Metin2RoSpeed
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Metin2RoSpeed

Forumul oficial: www.Metin2RoSpeed.ro
 
AcasaIntrebare..... EmptyUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Bine ai venit pe forumul www.metin2rospeed.ro

 

 Intrebare.....

In jos 
+2
Coca-Cola;x
Drag0n4everr
6 participanți
AutorMesaj
Drag0n4everr
Membru
Membru
Drag0n4everr


Data de inscriere : 14/01/2012
Varsta : 26
Localizare : Prin cartier.

Intrebare..... Empty
MesajSubiect: Intrebare.....   Intrebare..... Icon_minitimeJoi Iun 28, 2012 5:27 am

Salut din nou ! Intrebare..... Wave
Imi amintesc, ca pe atunci cand jucam metin2rospeed erau pe forum niste tutoriale [ ceva gen Ninja perfect, warrior perfect, etc. ; in care iti zicea ce bonusuri sa-ti pui la iteme ca sa iti faci cat mai bun caracteru; ] , daca poate cineva sa imi dea un tutorial de genu' prin PM, sau chiar sa-l posteze aici... dar sa fie bonusuri utile pt mt2rospeed, nu pt alt metin privat sau offcial...
App, tutorial pt razboinic, magii corp..

Din cate imi amintesc eu la un warrior corp trebuie mult con si str.
Daca nu vreti sa-mi ziceti un tutorial complet, macar ziceti-mi cam ce bonusuri ar mai ajuta un warrior pe magii corp.

Multumesc anticipat !!! Very Happy
Sus In jos
Coca-Cola;x
V.I.P.
V.I.P.
Coca-Cola;x


Data de inscriere : 08/07/2011
Varsta : 28
Localizare : Constanta

Intrebare..... Empty
MesajSubiect: Re: Intrebare.....   Intrebare..... Icon_minitimeJoi Iun 28, 2012 6:23 am

Daca te referi la ghidurile pentru caractere cum sa faci bonusurile, skillurile, toate ca***urile etc. le gasesti la sectiunea 'Tutoriale'. Cauti tu pe acolo.
Sus In jos
Drag0n4everr
Membru
Membru
Drag0n4everr


Data de inscriere : 14/01/2012
Varsta : 26
Localizare : Prin cartier.

Intrebare..... Empty
MesajSubiect: Re: Intrebare.....   Intrebare..... Icon_minitimeJoi Iun 28, 2012 7:18 am

M-am uitat si inainte sa intreb dar nu am gasit tutorial in care sa zica ce bonusuri sunt utile sa pui pe iteme la warrior corp, zicea doar de punctele de status si de skilluri..
Sus In jos
Coca-Cola;x
V.I.P.
V.I.P.
Coca-Cola;x


Data de inscriere : 08/07/2011
Varsta : 28
Localizare : Constanta

Intrebare..... Empty
MesajSubiect: Re: Intrebare.....   Intrebare..... Icon_minitimeJoi Iun 28, 2012 9:06 am

Drag0n4everr a scris:
M-am uitat si inainte sa intreb dar nu am gasit tutorial in care sa zica ce bonusuri sunt utile sa pui pe iteme la warrior corp, zicea doar de punctele de status si de skilluri..
Spune la ce caracter vrei sa faci si iti spun eu cum sa-ti faci bonusurile ca sa rezisti foarte bine.
Sus In jos
Neymar.:*
Membru Elite
Membru Elite
Neymar.:*


Data de inscriere : 08/01/2012
Varsta : 28
Localizare : fetesti

Intrebare..... Empty
MesajSubiect: :!   Intrebare..... Icon_minitimeJoi Iun 28, 2012 11:07 am

vezi ca ai mai facut un topic asemanator
Sus In jos
Coca-Cola;x
V.I.P.
V.I.P.
Coca-Cola;x


Data de inscriere : 08/07/2011
Varsta : 28
Localizare : Constanta

Intrebare..... Empty
MesajSubiect: Re: Intrebare.....   Intrebare..... Icon_minitimeJoi Iun 28, 2012 1:01 pm

mafia_ro a scris:
vezi ca ai mai facut un topic asemanator
Ba nu, a facut un topic in care a cerut evolutiile recente. Recente insemnand 1 an. Smile)
Sus In jos
Tavi
Helper
Helper
Tavi


Data de inscriere : 24/06/2010
Varsta : 25
Localizare : Navodari
Comentarii : De ce sa fie comentari?nu sunt rau Razz

Intrebare..... Empty
MesajSubiect: Re: Intrebare.....   Intrebare..... Icon_minitimeJoi Iun 28, 2012 11:11 pm

Sus In jos
Drag0n4everr
Membru
Membru
Drag0n4everr


Data de inscriere : 14/01/2012
Varsta : 26
Localizare : Prin cartier.

Intrebare..... Empty
MesajSubiect: Re: Intrebare.....   Intrebare..... Icon_minitimeJoi Iun 28, 2012 11:38 pm

Multumesc pt tutoriale PallMall, numele pe vechiul cont nu-l mai stiu exact pe war, dar pe ninja eram Al3xNinjaX [ ceva de genu'.. ]
Si coca-cola, daca ai tu vreo parere mai buna despre cum sa-mi fac bonusurile de pe iteme, pentru warrior, corp, imi dai un PM, sau poti scrie aici..

Tnx !Smile
Sus In jos
Coca-Cola;x
V.I.P.
V.I.P.
Coca-Cola;x


Data de inscriere : 08/07/2011
Varsta : 28
Localizare : Constanta

Intrebare..... Empty
MesajSubiect: Re: Intrebare.....   Intrebare..... Icon_minitimeJoi Iun 28, 2012 11:47 pm

La bonusuri pentru toate caracterele nu este ideal contra modatilor...eu zic sa-ti faci asa: 90 semi om: 15 pe arma 15 pe scut 15 pe cercei 15 pe coif si 28 de pe bratara.... 60% rezistenta magie ( co.if, bratara, si automat de pe armura) aparare sabie, pumnal, rezistenta la sageti minim 60% si cate 30% rezistenta la fiecare caracter pe iteme! Si iti garantez eu ca un modat iti va scade foarte putin pentru ca ei isi fac numa cu aparari majoritatea. Smile Iti recomand sa te faci sura pe arme...si sa bagi viteza farmec pe iteme pt. ca ajuta la risipire...a si am uitat sa precizez : minim 50 critica si 50 patrunzatoare. Ti-am facut bonusuri adaptate la metinul asta nu la cum era la issa cu str 200 si semi human 200. Smile))
Sus In jos
Neymar.:*
Membru Elite
Membru Elite
Neymar.:*


Data de inscriere : 08/01/2012
Varsta : 28
Localizare : fetesti

Intrebare..... Empty
MesajSubiect: bv   Intrebare..... Icon_minitimeVin Iun 29, 2012 12:19 am

braVO cola ...mai dai si tu o mana de ajutor`dar trebuia sa postezi asta la tutoriale Smile
Sus In jos
Drag0n4everr
Membru
Membru
Drag0n4everr


Data de inscriere : 14/01/2012
Varsta : 26
Localizare : Prin cartier.

Intrebare..... Empty
MesajSubiect: Re: Intrebare.....   Intrebare..... Icon_minitimeVin Iun 29, 2012 12:25 am

Multumesc coca-cola ! Very Happy
Sus In jos
Coca-Cola;x
V.I.P.
V.I.P.
Coca-Cola;x


Data de inscriere : 08/07/2011
Varsta : 28
Localizare : Constanta

Intrebare..... Empty
MesajSubiect: Re: Intrebare.....   Intrebare..... Icon_minitimeVin Iun 29, 2012 12:26 am

Il voi posta in curand si la tutoriale.
Sus In jos
MasterLover
Membru
Membru
MasterLover


Data de inscriere : 13/01/2012
Varsta : 27
Localizare : Jud. Mh.

Intrebare..... Empty
MesajSubiect: Re: Intrebare.....   Intrebare..... Icon_minitimeVin Iun 29, 2012 4:33 am

Coca-Cola;x a scris:
La bonusuri pentru toate caracterele nu este ideal contra modatilor...eu zic sa-ti faci asa: 90 semi om: 15 pe arma 15 pe scut 15 pe cercei 15 pe coif si 28 de pe bratara.... 60% rezistenta magie ( co.if, bratara, si automat de pe armura) aparare sabie, pumnal, rezistenta la sageti minim 60% si cate 30% rezistenta la fiecare caracter pe iteme! Si iti garantez eu ca un modat iti va scade foarte putin pentru ca ei isi fac numa cu aparari majoritatea. Smile Iti recomand sa te faci sura pe arme...si sa bagi viteza farmec pe iteme pt. ca ajuta la risipire...a si am uitat sa precizez : minim 50 critica si 50 patrunzatoare. Ti-am facut bonusuri adaptate la metinul asta nu la cum era la issa cu str 200 si semi human 200. Smile))


bravo dar nu cred ca are loc 60% sagie pumnal sageti si critica si patrundere atat de multa cat ai zis tu silent
Sus In jos
Coca-Cola;x
V.I.P.
V.I.P.
Coca-Cola;x


Data de inscriere : 08/07/2011
Varsta : 28
Localizare : Constanta

Intrebare..... Empty
MesajSubiect: Re: Intrebare.....   Intrebare..... Icon_minitimeVin Iun 29, 2012 5:37 am

MasterLover a scris:
Coca-Cola;x a scris:
La bonusuri pentru toate caracterele nu este ideal contra modatilor...eu zic sa-ti faci asa: 90 semi om: 15 pe arma 15 pe scut 15 pe cercei 15 pe coif si 28 de pe bratara.... 60% rezistenta magie ( co.if, bratara, si automat de pe armura) aparare sabie, pumnal, rezistenta la sageti minim 60% si cate 30% rezistenta la fiecare caracter pe iteme! Si iti garantez eu ca un modat iti va scade foarte putin pentru ca ei isi fac numa cu aparari majoritatea. Smile Iti recomand sa te faci sura pe arme...si sa bagi viteza farmec pe iteme pt. ca ajuta la risipire...a si am uitat sa precizez : minim 50 critica si 50 patrunzatoare. Ti-am facut bonusuri adaptate la metinul asta nu la cum era la issa cu str 200 si semi human 200. Smile))


bravo dar nu cred ca are loc 60% sagie pumnal sageti si critica si patrundere atat de multa cat ai zis tu silent
Ba da, daca stai sa-ti faci itemele mult timp si cu atentie.
Sus In jos
Neymar.:*
Membru Elite
Membru Elite
Neymar.:*


Data de inscriere : 08/01/2012
Varsta : 28
Localizare : fetesti

Intrebare..... Empty
MesajSubiect: Re: Intrebare.....   Intrebare..... Icon_minitimeVin Iun 29, 2012 7:31 am

se poate da tC! posteaza la tutoriale
Sus In jos
Coca-Cola;x
V.I.P.
V.I.P.
Coca-Cola;x


Data de inscriere : 08/07/2011
Varsta : 28
Localizare : Constanta

Intrebare..... Empty
MesajSubiect: Re: Intrebare.....   Intrebare..... Icon_minitimeVin Iun 29, 2012 7:36 am

Nu esti in masura sa ceri topic closed jegule. Doar daca cere dragon se da.
Sus In jos
Neymar.:*
Membru Elite
Membru Elite
Neymar.:*


Data de inscriere : 08/01/2012
Varsta : 28
Localizare : fetesti

Intrebare..... Empty
MesajSubiect: Re: Intrebare.....   Intrebare..... Icon_minitimeVin Iun 29, 2012 9:14 am

taci cand vb eu Smile ))
Sus In jos
Drag0n4everr
Membru
Membru
Drag0n4everr


Data de inscriere : 14/01/2012
Varsta : 26
Localizare : Prin cartier.

Intrebare..... Empty
MesajSubiect: Re: Intrebare.....   Intrebare..... Icon_minitimeVin Iun 29, 2012 9:14 am

Se poate da T.C ! Smile

Multumesc inca odata coca-cola ! Very Happy
Sus In jos
ardeash
Membru Elite
Membru Elite
ardeash


Data de inscriere : 26/04/2010
Varsta : 44
Localizare : Arad
Comentarii : Nu te uita ca nu intelegi nimnic...

Intrebare..... Empty
MesajSubiect: Re: Intrebare.....   Intrebare..... Icon_minitimeDum Iul 01, 2012 4:50 pm

Coca-Cola;x Daca mai vad un raspuns de genu asta sa nu ma intrebi dc ai ban !


:closed
Sus In jos
http://www.metin2rospeed.ro
Continut sponsorizat





Intrebare..... Empty
MesajSubiect: Re: Intrebare.....   Intrebare..... Icon_minitime

Sus In jos
 
Intrebare.....
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Metin2RoSpeed :: Metin2RoSpeed Old Server :: Nelamuriri-
Mergi direct la: