Metin2RoSpeed
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Metin2RoSpeed

Forumul oficial: www.Metin2RoSpeed.ro
 
AcasaTutorial Negocieri,Vanzator-Cumparator EmptyUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Bine ai venit pe forumul www.metin2rospeed.ro

 

 Tutorial Negocieri,Vanzator-Cumparator

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
ReDTz
Membru Elite
Membru Elite



Data de inscriere : 22/04/2011
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti

Tutorial Negocieri,Vanzator-Cumparator Empty
MesajSubiect: Tutorial Negocieri,Vanzator-Cumparator   Tutorial Negocieri,Vanzator-Cumparator Icon_minitimeSam Ian 12, 2013 5:59 am

Din lipsa de activitate am decis sa fac un tutorial pt vanzatori si cumparatori si negocieri.
Pe la noi pe Metin2RoSpeed se cauta sa se vand in general urmatoarele iteme:
-Carti Wu-Zi
-Carti WeLior-Zi
-Posedate+0/+9
-Otel/King/Paladin(King2)
-Sabie Batalie/Triton/Lama Sirius/Pumnale Neinsufletite
-Arme GM
-Globuri Transformare
Itemele acestea se vand in general pe Yang.
-Carti Wu-Zi(15kk-20kk)
-Carti WeLior-Zi(10kk-15kk)
Pose+0/+9(400kk/900kk)[Mie mi se pare exagerat dar din studiul de paita vazut pe server asta a rezultat]
-Otele/King/Paladin(King2)[100kk/200kk]{Aici am ceva de spus,aceste armuri au inceput sa fie cautate din ce in ce mai putin Smile cu toate ca noi am folosit mai mult Otelul si tot Otelul este cle mai des modat.
-Sabie Batalie/Triton/Lama Sirius/Pumnale Neinsufletite(100kk/400kk)
-Armele GM aici avem mai multe modele:
a)Armele de o mana pana in Lama Diavol se vand pe 1kkk.
b)Armele de 2 maini toate se vand pe 1kkk(chiar mai putin 400kk-700kk)desi nu isi au rostul dar ma rog 4Fun merge una in inventar.
c)Clopotul:Clopotul furie se vinde pe 1kkk(cel dragon la fle daca este criza mare).
d)Arcurile:Arc Manie,Arc Demonik,Arcul Cerului,Arc Suprem toate acestea se dau pe 1kkk de la suprem in sus intra alea mai frumoase daca doriti sa le dati si e criza mare datile Cool.
e)Pumnale:Aici e mai complicat avem decat 2 modele de pumnale Pumnale Zin si Pumnale Aqua se dau pe 1kkk daca doriti sa le dati desi sunt multe pe sv ar mai trebui inca un model adaugat in loc de armele acestea noi care sunt urate.
-Globuri Transformare
Aici avem mai multe modele de globuri de vanzare toate se dau pe 50kk/150kk(Ma rog eu cumpar decat la 50kk 100kk,cei care le vnad cu 200 250 am vazut si nebuni sa viseze ca le vinde)

Acum intram in Seturile cu Rezistenta(War,Sura,Ninja,Saman) si Seturile Tare Monstri
Aceste seturi se dau cu 150kk itemul sau 1kkk setul ori setul pe o arma gm.

Seturile/Itemele Modate:
Un item modat cu rezistente(vechi)se dau pe 3-4 sau 5 arme
Un item modat cu aparari pe 7-8 arme
Arma modata se da pe 9-10 arme
Armura modata se da pe 7-9 arme

Recunoastem un vanzator bun dupa pretul din shop daca are la Un otle+9 nebonusat jos 150kk(sau mai mult) ne dam seama ca e un noob sau unu care nu stie cu ce se mananca Metin2RoSpeed.
Recunoastem un cumparator bun dupa modul in care negociaza merue o sa caute suma ce-a mai mica asa ca nici o data nu va accepta prima suma o sa scada pana cand vanzatorul va spune ATAT atunci e timpul sa ne oprim sau sa mai incercam sa mai scadem 5-10% din pret
Mai este si genul de vanzator care spune un pret pretul ramane nu scade nici 1% sau cumapratorul care nu stie sa negocieze la pret.
Mai este si genul de jucator care nu il intereseaza si da mai mult decat pretul itemului si se fraereste pt ca are prea multi bani poate.
~~~~~~~~~~Sper ca va va fi de folos tutorialul~~~~~~~~~~
Sus In jos
Zeus
Membru
Membru
Zeus


Data de inscriere : 27/12/2012
Varsta : 25
Localizare : La PC :)

Tutorial Negocieri,Vanzator-Cumparator Empty
MesajSubiect: Re: Tutorial Negocieri,Vanzator-Cumparator   Tutorial Negocieri,Vanzator-Cumparator Icon_minitimeSam Ian 12, 2013 6:33 am

:bravo:
Sus In jos
[GA]Shaimas
Moderator
Moderator
[GA]Shaimas


Data de inscriere : 29/06/2012
Localizare : Far away

Tutorial Negocieri,Vanzator-Cumparator Empty
MesajSubiect: Re: Tutorial Negocieri,Vanzator-Cumparator   Tutorial Negocieri,Vanzator-Cumparator Icon_minitimeJoi Ian 17, 2013 6:49 am

:bravo: pt munca depusa
Sus In jos
http://metin2rospeed.ro/
FrostBite
Helper
Helper
FrostBite


Data de inscriere : 14/01/2012
Localizare : Sibiu

Tutorial Negocieri,Vanzator-Cumparator Empty
MesajSubiect: Re: Tutorial Negocieri,Vanzator-Cumparator   Tutorial Negocieri,Vanzator-Cumparator Icon_minitimeJoi Ian 17, 2013 7:01 am

Kinga, negustor innascut Smile)
Sus In jos
xHłġĥÐMĜ
Membru
Membru



Data de inscriere : 25/09/2012
Varsta : 26
Localizare : Metin2 Regat Blue;)

Tutorial Negocieri,Vanzator-Cumparator Empty
MesajSubiect: Re: Tutorial Negocieri,Vanzator-Cumparator   Tutorial Negocieri,Vanzator-Cumparator Icon_minitimeVin Ian 25, 2013 5:32 am

:bravo:
Sus In jos
Continut sponsorizat





Tutorial Negocieri,Vanzator-Cumparator Empty
MesajSubiect: Re: Tutorial Negocieri,Vanzator-Cumparator   Tutorial Negocieri,Vanzator-Cumparator Icon_minitime

Sus In jos
 
Tutorial Negocieri,Vanzator-Cumparator
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Metin2RoSpeed :: Metin2RoSpeed Old Server :: Tutoriale vechi-
Mergi direct la: