Metin2RoSpeed
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Metin2RoSpeed

Forumul oficial: www.Metin2RoSpeed.ro
 
AcasaCum sa iti faci cont pe chatul serverului(pe xat) EmptyUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Bine ai venit pe forumul www.metin2rospeed.ro

 

 Cum sa iti faci cont pe chatul serverului(pe xat)

In jos 
+5
[GA]Shaimas
*๖̶̶̶̶̶̶̶ۣۜAda . ♡
Op3nN
*๖̶̶̶̶̶̶̶ۣۜAмα. ✡
ReePuLeTz
9 participanți
AutorMesaj
ReePuLeTz
Helper
Helper
ReePuLeTz


Data de inscriere : 30/06/2011
Varsta : 29
Localizare : Undeva in lumea larga!!!

Cum sa iti faci cont pe chatul serverului(pe xat) Empty
MesajSubiect: Cum sa iti faci cont pe chatul serverului(pe xat)   Cum sa iti faci cont pe chatul serverului(pe xat) Icon_minitimeMier Iul 18, 2012 4:10 am

Buna,dupa cum am observat multi dintre voi nu va descrucati sau intampinati dificultati la creearea unu cont de chat(xat)..
Sa incepem:
1.Intram -==Aici==-
Trebuie sa ne apara cam asa ceva..
Cum sa iti faci cont pe chatul serverului(pe xat) Cumsaarate
2.Ne ducem pe numele nostru...
Cum sa iti faci cont pe chatul serverului(pe xat) Undeneducem
3.Dam click pe Register sau Inregistrare daca il aveti in romana
Cum sa iti faci cont pe chatul serverului(pe xat) Damperegister
4.O sa ne trimita pe un site.
Care arata cam asa
Cum sa iti faci cont pe chatul serverului(pe xat) Paginaregiser
5.Completam spatile acelea dupa urmatoarele conditi:
-User Name-ul trebuie sa contie 10-18 litere de la A-Z,nu litere chinezesti sau mai stiu eu ce...
-La parola(password) trebuie sa fie de minim 6 caractere...sub parola este scris cu caps lock care va sfatuieste sa nu folositi aceeasi parola ca cea de la email...
-La al 2-a parola (password) trebuie sa o scriem dinou pe cea scrisa mai sus (adica prima parola)
-La completarea e-mailului trebuie sa fie e-mailul vostru sau unu folosit de voi...pentru ca dupa ce va faceti cont pentru al activa(pentru a va lasa sa intrati pe el si sa il utilizati..o sa primiti un mail de la ei,compania xat,),
P.s:de asemenea mailul nu este id`ul de mess...(de ex idul meu de mess este reepuletz asta nu inseamna ca si mailul este reepuletz ..mailul va fi reepuletz@yahoo.com deobicei)
-Bifam chestia accea de jos desub email,ca avem minim 14 ani si ca acceptam termeni si conditile(daca nu bifam contul nu se va face)
-Dam registrer
6..O sa ne apara cam asa daca am facut corect tot..daca ne apare identic ca acolo inseamna ca contul este creeat...(ce ramane de facut este sa intram pe mail sa il activam)
Cum sa iti faci cont pe chatul serverului(pe xat) Terminareainregistrari
7.Ne ducem pe mailul pe care am facut contul pentru al activa...
-mailul care il primim trebuie sa arate asa:
Cum sa iti faci cont pe chatul serverului(pe xat) Mailactivare
-Intram in mailul primit..
-Acolo vedem 3 link-uri noi dam pe cel mai lung si aceela fiind al 2-lea
Cum sa iti faci cont pe chatul serverului(pe xat) Linkdeactivare
8. ne-a bagat pe un site...daca arata exact ca aici : inseamna ca inregistrarea este completa
Cum sa iti faci cont pe chatul serverului(pe xat) Final
9.Ne ducem pe siteu k chatul adica --==Aici==-- si dam refresh ...acuma ar trebui sa va apara la omulet (pown) o steluta...care inseamna ca suntem inregistrati..

Cam acesta a fost tutorialul..sper sa va fie de folos
Nu vreau sa aud chesti de genu era banal degaba l-ai facut sau mai stiu eu ce..
P.s:Imi cer scuze dak am gresit anumite cuvinte sau am anumite greseli gramaticale..dar ma grabeam..dak gasiti greseli gramaticale sau cuvinte scrise gresit va rog sa imi spuneti si corectez:)..
Tutorial creeat 100% de ReePuLeTz
Daca va fost de ajutor si mai vreti si alte tutoriale un simplu + la reputatie e de ajuns..ma stimuleaza:)
Sus In jos
*๖̶̶̶̶̶̶̶ۣۜAмα. ✡
Helper
Helper
*๖̶̶̶̶̶̶̶ۣۜAмα. ✡


Data de inscriere : 15/05/2012
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti

Cum sa iti faci cont pe chatul serverului(pe xat) Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iti faci cont pe chatul serverului(pe xat)   Cum sa iti faci cont pe chatul serverului(pe xat) Icon_minitimeMier Iul 18, 2012 4:15 am

:bravo: .
Sus In jos
Op3nN
Membru Elite
Membru Elite
Op3nN


Data de inscriere : 08/03/2011
Varsta : 28
Localizare : Galati

Cum sa iti faci cont pe chatul serverului(pe xat) Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iti faci cont pe chatul serverului(pe xat)   Cum sa iti faci cont pe chatul serverului(pe xat) Icon_minitimeMier Iul 18, 2012 4:17 am

:bravo: :bravo:
Sus In jos
*๖̶̶̶̶̶̶̶ۣۜAda . ♡
Moderator
Moderator
*๖̶̶̶̶̶̶̶ۣۜAda . ♡


Data de inscriere : 06/03/2011
Varsta : 27

Cum sa iti faci cont pe chatul serverului(pe xat) Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iti faci cont pe chatul serverului(pe xat)   Cum sa iti faci cont pe chatul serverului(pe xat) Icon_minitimeMier Iul 18, 2012 4:17 am

Foarte bun , mulţi dintre noi chiar nu ştiu să îşi facă , şi eu cred că acest tutorial ar ajuta pe mulţi dintre noi !Smile
GG
Sus In jos
ReePuLeTz
Helper
Helper
ReePuLeTz


Data de inscriere : 30/06/2011
Varsta : 29
Localizare : Undeva in lumea larga!!!

Cum sa iti faci cont pe chatul serverului(pe xat) Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iti faci cont pe chatul serverului(pe xat)   Cum sa iti faci cont pe chatul serverului(pe xat) Icon_minitimeMier Iul 18, 2012 4:20 am

Ms mult pt aprecieri Very Happy acum sper doar sa nu zica cnv k e prea lung Smile)) k muncresc la el de vre`o 1-2:))
Sus In jos
[GA]Shaimas
Moderator
Moderator
[GA]Shaimas


Data de inscriere : 29/06/2012
Localizare : Far away

Cum sa iti faci cont pe chatul serverului(pe xat) Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iti faci cont pe chatul serverului(pe xat)   Cum sa iti faci cont pe chatul serverului(pe xat) Icon_minitimeMier Iul 18, 2012 9:41 am

GJ :bravo:
Sus In jos
http://metin2rospeed.ro/
ReMyX13
V.I.P.
V.I.P.
ReMyX13


Data de inscriere : 29/05/2011
Varsta : 26
Localizare : Constanta/Poarta6

Cum sa iti faci cont pe chatul serverului(pe xat) Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iti faci cont pe chatul serverului(pe xat)   Cum sa iti faci cont pe chatul serverului(pe xat) Icon_minitimeMier Iul 18, 2012 10:55 am

Bravo man ~ Smile
Sus In jos
OV1D1UU
Helper
Helper
OV1D1UU


Data de inscriere : 15/12/2010
Varsta : 29

Cum sa iti faci cont pe chatul serverului(pe xat) Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iti faci cont pe chatul serverului(pe xat)   Cum sa iti faci cont pe chatul serverului(pe xat) Icon_minitimeMier Iul 18, 2012 1:49 pm

bv reep:P
Sus In jos
Neymar.:*
Membru Elite
Membru Elite
Neymar.:*


Data de inscriere : 08/01/2012
Varsta : 28
Localizare : fetesti

Cum sa iti faci cont pe chatul serverului(pe xat) Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iti faci cont pe chatul serverului(pe xat)   Cum sa iti faci cont pe chatul serverului(pe xat) Icon_minitimeJoi Iul 19, 2012 3:52 am

:bravo: :horseshi
Sus In jos
Tavi
Helper
Helper
Tavi


Data de inscriere : 24/06/2010
Varsta : 25
Localizare : Navodari
Comentarii : De ce sa fie comentari?nu sunt rau Razz

Cum sa iti faci cont pe chatul serverului(pe xat) Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iti faci cont pe chatul serverului(pe xat)   Cum sa iti faci cont pe chatul serverului(pe xat) Icon_minitimeJoi Aug 16, 2012 9:38 am

Simplu si la obiect! :bravo:
Sus In jos
Continut sponsorizat





Cum sa iti faci cont pe chatul serverului(pe xat) Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iti faci cont pe chatul serverului(pe xat)   Cum sa iti faci cont pe chatul serverului(pe xat) Icon_minitime

Sus In jos
 
Cum sa iti faci cont pe chatul serverului(pe xat)
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Cele mai importante lucruri care trebuie sa le faci cand faci o imagine in photoshop
» Evoluare iteme !
» Chatul...:)
» NU IMI MERGE CHATUL NOU....
» Unde este chatul?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Metin2RoSpeed :: Metin2RoSpeed Old Server :: Tutoriale vechi-
Mergi direct la: