Metin2RoSpeed
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Metin2RoSpeed

Forumul oficial: www.Metin2RoSpeed.ro
 
AcasaMentenanta (general) ! EmptyUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Bine ai venit pe forumul www.metin2rospeed.ro

 

 Mentenanta (general) !

In jos 
+21
C0SM1N
ScRe3nN
Neymar.:*
Danger2010
Dr4g05
FeAr!!:X
MoonAndBack
LazyCow
cristinel99
rammstein482
DeadMau5
Creionel
Aiuritu
mihalex
diedeath
GEORGE98
.Úniqúe
OV1D1UU
^_^ZCF^_^
ReMyX13
[Owner]Angel
25 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
[Owner]Angel
Admin
Admin
[Owner]Angel


Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 32
Localizare : Targu Jiu
Comentarii : Pentru nelamuriri ma gasiti la : administrator@metin2rospeed.ro

Mentenanta (general) ! Empty
MesajSubiect: Mentenanta (general) !   Mentenanta (general) ! Icon_minitimeVin Mar 04, 2011 8:06 am

In fiecare Duminica la ora 20 se face mentenanta, adica intretineri la server, perioada in care serverul nu este functional.
Aceasta dureaza aproximativ o ora (in cazul in care se intampina dificultati poate dura mai mult).

La fiecare mentenanta se vor face urmatoarele lucruri :
- Restart dedicat ("reimprospatare" server)
- Rezolvarea subiectelor din sectiunea "Reclamatii joc" cu banarea jucatorilor care au fost aprobati ca folosind orice fel de hack.
- Introducerea unui item nou lunar.
- Alte lucruri cum ar fi : adaugare membrii echipa (TGM,GM,SGM), modificari ulterioare aduse preturilor itemelor sau adaugarea de iteme in itemshop etc.


Va amintesc ca folosirea hackurilor urmatoare se sanctioneaza in urmatorul mod :

Skill hack (mai multe skilluri decat este permis - ex. aura+corp) - Se baneaza doar contul pentru care s-a facut sesizarea.

Hack damage (de atac - x ori skill) - Se baneaza toate conturile jucatorului aflat in cauza, chiar daca a fost prins folosind doar pe un singur cont.
La a 3a abatere se primeste ban IP permanent !

Kick hack / Trade hack - Se baneaza toate conturile gasite dupa IP-ul/IP-urile persoanei respective + Ban IP permanent pentru IP static / Ban MAC pentru IP dinamic.


Ultima editare efectuata de catre [Owner]Angel in Lun Noi 12, 2012 2:26 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
http://metin2rospeed.ro
[Owner]Angel
Admin
Admin
[Owner]Angel


Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 32
Localizare : Targu Jiu
Comentarii : Pentru nelamuriri ma gasiti la : administrator@metin2rospeed.ro

Mentenanta (general) ! Empty
MesajSubiect: Re: Mentenanta (general) !   Mentenanta (general) ! Icon_minitimeDum Iun 12, 2011 12:27 pm

Mentenanta se va face de acum inainte in fiecare Joi, ora 12-13, pentru a nu va mai deranja Duminica si va dura cel mult o ora !
Sus In jos
http://metin2rospeed.ro
ReMyX13
V.I.P.
V.I.P.
ReMyX13


Data de inscriere : 29/05/2011
Varsta : 26
Localizare : Constanta/Poarta6

Mentenanta (general) ! Empty
MesajSubiect: Re: Mentenanta (general) !   Mentenanta (general) ! Icon_minitimeDum Iun 12, 2011 12:35 pm

ok Smile mai bine
Sus In jos
^_^ZCF^_^
V.I.P.
V.I.P.
^_^ZCF^_^


Data de inscriere : 21/04/2010
Varsta : 30
Localizare : undeva'n romania

Mentenanta (general) ! Empty
MesajSubiect: .   Mentenanta (general) ! Icon_minitimeDum Iun 12, 2011 9:32 pm

Smile da Razz >..ai dreptate Wink
Sus In jos
OV1D1UU
Helper
Helper
OV1D1UU


Data de inscriere : 15/12/2010
Varsta : 29

Mentenanta (general) ! Empty
MesajSubiect: Re: Mentenanta (general) !   Mentenanta (general) ! Icon_minitimeDum Iun 12, 2011 11:51 pm

e mai bine asa Very Happy
Sus In jos
.Úniqúe
Moderator
Moderator
.Úniqúe


Data de inscriere : 26/07/2010
Varsta : 26
Localizare : RamniCu Valcea

Mentenanta (general) ! Empty
MesajSubiect: Re: Mentenanta (general) !   Mentenanta (general) ! Icon_minitimeLun Iun 13, 2011 5:20 am

e foarte bine ca majoritatea sunt la scoala e ff bine Very Happy
Sus In jos
GEORGE98
Membru
Membru



Data de inscriere : 19/06/2011

Mentenanta (general) ! Empty
MesajSubiect: Re: Mentenanta (general) !   Mentenanta (general) ! Icon_minitimeSam Iun 25, 2011 10:02 am

e mult mai bn asa Angel!!!! Exclamation Exclamation Exclamation



Ultima editare efectuata de catre ¡Gøđ in Sam Mar 24, 2012 10:29 am, editata de 1 ori (Motiv : SPAM)
Sus In jos
ReMyX13
V.I.P.
V.I.P.
ReMyX13


Data de inscriere : 29/05/2011
Varsta : 26
Localizare : Constanta/Poarta6

Mentenanta (general) ! Empty
MesajSubiect: Re: Mentenanta (general) !   Mentenanta (general) ! Icon_minitimeSam Iun 25, 2011 12:04 pm


Spam citeste regulamentul !
Sus In jos
diedeath
Membru
Membru



Data de inscriere : 09/04/2011
Varsta : 28

Mentenanta (general) ! Empty
MesajSubiect: Re: Mentenanta (general) !   Mentenanta (general) ! Icon_minitimeMar Iun 28, 2011 5:42 am

ft bun asa Smile
Sus In jos
mihalex
Membru
Membru
mihalex


Data de inscriere : 31/07/2011
Varsta : 37
Localizare : pitesti

Mentenanta (general) ! Empty
MesajSubiect: Re: Mentenanta (general) !   Mentenanta (general) ! Icon_minitimeMar Aug 02, 2011 1:46 pm

e perfect!
Sus In jos
Aiuritu
Membru
Membru



Data de inscriere : 02/12/2011

Mentenanta (general) ! Empty
MesajSubiect: Re: Mentenanta (general) !   Mentenanta (general) ! Icon_minitimeVin Dec 02, 2011 11:04 am

Bun Bun dar cum poti dovedi un trade hack / kick hack?
Sus In jos
[Owner]Angel
Admin
Admin
[Owner]Angel


Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 32
Localizare : Targu Jiu
Comentarii : Pentru nelamuriri ma gasiti la : administrator@metin2rospeed.ro

Mentenanta (general) ! Empty
MesajSubiect: Re: Mentenanta (general) !   Mentenanta (general) ! Icon_minitimeLun Dec 05, 2011 2:26 pm

Doar cu video.
Sus In jos
http://metin2rospeed.ro
ReMyX13
V.I.P.
V.I.P.
ReMyX13


Data de inscriere : 29/05/2011
Varsta : 26
Localizare : Constanta/Poarta6

Mentenanta (general) ! Empty
MesajSubiect: Re: Mentenanta (general) !   Mentenanta (general) ! Icon_minitimeLun Ian 09, 2012 3:53 pm

si luni spre marti la ora 2 la 3 tine mentenanta sa stiti !
Sus In jos
Creionel
Membru
Membru



Data de inscriere : 12/06/2011
Varsta : 25

Mentenanta (general) ! Empty
MesajSubiect: Re: Mentenanta (general) !   Mentenanta (general) ! Icon_minitimeSam Ian 28, 2012 4:53 am

ReMyX13 a scris:
si luni spre marti la ora 2 la 3 tine mentenanta sa stiti !

acuma stim, iti multumesc
Sus In jos
http://...
DeadMau5
Membru
Membru
DeadMau5


Data de inscriere : 26/01/2012

Mentenanta (general) ! Empty
MesajSubiect: s   Mentenanta (general) ! Icon_minitimeDum Ian 29, 2012 4:40 am

e mai bne ca acm duminica chiar vroiam sa ma joc mai mult Smile si joi e chiar bne ca eu doar pan`la unu Smile))
Sus In jos
[Owner]Angel
Admin
Admin
[Owner]Angel


Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 32
Localizare : Targu Jiu
Comentarii : Pentru nelamuriri ma gasiti la : administrator@metin2rospeed.ro

Mentenanta (general) ! Empty
MesajSubiect: Re: Mentenanta (general) !   Mentenanta (general) ! Icon_minitimeJoi Feb 02, 2012 4:37 pm

Mentenanta va fi facuta de acum inainte in fiecare Luni si Joi ora 21.

Va multumesc pentru intelegere !
Sus In jos
http://metin2rospeed.ro
OV1D1UU
Helper
Helper
OV1D1UU


Data de inscriere : 15/12/2010
Varsta : 29

Mentenanta (general) ! Empty
MesajSubiect: Re: Mentenanta (general) !   Mentenanta (general) ! Icon_minitimeVin Feb 03, 2012 1:32 am

cam devreme dar te inteleg de ce:P..e bine de stiut
Sus In jos
rammstein482
Membru
Membru



Data de inscriere : 29/01/2012

Mentenanta (general) ! Empty
MesajSubiect: Re: Mentenanta (general) !   Mentenanta (general) ! Icon_minitimeMier Feb 08, 2012 9:12 am

Este miercuri, ora 19:12 data 08.02.2012 si este mantenanta, de ce?
Sus In jos
cristinel99
Membru
Membru



Data de inscriere : 08/02/2012

Mentenanta (general) ! Empty
MesajSubiect: Re: Mentenanta (general) !   Mentenanta (general) ! Icon_minitimeMier Feb 08, 2012 9:31 am

[Owner]Angel a scris:
In fiecare Duminica la ora 20 se face mentenanta, adica intretineri la server, perioada in care serverul nu este functional.
Aceasta dureaza aproximativ o ora (in cazul in care se intampina dificultati poate dura mai mult).

La fiecare mentenanta se vor face urmatoarele lucruri :
- Restart dedicat ("reimprospatare" server)
- Rezolvarea subiectelor din sectiunea "Reclamatii joc" cu banarea jucatorilor care au fost aprobati ca folosind orice fel de hack.
- Introducerea unui item nou la fiecare 2 saptamani.
- Alte lucruri cum ar fi : adaugare membrii echipa (TGM,GM,SGM), modificari ulterioare aduse preturilor itemelor sau adaugarea de iteme in itemshop etc.


Va amintesc ca folosirea hackurilor urmatoare se sanctioneaza in urmatorul mod :

Skill hack (mai multe skilluri decat este permis - ex. aura+corp) - Se baneaza doar contul pentru care s-a facut sesizarea.

Hack damage (de atac - x ori skill) - Se baneaza toate conturile jucatorului aflat in cauza, chiar daca a fost prins folosind doar pe un singur cont.
La a 3a abatere se primeste ban IP permanent !

Kick hack / Trade hack - Se baneaza toate conturile gasite dupa IP-ul/IP-urile persoanei respective + Ban IP permanent pentru IP static / Ban MAC pentru IP dinamic.


Dar asta la ora 6 de ce nu a mers servarul???a fost mentenanta\||| :head: si este miercuri azi nu joi :citeste :auuu: :help
Sus In jos
LazyCow
Membru
Membru
LazyCow


Data de inscriere : 04/02/2012
Localizare : Oradea

Mentenanta (general) ! Empty
MesajSubiect: Re: Mentenanta (general) !   Mentenanta (general) ! Icon_minitimeMier Feb 08, 2012 12:42 pm

va fi gata pana la 12 sa stiiu?
Sus In jos
.Úniqúe
Moderator
Moderator
.Úniqúe


Data de inscriere : 26/07/2010
Varsta : 26
Localizare : RamniCu Valcea

Mentenanta (general) ! Empty
MesajSubiect: Re: Mentenanta (general) !   Mentenanta (general) ! Icon_minitimeMar Feb 28, 2012 11:36 am

cristinel99 a scris:
[Owner]Angel a scris:
In fiecare Duminica la ora 20 se face mentenanta, adica intretineri la server, perioada in care serverul nu este functional.
Aceasta dureaza aproximativ o ora (in cazul in care se intampina dificultati poate dura mai mult).

La fiecare mentenanta se vor face urmatoarele lucruri :
- Restart dedicat ("reimprospatare" server)
- Rezolvarea subiectelor din sectiunea "Reclamatii joc" cu banarea jucatorilor care au fost aprobati ca folosind orice fel de hack.
- Introducerea unui item nou la fiecare 2 saptamani.
- Alte lucruri cum ar fi : adaugare membrii echipa (TGM,GM,SGM), modificari ulterioare aduse preturilor itemelor sau adaugarea de iteme in itemshop etc.


Va amintesc ca folosirea hackurilor urmatoare se sanctioneaza in urmatorul mod :

Skill hack (mai multe skilluri decat este permis - ex. aura+corp) - Se baneaza doar contul pentru care s-a facut sesizarea.

Hack damage (de atac - x ori skill) - Se baneaza toate conturile jucatorului aflat in cauza, chiar daca a fost prins folosind doar pe un singur cont.
La a 3a abatere se primeste ban IP permanent !

Kick hack / Trade hack - Se baneaza toate conturile gasite dupa IP-ul/IP-urile persoanei respective + Ban IP permanent pentru IP static / Ban MAC pentru IP dinamic.


Dar asta la ora 6 de ce nu a mers servarul???a fost mentenanta\||| :head: si este miercuri azi nu joi :citeste :auuu: :help


Sv merge foarte bine a avut niste probleme da s`a rezolvat
Sus In jos
MoonAndBack
Membru
Membru
MoonAndBack


Data de inscriere : 12/03/2012
Varsta : 33
Localizare : Caracal

Mentenanta (general) ! Empty
MesajSubiect: Re: Mentenanta (general) !   Mentenanta (general) ! Icon_minitimeLun Mar 12, 2012 9:58 am

Duminica e ziua noastra libera , a fost buna miscarea , Angel:)
Sus In jos
FeAr!!:X
Membru
Membru
FeAr!!:X


Data de inscriere : 16/03/2012
Varsta : 28
Localizare : pe WC!

Mentenanta (general) ! Empty
MesajSubiect: Re: Mentenanta (general) !   Mentenanta (general) ! Icon_minitimeJoi Apr 12, 2012 1:09 pm

Imi place de [owner]Angel, zice mereu lucruri interesante, este ff detreaba cear si in cea mai stupida situatie el incearca sa te ajute, sieu il consider ideal pentru a fi un [owner ] pe un sv de metin 2 cheers :bravo: lui ca este atat de atent cu toata lumea... cheers :No1 respect: :bravo: :bravo: :bravo: 3xbravo pentru[Owner]Angel :kingg2:










DAmi terog si mie cate un+ la reputatie... What a Face affraid
Sus In jos
Dr4g05
Membru
Membru



Data de inscriere : 12/04/2012
Varsta : 24
Localizare : Barlad

Mentenanta (general) ! Empty
MesajSubiect: Re: Mentenanta (general) !   Mentenanta (general) ! Icon_minitimeDum Apr 15, 2012 2:36 am

FeAr!!:X a scris:
Imi place de [owner]Angel, zice mereu lucruri interesante, este ff detreaba cear si in cea mai stupida situatie el incearca sa te ajute, sieu il consider ideal pentru a fi un [owner ] pe un sv de metin 2 cheers :bravo: lui ca este atat de atent cu toata lumea... cheers :No1 respect: :bravo: :bravo: :bravo: 3xbravo pentru[Owner]Angel :kingg2:










DAmi terog si mie cate un+ la reputatie... What a Face affraid

Nu mai folosi atatea emoticoane ca risti warn pentru exces de emoticoane

Sus In jos
OV1D1UU
Helper
Helper
OV1D1UU


Data de inscriere : 15/12/2010
Varsta : 29

Mentenanta (general) ! Empty
MesajSubiect: Re: Mentenanta (general) !   Mentenanta (general) ! Icon_minitimeMar Apr 24, 2012 6:44 am

nu cred ca era nevoie sa ii spui tu asta;)) daca era ceva ii spunea un moderator asta:)
Sus In jos
Continut sponsorizat





Mentenanta (general) ! Empty
MesajSubiect: Re: Mentenanta (general) !   Mentenanta (general) ! Icon_minitime

Sus In jos
 
Mentenanta (general) !
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Mentenanta 2 Mai
» Mentenanta 19 Mai
» Mentenanta 9 Mai
» Mentenanta 16 Mai
» Mentenanta 20 Mai

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Metin2RoSpeed :: Metin2RoSpeed Old Server :: Actualizari-
Mergi direct la: