Metin2RoSpeed
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Metin2RoSpeed

Forumul oficial: www.Metin2RoSpeed.ro
 
AcasaServer Nou - Concluzii - Pareri. EmptyUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Bine ai venit pe forumul www.metin2rospeed.ro

 

 Server Nou - Concluzii - Pareri.

In jos 
+5
FrostBite
[Owner]Angel
[GA]Shaimas
KiNG
PVP
9 participanți
AutorMesaj
PVP
Membru Elite
Membru Elite



Data de inscriere : 17/08/2010
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti

Server Nou - Concluzii - Pareri. Empty
MesajSubiect: Server Nou - Concluzii - Pareri.   Server Nou - Concluzii - Pareri. Icon_minitimeLun Mai 19, 2014 11:13 am

Salut . Deschid acest topic pentru a prezenta niste neajunsuri , niste concluzii si sa ne dam cu parerea despre noul server.

Pai.  Rata de xp este ok. 100 % xp  , se creste decent , pana la 65 nu am avut probleme ( si da sunt ninja).
Sansa la marmura este destul de mica , am bagat aproximativ ~20 marmuri intr-o pereche de bocanci si ... surpriza nu sunt full bns.
Preturile item-urile in shopuri sunt ok .

Acum sa trecem la iteme : Pai ... ar fi o problema cu cufarul de bijuterii . A fost de 2 ori activat dropul la mobi si surpriza nu am luat niciunul . La metine la fel .. cam rar. Sa speram ca maine ( ai zis Angel ca maresti dropul) se va simti diferenta.

Itemele de up : Aici este ceva dureros . Pana sa ajungi la Dumnezeu te omoara sfintii , vorba asta se potriveste manusa. M-am chinuit 2 ore sa fac rost de iteme de up pt dragoane . Surpriza . Nu am reusit . Sad.

Am zis sa pescuiesc pt cufar cu bijuterii... hmm proasta idee.

Ar trebui marit dropul la iteme de up . Nu sa pice la fiecare mob , dar nici cum este acum , este exact ca pe oficial... Sad.

Sa implementezi posedata din otel .

Brotacii nu dropeaza coifuri de 60. Aici ar trebui implementat dropul.

O alta problema ar fi : de ce cufarul ucenicului are recompense asa slabe?
Adica , la ce sa folossc manual fierarului cand pot folosii piatra magica care este la 100k.

Ar trebui implementat dropul la carti la mobi (vreau sa fac P la transformare) , combo , limbi etc.

Mobii ar trebui sa dropeze flori ( cate 5 ar fi perfect).

Biologul -> Ar trebui sa putem dropa pe undeva elixirul cercetatorului ( la bosii / metine / item shop).
Si timpul sa fie mai scurt 1 ora - 1:30 minute .

Si bineinteles pet-uri , autoriizatii , mount-uri, beta , etc.

Daca mai are cineva / probleme / sugestii / critici / rog sa se  posteze aici.

Angel nu mi-o lua in nume de rau  , dar incercam sa facem un server frumos , sa fie o placere sa joci , nu sa stai 2 ore sa faci niste cutite +9 si sa nu iti mearga.
Sus In jos
KiNG
Membru
Membru
KiNG


Data de inscriere : 17/05/2014
Varsta : 26
Localizare : Constanta

Server Nou - Concluzii - Pareri. Empty
MesajSubiect: Re: Server Nou - Concluzii - Pareri.   Server Nou - Concluzii - Pareri. Icon_minitimeLun Mai 19, 2014 11:19 am

PVP a scris:
Salut . Deschid acest topic pentru a prezenta niste neajunsuri , niste concluzii si sa ne dam cu parerea despre noul server.

Pai.  Rata de xp este ok. 100 % xp  , se creste decent , pana la 65 nu am avut probleme ( si da sunt ninja).
Sansa la marmura este destul de mica , am bagat aproximativ ~20 marmuri intr-o pereche de bocanci si ... surpriza nu sunt full bns.
Preturile item-urile in shopuri sunt ok .

Acum sa trecem la iteme : Pai ... ar fi o problema cu cufarul de bijuterii . A fost de 2 ori activat dropul la mobi si surpriza nu am luat niciunul . La metine la fel .. cam rar. Sa speram ca maine ( ai zis Angel ca maresti dropul) se va simti diferenta.

Itemele de up : Aici este ceva dureros . Pana sa ajungi la Dumnezeu te omoara sfintii , vorba asta se potriveste manusa. M-am chinuit 2 ore sa fac rost de iteme de up pt dragoane . Surpriza . Nu am reusit . Sad.

Am zis sa pescuiesc pt cufar cu bijuterii... hmm proasta idee.

Ar trebui marit dropul la iteme de up . Nu sa pice la fiecare mob , dar nici cum este acum , este exact ca pe oficial... Sad.

Sa implementezi posedata din otel .

Brotacii nu dropeaza coifuri de 60. Aici ar trebui implementat dropul.

O alta problema ar fi : de ce cufarul ucenicului are recompense asa slabe?
Adica , la ce sa folossc manual fierarului cand pot folosii piatra magica care este la 100k.

Ar trebui implementat dropul la carti la mobi (vreau sa fac P la transformare) , combo , limbi etc.

Mobii ar trebui sa dropeze flori ( cate 5 ar fi perfect).

Biologul -> Ar trebui sa putem dropa pe undeva elixirul cercetatorului ( la bosii / metine / item shop).
Si timpul sa fie mai scurt 1 ora - 1:30 minute .

Si bineinteles pet-uri , autoriizatii , mount-uri, beta , etc.

Daca mai are cineva / probleme / sugestii / critici / rog sa se  posteze aici.

Angel nu mi-o lua in nume de rau  , dar incercam sa facem un server frumos , sa fie o placere sa joci , nu sa stai 2 ore sa faci niste cutite +9 si sa nu iti mearga.
PRO
Sus In jos
[GA]Shaimas
Moderator
Moderator
[GA]Shaimas


Data de inscriere : 29/06/2012
Localizare : Far away

Server Nou - Concluzii - Pareri. Empty
MesajSubiect: Re: Server Nou - Concluzii - Pareri.   Server Nou - Concluzii - Pareri. Icon_minitimeLun Mai 19, 2014 11:57 am

La sansa de drop a cufarului cred ca se vor face unele modificari , acum depinde si in ce masura va fi crescuta rata de drop .  La fierar sansa de reusita e aleatorie , tocmai ca sa nu faceti din prima +9 . Mobii din cate stiu dropeaza destul de bine flori , sansa de drop din cate imi amintesc e mai mare dupa ce atingeti lv 75 si puteti intra in grota , daca nu gresesc dropeaza cate x3 sau x5  . Biologul are 3h interval , pentru cine vrea mai rapid de aceea s-a implementat floarea biologului.
Mounturi , peturi etc vor veni toate pe parcurs , nu e o problema asta.
Arme /armuri beta etc o sa aveti , deocamdata sa faceti level sa puteti purta posedate si epice , pana sa aveti lv de beta mai este putin de munca Smile.
Am vazut ca va descurcati binisor pana acum . Parerea mea e ca de aici incepe adevarata provocare  bounce 


Intrebari , sugesti postati aici . Si vom stabili ce modificari se vor face pe viitor daca este necesar.
Sus In jos
http://metin2rospeed.ro/
[Owner]Angel
Admin
Admin
[Owner]Angel


Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 32
Localizare : Targu Jiu
Comentarii : Pentru nelamuriri ma gasiti la : administrator@metin2rospeed.ro

Server Nou - Concluzii - Pareri. Empty
MesajSubiect: Re: Server Nou - Concluzii - Pareri.   Server Nou - Concluzii - Pareri. Icon_minitimeLun Mai 19, 2014 12:12 pm

- Ratele sunt 100% si cred ca asa vor ramane, vom vedea pe viitor.
- Marmura este gasita la misiuni, sefi, itemshop, evenimente. Fiind doar 5 bonusuri si nici macar 6/7 implementate este normal sa fie putina diferenta iar sansa de reusita sa nu fie chiar favorabila. Defapt, este ca pe oficial, tine de norocul fiecaruia si asa va ramane deoarece nu avem celelalte bonusuri.
- Itemele de upgrade: Cufarul de bijuterii va avea drop 100% la metine incepand de maine ca sa fiti putin mai multumiti, iar dupa aceea vom vedea daca mai trebuiesc facute modificari. Sincer, pe perioada evenimentului am batut si mi-au picat cateva. Rata se poate mari si atunci putin, nici o problema.
- Coifurile de 60 sunt momentan la Azrael. Le voi pune si la brotaci, la fel ca pe oficial. Dar asta, putin mai tarziu. Sa nu uitam ca serverul momentan, nu are ce sa vanda.
- Voi incerca sa pun cartile de combo in shop. Ar trebui sa pice si celelalte in padure etc, dar poate nu ati avut inca nivelul necesar pentru a le dropa. Daca nu, se va face si aceasta modificare pentru cele de transformare, sun-zi.
- Restul update-urilor (mount, pet, etc) vor fi postate pe rand, inclusiv alte update-uri masive (noi sisteme, functii, harti).

Avem serverul online de 2 zile. Nu este perfect, niciunul nu este. Cu timpul mai ajustam situatia. Si desigur, si cu ajutorul vostru.
Multumesc frumos de pareri. Am sa tin cont de ele, iar de maine veti gasi modificarile la cufere si combo facute.
Sus In jos
http://metin2rospeed.ro
KiNG
Membru
Membru
KiNG


Data de inscriere : 17/05/2014
Varsta : 26
Localizare : Constanta

Server Nou - Concluzii - Pareri. Empty
MesajSubiect: Re: Server Nou - Concluzii - Pareri.   Server Nou - Concluzii - Pareri. Icon_minitimeLun Mai 19, 2014 12:14 pm

Daca-ai pune un respawn de 3-4 metine ar fi bine.. totusi 1 metin la 30 min , din care nu pica la upp ce trebuie e cam nasol.. mie mi-a esuat otelu la +7 de 4 ori.
Sus In jos
PVP
Membru Elite
Membru Elite



Data de inscriere : 17/08/2010
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti

Server Nou - Concluzii - Pareri. Empty
MesajSubiect: Re: Server Nou - Concluzii - Pareri.   Server Nou - Concluzii - Pareri. Icon_minitimeMar Mai 20, 2014 5:17 am

Deci,,,...

Dupa ce m-am chinuit sa fac iteme de up pt un vultur mi-a esuat de 6 ori la +8 ... am stat o gramada sa dropez itemele de up si acum eseuaza...

Nu are rost , la fel si cu dragoanele , cand ma gandesc ca am aproximativ 20 iteme de facut +9 , ma apuca crizele.

Dropul la iteme de up este mediocru.
Sa stau la fish? Pe un privat ? Nu .

Dropul la metine la cufar cu bijuterii? Off mirific ... iau 1 si imi da 5 ghemuri... Ce sa fac cu ghemurile ? nICI MAcar nu pica accesorii ce pot fi upgradate cu ghem.

Cam atat.

Eu abandonez barca , bafta.
Sus In jos
[Owner]Angel
Admin
Admin
[Owner]Angel


Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 32
Localizare : Targu Jiu
Comentarii : Pentru nelamuriri ma gasiti la : administrator@metin2rospeed.ro

Server Nou - Concluzii - Pareri. Empty
MesajSubiect: Re: Server Nou - Concluzii - Pareri.   Server Nou - Concluzii - Pareri. Icon_minitimeMar Mai 20, 2014 7:05 am

Tot te vad on pe joc, deci e bine ca nu te lasi batut asa repede. Am sa mai scot din itemele de up nefolositoare de la cufar.
Sus In jos
http://metin2rospeed.ro
FrostBite
Helper
Helper
FrostBite


Data de inscriere : 14/01/2012
Localizare : Sibiu

Server Nou - Concluzii - Pareri. Empty
MesajSubiect: Re: Server Nou - Concluzii - Pareri.   Server Nou - Concluzii - Pareri. Icon_minitimeMar Mai 20, 2014 8:35 am

Sau ai putea pune si la shop cufarul cu 1kk petru cei care nu vor sa se chinuie cu farmatul pentru itemele de up.
Sus In jos
PVP
Membru Elite
Membru Elite



Data de inscriere : 17/08/2010
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti

Server Nou - Concluzii - Pareri. Empty
MesajSubiect: Re: Server Nou - Concluzii - Pareri.   Server Nou - Concluzii - Pareri. Icon_minitimeMar Mai 20, 2014 8:48 am

Bonduelle a scris:
Sau ai putea pune si la shop cufarul cu 1kk petru cei care nu vor sa se chinuie cu farmatul pentru itemele de up.

Ar fi putin 1kk . Poate 5kk . Ar fi mai ok..
Sus In jos
FrostBite
Helper
Helper
FrostBite


Data de inscriere : 14/01/2012
Localizare : Sibiu

Server Nou - Concluzii - Pareri. Empty
MesajSubiect: Re: Server Nou - Concluzii - Pareri.   Server Nou - Concluzii - Pareri. Icon_minitimeMar Mai 20, 2014 9:14 am

Pai am zis 1kk pentru ca nu o sa iti pice exact itemul de care ai nevoie pentru up. Sunt aproximativ 60 de feluri de iteme pentru upgrade. Smile
Sus In jos
PVP
Membru Elite
Membru Elite



Data de inscriere : 17/08/2010
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti

Server Nou - Concluzii - Pareri. Empty
MesajSubiect: Re: Server Nou - Concluzii - Pareri.   Server Nou - Concluzii - Pareri. Icon_minitimeMier Mai 21, 2014 3:54 am

Angel daca tot faci putina ordine la cufarul cu bijuterii uite niste iteme bune de scos : banderola alba
GHem
Shuriken + , coada scorpion+ , coada sarpe + , astea se gasesc la shop.

Revin cu un edit daca mai gasesc iteme inutile.
Sus In jos
[Owner]Angel
Admin
Admin
[Owner]Angel


Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 32
Localizare : Targu Jiu
Comentarii : Pentru nelamuriri ma gasiti la : administrator@metin2rospeed.ro

Server Nou - Concluzii - Pareri. Empty
MesajSubiect: Re: Server Nou - Concluzii - Pareri.   Server Nou - Concluzii - Pareri. Icon_minitimeJoi Mai 22, 2014 6:37 am

Am scos vreo 10-15 iteme care nu trebuiau. Acum este deja modificat.
Sus In jos
http://metin2rospeed.ro
marius88
Membru
Membru



Data de inscriere : 25/01/2012
Varsta : 35
Localizare : suceava

Server Nou - Concluzii - Pareri. Empty
MesajSubiect: propun negustor cu iteme upgrade   Server Nou - Concluzii - Pareri. Icon_minitimeJoi Mai 22, 2014 7:00 am

Nu inteleg de ce nu se baga un negustor cu iteme de up asa ar fi toata lumea multumita , nu trebuie nici metine multe sa se faca lag . eu de exemplu lucrez am timp 2-3 zile p sapt sa joc. ce ziceti sa fac sa stau zilele astea si sa farmez pt iteme up in loc sa evoluez?
Sus In jos
marius88
Membru
Membru



Data de inscriere : 25/01/2012
Varsta : 35
Localizare : suceava

Server Nou - Concluzii - Pareri. Empty
MesajSubiect: CUFAR LA NEGUSTOR   Server Nou - Concluzii - Pareri. Icon_minitimeJoi Mai 22, 2014 7:08 am

Sau daca nu baga cufar din ala cu up la negustoare ....e ok si asa.
Sus In jos
Amethist
Super Moderator
Super Moderator
Amethist


Data de inscriere : 15/12/2010
Varsta : 30
Localizare : # Bucureşti

Server Nou - Concluzii - Pareri. Empty
MesajSubiect: Re: Server Nou - Concluzii - Pareri.   Server Nou - Concluzii - Pareri. Icon_minitimeJoi Mai 22, 2014 7:18 am

Iteme de up la negustori se bag pes erverele PvP, acesta este Pvm mai mult, din moent ce bati mosntri pentru a creste, automat faci si iteme de UP. Sunt servere private care n-au SS-uri la shop si trebuie sa spargi metine pentru ele, va e lene sa faceti iteme de up?

Cred ca ar fi ok pentru voi sa aveti 105 din start cu toatele itemele posibile de pe server, asa ati fi cei mai multumitit, adevarat? Munca asta e grea... daca pe joc va e lene sa adunati 3-4 iteme pt. un plus. Nu stiu de ce ma mir ca multora le e mai usor sa cerseasca in viata de zi cu zi... concluzie se pot trage singure. Smile
Sus In jos
marius88
Membru
Membru



Data de inscriere : 25/01/2012
Varsta : 35
Localizare : suceava

Server Nou - Concluzii - Pareri. Empty
MesajSubiect: mda..   Server Nou - Concluzii - Pareri. Icon_minitimeJoi Mai 22, 2014 7:23 am

am jucat metine private pvm si aveau iteme d up la negustor deci se creste destul de greu eu nu stau sa fac farmer pt iteme up . abia am timp sa cresc contu , nu toata lumea dispune d timp ... ati putea face ceva in privinta asta .. un jucator knd intra si vede k nu are d unde scoate iteme d up isi baga picioarele si pleaca .noi stam k am jucat vechiul speed si k ne cunoastem.
Sus In jos
[Owner]Angel
Admin
Admin
[Owner]Angel


Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 32
Localizare : Targu Jiu
Comentarii : Pentru nelamuriri ma gasiti la : administrator@metin2rospeed.ro

Server Nou - Concluzii - Pareri. Empty
MesajSubiect: Re: Server Nou - Concluzii - Pareri.   Server Nou - Concluzii - Pareri. Icon_minitimeVin Mai 23, 2014 10:16 am

Nici pe vechiul speed nu aveati npc cu iteme de upgrade. Picau usor intr-adevar dar si aici le gasiti la metine. Vreti sa va adaug 2 cufere o data? NPC nu voi adauga.
Sus In jos
http://metin2rospeed.ro
FrostBite
Helper
Helper
FrostBite


Data de inscriere : 14/01/2012
Localizare : Sibiu

Server Nou - Concluzii - Pareri. Empty
MesajSubiect: Re: Server Nou - Concluzii - Pareri.   Server Nou - Concluzii - Pareri. Icon_minitimeVin Mai 23, 2014 10:26 am

[Owner]Angel a scris:
Nici pe vechiul speed nu aveati npc cu iteme de upgrade. Picau usor intr-adevar dar si aici le gasiti la metine. Vreti sa va adaug 2 cufere o data? NPC nu voi adauga.

Cuferele nu pica la fiecare metin , pica cam la unul din 3 cam asa. Cel putin mie. In loc de 2 cufere ai putea baga sa pice 2-3 de ce nu 4 Very Happy feluri de iteme dintr-un cufar.
Sus In jos
PVP
Membru Elite
Membru Elite



Data de inscriere : 17/08/2010
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti

Server Nou - Concluzii - Pareri. Empty
MesajSubiect: Re: Server Nou - Concluzii - Pareri.   Server Nou - Concluzii - Pareri. Icon_minitimeVin Mai 23, 2014 12:18 pm

So... Vreau sa imi spun parerea sincer in acest post si sper sa nu fiu judecat pentru acest lucru.

Angel , nu trebuia sa dai drumu la server asa . E plin de bug-uri .
La ce ma refer cand zic buguri?  Pai -> Soapta
-> Ecran negru
-> V3 bugat.
Si as putea continua.

2) Recompensele din cufarul ucenic :  -> Cu ce ma ajuta pergamentu dragonului si manual fierarului cand eu am piatra magica la 100k in shop? _> Nimic util.

3)Spui ca astepti sa facem lv pt beta , posedate , etc , dar cum vrei sa atragi playeri daca nu au iteme pentru care sa faca lv( sau locuri , aici ma refer la v3/v4).
Nici nu mai imi vine sa urc mai mult , ca nu am pentru ce .

Ar trebui implementate toate ( beta , posedate , pet-uri, autorizatii , mastii cat de curand ) si facuta o prezentare la server .


4)Rata la cufarul cu bijuterii nu este 100% per metin . La metine de 45 , cu farmerul ( P aura P iures , se sparg in 30 secunde maxim) nu cred ca e vorba de timpul in care le sparg sa influenteze dropul.

5) Rata la fierar , intelegem ca e hard pvm , dar sa iti esueze semi-omul de 9 ori la +9 ? totusi , e prea detot.

6) Sunt create 400 conturi si doar 350 caractere , dintre care banuiesc ca jumatate sunt buffuri + shopuri .

Parerea mea sincera este urmatoarea : Opreste serverul pe moment , fa'l ca la carte ( asta insemanda update-uri la zi ~arme , armuri bla bla bla) , rezolva bug-urile , iar cand e gata dai drumul.

Cam atat . Sper ca nu ai inteles gresit ce vreau sa spun .

Eu m-am reapucat de speed doar pentru ca am crezut ca se mai poate sa aibe un viitor , dar asa nu cred ca are .
Sus In jos
Tavi
Helper
Helper
Tavi


Data de inscriere : 24/06/2010
Varsta : 25
Localizare : Navodari
Comentarii : De ce sa fie comentari?nu sunt rau Razz

Server Nou - Concluzii - Pareri. Empty
MesajSubiect: Re: Server Nou - Concluzii - Pareri.   Server Nou - Concluzii - Pareri. Icon_minitimeVin Mai 23, 2014 1:02 pm

Nu e rata 100% la metine.1 din 2 metine dropeaza cufar...Cel mai bine e sa se dropeze cate 2 cufere pe metin.
Sus In jos
beast
Membru
Membru



Data de inscriere : 27/05/2014

Server Nou - Concluzii - Pareri. Empty
MesajSubiect: Re: Server Nou - Concluzii - Pareri.   Server Nou - Concluzii - Pareri. Icon_minitimeMar Mai 27, 2014 3:25 pm

Salut, nu stiu cum am prezis acum ceva timp ca se va ajunge la un server nou din cauza implementarii modatelor pe vechiul server...m-am bucurat cand am auzit, vad ca este un pvm destul de hard ceea ce e bine si pe mine unul ma atrage, inca nu am intrat pe server sa joc sa vad cum sta treaba, dar o sa aflu in curand si o sa fac cateva propuneri daca e nevoie.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Server Nou - Concluzii - Pareri. Empty
MesajSubiect: Re: Server Nou - Concluzii - Pareri.   Server Nou - Concluzii - Pareri. Icon_minitime

Sus In jos
 
Server Nou - Concluzii - Pareri.
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» pareri va rog
» Pareri? xD
» Pareri despre DMG
» Propunere!!!,Pareri!!!
» O img facuta din Yang..Pareri? :D

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Metin2RoSpeed :: DISCUTII :: Discutii libere-
Mergi direct la: