Metin2RoSpeed
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Metin2RoSpeed

Forumul oficial: www.Metin2RoSpeed.ro
 
AcasaBonusuri iteme EmptyUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Bine ai venit pe forumul www.metin2rospeed.ro

 

 Bonusuri iteme

In jos 
+4
.Úniqúe
VyLyFiRsT
SpRyTeX
BlackFox
8 participanți
AutorMesaj
BlackFox
Membru
Membru
BlackFox


Data de inscriere : 27/11/2011
Varsta : 27
Localizare : Hunedoara

Bonusuri iteme Empty
MesajSubiect: Bonusuri iteme   Bonusuri iteme Icon_minitimeMar Dec 06, 2011 9:44 am

Am sa va prezint un ghit pentru bonusarea itemelor.
1)Iteme de crescut:
-arma:critica(cat se poate),pantrunzatoare(cat se poate),sansa la otravire(8-10%),*
-armura:PV(6k),aparare cu doua maini(cat se poate),aparare cu sabia(cat se poate),*
-coif:aparare cu sabia,aparare cu doua maini(la ambele cat se poate)
-scut:sansa de a bloca atacul corporal,imun la necunostinta.*
-bratara:PV,critica,patrunzatoare si sansa la otravire daca se poate*
-colier:PV,critica,patrunzatoare,*
-cercei:PV,critica,patrunzatoare si otravire unde intra,*
-papuci:PV,bonus de experienta,*
(*)=tare/rez mobi
2)Iteme de duel:
-arma:semi-oameni,critica,patrunzatoare(sau la ninja flexibilitate),tarie
-armura:PV,aparare cu doua maini,pumnal/sabie/clopot/sageti/evantai(ce dorinti:) )
-coif:semi-oameni,tarie(,flex la ninja),rezistenta la magie,sabie/clopot/evantai/pumnal/sageti(ce doriti:) )P.S.:la ninja se vor alege primele 4.
-scut:semi-oameni,imun la necunostinta,tarie(si flex la ninja),sansa de a bloca atacul corporal P.S.:daca nu se poate ultima la saman si sura merge si INT!!!
-bratara:semi-oameni(in bratara de 90 nu o sa intre,deoarece este),PV(,la saman si sura si INT!!!).
-colier:PV,(INT la sura si saman!!!),[semi-oameni(P.S.:nu stiu sigur daca intra)],rezistenta la magie,sabie/pumnal/sageti/clopot/evantai.
-cercei:PV,semi-oameni,magie,doua maini.
-papuci:PV si atata(INT la sura si saman)
P.S.:Cum sunt la moda seturile la bonusutile de jos bagati WAR/NINJA/SURA/SAMAN dupa set(Pe langa ele ce va intra:))


P.S.:Ghidul este facut pentru incepatori si daca am gresit undeva va rog sa ma corectati:))
Sus In jos
SpRyTeX
Membru
Membru
SpRyTeX


Data de inscriere : 18/11/2011
Localizare : Galati

Bonusuri iteme Empty
MesajSubiect: Re: Bonusuri iteme   Bonusuri iteme Icon_minitimeVin Dec 09, 2011 9:06 am

:bravo: bunicel
Sus In jos
VyLyFiRsT
Membru Elite
Membru Elite
VyLyFiRsT


Data de inscriere : 11/12/2010
Varsta : 30
Localizare : Da

Bonusuri iteme Empty
MesajSubiect: Re: Bonusuri iteme   Bonusuri iteme Icon_minitimeVin Dec 09, 2011 1:24 pm

" -cercei:PV,critica,patrunzatoare si otravire unde intra,* " - De cand intra PV pe cercei ?
" cercei:PV,semi-oameni,magie,doua maini. " - De cand intra PV pe cercei ?

P.S. : Nu cred ca e facut de tine.. Evil or Very Mad
Sus In jos
.Úniqúe
Moderator
Moderator
.Úniqúe


Data de inscriere : 26/07/2010
Varsta : 26
Localizare : RamniCu Valcea

Bonusuri iteme Empty
MesajSubiect: Re: Bonusuri iteme   Bonusuri iteme Icon_minitimeSam Dec 10, 2011 5:47 am

:bravo:
Sus In jos
OV1D1UU
Helper
Helper
OV1D1UU


Data de inscriere : 15/12/2010
Varsta : 30

Bonusuri iteme Empty
MesajSubiect: Re: Bonusuri iteme   Bonusuri iteme Icon_minitimeSam Dec 10, 2011 10:11 am

Bonusuri iteme 2698908354
Sus In jos
BlackFox
Membru
Membru
BlackFox


Data de inscriere : 27/11/2011
Varsta : 27
Localizare : Hunedoara

Bonusuri iteme Empty
MesajSubiect: Re: Bonusuri iteme   Bonusuri iteme Icon_minitimeDum Dec 11, 2011 5:41 am

Intra PV in cercei decand am facut eu topicu si l-am pus pe Angel sa modifice serveru ca sa intre....
Poti sa nu crezi,dar eu l-am facut 100% din capul meu:P din acea cauza am si zis sa ma corectati.Daca era copy/paste nu credca mai ziceam...
Are dreptate in cercei de 80,in abanois si in alti care au deja de la ei PV nu mai intra:D
Sus In jos
Perry*
Membru
Membru
Perry*


Data de inscriere : 23/08/2010
Varsta : 30
Localizare : La dracu.

Bonusuri iteme Empty
MesajSubiect: Re: Bonusuri iteme   Bonusuri iteme Icon_minitimeDum Dec 18, 2011 1:42 am

:bravo:
Sus In jos
Danny :]
Membru Elite
Membru Elite
Danny :]


Data de inscriere : 28/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Iasi

Bonusuri iteme Empty
MesajSubiect: Re: Bonusuri iteme   Bonusuri iteme Icon_minitimeJoi Dec 29, 2011 8:09 am

Patrunzatoarea e inutila...sabie 2 mani iar inutile...pv ,critica,sansa de a bloca atacul corporal direct,viteza farmecului,tare semi om (pentru uni moobi),rez sageti(pt uni moobi mai ales cei din v4),rez otrava(pt uni moobi) si eventual alte rezistente...gen foc,vantului...si ele tot pentru unii moobi...un set moobi pt v4 ar trebui sa aiba rez sageata..poate si eschiva sageata...semi om mult..critica...imun ... block si rez magie..Repet,patrunzatoarea aparare sabie ,2 maini.sau pumnal sunt inutile...


Iar pentru PVP,semi-om mult,critica, patrunzatoare,block,imun desigur,str pt warr,int pt sura si saman,si flex pt ninja....si in rest aparari(sabie,pumnal,2 maini,sageti,otrava,magie)...

Tips:Cu cat ai aparare mai putina iei dmg mai mare pe lovituri patrunzatoare iar cu cat ai aparare mai multa iei dmg mai mic pe skill..in concluzie daca ai aparare mica,iei dmg mai mare pe skill-uri,dar mai putin de la lovituri patrunzatoare...iar daca ai aparare mai multa iei mai putin dmg pe skill dar mai mare dmg de la lovituri patrunzatoare(nu este recomandat impotriva ninja arc)...pt un set/mod cu full aparari este recomandata cat mai putina aparare pt a luat dmg cat mai mic de la loviturile patrunzatoare..(PVP)


P.S Rez magie ajuta doar impotriva sura,saman!
Sus In jos
ReMyX13
V.I.P.
V.I.P.
ReMyX13


Data de inscriere : 29/05/2011
Varsta : 27
Localizare : Constanta/Poarta6

Bonusuri iteme Empty
MesajSubiect: Re: Bonusuri iteme   Bonusuri iteme Icon_minitimeVin Ian 20, 2012 11:50 pm

Bun gg :bravo:
Sus In jos
Continut sponsorizat





Bonusuri iteme Empty
MesajSubiect: Re: Bonusuri iteme   Bonusuri iteme Icon_minitime

Sus In jos
 
Bonusuri iteme
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Dau Cont LVL 53 Ro Corvus
» salut dau cont pe ro lv 57 pegasus
» Bonusuri pe Mod
» NEW BAZAR ITEME 2O11 V2.0 REPEDE ITEME SUPER
» Cumpar iteme sura!Ofer iteme ninja!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Metin2RoSpeed :: Metin2RoSpeed Old Server :: Tutoriale vechi-
Mergi direct la: