Metin2RoSpeed
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Metin2RoSpeed

Forumul oficial: www.Metin2RoSpeed.ro
 
AcasaMetin2..(ce este acest joc;) ) EmptyUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Bine ai venit pe forumul www.metin2rospeed.ro

 

 Metin2..(ce este acest joc;) )

In jos 
+7
.Úniqúe
----->>Viruss<<-----
PrototypE
[--::คภ๏ภเ๓ยร::--]
deyu19 ;x
●๋� 4KoLLa ●๋�
pepsyl3mon
11 participanți
AutorMesaj
pepsyl3mon
V.I.P.
V.I.P.
pepsyl3mon


Data de inscriere : 28/08/2010
Varsta : 29
Localizare : Dej,jud Cluj

Metin2..(ce este acest joc;) ) Empty
MesajSubiect: Metin2..(ce este acest joc;) )   Metin2..(ce este acest joc;) ) Icon_minitimeJoi Apr 07, 2011 5:25 am

Metin 2 este un joc online. Exista 4 clase de personaje: Razboinic, Ninja, Saman, Sura. Fiecare clasa de personaje poate fi trecuta de la masculin la feminin si invers.
Jocul este de tip MMORPG (massive_multiplayer_online_role_playing_game). Necesita o înregistrare pe site-ul principal, respectiv metin2.ro, pentru varianta româneasca. Urmatorul pas este downloadarea clientului (jocul în sine).
Jucatorii trebuie sa înainteze în levele obtinând cât mai multa experienta, prin mai multe metode, sa devina din ce în ce mai puternici marindu-si abilitatile magice, care sunt de doua feluri pentru fiecare clasa si au posibilitatea de a face misiuni, de a pescui, de a se casatori si de a se duela. In joc sunt mai multe harti în care te poti teleporta si daca omori animale poti câstiga "yang" (sau "gold" în varianta americana) , care este moneda de schimb a jocului.

Razboinic
Razboinicii, datorita abilitatilor armurilor lor puternice, au un rol important in lupta corp la corp. Aspiratiile lor vin mai ales din puterea fizica si din spiritul lor calm si echilibrat.
Depinde de abilitatile alese, razbunarea lor poate fi distrugatoare folosindu-se de armele manevrate cu ambele maini sau prin indemanarea utilizarii unei sabii si a scutului, ce pot pune piedici oricarui adversar.

Ninja
Ninja sunt asasini profesionisti, ei pot ataca prin ambuscada. Poarta numai armuri usoare pentru a mentine viteza si mobilitatea.
Dedicati abilitatilor lor, Ninja sunt maestrii in luptele cu pumnalul cat si cu arcul.

Saman
Samanii sunt intelepti si folosesc Farmecele si Magia. Intr-o lupta sau in apararea unui camarad, puterile lor mistice sunt foarte eficace.
Dedicati abilitatilor lor, Samanii sunt maestrii in intensificarea damage-ului din timpul atacului si in tamaduirea rapida sau in sustinerea vrajilor.

Sura
Sura sunt Luptatorii care au optinut puteri magice cand au decis sa creasca in bratele lor Samburii malefici ai Raului. Din aceasta cauza sunt maestrii in lupte prin manuirea sabiei cauzand de asemenea chiar si damage de la distanta folosindu-se de magie.
Dedicati abilitatilor lor, Sura isi pot dezvolta farmecele folosite in atac si pot spori puterea magica.


Imperiul Chunjo

Imperiul Chunjo se afla in partea de Vest a continentului. Este un imperiu teocratic si este condus de liderii spirituali.

Intemeiat de Yoon-Young, unul din verii fostului imparat. Vastele puteri magice ale sotiei sale l-au ajutat sa descopere la timp pericolul Pietrelor Metin. In nenumarate randuri a recomandat initierea masurilor de siguranta impotriva Pietrelor Metin dar nu a fost luat in seama. Astfel, el si-a condus armata intr-o rebeliune impotriva vechiului imperiu. Dupa dezintegrarea vechiului imperiu, Chunjo inca este implicat intr-o batalie deschisa cu Imperiile din Est si Sud.

Scopul lor este sa aiba controlul intregului continent si sa invinga cresterea puterii a Pietrelor Metin.


Imperiul Shinsoo

Imperiul Shinshoo se afla in partea de Sud a continentului. Principala activitate a populatiei este comertul.

Creat de Yoon_Yoing, dupa dezintegrarea vechiului imperiu, comertul in zona estica s-a transformat intr-o afacere profitabila. Conflictele avute de Shinsoo cu Imperiul occidental au pus in pericol calea comertului. Cand au descoperit pericolul provocat de Pietrele Metin, mercenarii s-au inarmat. Scopul lor este sa se apere de atacurile occidentale, sa redeschida calea comertului si sa reuneasca vechile imperii intr-un singur Imperiu, al lor.


Imperiul Jinno

Imperiul Jinno este situat in partea de Est a continentului. Acest imperiu a fost intemeiat pe baza unei puteri militare iar populatia este agresiva si combatanta.

Liderul Imperiului Jinno este Ee-Ryoong, fiul fostului imparat. El crede ca poate reuni vechile imperii folosindu-se de armata sa.

Temerile despre implicarile sau efectele adverse ale Pietrelor Metin au fost ignorate oficial dar Ee-Ryoong incearca in secret sa gaseasca o cale pentru a folosi puterea mortala a Pietrelor Metin in scopuri militare.



Ps: Este copy/paste Wink (da' poate pe unii ii va ajuta in unele cazuri:)
Sus In jos
●๋� 4KoLLa ●๋�
Membru
Membru
●๋� 4KoLLa ●๋�


Data de inscriere : 02/04/2011
Varsta : 27
Localizare : # :| Bucuresti |: # [ .. Locul unde Distractia e pe cinste .. ]

Metin2..(ce este acest joc;) ) Empty
MesajSubiect: Re: Metin2..(ce este acest joc;) )   Metin2..(ce este acest joc;) ) Icon_minitimeJoi Apr 07, 2011 9:27 am

Bv`Oo...bun pt unii

P.S.: Chiar daca e Copy/Paste este bun topicul

GJ ..!
bounce
Sus In jos
http://www.anvelopesijante.ro
deyu19 ;x
Membru Elite
Membru Elite
deyu19 ;x


Data de inscriere : 04/09/2010
Varsta : 30
Localizare : Mures

Metin2..(ce este acest joc;) ) Empty
MesajSubiect: Re: Metin2..(ce este acest joc;) )   Metin2..(ce este acest joc;) ) Icon_minitimeJoi Apr 07, 2011 10:49 am

:bravo: :banana:
Sus In jos
[--::คภ๏ภเ๓ยร::--]
Membru
Membru
[--::คภ๏ภเ๓ยร::--]


Data de inscriere : 28/02/2011
Varsta : 30
Localizare : in anonimat :) Bacau ;x

Metin2..(ce este acest joc;) ) Empty
MesajSubiect: Re: Metin2..(ce este acest joc;) )   Metin2..(ce este acest joc;) ) Icon_minitimeJoi Apr 07, 2011 11:50 am

Bun pt incepatori :bautura: :bautura:
Sus In jos
PrototypE
Membru Elite
Membru Elite
PrototypE


Data de inscriere : 16/02/2011
Varsta : 28
Localizare : La Locatie =)

Metin2..(ce este acest joc;) ) Empty
MesajSubiect: Re: Metin2..(ce este acest joc;) )   Metin2..(ce este acest joc;) ) Icon_minitimeSam Apr 09, 2011 11:00 am

nu am citit =))) dar totusi pare bun =))


PS: Revin cu Edit dupa ce il citesc


Edit: e bun dar eu stiam :trabuc:
Sus In jos
----->>Viruss<<-----
Membru Elite
Membru Elite
----->>Viruss<<-----


Data de inscriere : 05/03/2011
Varsta : 27
Localizare : La mare

Metin2..(ce este acest joc;) ) Empty
MesajSubiect: Re: Metin2..(ce este acest joc;) )   Metin2..(ce este acest joc;) ) Icon_minitimeMier Apr 20, 2011 6:53 am

Sa adaug si io ceva la topicul lui pepsy.
Cand sunteti noi pe metin si cand abia ati intrat in joc s.a. aveti mare grija cas multi mincinosi sa aveti grija daca va intreaba cineva ,,Vrei sa te cresc?'' si tu o sa zici da normal si el spune dami banii sau iteme inainte sa te cresc...NU.Niciodata sa nu procedati asa mereu daca vreti sa va creasca cnv. dati bani dupa ce va cresti.
In legatura cu negoturile niciodata cand zice cineva arata arma sau cv de pe tn ii spui sa arate si el ceva de aceeasi valoare de pe el pt ca sar putea sa aiba hack trade...am patito si io.
Cand faceti un negot cu cineva cand iti cumpara ceva uitate sa vezi daca pune bani ficsi ca paote sa puna mai putini si tu sa dai accept sa te pacaleasca.Sau in legatura cu astia care nui suport deloc te intreaba unu de ex. ,,Vrei lata + 9?'' tu zici da si el pune lata + 9 tu pui banii si spune a nu stai sa ma mai uit putin la ea si iti zice pune banii mai rpd ca ma grabesc si el pune dupa aia tot o arma la fel doar ca +0 si da accept repede si tu nuti mai dai seama si nu te uiti.Aveti mereu grija cu negoturile si cu tot ce vam spus(pt cei noi).
Sper ca vam ajutat
Sus In jos
.Úniqúe
Moderator
Moderator
.Úniqúe


Data de inscriere : 26/07/2010
Varsta : 26
Localizare : RamniCu Valcea

Metin2..(ce este acest joc;) ) Empty
MesajSubiect: Re: Metin2..(ce este acest joc;) )   Metin2..(ce este acest joc;) ) Icon_minitimeVin Apr 22, 2011 7:05 am

Bun Ghid mai ales pentru pepsy Smile))
Sus In jos
pepsyl3mon
V.I.P.
V.I.P.
pepsyl3mon


Data de inscriere : 28/08/2010
Varsta : 29
Localizare : Dej,jud Cluj

Metin2..(ce este acest joc;) ) Empty
MesajSubiect: Re: Metin2..(ce este acest joc;) )   Metin2..(ce este acest joc;) ) Icon_minitimeVin Apr 22, 2011 8:14 am

mai ales ptr mn=))))
Sus In jos
NinjaxesRO ^_^
V.I.P.
V.I.P.
NinjaxesRO ^_^


Data de inscriere : 01/06/2010
Varsta : 29
Localizare : Pe scaun

Metin2..(ce este acest joc;) ) Empty
MesajSubiect: Re: Metin2..(ce este acest joc;) )   Metin2..(ce este acest joc;) ) Icon_minitimeVin Apr 22, 2011 8:31 pm

ionutzboshu a scris:
Sa adaug si io ceva la topicul lui pepsy.
Cand sunteti noi pe metin si cand abia ati intrat in joc s.a. aveti mare grija cas multi mincinosi sa aveti grija daca va intreaba cineva ,,Vrei sa te cresc?'' si tu o sa zici da normal si el spune dami banii sau iteme inainte sa te cresc...NU.Niciodata sa nu procedati asa mereu daca vreti sa va creasca cnv. dati bani dupa ce va cresti.
In legatura cu negoturile niciodata cand zice cineva arata arma sau cv de pe tn ii spui sa arate si el ceva de aceeasi valoare de pe el pt ca sar putea sa aiba hack trade...am patito si io.
Cand faceti un negot cu cineva cand iti cumpara ceva uitate sa vezi daca pune bani ficsi ca paote sa puna mai putini si tu sa dai accept sa te pacaleasca.Sau in legatura cu astia care nui suport deloc te intreaba unu de ex. ,,Vrei lata + 9?'' tu zici da si el pune lata + 9 tu pui banii si spune a nu stai sa ma mai uit putin la ea si iti zice pune banii mai rpd ca ma grabesc si el pune dupa aia tot o arma la fel doar ca +0 si da accept repede si tu nuti mai dai seama si nu te uiti.Aveti mereu grija cu negoturile si cu tot ce vam spus(pt cei noi).
Sper ca vam ajutat

Asta e mult mai bun pt incepatori, decat al lui pepsy ...


P.S: Mda pepsy ... nici nu ma asteptam la un tut. mai bun de la tine ... numa copy/paste pt posturi stiti sa faceti 8-|
Sus In jos
pepsyl3mon
V.I.P.
V.I.P.
pepsyl3mon


Data de inscriere : 28/08/2010
Varsta : 29
Localizare : Dej,jud Cluj

Metin2..(ce este acest joc;) ) Empty
MesajSubiect: Re: Metin2..(ce este acest joc;) )   Metin2..(ce este acest joc;) ) Icon_minitimeSam Apr 23, 2011 2:14 am

Fraude?Smile uh altcva nu aveai mai bun de facut? inainte sa comentezi si sa faci ''vanatoarea'' Wink nu sti?Smile

Asta e primu tutorial...care l-am fkt copy/paste Smile


Cauta toate tutorialele mele vezi daca mai gasesti altu copy/paste Wink


Sus In jos
AntiNoob
Membru Elite
Membru Elite
AntiNoob


Data de inscriere : 02/12/2010

Metin2..(ce este acest joc;) ) Empty
MesajSubiect: Re: Metin2..(ce este acest joc;) )   Metin2..(ce este acest joc;) ) Icon_minitimeSam Apr 23, 2011 11:47 pm

.ѕυρєяяєρтιℓα a scris:
Bun Ghid mai ales pentru pepsy Smile))

Smile))))
Bun,GJ pepsy
Sus In jos
NinjaxesRO ^_^
V.I.P.
V.I.P.
NinjaxesRO ^_^


Data de inscriere : 01/06/2010
Varsta : 29
Localizare : Pe scaun

Metin2..(ce este acest joc;) ) Empty
MesajSubiect: Re: Metin2..(ce este acest joc;) )   Metin2..(ce este acest joc;) ) Icon_minitimeDum Apr 24, 2011 12:58 am

pepsyl3mon a scris:
Fraude?Smile uh altcva nu aveai mai bun de facut? inainte sa comentezi si sa faci ''vanatoarea'' Wink nu sti?Smile

Asta e primu tutorial...care l-am fkt copy/paste Smile


Cauta toate tutorialele mele vezi daca mai gasesti altu copy/paste Wink



Da ... ai dreptate Smile asta e primu' tutorial copy/paste ... restu' nu sunt copy/paste ... sunt TOTAL stupide Neutral
Sus In jos
AntiNoob
Membru Elite
Membru Elite
AntiNoob


Data de inscriere : 02/12/2010

Metin2..(ce este acest joc;) ) Empty
MesajSubiect: Re: Metin2..(ce este acest joc;) )   Metin2..(ce este acest joc;) ) Icon_minitimeDum Apr 24, 2011 1:11 am

NinjaxesRO ^_^ a scris:
pepsyl3mon a scris:
Fraude?Smile uh altcva nu aveai mai bun de facut? inainte sa comentezi si sa faci ''vanatoarea'' Wink nu sti?Smile

Asta e primu tutorial...care l-am fkt copy/paste Smile


Cauta toate tutorialele mele vezi daca mai gasesti altu copy/paste Wink



Da ... ai dreptate Smile asta e primu' tutorial copy/paste ... restu' nu sunt copy/paste ... sunt TOTAL stupide Neutral

Eu iti mai spun numai de data asta..
ABTINE`TE!
Sus In jos
pepsyl3mon
V.I.P.
V.I.P.
pepsyl3mon


Data de inscriere : 28/08/2010
Varsta : 29
Localizare : Dej,jud Cluj

Metin2..(ce este acest joc;) ) Empty
MesajSubiect: Re: Metin2..(ce este acest joc;) )   Metin2..(ce este acest joc;) ) Icon_minitimeDum Apr 24, 2011 4:27 am

Cum zici tu..sunt total stupide..da te iei dupa ele Wink


Ps:Gata cu off topic. Fraude dak postezi doar pentru nr de mesaje abtinete Wink k? ca orkm postezi fara rost Smile
Sus In jos
NinjaxesRO ^_^
V.I.P.
V.I.P.
NinjaxesRO ^_^


Data de inscriere : 01/06/2010
Varsta : 29
Localizare : Pe scaun

Metin2..(ce este acest joc;) ) Empty
MesajSubiect: Re: Metin2..(ce este acest joc;) )   Metin2..(ce este acest joc;) ) Icon_minitimeDum Apr 24, 2011 11:25 pm

AntiNoob a scris:
NinjaxesRO ^_^ a scris:
pepsyl3mon a scris:
Fraude?Smile uh altcva nu aveai mai bun de facut? inainte sa comentezi si sa faci ''vanatoarea'' Wink nu sti?Smile

Asta e primu tutorial...care l-am fkt copy/paste Smile


Cauta toate tutorialele mele vezi daca mai gasesti altu copy/paste Wink



Da ... ai dreptate Smile asta e primu' tutorial copy/paste ... restu' nu sunt copy/paste ... sunt TOTAL stupide Neutral

Eu iti mai spun numai de data asta..
ABTINE`TE!

Obliga-ma ... Wink ia vezi, poti? Smile


Pepsy eu unu nu ma i-au dupa alea ... sunt pt incepatori Smile) asta ca pt Anti, eu daca e sa ma iau dupa ceva ... caut ceva inteligent, nu orice chestie pe care o vad la toate forumurile ...

In fine ... cu toate ca e copy/paste ... e bun pt incepatori Sleep
Sus In jos
InG3rDiGiTaL
Membru
Membru
InG3rDiGiTaL


Data de inscriere : 28/08/2010

Metin2..(ce este acest joc;) ) Empty
MesajSubiect: Re: Metin2..(ce este acest joc;) )   Metin2..(ce este acest joc;) ) Icon_minitimeJoi Apr 28, 2011 5:50 am

asta e copy/paste dp wikipedia....dar e un tutorial bun pt cei care nu stiu de wikipedia :kingg2:
Sus In jos
Crimminal.GiRl(larysa)
Membru
Membru
Crimminal.GiRl(larysa)


Data de inscriere : 02/01/2011
Localizare : Prin luume:X

Metin2..(ce este acest joc;) ) Empty
MesajSubiect: Re: Metin2..(ce este acest joc;) )   Metin2..(ce este acest joc;) ) Icon_minitimeJoi Apr 28, 2011 6:06 am

Si ce daca e copy paste?.Makar el s-a deranjat sa va ajute;)...ca alti nici nu ati pune mana sa citii ca sa va informati:|..si nu va mai certati pe motive aiurea.Smile...
Sus In jos
pepsyl3mon
V.I.P.
V.I.P.
pepsyl3mon


Data de inscriere : 28/08/2010
Varsta : 29
Localizare : Dej,jud Cluj

Metin2..(ce este acest joc;) ) Empty
MesajSubiect: Re: Metin2..(ce este acest joc;) )   Metin2..(ce este acest joc;) ) Icon_minitimeJoi Apr 28, 2011 6:12 am

1 nu e de pe wikipedia;)


2 E de pe 1 site..Smile


3 Topic close! iar postati aiurea:)


:closed
Sus In jos
Continut sponsorizat





Metin2..(ce este acest joc;) ) Empty
MesajSubiect: Re: Metin2..(ce este acest joc;) )   Metin2..(ce este acest joc;) ) Icon_minitime

Sus In jos
 
Metin2..(ce este acest joc;) )
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Metin2RoSpeed :: Metin2RoSpeed Old Server :: Tutoriale vechi-
Mergi direct la: