si acolo il si rulati !!

- cei care au windows 7 sa ii dea si permisiunea de administrator

Daca mai aveti si alte solutii postati aici !!
Sus In jos
http://www.metin2rospeed.ro
Horica(Jump)
Membru Elite
Membru Elite
Horica(Jump)


Data de inscriere : 02/02/2012
Varsta : 59
Localizare : Verona,Italia

Problema eroare ??????????? Empty
MesajSubiect: Re: Problema eroare ???????????   Problema eroare ??????????? Icon_minitimeJoi Apr 12, 2012 3:40 pm

eu cand mergeam map1 din map2 (blue) imi dadea eroarea respectiva
si cand am facut grupa cu un prieten in map2 si am mers map1 nu mia mai dat eroare:|
Sus In jos
♥Michael♥
Membru
Membru
♥Michael♥


Data de inscriere : 01/12/2010
Varsta : 29
Localizare : Undeva' Langa Arad !

Problema eroare ??????????? Empty
MesajSubiect: Re: Problema eroare ???????????   Problema eroare ??????????? Icon_minitimeJoi Apr 12, 2012 4:43 pm

Nici eu nu am intalnit eroarea ....
Sus In jos
ǩhƪLL
Membru Elite
Membru Elite
ǩhƪLL


Data de inscriere : 14/03/2011
Varsta : 25
Localizare : Shibusen

Problema eroare ??????????? Empty
MesajSubiect: Re: Problema eroare ???????????   Problema eroare ??????????? Icon_minitimeJoi Apr 12, 2012 7:29 pm

Deci de cand joc eu pe serveru asta,nu mi-a disparut nici un item,o data am avut bug-ul ala de te scotea,dar ma obisnuisem sa ma duc afara din oras.Cand am intrat acu de curand sa vad cum e clientu nou am mers map1 albastru,nici un bug nici o eroare.In total problema e de la ei,nu de la client/server.
Sus In jos
Neymar.:*
Membru Elite
Membru Elite
Neymar.:*


Data de inscriere : 08/01/2012
Varsta : 28
Localizare : fetesti

Problema eroare ??????????? Empty
MesajSubiect: nimik ardeeeeeeeee   Problema eroare ??????????? Icon_minitimeVin Apr 13, 2012 2:34 am

am aceeasi eroare...ma conectez si ma scoate imediat si imi da aceea eroare..:@ si am si net framework
Sus In jos
Dr4g05
Membru
Membru



Data de inscriere : 12/04/2012
Varsta : 24
Localizare : Barlad

Problema eroare ??????????? Empty
MesajSubiect: Re: Problema eroare ???????????   Problema eroare ??????????? Icon_minitimeVin Apr 13, 2012 4:41 am

si eu am aceasi problema dar ardesh verifica din nou dar cand te teleportezi teleporteazate acolo la gardian unde te teleporteaza teleporterul din alte mape ca si mie imi apare si nu stiu ce sa fac :head: :head: :head:

si deasemenea respect: respect: si nota :No1
Sus In jos
ardeash
Membru Elite
Membru Elite
ardeash


Data de inscriere : 26/04/2010
Varsta : 44
Localizare : Arad
Comentarii : Nu te uita ca nu intelegi nimnic...

Problema eroare ??????????? Empty
MesajSubiect: Re: Problema eroare ???????????   Problema eroare ??????????? Icon_minitimeVin Apr 13, 2012 6:44 am

Dr4g05 a scris:
si eu am aceasi problema dar ardesh verifica din nou dar cand te teleportezi teleporteazate acolo la gardian unde te teleporteaza teleporterul din alte mape ca si mie imi apare si nu stiu ce sa fac :head: :head: :head:

si deasemenea respect: respect: si nota :No1


Mam teleportat in toate modurile posibile... de la teleporter... si de la ajutorul special... si cu comenzi... inclusiv cu pergamentul orasului ... nimic nici o eroare :head:
Sus In jos
http://www.metin2rospeed.ro
Dr4g05
Membru
Membru



Data de inscriere : 12/04/2012
Varsta : 24
Localizare : Barlad

Problema eroare ??????????? Empty
MesajSubiect: Re: Problema eroare ???????????   Problema eroare ??????????? Icon_minitimeVin Apr 13, 2012 7:07 am

[GA]ardeash a scris:
Dr4g05 a scris:
si eu am aceasi problema dar ardesh verifica din nou dar cand te teleportezi teleporteazate acolo la gardian unde te teleporteaza teleporterul din alte mape ca si mie imi apare si nu stiu ce sa fac :head: :head: :head:

si deasemenea respect: respect: si nota :No1


Mam teleportat in toate modurile posibile... de la teleporter... si de la ajutorul special... si cu comenzi... inclusiv cu pergamentul orasului ... nimic nici o eroare :head:

am facut un video cu eroarea asta pe youtube /watch?v=NIZXAn0pOT0


Ultima oara cand am primit eroarea asta a fost cand mam teleportat din desert si sunt langa gardian map 1 si nu mai pot intra deloc pe server


Ultima editare efectuata de catre Dr4g05 in Vin Apr 13, 2012 7:08 am, editata de 1 ori (Motiv : Unde eram blocat)
Sus In jos
FeAr!!:X
Membru
Membru
FeAr!!:X


Data de inscriere : 16/03/2012
Varsta : 28
Localizare : pe WC!

Problema eroare ??????????? Empty
MesajSubiect: Re: Problema eroare ???????????   Problema eroare ??????????? Icon_minitimeVin Apr 13, 2012 7:23 am

Mai, nustiu cesa zic,nustiu daca este din cauza noastra, eu am toate updateurile facute,absolut totul este inregula in pc ul meu,,dar totusi si eu am aceasta eroare enervanta,si sper sa o pot rezolva, dar daca este o problema cu pc-urile noastre atunci dece vlientul vechi mergea fara nici o problema:| confused in orice caz.... sigur se va rezolva.. in timp. bounce .]







dami un + la reputatie, terog:D
Sus In jos
Dr4g05
Membru
Membru



Data de inscriere : 12/04/2012
Varsta : 24
Localizare : Barlad

Problema eroare ??????????? Empty
MesajSubiect: Re: Problema eroare ???????????   Problema eroare ??????????? Icon_minitimeVin Apr 13, 2012 7:26 am

FeAr!!:X a scris:
Mai, nustiu cesa zic,nustiu daca este din cauza noastra, eu am toate updateurile facute,absolut totul este inregula in pc ul meu,,dar totusi si eu am aceasta eroare enervanta,si sper sa o pot rezolva, dar daca este o problema cu pc-urile noastre atunci dece vlientul vechi mergea fara nici o problema:| confused in orice caz.... sigur se va rezolva.. in timp. bounce .]


dami un + la reputatie, terog:D


sunt de acord cu tine cred ca era mai bun celalalt client dar acum nu ma mai pot juca pe cont ca imi da din prima eroare Sad dar sper sa rezolve ardesh sau anngel ca sa rezolve repede :auuu:
Sus In jos
Epsil0n
Membru
Membru



Data de inscriere : 13/04/2012
Varsta : 31

Problema eroare ??????????? Empty
MesajSubiect: Eroarea nu e din pc   Problema eroare ??????????? Icon_minitimeVin Apr 13, 2012 8:43 am

Daca ar fi o eroare din calculator ar aparea alt fel de eroare nu cu ??????? ???????
In prima zi cand ai introdus clientu a mers perfect...a doua zi dupa niste update-uri au inceput erorile Smile
Intri in metin stai 5 minute te scoate si da eroarea....in felu asta ajungem sa ne jucam 100-150 de playeri pe server in cel mai bun caz
Sus In jos
-PuLsSs
Membru
Membru
-PuLsSs


Data de inscriere : 13/04/2012
Varsta : 26
Localizare : Craiova

Problema eroare ??????????? Empty
MesajSubiect: Re: Problema eroare ???????????   Problema eroare ??????????? Icon_minitimeVin Apr 13, 2012 9:00 am

Da si mie imi apare si nu e din cauza de la pc e ceva cu metinu.....dar sper so rezolvi angel ca e nasol si nu ma pot juca!!!!
Sus In jos
Epsil0n
Membru
Membru



Data de inscriere : 13/04/2012
Varsta : 31

Problema eroare ??????????? Empty
MesajSubiect: Re: Problema eroare ???????????   Problema eroare ??????????? Icon_minitimeVin Apr 13, 2012 10:09 am

In felu asta jucam 100-120 playeri...mai bine introduci vechiul client pana se rezolva problema si gata.
Sus In jos
Op3nN
Membru Elite
Membru Elite
Op3nN


Data de inscriere : 08/03/2011
Varsta : 29
Localizare : Galati

Problema eroare ??????????? Empty
MesajSubiect: Re: Problema eroare ???????????   Problema eroare ??????????? Icon_minitimeVin Apr 13, 2012 12:15 pm

[GA]ardeash a scris:
Nu stiu din ce cauza ii aceasta eroare dar vad ca numai la numite persoane apare.... ( ma refer la eroarea cu multe semne de intrebare ????????? )

Eu personal am verificat acest bug si la mine nu apar acele semne :

Dovada : (scuzati lagu dar aveam o gramada de programe si etc deschise Razz) se vede oricum si asa ... trebuia sa ma scoata din cauza lagului



Ma teleportez de nenumarate ori dupa cum vedeti ... si nimic scratch

Problema ii numai de la voi ... si rezolvarile pot fii urmatoarele:

-sa dati update la Adobe Flash Player
-
Adobe Reader

- instalati pe langa NET Framework 2.0 si NET Framework 3.5

- descarcati clientul pe desktop cu Salveaza fisierul (Nu dati deschide cu) .. il dezarhivati tot pe desktop si acolo il si rulati !!

- cei care au windows 7 sa ii dea si permisiunea de administrator

Daca mai aveti si alte solutii postati aici !!

degeaba am instalat tot am dat permisiune..... degeaba...:@
Sus In jos
Dr4g05
Membru
Membru



Data de inscriere : 12/04/2012
Varsta : 24
Localizare : Barlad

Problema eroare ??????????? Empty
MesajSubiect: Re: Problema eroare ???????????   Problema eroare ??????????? Icon_minitimeVin Apr 13, 2012 10:06 pm

Mda stiu dar ce sa facem cred ca singura modalitate este ori sa asteotam ca angel si ardesh sa poata sa faca serverul ori mas lasa de pe metinu asta dar nu ma las de forum dar ma tot enerveaza ca tot nu merge


deci sa inteleg ca nu stiti ce sa faceti??????????
Sus In jos
SṖΛѠИИ♠♡♠SĿΛYZ0Ŕ
Membru
Membru



Data de inscriere : 05/04/2012
Localizare : Infern..Vi cu mine'?

Problema eroare ??????????? Empty
MesajSubiect: Re: Problema eroare ???????????   Problema eroare ??????????? Icon_minitimeSam Apr 14, 2012 12:24 am

Eu am mai gasit 2 buguri ;-??
1.Daca da cineva negot la mine,si eu pun 99999999(de ex) ma scoate
2.Cand vreau sa ma casatoresc scriu numele celei cu care vreau sa ma casatoresc, si cand dau Ok ma scote din joc si arata semnul intrebarii.
Sus In jos
Dr4g05
Membru
Membru



Data de inscriere : 12/04/2012
Varsta : 24
Localizare : Barlad

Problema eroare ??????????? Empty
MesajSubiect: Re: Problema eroare ???????????   Problema eroare ??????????? Icon_minitimeSam Apr 14, 2012 1:07 am

SṖΛѠИИ♠♡♠SĿΛYZ0Ŕ a scris:
Eu am mai gasit 2 buguri ;-??
1.Daca da cineva negot la mine,si eu pun 99999999(de ex) ma scoate
2.Cand vreau sa ma casatoresc scriu numele celei cu care vreau sa ma casatoresc, si cand dau Ok ma scote din joc si arata semnul intrebarii.


Pai navem cei face eu nu pot intra deloc
Sus In jos
Spartan
Membru
Membru



Data de inscriere : 22/01/2012

Problema eroare ??????????? Empty
MesajSubiect: Re: Problema eroare ???????????   Problema eroare ??????????? Icon_minitimeSam Apr 14, 2012 2:05 am

AM mai afisat zilele trecute un mesaj cu solutii:[center]vedeti ca e de la ANTIVIRUS,opriti toate protectiile de la antivirus,si incercati sa vedeti cum e.daca nici asa nu merge descarcati jocul din nou de pe al doilea link de download.Eu nu mai am nici o problema.(de mentionat: am windows XP pe pc.)
Sus In jos
Dr4g05
Membru
Membru



Data de inscriere : 12/04/2012
Varsta : 24
Localizare : Barlad

Problema eroare ??????????? Empty
MesajSubiect: Re: Problema eroare ???????????   Problema eroare ??????????? Icon_minitimeSam Apr 14, 2012 2:56 am

raduromania2012 a scris:
AM mai afisat zilele trecute un mesaj cu solutii:[center]vedeti ca e de la ANTIVIRUS,opriti toate protectiile de la antivirus,si incercati sa vedeti cum e.daca nici asa nu merge descarcati jocul din nou de pe al doilea link de download.Eu nu mai am nici o problema.(de mentionat: am windows XP pe pc.)

Windows 7 Ultimate 32 bits system nu merge :auuu: :help
Sus In jos
SṖΛѠИИ♠♡♠SĿΛYZ0Ŕ
Membru
Membru



Data de inscriere : 05/04/2012
Localizare : Infern..Vi cu mine'?

Problema eroare ??????????? Empty
MesajSubiect: Re: Problema eroare ???????????   Problema eroare ??????????? Icon_minitimeSam Apr 14, 2012 6:58 am

raduromania2012 a scris:
AM mai afisat zilele trecute un mesaj cu solutii:[center]vedeti ca e de la ANTIVIRUS,opriti toate protectiile de la antivirus,si incercati sa vedeti cum e.daca nici asa nu merge descarcati jocul din nou de pe al doilea link de download.Eu nu mai am nici o problema.(de mentionat: am windows XP pe pc.)
1.N-am AntiVirus ;|
2.L-am luat,nicio diferenta 8-|
3.Post facut pt +1 Post . 8-|
Sus In jos
FeAr!!:X
Membru
Membru
FeAr!!:X


Data de inscriere : 16/03/2012
Varsta : 28
Localizare : pe WC!

Problema eroare ??????????? Empty
MesajSubiect: Re: Problema eroare ???????????   Problema eroare ??????????? Icon_minitimeSam Apr 14, 2012 10:41 am

[GA]ardeas si [Owner ]Angel, sincer sa fiu dar va faceti de tot rasul, cum puteti spune ca problema aceasta cu eroarea care contine semne de intrebare????????? este din cauza pc urilor noastre?!eu unul nu ca vreau io sa ma dau destept dar , am facut tot,am instalat net framework 3.5, am facut toate updateurile , si nimic!, acelas lucru se intampla... ma lasa sa ma joc vreo 3 minute, iar apoi ma scoate si imi apare eroarea Evil or Very Mad eu bag mana in foc ca aceasta eroare se produce din cauza voastra, si nu a noastra. Sad sper so rezolvati, clientul celelalt era genialll!!facut, dar va trecut vouo un tzasti prin creer sa faceti updateul si noul client.
Sus In jos
ReMyX13
V.I.P.
V.I.P.
ReMyX13


Data de inscriere : 29/05/2011
Varsta : 27
Localizare : Constanta/Poarta6

Problema eroare ??????????? Empty
MesajSubiect: Re: Problema eroare ???????????   Problema eroare ??????????? Icon_minitimeSam Apr 14, 2012 11:11 am

cand merg din map2 rosi de la teleporter special la map1 rosi ma scoate si im arata o chestie cu multe semne de intrebare ?????????????????????????
Sus In jos
robiolic
Membru
Membru



Data de inscriere : 22/06/2011
Varsta : 27
Localizare : Sighetu-Marmatiei

Problema eroare ??????????? Empty
MesajSubiect: Re: Problema eroare ???????????   Problema eroare ??????????? Icon_minitimeSam Apr 14, 2012 11:24 am

cum adika?
Sus In jos
http://www.robiolic.blogspot.com
MasterLover
Membru
Membru
MasterLover


Data de inscriere : 13/01/2012
Varsta : 27
Localizare : Jud. Mh.

Problema eroare ??????????? Empty
MesajSubiect: Re: Problema eroare ???????????   Problema eroare ??????????? Icon_minitimeDum Apr 15, 2012 6:06 am

nu conteaza ca te teleportezi sau nu ex:sunt la depozit iar cand ma apropii de centrul orasului in map1 de casa accea cu portal ma scoate si apar semnele ???????? Rolling Eyes
Sus In jos
spaimasv
Membru
Membru
spaimasv


Data de inscriere : 09/04/2012
Varsta : 26
Localizare : sebes

Problema eroare ??????????? Empty
MesajSubiect: Re: Problema eroare ???????????   Problema eroare ??????????? Icon_minitimeDum Apr 15, 2012 8:20 am

si eu am avuto un timp la vechiul client dar dupa un timp a disparut,dar acum la noul client a reaparut, dar sigur aceasta eroare o sa dispara cu timpul Laughing
Sus In jos
Continut sponsorizat





Problema eroare ??????????? Empty
MesajSubiect: Re: Problema eroare ???????????   Problema eroare ??????????? Icon_minitime

Sus In jos
 
Problema eroare ???????????
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Eroare ...
» eroare eroare
» Eroare lol ?!
» eroare help
» eroare????

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Metin2RoSpeed :: Metin2RoSpeed Old Server :: Nelamuriri-
Mergi direct la: