Metin2RoSpeed
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Metin2RoSpeed

Forumul oficial: www.Metin2RoSpeed.ro
 
AcasaEventul OX de acum cateva zile EmptyUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Bine ai venit pe forumul www.metin2rospeed.ro

 

 Eventul OX de acum cateva zile

In jos 
+2
[Owner]Angel
ReDTz
6 participanți
AutorMesaj
ReDTz
Membru Elite
Membru Elite



Data de inscriere : 22/04/2011
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti

Eventul OX de acum cateva zile Empty
MesajSubiect: Eventul OX de acum cateva zile   Eventul OX de acum cateva zile Icon_minitimeMar Iul 08, 2014 12:01 am

Salut,dupa cum stiu marea majoritate acum cateva zile cineva a ghicit numele si parola lu angel de la contul de pe server.
In ziua aceea persoana respectiva a facut un eveniment OX cu premii mult prea mari chiar exagerate,[GA]Shaimas a intrat pe server si a observat aceste evenimente neplacute pentru majoritatea care a muncit sa isi faca ghiarele si balantele pentru pose,evident toti ne-am bucurat de acel OX dar cineva si-a pus vr-o data intrebarea ce se intampla daca nu intra [GA]Shaimas pe server,pentru ca daca el nu intra toti ar fi avut posedate pe langa faptul ca la evenimentul OX s-au dat 50g si 50b si peste 1000 de cufere clar de luna ca-sa nu mai zicem de cele 2000 de cufere de flori date.
Dupa aceasta intamplare [Owner]Angel a dat serverul cu 24h inapoi din fericire pentru noi(cei care ne-am chinuit sa facem iteme si armuri) pentru ca daca toti ar fi avut pose si ce rost mai avea sa jucam...
Daca va mai amintiti in patch de la client scria ca pentru cea ce s-a intamplat se va da tuturor jucatorilor o recompensa in 19 monede.
Aceasta nu a fost data inca dar vreau doar sa spun ca atunci cand va fi data cred ca tuturor le-ar conveni sa priemasca 19 md,totusi ce sa spune despre conturile care nu erau conectate in timpul acelui eveniment,ele nu au fost afectate cu absolut nimic.
De aicia pleaca si intrebarea mea.Cand vor fid ate acele 19 md vor fi date la toate conturile de pe server sau doar la conturile care au fost la eveniment.
Si exista sansa ca daca Angel o sa dea monedele la toate conturile pai deja marea majoritate are 20 de conturi:))) 19md x 20 vin cam 20 de licori de exp cea ce insemana lvl in maxim 2 saptamani,lvl maxim.
Cam asta este tot ce aveam de spus.


Sincer sa fiu am scirs cu prea mult bun simt asa ca sa nu se obijnueasca nimeni cu asta=)) pt ca nu se va mai repeta
Scuzati-mi graselile de ortografie daca sunt.
Sus In jos
[Owner]Angel
Admin
Admin
[Owner]Angel


Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 32
Localizare : Targu Jiu
Comentarii : Pentru nelamuriri ma gasiti la : administrator@metin2rospeed.ro

Eventul OX de acum cateva zile Empty
MesajSubiect: Re: Eventul OX de acum cateva zile   Eventul OX de acum cateva zile Icon_minitimeMar Iul 08, 2014 1:12 am

Sugerezi sa nu mai dau acel bonus? Nu pot vedea/premia doar conturile online in acel moment.
Sus In jos
http://metin2rospeed.ro
qAwllinN
Membru
Membru
qAwllinN


Data de inscriere : 04/02/2014
Varsta : 27
Localizare : Baia de Aries

Eventul OX de acum cateva zile Empty
MesajSubiect: Re: Eventul OX de acum cateva zile   Eventul OX de acum cateva zile Icon_minitimeMar Iul 08, 2014 4:17 am

Hai sa nu exageram cu cele 20 de conturi,cred si eu ca 4-5 are fiecare,dar 20 nimeni. Si in plus,poti sa dai MD doar la aia care au lvl pesste 75,ca nu cred ca cnv a stat sa faca 20 de conturi de 75,sa fim seriosi.
Oricum,daca ai promis Alex,eu cred ca ar trebui sa dai MD-urile,acuma,riscul e risc,eu am pierdut,dupa cum ti-am spus 43 de marmuri,farmate 100% la metine in ziua aia+ bonusul de pe niste cercei,bonus aproape perfect...(6hh 15 15 15). Deci chiar nu-mi convine ca am pierdut acele iteme si marmuri+ de asta,nu suntem noi vinovati ca cnv a spart baza de date sau contul tau,Alex.. Fara suparare,si nu-mi lua in nume de rau ReDTz,dar asta e parerea mea,eu mai am nev de o lic exp si fac 105... Acuma daca tu,eu si inca cativa nu avem mai multe conturi,asta nu inseamna ca noi suntem discriminati. Nu ne-a oprit nimeni sa nu ne face mai multe conturi,ca sunt sigur ca si tu daca aveai conturile alea taceai din gura si nu faceai topicul. Si e de stiut ca cine are 20 de conturi,putin probabil,ala oricum are deja lvl mare,peste 90,100%,deci nu te gandi ca oricum va face 105.
Fara suparare,ma repet,asta e parerea mea,SANATATE si mai important NOROC! (Ca si aia de pe Titanic au avut sanatate,dar nu si noroc Very Happy)
Sus In jos
ReDTz
Membru Elite
Membru Elite



Data de inscriere : 22/04/2011
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti

Eventul OX de acum cateva zile Empty
MesajSubiect: Re: Eventul OX de acum cateva zile   Eventul OX de acum cateva zile Icon_minitimeMar Iul 08, 2014 4:35 am

Defapt ca-sa fiu mai scurt si la obiect eu ziceam doar atata.
Ca e bine ca a intrat Tudor si ti-a spus(era apraope 11 noapte,ala dupa ox isi dadea tot ce avea nevoie pe contul lui si dupa intra cand vedea ca nu esit on).
Daca a 2-a zis faceai salvare la joc fara sa sti cred ca tu erai ala mai suparat decat majoritatea care a muncit pt itemele facute in afara acelui ox.
Si faza cu monedele eu ziceam sa dai monede doar la conturile care au fost conectate in acele 24h sau daca ai vr-o baza de date unve vezi cine a intrat la ox sa dai doar la aia,ca restul conturilor nu au fost afectate cu nimica.
Si nu o zic ca are awlin 4-5 conturi sau fiecare 4-5 conturi dar dupa o sa facem toti 100+ imd ca fiecare sigur are mai mult de 2 conturi si pt a venita sa dai 19md x cate conturi sunt mai bine dai 19 md la unul care a fost la ox cu 2 conturi decat la unu care are mai mult de 2 conturi,intelegi idea,cu maxim 7 licori faci 100+ defapt fara licori la 90 faci 97 dupa folosesti 2 licori sa faci 99 apoi pana la 102 faci rpd dupa daca ii mai raman 3 licori intr-o zi ala este lvl 105:) si majoritatea joaca de cant a inceput serverul si nu au 105 Smile.
La asta ma refer daca vrei sa nu le mai dai este parerea ta si este serverul tau poti sa nu le mai dai d.p.m.d.v.
Eu mai am o licoare de exp si pot sa o folosesc de la 104 la 105 nu ma deranjeaza cu nimica.
Cam asta e tot,stiu ca am zis ca o sa fiu scurt dar mai scurt de atata nu puteam sa fiu=))))))
Sus In jos
PVP
Membru Elite
Membru Elite



Data de inscriere : 17/08/2010
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti

Eventul OX de acum cateva zile Empty
MesajSubiect: Re: Eventul OX de acum cateva zile   Eventul OX de acum cateva zile Icon_minitimeMar Iul 08, 2014 5:07 am

Eu zic sa dai 18 md. Si cu asta am zis tot.
Sus In jos
[Owner]Angel
Admin
Admin
[Owner]Angel


Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 32
Localizare : Targu Jiu
Comentarii : Pentru nelamuriri ma gasiti la : administrator@metin2rospeed.ro

Eventul OX de acum cateva zile Empty
MesajSubiect: Re: Eventul OX de acum cateva zile   Eventul OX de acum cateva zile Icon_minitimeMar Iul 08, 2014 5:13 am

Am sa va fac niste evenimente. Nu pot sa vad care sunt conturile conectate in ultimele 24 de ore si nu pot da la cei de 75+ pentru ca poate sunt unii si sub 75 care facusera ceva in acea zi.
Sus In jos
http://metin2rospeed.ro
qAwllinN
Membru
Membru
qAwllinN


Data de inscriere : 04/02/2014
Varsta : 27
Localizare : Baia de Aries

Eventul OX de acum cateva zile Empty
MesajSubiect: Re: Eventul OX de acum cateva zile   Eventul OX de acum cateva zile Icon_minitimeMar Iul 08, 2014 5:52 am

[Owner]Angel a scris:
Am sa va fac niste evenimente. Nu pot sa vad care sunt conturile conectate in ultimele 24 de ore si nu pot da la cei de 75+ pentru ca poate sunt unii si sub 75 care facusera ceva in acea zi.
Ok,faci eventurile. No problem,dar te rog fa-le intr-o duminica sau sarbatoare,si anunta-le cu 1 zi inainte,ca sunt sincer,eu OX-ul ala nu l-am prins,dar ON am fost aproape toata ziua... Si am pierdut enorm,sunt deranjat mai rau pt cercei... Ca marmurile mai pica...
Daca faci eventurile,fa-le seara,mai tarziu,si intr-o duminica,si sa le anunti cu 1 zi inainte...ca nu stau ON pe FB toata ziua sa vad cand anunti.
NOROC
Sus In jos
[Owner]Angel
Admin
Admin
[Owner]Angel


Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 32
Localizare : Targu Jiu
Comentarii : Pentru nelamuriri ma gasiti la : administrator@metin2rospeed.ro

Eventul OX de acum cateva zile Empty
MesajSubiect: Re: Eventul OX de acum cateva zile   Eventul OX de acum cateva zile Icon_minitimeMar Iul 08, 2014 6:42 am

Astazi, astazi Smile
Am anuntat deja pe joc, fb si autopatch.
Sus In jos
http://metin2rospeed.ro
ReDTz
Membru Elite
Membru Elite



Data de inscriere : 22/04/2011
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti

Eventul OX de acum cateva zile Empty
MesajSubiect: Re: Eventul OX de acum cateva zile   Eventul OX de acum cateva zile Icon_minitimeMar Iul 08, 2014 11:48 pm

Daca se poate si un T.C ca deja este consumat subeictul si sa nu se faca spawn la fel si la subiectul cu "La Multi Ani".
Sus In jos
FrostBite
Helper
Helper
FrostBite


Data de inscriere : 14/01/2012
Localizare : Sibiu

Eventul OX de acum cateva zile Empty
MesajSubiect: Re: Eventul OX de acum cateva zile   Eventul OX de acum cateva zile Icon_minitimeMier Iul 09, 2014 12:19 am

:closed La cererea autorului.
Sus In jos
Amethist
Super Moderator
Super Moderator
Amethist


Data de inscriere : 15/12/2010
Varsta : 30
Localizare : # Bucureşti

Eventul OX de acum cateva zile Empty
MesajSubiect: Re: Eventul OX de acum cateva zile   Eventul OX de acum cateva zile Icon_minitimeMier Iul 09, 2014 8:15 am

qAwllinN a scris:
FrostBite a scris:
:closed La cererea autorului.
Ok Smile)

qAwllinN ce am spus eu sa nu mai faceti posturi inurile pentru mesaje, chiar nu puteti intelege? Nu sunteti copii de doi ani, la naiba! Poate a uitat sa-l inchida, chiar nu te simteai bine daca nu comentai tu? Mesaj sters, topic inchis! Smile
Sus In jos
Continut sponsorizat





Eventul OX de acum cateva zile Empty
MesajSubiect: Re: Eventul OX de acum cateva zile   Eventul OX de acum cateva zile Icon_minitime

Sus In jos
 
Eventul OX de acum cateva zile
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» am donat acum acum 8 zile si nam primit md :))
» Ma retrag cateva zile...
» Despre eventul de pescuit
» Intrebare in legatura cu eventul de craciun
» Acum chiar plek! :((

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Metin2RoSpeed :: DISCUTII :: Discutii libere-
Mergi direct la: