Metin2RoSpeed
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Metin2RoSpeed

Forumul oficial: www.Metin2RoSpeed.ro
 
AcasaDetalii despre noul server EmptyUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Bine ai venit pe forumul www.metin2rospeed.ro

 

 Detalii despre noul server

In jos 
+13
mariuss3000
2Damned
geulica5
Amethist
Horica(Jump)
ς๏гtєz
-PuLsSs
qAwllinN
SCORPION KING
JumpLike
Saladin
TheBlackCat
[Owner]Angel
17 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
[Owner]Angel
Admin
Admin
[Owner]Angel


Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 32
Localizare : Targu Jiu
Comentarii : Pentru nelamuriri ma gasiti la : administrator@metin2rospeed.ro

Detalii despre noul server Empty
MesajSubiect: Detalii despre noul server   Detalii despre noul server Icon_minitimeMier Apr 30, 2014 7:43 am

Noul server de joc Metin2RoSpeed va fi urmatorul:

- Nivel maxim 105
- Depozit portabil
- La crearea caracterului primiti toate itemele+9 necesare evoluarii.
- Un quest nou special va ofera la crearea caracterelor un costum si o frizura pe 30 de zile cu bonusuri PVM (costumul ofera 2k pv si 10% tare impotriva monstrilor iar frizura ofera 20% regenerare PV).
- Cufere ucenic incepand cu nivelul 1 pana la nivelul 90.
- Misiuni noi ce infrumuseteaza jocul si ajuta la o dezvoltare cat mai usoara incepand din nivelul 2.
- Sarcinile biologului functionale.
- Fara modate.
- Fara bonusuri 6/7.
- Nu se poate cumpara nivel sau yang din itemshop.
- Itemshop disponibil pe site dupa logarea cu contul din joc.
- Calul are nivelul 21 inca de la crearea caracterului.
- La negustori si pescar gasiti tot ce aveti nevoie.
- Administratorul Depozitului sterge itemele care nu se pot negocia si nu va mai folosesc. Trageti item-ul pe el pentru al elimina.
- Un nou bonus "tare impotriva ciclopilor" este implementat si ajuta in noile harti.
- Cufarul cu bijuterii poate fi gasit pescuind si ofera roua, critice si patrunzatoare.
- Rate micute, de obicei cele din server  sau cel mult pana la 200%, pentru a asigura un joc cat mai frumos pentru a nu va plictisi niciodata.
- Sansa de upgrade a itemelor la fierar sau cu pergament este random si se cer iteme de upgrade.
- Comenzile pentru iteme se fac DOAR prin itermediul site-ului. Detalii pe forum sau site dupa logare.
- Jignirea celorlalti jucatori cat si un comportament neadecvat se pedepseste cu muted urmat de banarea contului respectiv!

Sisteme disponibile pe server:
- Sistemul de puncte premium.
- Sistemul de energie.
- Sistemul de costume.
- Sistemul de mounti.
- Sistemul de peturi.

Harti noi disponibile pe server:
- Grota Exilului.
- Camera de Cristal.
- Catacombele Diavolului.
- Temnita Paianjenilor 3.
- Taramul Manticorelor.
- Lumea Ciclopilor.

* Toate hartile, sistemul de energie, sistemul de puncte premium, misiunile, cuferele ucenic si sarcinile biologului vor fi prezentate in subiecte saparate pentru a preciza nivelul de intrare, itemele cerute la accesare, sefii si dropul lor etc.


Speram ca odata cu deschiderea acestui server cat mai multe persoane sa ni se alature si ca acest proiect sa dureze cel putin cat fostul server. In curand voi reveni cu noi detalii.


Va dorim distractie placuta!


Ultima editare efectuata de catre [Owner]Angel in Lun Mai 12, 2014 12:31 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
http://metin2rospeed.ro
TheBlackCat
Membru
Membru
TheBlackCat


Data de inscriere : 10/05/2013
Varsta : 29
Localizare : Paradis

Detalii despre noul server Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre noul server   Detalii despre noul server Icon_minitimeMier Apr 30, 2014 7:53 am

Ne poti specifica itemele ce vor fi in item-shop? Daca se pot negocia sau nu.
Sus In jos
Saladin
Membru
Membru
Saladin


Data de inscriere : 09/04/2014

Detalii despre noul server Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre noul server   Detalii despre noul server Icon_minitimeMier Apr 30, 2014 7:55 am

Cand va avea loc deschiderea oficiala a server-ului?
Sus In jos
JumpLike
Membru
Membru



Data de inscriere : 30/03/2013

Detalii despre noul server Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre noul server   Detalii despre noul server Icon_minitimeMier Apr 30, 2014 7:56 am

Cand se deschide OFICIAL???:>
Sus In jos
[Owner]Angel
Admin
Admin
[Owner]Angel


Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 32
Localizare : Targu Jiu
Comentarii : Pentru nelamuriri ma gasiti la : administrator@metin2rospeed.ro

Detalii despre noul server Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre noul server   Detalii despre noul server Icon_minitimeMier Apr 30, 2014 7:59 am

In itemshop vor exista iteme de upgrade, itemele de intrare in noile harti (ele se pot gasi si pe joc), alte iteme ajutatoare gen elixire, floarea biologului - care face timpul de asteptare 0 la biolog in loc de 3h cat va fi normal de asteptat, o licoare magica ce ofera 100% mai mult exp pe o perioada de timp limitata, arme, armuri, grad, magii p, pet-uri, costume, mounturi, acadele, inele de putere sau alte iteme ce ofera bonusuri temporare etc. Vor fi destule dar vor aparea in timp. Unele vor fi negociabile, altele nu. Inca nu am creat itemshopul sau siteul.

Poate deschiderea va avea loc in 1-2 saptamani, mai am ceva de lucru, nu ma pot pronunta.
Sus In jos
http://metin2rospeed.ro
SCORPION KING
Membru
Membru
SCORPION KING


Data de inscriere : 16/02/2014
Varsta : 30
Localizare : Ramnicu Sarat

Detalii despre noul server Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre noul server   Detalii despre noul server Icon_minitimeMier Apr 30, 2014 9:12 am

Felicitari Alex apreciez munca depusa respect: Eu si prieteni mei vom fii alaturi de tine si vom popula server-ul. Felicitari inca odata  :kingg2: 
Sus In jos
qAwllinN
Membru
Membru
qAwllinN


Data de inscriere : 04/02/2014
Varsta : 27
Localizare : Baia de Aries

Detalii despre noul server Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre noul server   Detalii despre noul server Icon_minitimeMier Apr 30, 2014 11:22 am

[Owner]Angel a scris:
In itemshop vor exista iteme de upgrade, itemele de intrare in noile harti (ele se pot gasi si pe joc), alte iteme ajutatoare gen elixire, floarea biologului - care face timpul de asteptare 0 la biolog in loc de 3h cat va fi normal de asteptat, o licoare magica ce ofera 100% mai mult exp pe o perioada de timp limitata, arme, armuri, grad, magii p, pet-uri, costume, mounturi, acadele, inele de putere sau alte iteme ce ofera bonusuri temporare etc. Vor fi destule dar vor aparea in timp. Unele vor fi negociabile, altele nu. Inca nu am creat itemshopul sau siteul.

Poate deschiderea va avea loc in 1-2 saptamani, mai am ceva de lucru, nu ma pot pronunta.
Tot respectul si din partea mea,felicitari ca ai continuat istoria serverului Metin2RoSpeed!
Sus In jos
-PuLsSs
Membru
Membru
-PuLsSs


Data de inscriere : 13/04/2012
Varsta : 26
Localizare : Craiova

Detalii despre noul server Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre noul server   Detalii despre noul server Icon_minitimeMier Apr 30, 2014 11:37 pm

Bravo pentru munca depusa ... si abia astept sa se "redeschida noul Metin2.Speed" :bravo: :bravo: 
Sus In jos
ς๏гtєz
Membru
Membru
ς๏гtєz


Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 27
Localizare : Pe aici,pe acolo :)

Detalii despre noul server Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre noul server   Detalii despre noul server Icon_minitimeSam Mai 03, 2014 1:56 pm

O mica propunere, am vazut si pe alte servere care erau pvm, sa adaugi un bonus numit " Tare impotriva pietrelor metin" . Cred ca asa se numea, nu mai stiu exact .
Sus In jos
Horica(Jump)
Membru Elite
Membru Elite
Horica(Jump)


Data de inscriere : 02/02/2012
Varsta : 59
Localizare : Verona,Italia

Detalii despre noul server Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre noul server   Detalii despre noul server Icon_minitimeSam Mai 03, 2014 4:05 pm

ς๏гtєz a scris:
O mica propunere, am vazut si pe alte servere care erau pvm, sa adaugi un bonus numit " Tare impotriva pietrelor metin" . Cred ca asa se numea, nu mai stiu exact .

Nasol asa frate,inca un bonus in + pe langa tare ciclopi...mai e ai inutil !
Sus In jos
ς๏гtєz
Membru
Membru
ς๏гtєz


Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 27
Localizare : Pe aici,pe acolo :)

Detalii despre noul server Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre noul server   Detalii despre noul server Icon_minitimeDum Mai 04, 2014 4:57 am

Horica(Jump) a scris:
ς๏гtєz a scris:
O mica propunere, am vazut si pe alte servere care erau pvm, sa adaugi un bonus numit " Tare impotriva pietrelor metin" . Cred ca asa se numea, nu mai stiu exact .

Nasol asa frate,inca un bonus in + pe langa tare ciclopi...mai e ai inutil  !
Hai sa fim sincerii, de ce sa fie nasol? Mai ales daca serverul se bazeaza mai mult pe spargerea prietelor metin... nu e inutila.
Sus In jos
[Owner]Angel
Admin
Admin
[Owner]Angel


Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 32
Localizare : Targu Jiu
Comentarii : Pentru nelamuriri ma gasiti la : administrator@metin2rospeed.ro

Detalii despre noul server Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre noul server   Detalii despre noul server Icon_minitimeDum Mai 04, 2014 5:07 am

Va exista bonus tare impotriva ciclopilor, nu tare impotriva pietrelor metin etc. Nu mai inventati astfel de bonusuri ca nu apar peste noapte Smile. Daca totul ar fi asa de simplu...
Sus In jos
http://metin2rospeed.ro
Horica(Jump)
Membru Elite
Membru Elite
Horica(Jump)


Data de inscriere : 02/02/2012
Varsta : 59
Localizare : Verona,Italia

Detalii despre noul server Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre noul server   Detalii despre noul server Icon_minitimeDum Mai 04, 2014 5:33 am

ς๏гtєz a scris:
Horica(Jump) a scris:
ς๏гtєz a scris:
O mica propunere, am vazut si pe alte servere care erau pvm, sa adaugi un bonus numit " Tare impotriva pietrelor metin" . Cred ca asa se numea, nu mai stiu exact .

Nasol asa frate,inca un bonus in + pe langa tare ciclopi...mai e ai inutil  !
Hai sa fim sincerii,  de ce sa fie nasol? Mai ales daca serverul se bazeaza mai mult pe spargerea prietelor metin... nu e inutila.

De ce s-ar baza pr spargerea metinelor???
Sus In jos
Amethist
Super Moderator
Super Moderator
Amethist


Data de inscriere : 15/12/2010
Varsta : 30
Localizare : # Bucureşti

Detalii despre noul server Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre noul server   Detalii despre noul server Icon_minitimeDum Mai 04, 2014 7:04 am

Din moemnt ce s-a băgat sitemul premiu, automat spargi metine, fie de fun şi faci iteme în acelaşi timp, fie pentru iteme... alegerea este a ta. Dar da, cu acest sistem se bazează puţin şi pe spargerea metinelor. Citiţi cu atenţie informaţiile.Smile
Sus In jos
Horica(Jump)
Membru Elite
Membru Elite
Horica(Jump)


Data de inscriere : 02/02/2012
Varsta : 59
Localizare : Verona,Italia

Detalii despre noul server Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre noul server   Detalii despre noul server Icon_minitimeDum Mai 04, 2014 10:26 am

am citit cu atentie,dar asta nu inseamna ca trebuie sa sparg metine si sa se bazeze serverul pe asta.daca tot a bagat ss si boabe zen la npc,nu prea ai de ce sa spargi metine..itemele alea le poti faci si altfel.
Sus In jos
[Owner]Angel
Admin
Admin
[Owner]Angel


Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 32
Localizare : Targu Jiu
Comentarii : Pentru nelamuriri ma gasiti la : administrator@metin2rospeed.ro

Detalii despre noul server Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre noul server   Detalii despre noul server Icon_minitimeDum Mai 04, 2014 11:42 am

Nu prea vad rostul contrazicerilor. Mai exista si misiuni care cer anumite pietre metin sa fie sparte, poate altii le sparg pentru otele Horica(Jump)? Cred ca iti vine mai usor sa distrugi metinul de 90 decat dragonul beran sau alt sef Smile
Sus In jos
http://metin2rospeed.ro
geulica5
Membru
Membru
geulica5


Data de inscriere : 30/05/2012
Varsta : 25
Localizare : In Deva

Detalii despre noul server Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre noul server   Detalii despre noul server Icon_minitimeLun Mai 05, 2014 1:43 am

Angell nu poti sa deschizi serverul vinerea sau sambata ca sa incepem toti jucatori sa jucam ca nu toti pot intra in timpul saptamani ...
Sus In jos
qAwllinN
Membru
Membru
qAwllinN


Data de inscriere : 04/02/2014
Varsta : 27
Localizare : Baia de Aries

Detalii despre noul server Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre noul server   Detalii despre noul server Icon_minitimeLun Mai 05, 2014 4:57 am

[Owner]Angel a scris:
Nu prea vad rostul contrazicerilor. Mai exista si misiuni care cer anumite pietre metin sa fie sparte, poate altii le sparg pentru otele Horica(Jump)? Cred ca iti vine mai usor sa distrugi metinul de 90 decat dragonul beran sau alt sef Smile

Bine spus Alex:)
Si pentru toti prietenii fi fratii mei de suflet de pe METIN :
TE SALUT RARES (Cor72z)  Very Happy 
Sus In jos
2Damned
Membru
Membru



Data de inscriere : 08/05/2014

Detalii despre noul server Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre noul server   Detalii despre noul server Icon_minitimeSam Mai 10, 2014 12:04 pm

Doh..am pierdut ceva actiune pe aici bai nene X_x
speed'ul in varianta oficiala?wow..abia astept sa vad unde se ajunge :o3
ee da...Honeeeey i'm hoooome >Very Happy<
Sus In jos
mariuss3000
Membru
Membru



Data de inscriere : 22/06/2010

Detalii despre noul server Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre noul server   Detalii despre noul server Icon_minitimeDum Mai 11, 2014 3:59 am

Salut sunt vechiul player... mariuss3000 , cel care a fost chiar de la inceputul acestui metin . Cand era fara moduri si simplu si frumos . Daca va reveni asa , Angel eu iti promit nu numai ca eu chem playeri , dar daca voi sta bine cu banii, nu iti voi dona numai pentru iteme etc... ci si pentru host . Smile Te stiu om serios + ca mai demult metinul asta era populat sa fim sinceri acum ... Mai alex cand erau si event-uri gen OX , abea vedeam ceva la event la cata lume era. Daca ar fi ca atunci ar fi super, angel . Eu in timpul saptamanii nu pot acum , in weekend , pentru ca mai mult am treaba in timpul saptamanii. Smile Eu iti urez bafta si toate cele pentru indeplinirea acestui proiect Smile . Eu , ZenQ & xAlonzo si multi pe care ii cunosc chiar de la inceputul metinului [aproximativ] ne vom reintoarce . Bafta Smile
Sus In jos
[Owner]Angel
Admin
Admin
[Owner]Angel


Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 32
Localizare : Targu Jiu
Comentarii : Pentru nelamuriri ma gasiti la : administrator@metin2rospeed.ro

Detalii despre noul server Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre noul server   Detalii despre noul server Icon_minitimeDum Mai 11, 2014 9:01 am

Poate o sa facem deschiderea Duminica ce urmeaza sa fiti mai multi pregatiti. Asta daca termin site-server-client pana pe Vineri sa va puteti inregistra si sa descarcati clientul. Nu promit insa nimic.
Sus In jos
http://metin2rospeed.ro
Horica(Jump)
Membru Elite
Membru Elite
Horica(Jump)


Data de inscriere : 02/02/2012
Varsta : 59
Localizare : Verona,Italia

Detalii despre noul server Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre noul server   Detalii despre noul server Icon_minitimeDum Mai 11, 2014 9:13 am

Ar fii mai frumos sambata sa fie deschiderea..Very Happy.
Acuma depinde totul de tine.
Sus In jos
[Owner]Angel
Admin
Admin
[Owner]Angel


Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 32
Localizare : Targu Jiu
Comentarii : Pentru nelamuriri ma gasiti la : administrator@metin2rospeed.ro

Detalii despre noul server Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre noul server   Detalii despre noul server Icon_minitimeDum Mai 11, 2014 9:15 am

Sambata sunt mereu plecat.
Sus In jos
http://metin2rospeed.ro
Horica(Jump)
Membru Elite
Membru Elite
Horica(Jump)


Data de inscriere : 02/02/2012
Varsta : 59
Localizare : Verona,Italia

Detalii despre noul server Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre noul server   Detalii despre noul server Icon_minitimeDum Mai 11, 2014 1:07 pm

Ok.nu stiam !:d e ok si duminica.doar spuneam sambata ca majoritatea nu pot sa stea pana-n noapte duminica.
Sus In jos
[Owner]Angel
Admin
Admin
[Owner]Angel


Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 32
Localizare : Targu Jiu
Comentarii : Pentru nelamuriri ma gasiti la : administrator@metin2rospeed.ro

Detalii despre noul server Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre noul server   Detalii despre noul server Icon_minitimeLun Mai 12, 2014 12:30 pm

[New Update]: Administratorul depozitului poate sterge itemele care nu pot fi negociate si nu va mai folosesc. Trageti itemul pe NPC pentru al elimina.
Sus In jos
http://metin2rospeed.ro
Continut sponsorizat





Detalii despre noul server Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre noul server   Detalii despre noul server Icon_minitime

Sus In jos
 
Detalii despre noul server
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Noul server : Despre cliente !
» Detalii server de joc
» Detalii Metin2RoSpeed Server 1
» Am sa dau detalii despre diferite iteme cum si unde cad!
» Metin2RoSpeed pe YouTube(Detalii server in varianta Video)HD

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Metin2RoSpeed :: Metin2RoSpeed New Server :: Actualizari-
Mergi direct la: