Metin2RoSpeed
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Metin2RoSpeed

Forumul oficial: www.Metin2RoSpeed.ro
 
AcasaCiteste :o3 EmptyUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Bine ai venit pe forumul www.metin2rospeed.ro

 

 Citeste :o3

In jos 
+5
PVP
HardStyle
*๖̶̶̶̶̶̶̶ۣۜAda . ♡
*๖̶̶̶̶̶̶̶ۣۜAмα. ✡
Skei17
9 participanți
AutorMesaj
Skei17
Membru
Membru



Data de inscriere : 31/03/2012
Localizare : Pe buda =]

Citeste :o3 Empty
MesajSubiect: Citeste :o3   Citeste :o3 Icon_minitimeSam Sept 08, 2012 6:11 am

Frate.....~x( propun ca la fiecare creare de caracter nou sa nu se mai dea lv. 1 ci 15+....nu's singuru' care'si baga unghia in gat cand ii vezi pastia care se dau pe auto si dupa se duc sa'si manance ca***ul....Pro/contra....^Smile^ as dori foarte mult sa se ia in considerare ce'am spus....
Pace. :trabuc:
Sus In jos
*๖̶̶̶̶̶̶̶ۣۜAмα. ✡
Helper
Helper
*๖̶̶̶̶̶̶̶ۣۜAмα. ✡


Data de inscriere : 15/05/2012
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti

Citeste :o3 Empty
MesajSubiect: Re: Citeste :o3   Citeste :o3 Icon_minitimeSam Sept 08, 2012 6:15 am

Contra.

Înainte se începea cu lvl 35 şi cei care abea intrau îşi băgau unghia în gât că cineva îi omora întotdeauna pe drum sau când cumparau ceva.
Sus In jos
*๖̶̶̶̶̶̶̶ۣۜAda . ♡
Moderator
Moderator
*๖̶̶̶̶̶̶̶ۣۜAda . ♡


Data de inscriere : 06/03/2011
Varsta : 27

Citeste :o3 Empty
MesajSubiect: Re: Citeste :o3   Citeste :o3 Icon_minitimeSam Sept 08, 2012 6:24 am

Aмa.‹з a scris:
Contra.

Înainte se începea cu lvl 35 şi cei care abea intrau îşi băgau unghia în gât că cineva îi omora întotdeauna pe drum sau când cumparau ceva.
Contra și eu . Dacă stăteai cu caracterul de nivel 35 pe lângă negustori map1 sau map2 , să îți rezolvi treaba să mergi la crescut liniștit nu puteai să o faci că există în permanență cineva care să te omoare și chiar este insuportabil pentru ei sau pentru noi . Chiar dacă te dă de la nivel 1 , ei pot să își rezolve treaba liniștiți știind că nu îi omoară cei de nivel mai mare și se duc în treaba lor .
Nu o spun cu răutate , dar în opinia mea este mai bine așa să te dea de la nivel 1 .
Sus In jos
Skei17
Membru
Membru



Data de inscriere : 31/03/2012
Localizare : Pe buda =]

Citeste :o3 Empty
MesajSubiect: Re: Citeste :o3   Citeste :o3 Icon_minitimeSam Sept 08, 2012 6:45 am

Ada. «з a scris:
Aмa.‹з a scris:
Contra.

Înainte se începea cu lvl 35 şi cei care abea intrau îşi băgau unghia în gât că cineva îi omora întotdeauna pe drum sau când cumparau ceva.
Contra și eu . Dacă stăteai cu caracterul de nivel 35 pe lângă negustori map1 sau map2 , să îți rezolvi treaba să mergi la crescut liniștit nu puteai să o faci că există în permanență cineva care să te omoare și chiar este insuportabil pentru ei sau pentru noi . Chiar dacă te dă de la nivel 1 , ei pot să își rezolve treaba liniștiți știind că nu îi omoară cei de nivel mai mare și se duc în treaba lor .
Nu o spun cu răutate , dar în opinia mea este mai bine așa să te dea de la nivel 1 .
Da...aici aveti dreptate...da' sa se faca ceva sa nu se mai puna pe auto sa ne ''bata'' intr'una..nu poti sa te bati q unu ca vine ala si'ti strica toata distractia..... Sleep
Sus In jos
HardStyle
Membru Elite
Membru Elite
HardStyle


Data de inscriere : 26/03/2011
Varsta : 29
Localizare : [BV] :X

Citeste :o3 Empty
MesajSubiect: Re: Citeste :o3   Citeste :o3 Icon_minitimeSam Sept 08, 2012 7:37 am

pai o soluti ar fi sa nu mai aiba voie sase teleporteze in alte harti pana la lvl 15

sase faca la teleporturi o limita de lvl adica la toate:) sa nu poti trece prin teleport decat daca ai minim lv 15

pentru ca la lvl 1-14 nu poti ataca decat pe cei depe free sau din alte regate

asa ca daca nu poti sate duci in alt regat nai nici o trb:)
Sus In jos
PVP
Membru Elite
Membru Elite



Data de inscriere : 17/08/2010
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti

Citeste :o3 Empty
MesajSubiect: Re: Citeste :o3   Citeste :o3 Icon_minitimeSam Sept 08, 2012 8:19 am

pro la idee sa primim iar lv 34/35 dar sa se bage din nou cestia aia /pk77 sa cv d genu(pana in lv 50 sa fie activa)...
Sus In jos
HardStyle
Membru Elite
Membru Elite
HardStyle


Data de inscriere : 26/03/2011
Varsta : 29
Localizare : [BV] :X

Citeste :o3 Empty
MesajSubiect: Re: Citeste :o3   Citeste :o3 Icon_minitimeSam Sept 08, 2012 9:40 am

deci este o ideie proasta de oare ce multi isi fac caractere de lv1 si se duc in alte regate sase bata

cel mai indicat ieste sa se faca limita de lv la teleport adica sa nu poti sate teleportez daca nu ai lv 15

am mai zis si mai sus ca un caracter de lvl mic cu protectie pvp activata nu poate sa dea decat in cei din alte regate sau in cei care se dau pe free deci daca vreti sa mergeti in alte regate si dati de unul deasta atunci suportati
Sus In jos
PVP
Membru Elite
Membru Elite



Data de inscriere : 17/08/2010
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti

Citeste :o3 Empty
MesajSubiect: Re: Citeste :o3   Citeste :o3 Icon_minitimeSam Sept 08, 2012 10:36 am

sh eu ce p.. mea fac daca ma duc la albastri si incepe unu de lv 1 sa dea in mine?..
Sus In jos
HardStyle
Membru Elite
Membru Elite
HardStyle


Data de inscriere : 26/03/2011
Varsta : 29
Localizare : [BV] :X

Citeste :o3 Empty
MesajSubiect: Re: Citeste :o3   Citeste :o3 Icon_minitimeSam Sept 08, 2012 10:43 am

ceia ce am zis si mai sus.

suporti stresul sau te bagi in cerc ori pleci in regatu tau

daca nu va dati cap in cap si aia e:)

alta solutie mai buna nu vad
Sus In jos
PVP
Membru Elite
Membru Elite



Data de inscriere : 17/08/2010
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti

Citeste :o3 Empty
MesajSubiect: Re: Citeste :o3   Citeste :o3 Icon_minitimeSam Sept 08, 2012 10:46 am

ma bag in cerc ca un copil de 10 ani nu isi da seama ca are lv 1?...

propun ca si cei de lv 1 sa poata fi omorati....
sau sa primeasca lv 15 cand isi creaza charu...
Sus In jos
HardStyle
Membru Elite
Membru Elite
HardStyle


Data de inscriere : 26/03/2011
Varsta : 29
Localizare : [BV] :X

Citeste :o3 Empty
MesajSubiect: Re: Citeste :o3   Citeste :o3 Icon_minitimeSam Sept 08, 2012 10:51 am

sa incepi cu lvl 15 nui prea bine pentru ca nu osa mai ai drop la fiere de urs blana de lup etc

si daca ii poti omora iari nui bine pentru ca nui convine nimanui sa fie batut

exemplu se gaseste in geniu sase dea pe liber si se pune pe asta de lvl 1 si sta pe el fara sal lase sase ridice

cel mai bine e sa faca limita de lvl minim 15 la batran si teleport si ajutor special

casa nu mearga ei in alt regat si credema ca sunt cazuri iti dau si exemplu daca vrei:))
Sus In jos
PVP
Membru Elite
Membru Elite



Data de inscriere : 17/08/2010
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti

Citeste :o3 Empty
MesajSubiect: Re: Citeste :o3   Citeste :o3 Icon_minitimeSam Sept 08, 2012 10:55 am

hai sa iti explic ceva sa ziceam ca gogu are lv 1 sh e de la blue sh se duce la rosii.Ai inteles pana aici?

Gogu ajunge la rosii unde chiar daca are lv 1 poate fi omorat(cum crezi k se fak dmg test)deci ce vrei u e degeaba...sh la lv 15 e drop la fieri bla bla...ca le dropez pe ro asa ca...
Sus In jos
StreetArt
Membru
Membru
StreetArt


Data de inscriere : 27/06/2012
Varsta : 25
Localizare : Constanta,RO

Citeste :o3 Empty
MesajSubiect: Re: Citeste :o3   Citeste :o3 Icon_minitimeSam Sept 08, 2012 12:18 pm

Oameni buni, sa clarificam... Toti modatii se duc la alti in regat si ii bat pe cei mici care fac P-uri sau imbunatatesc iteme, pe langa negustori. E corect? De-aia toti astia de lvl 1 dau in ei, sa vada si ei cum e.
Eu propun altceva, multe private au o regula pe care o consider geniala, si anume, nimeni n-are voie sa atace pe cnv care sta pe langa negustori, iar daca se intampla, raport la GM, rezultand un ban temporar sau permanent.
Ce ziceti? Smile
Sus In jos
PVP
Membru Elite
Membru Elite



Data de inscriere : 17/08/2010
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti

Citeste :o3 Empty
MesajSubiect: Re: Citeste :o3   Citeste :o3 Icon_minitimeSam Sept 08, 2012 12:34 pm

Ban ca lam batut pe unu?...ce tampenie se vede ca ai 13 ani....
Stii vorba aia cel mai bun invinge
Fiecare isi ia bataie dar e aiurea ca un n00b de lv 1 sa dea in tine...
Sh cum verifica gm ca xulescu la omorat pe julescu cand facea p-urile?

Raman la ideea ca e mai bine sa primim lv 15...
Sus In jos
ReDTz
Membru Elite
Membru Elite



Data de inscriere : 22/04/2011
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti

Citeste :o3 Empty
MesajSubiect: Re: Citeste :o3   Citeste :o3 Icon_minitimeSam Sept 08, 2012 11:41 pm

AiDatDeDrQ a scris:
pro la idee sa primim iar lv 34/35 dar sa se bage din nou cestia aia /pk77 sa cv d genu(pana in lv 50 sa fie activa)...

Contra:
1:Daca vrei sa scapi de ei nu te dia pe liber
2:Daca esti alt regat iei calu si ii iei familia la plimbare
3:pk mode nu se mai baga:) pt ca toti il foloseau la duele si altele cred ca si pe la war-uri:) aia e comanda numai pt gm:)
Sus In jos
HardStyle
Membru Elite
Membru Elite
HardStyle


Data de inscriere : 26/03/2011
Varsta : 29
Localizare : [BV] :X

Citeste :o3 Empty
MesajSubiect: Re: Citeste :o3   Citeste :o3 Icon_minitimeDum Sept 09, 2012 7:32 am

ŠτŕξξτÄŕτ a scris:
Oameni buni, sa clarificam... Toti modatii se duc la alti in regat si ii bat pe cei mici care fac P-uri sau imbunatatesc iteme, pe langa negustori. E corect? De-aia toti astia de lvl 1 dau in ei, sa vada si ei cum e.
Eu propun altceva, multe private au o regula pe care o consider geniala, si anume, nimeni n-are voie sa atace pe cnv care sta pe langa negustori, iar daca se intampla, raport la GM, rezultand un ban temporar sau permanent.
Ce ziceti? Smile

eu stiam ca era altel regula dar nu conteaza si ori cum pe speed nu se poate face o asfel de regula pentru ca speed-u duce lipsa de GM si de activitatea lor adica ce ros are sa ai un gm daca intra din an in paste + ca si acel gm are si el prieteni pe care ii mai lasa sa profite de anumite chesti cum ar fi sa injure pe cine vrea fara sa dea mute sau deastea.



si regula care spui tu din cate stiu suna cam asa:nai voie sa omori pe cineva si sal ti la pamant exemplu tu lv 100 te bati cu unu de lv 50 il pui la pamant si te urci pe cal si nul mai lasi sase ridice.



si cred ca ai datdedrq se oftica pt ca este unul din cei care se duc in alte regate casai bata pe cei fara de aparare si daia vrea sa se bage star cu lv 15+ casa aiba mai multa lume de batut daca nu e asa nu siar mai bate atata capu fara suparare:)
Sus In jos
PVP
Membru Elite
Membru Elite



Data de inscriere : 17/08/2010
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti

Citeste :o3 Empty
MesajSubiect: Re: Citeste :o3   Citeste :o3 Icon_minitimeDum Sept 09, 2012 10:46 am

dap ai dreptate ma duc alte regate dar nu ma oftic..
si la faza cu batutu bat si eu imi iau bataie dar p..e doar un joc...
Sus In jos
HardStyle
Membru Elite
Membru Elite
HardStyle


Data de inscriere : 26/03/2011
Varsta : 29
Localizare : [BV] :X

Citeste :o3 Empty
MesajSubiect: Re: Citeste :o3   Citeste :o3 Icon_minitimeDum Sept 09, 2012 10:49 am

mda de acord cu tine astai jocu:)

parerea mea e ca osa lase asa pt ca si pe oficeale e tot asa nu vad dece ar schimba ceva din moment ce pe oficeale este la fel:)
Sus In jos
Nevermore
Membru
Membru
Nevermore


Data de inscriere : 21/02/2012
Varsta : 31
Localizare : iasi/pascani

Citeste :o3 Empty
MesajSubiect: Re: Citeste :o3   Citeste :o3 Icon_minitimeLun Sept 10, 2012 6:49 am

Pe o parte PRO pe o parte NU
de ce? poi, cand stau astia la negustori sau se plimba prin map mai apuca ceva? ca imediat cad jos
aia de lv 1:)) ma amuza faza asta...mai ales cand esti la blue si vin mazgalici de aia si stau cu auto pe tine Smile)))

On : contra Smile
Sus In jos
StreetArt
Membru
Membru
StreetArt


Data de inscriere : 27/06/2012
Varsta : 25
Localizare : Constanta,RO

Citeste :o3 Empty
MesajSubiect: Re: Citeste :o3   Citeste :o3 Icon_minitimeLun Sept 10, 2012 11:55 am

Intradevar, nu e asa tare sa te frece unu de lv 1 tot timpul, dar v-ati gandit oare daca alora de lv 50 care n-au nici itm, in care dati si scoateti critici de-alea mari si va laudati cu ele le place? Eu nu ma iau de nimeni si n-am probleme Wink
Si cei care dau degeaba doar sa se afle in treaba lasati-i in prostia lor si incercati sa-i ocoliti Smile
Sus In jos
Tavi
Helper
Helper
Tavi


Data de inscriere : 24/06/2010
Varsta : 25
Localizare : Navodari
Comentarii : De ce sa fie comentari?nu sunt rau Razz

Citeste :o3 Empty
MesajSubiect: Re: Citeste :o3   Citeste :o3 Icon_minitimeVin Sept 14, 2012 12:42 pm

Contra:motiv- habar nu am nici nu ma mai joc pe srv Rolling Eyes
Sus In jos
Continut sponsorizat





Citeste :o3 Empty
MesajSubiect: Re: Citeste :o3   Citeste :o3 Icon_minitime

Sus In jos
 
Citeste :o3
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Breasla-citeste
» citeste Ardeash
» Angel citeste..
» sAAb are o prob... :) Angel citeste.. :)
» Grudge .... mai bine citeste !

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Metin2RoSpeed :: DISCUTII :: Discutii libere-
Mergi direct la: