Metin2RoSpeed
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Metin2RoSpeed

Forumul oficial: www.Metin2RoSpeed.ro
 
Acasa[Tutorial] - Mareste cu 20% viteza de download EmptyUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Bine ai venit pe forumul www.metin2rospeed.ro

 

 [Tutorial] - Mareste cu 20% viteza de download

In jos 
+7
.Úniqúe
●๋� 4KoLLa ●๋�
Undying1
FeN0M3NaLuL
[--::คภ๏ภเ๓ยร::--]
DaDuSH
bYdRaGoS
11 participanți
AutorMesaj
bYdRaGoS
Membru
Membru



Data de inscriere : 01/04/2011

[Tutorial] - Mareste cu 20% viteza de download Empty
MesajSubiect: [Tutorial] - Mareste cu 20% viteza de download   [Tutorial] - Mareste cu 20% viteza de download Icon_minitimeMier Apr 06, 2011 11:13 pm

Putini dintre dvs. stiu ca Microsoft a rezervat pentru sistemul de operare Windows XP, o banda de Internet (bandwidth) de 20%, pentru anumite servicii ale sistemului. Windows Update, System Error Report, etc servicii gen.
Folosind o mica setare de system, in Group Policy, putem aloca mai putina banda de Internet pentru aceste servicii.


In primul rand, trebuie sa deschidem XP Group Policy Editor.

Start -> Run -> gpedit.msc -> OK sau Enter.

[Tutorial] - Mareste cu 20% viteza de download Fz3j15

In Group Policy, mergem in meniul din partea stanga la Local Computer Policy -> Computer Configuration -> Administrative Templates -> Network -> QOS Packet Scheduler. Selectam QOS Packet Scheduler, iar panoul din partea dreapta cautam: Limit Reservable Bandwidth.
Dublu-click pentru a deschide Limit Reservable Bandwidth, apoi bifam casuta din dreptul "Enable", pentru a ne permite sa setam cat la suta din banda de Internet dorim sa o rezervam serviciilor de sistem.

[Tutorial] - Mareste cu 20% viteza de download 2hwcweu

By default, aceasta limita este setata la 20%, dar putem aloca 0% pentru a beneficia de toata viteza de download. Succes !

Sper sa va ajute:)
Sus In jos
DaDuSH
Membru Elite
Membru Elite
DaDuSH


Data de inscriere : 30/06/2010
Varsta : 26
Localizare : Demacia, Valoran

[Tutorial] - Mareste cu 20% viteza de download Empty
MesajSubiect: Re: [Tutorial] - Mareste cu 20% viteza de download   [Tutorial] - Mareste cu 20% viteza de download Icon_minitimeJoi Apr 07, 2011 9:51 am

da... sincer am incercat acest tutorial, unul vaz pe youtobe si unul ca al tau... si niciunu nu a mers
Sus In jos
[--::คภ๏ภเ๓ยร::--]
Membru
Membru
[--::คภ๏ภเ๓ยร::--]


Data de inscriere : 28/02/2011
Varsta : 30
Localizare : in anonimat :) Bacau ;x

[Tutorial] - Mareste cu 20% viteza de download Empty
MesajSubiect: Re: [Tutorial] - Mareste cu 20% viteza de download   [Tutorial] - Mareste cu 20% viteza de download Icon_minitimeJoi Apr 07, 2011 11:51 am

Trebuie sa ai windows xp. Nu Vista sau 7
Sus In jos
FeN0M3NaLuL
Membru
Membru
FeN0M3NaLuL


Data de inscriere : 08/04/2011

[Tutorial] - Mareste cu 20% viteza de download Empty
MesajSubiect: Re: [Tutorial] - Mareste cu 20% viteza de download   [Tutorial] - Mareste cu 20% viteza de download Icon_minitimeSam Apr 09, 2011 10:55 pm

[--::คภ๏ภเ๓ยร::--] a scris:
Trebuie sa ai windows xp. Nu Vista sau 7

Iti trebuie windows xp!
Sus In jos
Undying1
Membru
Membru



Data de inscriere : 17/03/2011
Varsta : 33

[Tutorial] - Mareste cu 20% viteza de download Empty
MesajSubiect: Re: [Tutorial] - Mareste cu 20% viteza de download   [Tutorial] - Mareste cu 20% viteza de download Icon_minitimeSam Apr 09, 2011 11:16 pm

E bun tutorialul dar ca multe alte chestii are dezavantaje bv pt efort

Dezavantajul este urmatorul cea ce face tutorialul asta tu ai scazi upgrade de la windows care este cel mai important banda de 20% pe care o iei de acolo o iei din banda de upgrade si viteza pe care o adaugi netului tau se cunoaste doar in lan... (adica in retea)
Windows Update, System Error Report, etc servicii gen.
O intrebare tu daca ai iei banda de 20% el cum mai isi trimite errorile
An error occurred during local report processing .. file system error C:\Program Files\Microsoft SQL Server\MSAS10.MSSQLSERVER\OLAP\Data

Multi dintre voi sau putini ca pe aicea vad numai copii cand vi sa blocat calculatorul si intrati in windows task manager (ctrl+alt+delete) vedeti acolo un "program" numit dumprep.exe acela trimite inapoi la microsoft eroarea.Acuma spunemi tu mie cum o mai trimite si primeste comanda fara banda? affraid sau cu banda putina... In concluzie calc daca da o eroare sta mai mult blocat (si trebuie reformatat mai des...)(adica in loc sa te tina windowsul 2 3 4 5 luni depinde de voi... te tine mult mai putin)

""::::Microsoft provided tool called “Windows Error Dump Reporting,” or “dumprep.exe,” is creating a file containing information about the error that can later be sent back to Microsoft"":::: linie copiata de pe http://www.microsoft.com


Pur si simplu nu inteleg de ce pe un forum de metin veniti cu tutoriale dastea...
Sus In jos
●๋� 4KoLLa ●๋�
Membru
Membru
●๋� 4KoLLa ●๋�


Data de inscriere : 02/04/2011
Varsta : 27
Localizare : # :| Bucuresti |: # [ .. Locul unde Distractia e pe cinste .. ]

[Tutorial] - Mareste cu 20% viteza de download Empty
MesajSubiect: Re: [Tutorial] - Mareste cu 20% viteza de download   [Tutorial] - Mareste cu 20% viteza de download Icon_minitimeSam Apr 09, 2011 11:22 pm

Mie unul chiar mi'a mers ...
Sus In jos
http://www.anvelopesijante.ro
Undying1
Membru
Membru



Data de inscriere : 17/03/2011
Varsta : 33

[Tutorial] - Mareste cu 20% viteza de download Empty
MesajSubiect: Re: [Tutorial] - Mareste cu 20% viteza de download   [Tutorial] - Mareste cu 20% viteza de download Icon_minitimeSam Apr 09, 2011 11:30 pm

E NORMAL SA MEARGA sa FACI CA IN TUTORIAL dar daca citeai dezavantejul era altcv
Eu pur si simplu am spus cea ce trabuia sa stie un om. In tutorial este spus avantajul. Eu am spus dezavantajul (ca sa stie omul ce face ). Este o tara libera si fiecare face ce vrea.Chiar crezi ca imi pasa mie ce faci tu sau x y parca ai fi ruda cu mine. Fiecare face ce crede

Inca o data GJ pentru tutorial este un tutorial bun (repet)Razz pt cine formateaza calc des

Daca aveti cum sa ma contraziceti veniti cu dovezi .Nu cu texte dastea:
Eu am facut
La mine merge etc
In viata sa stiti nu se dau 2 bani pe cuvintele asta fara dovezi palpabile,,,(<<<MAI ALES PE INTERNET>>>>)
Tu ai observat diferenta dintre posturile noastre? eu am adus mereu dovezi .... Tu ai scris ""la mine merge "" affraid
Sus In jos
.Úniqúe
Moderator
Moderator
.Úniqúe


Data de inscriere : 26/07/2010
Varsta : 26
Localizare : RamniCu Valcea

[Tutorial] - Mareste cu 20% viteza de download Empty
MesajSubiect: Re: [Tutorial] - Mareste cu 20% viteza de download   [Tutorial] - Mareste cu 20% viteza de download Icon_minitimeMier Mai 25, 2011 5:18 am

:bravo:
Sus In jos
◎FrienD★
V.I.P.
V.I.P.
◎FrienD★


Data de inscriere : 13/05/2010
Varsta : 29
Localizare : Timisoara
Comentarii : Imi plac fetele(la nebunie)!Imi mai place Metin2 si iubesc fotbalul!

[Tutorial] - Mareste cu 20% viteza de download Empty
MesajSubiect: Re: [Tutorial] - Mareste cu 20% viteza de download   [Tutorial] - Mareste cu 20% viteza de download Icon_minitimeMier Mai 25, 2011 1:13 pm

Bun tutorial!
Sus In jos
♫JυѕтOνєя™♫
V.I.P.
V.I.P.
♫JυѕтOνєя™♫


Data de inscriere : 04/09/2010
Varsta : 30
Localizare : OνєяGяανє

[Tutorial] - Mareste cu 20% viteza de download Empty
MesajSubiect: Re: [Tutorial] - Mareste cu 20% viteza de download   [Tutorial] - Mareste cu 20% viteza de download Icon_minitimeMier Mai 25, 2011 10:55 pm

Foarte bun tutorial !! BV !!
Sus In jos
----->>Viruss<<-----
Membru Elite
Membru Elite
----->>Viruss<<-----


Data de inscriere : 05/03/2011
Varsta : 27
Localizare : La mare

[Tutorial] - Mareste cu 20% viteza de download Empty
MesajSubiect: Re: [Tutorial] - Mareste cu 20% viteza de download   [Tutorial] - Mareste cu 20% viteza de download Icon_minitimeDum Iun 12, 2011 2:56 am

mia mers si mie ca am xp GJ :bautura:
Sus In jos
^_^ZCF^_^
V.I.P.
V.I.P.
^_^ZCF^_^


Data de inscriere : 21/04/2010
Varsta : 30
Localizare : undeva'n romania

[Tutorial] - Mareste cu 20% viteza de download Empty
MesajSubiect: .   [Tutorial] - Mareste cu 20% viteza de download Icon_minitimeDum Iun 12, 2011 7:44 am

interesant...bv Razz
Sus In jos
 
[Tutorial] - Mareste cu 20% viteza de download
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Tutorial Metin2RoSpeed
» Cum sa-ti maresti viteza la net cu 20% la windows XP.
» [Tutorial] Messenger
» Cerere Tutorial :)
» Tutorial Programe PC

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Metin2RoSpeed :: Metin2RoSpeed Old Server :: Tutoriale vechi-
Mergi direct la: