Metin2RoSpeed
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Metin2RoSpeed

Forumul oficial: www.Metin2RoSpeed.ro
 
AcasaSet universal EmptyUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Bine ai venit pe forumul www.metin2rospeed.ro

 

 Set universal

In jos 
+2
ScRe3nN
Zeus
6 participanți
AutorMesaj
Zeus
Membru
Membru
Zeus


Data de inscriere : 27/12/2012
Varsta : 25
Localizare : La PC :)

Set universal Empty
MesajSubiect: Set universal   Set universal Icon_minitimeVin Ian 04, 2013 12:50 pm

Am vazut ca multi intrebati "Cum trebuie sa arate un set universal?"

Azi v`om afla:

Pentru un set universal avem nevoie 20% impotriva fiecarei rase (20% shamy 20%sura 20%assassin 20%warrior)

Pentru rezistenta warrior avem nevoie de: rezistenta la vant, aparare cu sabia,aparare cu doua maini,imun necunostinta,reflectie de blocare, semi-om,tare impotriva warrior,sansa de aparare impotriva warrior

Pentru rezistenta assassin avem nevoie de: rezistenta la otrava, aparare cu sabie,aparare pumnal,imun necunostinta,semi-om, tare impotriva assassin,sansa de aparare impotriva assassin

Pentru rezistenta shamy avem nevoie de: rezistenta fulger, rezistenta foc,aparare evantai,aparare clopot, rezistenta magie,semi-om, tare impotriva shamy,sansa de aparare impotriva shamy

Pentru rezistenta sura avem nevoie de: rezistenta magie, rezistenta foc, aparare sabie,imun incetinire,semi-om,tare impotriva sura, sansa de aparare impotriva sura.

Si punem cate 20% din fiecare rasa pe noi(Pumnale,armura,coif,cercei,colier,papuci,bratara,scut)
Iar frizura o punem imediat dupa ce vedem la ce rasa suntem mai slabi.
Sus In jos
ScRe3nN
Helper
Helper
ScRe3nN


Data de inscriere : 26/11/2011
Localizare : cluj-napoca

Set universal Empty
MesajSubiect: Re: Set universal   Set universal Icon_minitimeSam Ian 05, 2013 2:26 am

Asta e mai bunicel decat modul, dar sda iti zic ceva : tarie si semiom pe sv asta nu ajuta cu mai nimic, aproape ca nu au efect. Mai mult te ajuta str/dex/int Wink
Sus In jos
http://www.metin2rospeed.ro
Zeus
Membru
Membru
Zeus


Data de inscriere : 27/12/2012
Varsta : 25
Localizare : La PC :)

Set universal Empty
MesajSubiect: Re: Set universal   Set universal Icon_minitimeSam Ian 05, 2013 3:09 am

Greseala de incepator
Sus In jos
ReDTz
Membru Elite
Membru Elite



Data de inscriere : 22/04/2011
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti

Set universal Empty
MesajSubiect: Re: Set universal   Set universal Icon_minitimeSam Ian 05, 2013 5:16 am

Mda tin sa mentionez ca este facut la discuti libere un set universal de Druid si este mult mai bun decat asta(sau este copiat nu am stat sa citesc)
Sus In jos
Zeus
Membru
Membru
Zeus


Data de inscriere : 27/12/2012
Varsta : 25
Localizare : La PC :)

Set universal Empty
MesajSubiect: Re: Set universal   Set universal Icon_minitimeSam Ian 05, 2013 5:26 am

TheBestKing™ a scris:
Mda tin sa mentionez ca este facut la discuti libere un set universal de Druid si este mult mai bun decat asta(sau este copiat nu am stat sa citesc)
Daca nici macar nu lai citit de ce mai postezi?
Tu teai uitat doar la titlu si gata ai postat.
Sus In jos
ReDTz
Membru Elite
Membru Elite



Data de inscriere : 22/04/2011
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti

Set universal Empty
MesajSubiect: Re: Set universal   Set universal Icon_minitimeSam Ian 05, 2013 9:06 am

Nu am zis ca nu lam citit tot pt ca eu folosesc decat moduri si mai este un topic de acest gen asa ca nu isi are rostu; daca mai e unu mai bun.
Sus In jos
PVP
Membru Elite
Membru Elite



Data de inscriere : 17/08/2010
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti

Set universal Empty
MesajSubiect: Re: Set universal   Set universal Icon_minitimeSam Ian 05, 2013 10:28 am

pretenas cum stii ca unu e mai bun ca altul cand nu lai incercat?

la warrior nai nevoie de rezistenta vant....semi-omul ajuta la nemodati...stiu ce vorbesc...


App decat se foloseste la negatii corect este folosesc doar moduri...
Sus In jos
dRuId.#
Moderator
Moderator
dRuId.#


Data de inscriere : 24/08/2010
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti[•]

Set universal Empty
MesajSubiect: Re: Set universal   Set universal Icon_minitimeDum Ian 06, 2013 12:01 pm

Ai un set facut de mine , la tutoriale . La setul tau nu are ce cauta la razboinic : Rezistenta la vant , la setul de ninja : aparare sabie nu prea are ce cauta acolo ( Nu am vazut din toata experienta mea un ninja sa faca duel cu sabia. ), la setul de saman trebuie si "Sansa de a bloca atacul corporal " , la sura este aproximativ ok . Mai ai de lucrat .
Sus In jos
https://metin2ro.all-up.com/
MasterLover
Membru
Membru
MasterLover


Data de inscriere : 13/01/2012
Varsta : 27
Localizare : Jud. Mh.

Set universal Empty
MesajSubiect: Re: Set universal   Set universal Icon_minitimeMar Mar 05, 2013 6:40 am

Ðяuiđ. | Windle. a scris:
Ai un set facut de mine , la tutoriale . La setul tau nu are ce cauta la razboinic : Rezistenta la vant , la setul de ninja : aparare sabie nu prea are ce cauta acolo ( Nu am vazut din toata experienta mea un ninja sa faca duel cu sabia. ), la setul de saman trebuie si "Sansa de a bloca atacul corporal " , la sura este aproximativ ok . Mai ai de lucrat .

despre rez sabie la ninja eu am intalnit un ninja care se lupta cu sabia si dadea dmg chiar mare 13k.. eu fiind razboinic mental.. bine ca ala a fost un caz aparte asa nu am mai vazut nici un ninja care sa lupte cu sabie sa sa fie bun Razz
Sus In jos
Continut sponsorizat





Set universal Empty
MesajSubiect: Re: Set universal   Set universal Icon_minitime

Sus In jos
 
Set universal
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Metin2RoSpeed :: Metin2RoSpeed Old Server :: Tutoriale vechi-
Mergi direct la: