Metin2RoSpeed
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Metin2RoSpeed

Forumul oficial: www.Metin2RoSpeed.ro
 
AcasaTutorial! cum sa iti aranjezi punctele de status! EmptyUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Bine ai venit pe forumul www.metin2rospeed.ro

 

 Tutorial! cum sa iti aranjezi punctele de status!

In jos 
+5
ScRe3nN
ReePuLeTz
Perry*
dRuId.#
FeAr!!:X
9 participanți
AutorMesaj
FeAr!!:X
Membru
Membru
FeAr!!:X


Data de inscriere : 16/03/2012
Varsta : 28
Localizare : pe WC!

Tutorial! cum sa iti aranjezi punctele de status! Empty
MesajSubiect: Tutorial! cum sa iti aranjezi punctele de status!   Tutorial! cum sa iti aranjezi punctele de status! Icon_minitimeSam Apr 28, 2012 12:56 pm

salut acesta este un tutorial despre cum sa-ti aranjezi punctele statusului, si ale competentelor, am notat cu atentie fiecare rasa...sura,war,ninja ,si saman!!______________________________________________________________________________________________ 1.Status:NINJA LAME!
Un ninja lama ar trebui sa urce DEX-2 si VIT-1 pana cand DEX ajunge la 50, apoi ridicati VIT pana la 40, pentru a avea aprare. Iar apoi STR-1 si DEX-2 pana ce ajung la 90. Urmatorul e VIT si ultimul INT.
Competente:
Primul master ar trebui sa fie Ambuscada, deoarece are un atac foarte puternic, apoi atac rapid urmat de pumnal rulant. Al IV-lea master este la alegere. Ori nor otravitor, ori camuflarea. Eu insa al IV-lea master il fac camuflarea deoarece este bun in Pvp
2.Status:ninja ARC!
DEX-2 si VIT-1 pana cand DEX ajunge la 50, apoi ridicati VIT pana la 40, pentru a avea aprare. Iar apoi STR-1 si DEX-2 pana ce ajung la 90. Urmatorul e VIT si ultimul INT.
Competente:
Primul master ar trebui sa fie la Sageata de Foc, deoarece are un atac foarte puternic. Al II-lea master trebuie sa fie Sageata Otravita deoarece are sansa de otravita. Urmatoarele master sunt la alegerea voastra eu insa va recomand sa lasati Feather walku-ul pentru ultimul master
3.Status:war mental
2 Str. 1 Vit, până cand Str. est plin (* adica 90 de puncte adaugate) . După ce Str. este complet continuati cu adăugarea de puncte pe Vit şi apoi pe DEX (Dexteritate).
Competente:
PvP > Corp Rezistent > Atacul Spiritului > Zdrobire > Zdruncinare > Atacul Sabiei
PvM > Corp Rezistent > Zdruncinare > Zdrobire > Atacul Spiritului > Atacul Sabiei
4.Status:war corp.
pentru un razboinic corp se pun 2VIT - 1STR. De ce?! Aura sabiei confera un damage relativ mare, deci, practic compenseaza STR-ul. In schimb razboinicului corp ii lipseste apararea, de aceea el trebuie sa reziste lurelor, si are nevoie de aparare. Personal, cred ca 10 puncte pe INT nu strica deoarece skillurile folosesc destula PM.
Competente:
Aura Sabiei: Aceasta vraja trebuie sa fie primul Master (M) la un razboinic corp deoarece consta in marirea atacului/ damagelui. Atacul provcat de acest skill creste odata cu punctele puse pe STR.
Iures: Marirea vitezei de atac si marirea vitezei normale, recomanadat ca al doilea skill, foarte folositor de pe calul armat/ militar
Vartejul Sabiei: Poate fi pus si ca al doilea skill, atac asupra mai multor tinte, un damage foarte mare.Indicat daca inca nu aveti calul armat sau decideti sa cresteti de jos.
Incizie tripla: 3 lovituri de arma, skllul poate fi ratat, foarte bun atat PvP cat si PvM.
Izbitura: Recomandat al 5-ilea skill, are sansa de stun, skillul poate fi ratat daca inamicul se deplaseaza la o distanta destul de mare
5.Status:Sura magie neagra!
INT:VIT 2:1 ,daca aveti iteme cu Pv puteti merge cu un raport care tinde spre finalizarea INT-ului cat mai devreme [90 Puncte],de ex INT:VIT 5:1
Competente:
1) Spiritul Flacarii 2) Lovitura Intunecata 3) Protectia Intunecata 4) Sfera Intunecata 5) Lovitura Spiritului 6) Lovitura Focului
6.Status:Sura ARme!
-1 VIT – 2 INT => PANA CAND VIT=40 ( 40 VIT- 80 INT ) -MAX INT => ( 40 VIT – 90 INT )
Competente:
1) TAIS VRAJIT 2) LOVITURA DEGETULUI 3) ARMURA VRAJITA 4) VARTEJUL DRAGONULUI 5) TEAMA 6) RISIPIREA MAGIEI
7.Status: - PvP saman vindecator!
1 vit 2 int. Recomand 1 vit 5 int pana aveti int la maxim, iar apoi full vit si full dex. Str este ultimul
Competente:
1) Leac 2) Chemare Fulger 3) Accelerare 4) Aruncare fulger 5) Gheara fulger 6) Atac Fortat
8.Status:saman dragon!
2 INT 1 VIT pana la full INT dupa care se adauga puncte si la DEX
Competente:
1) Ragetul Dragonului 2) Aruncarea dragonului 3) Talismanul Zburator 4) Forta Dragonului - PvP
1) Binecuvantarea 2) Forta Dragonului 3) Ragetul Dragonului 4) Talismanul Zburator - PvM




Sper sa va fie de ajutor Very Happy.in fine, am facut si eu ce am putut Sad Sad ... sper sa va ajute... succes ,toate cele bune!


nume caracter: Bionic Sura
regat: rosu
n fine momentai is pe ninja lame!
breasla: xRESISTANCE. este breasla mea..
Baftaa!! Smile






Sus In jos
dRuId.#
Moderator
Moderator
dRuId.#


Data de inscriere : 24/08/2010
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti[•]

Tutorial! cum sa iti aranjezi punctele de status! Empty
MesajSubiect: Re: Tutorial! cum sa iti aranjezi punctele de status!   Tutorial! cum sa iti aranjezi punctele de status! Icon_minitimeSam Apr 28, 2012 12:59 pm

dami voie sa te contrazic la un sngr lucru ai zis PVM la war mental Corp [perfect deacord] si u ai zis Zdruncinare[eu zic ca al 2 master sa fie la atacul spiritului pentru ca ai ceva patrundere pe acea mag + un dmg destul de bunicel]
Sus In jos
https://metin2ro.all-up.com/
Perry*
Membru
Membru
Perry*


Data de inscriere : 23/08/2010
Varsta : 30
Localizare : La dracu.

Tutorial! cum sa iti aranjezi punctele de status! Empty
MesajSubiect: Re: Tutorial! cum sa iti aranjezi punctele de status!   Tutorial! cum sa iti aranjezi punctele de status! Icon_minitimeSam Apr 28, 2012 1:07 pm

Bravo ... :kingg2:
Sus In jos
FeAr!!:X
Membru
Membru
FeAr!!:X


Data de inscriere : 16/03/2012
Varsta : 28
Localizare : pe WC!

Tutorial! cum sa iti aranjezi punctele de status! Empty
MesajSubiect: Re: Tutorial! cum sa iti aranjezi punctele de status!   Tutorial! cum sa iti aranjezi punctele de status! Icon_minitimeSam Apr 28, 2012 1:16 pm

ms:D
Sus In jos
ReePuLeTz
Helper
Helper
ReePuLeTz


Data de inscriere : 30/06/2011
Varsta : 30
Localizare : Undeva in lumea larga!!!

Tutorial! cum sa iti aranjezi punctele de status! Empty
MesajSubiect: Re: Tutorial! cum sa iti aranjezi punctele de status!   Tutorial! cum sa iti aranjezi punctele de status! Icon_minitimeSam Apr 28, 2012 2:05 pm

nu vreau sa fiu rautacios si te rog sa ma contrazici dak gresesc dar tutorialul nu este loat de pe alt forum? daca este facut de tine bv pt munca depusa..Smile
Sus In jos
FeAr!!:X
Membru
Membru
FeAr!!:X


Data de inscriere : 16/03/2012
Varsta : 28
Localizare : pe WC!

Tutorial! cum sa iti aranjezi punctele de status! Empty
MesajSubiect: Re: Tutorial! cum sa iti aranjezi punctele de status!   Tutorial! cum sa iti aranjezi punctele de status! Icon_minitimeSam Apr 28, 2012 2:37 pm

ms mult, dacaa am gresit la ceva va rog spuneti..
Sus In jos
ScRe3nN
Helper
Helper
ScRe3nN


Data de inscriere : 26/11/2011
Localizare : cluj-napoca

Tutorial! cum sa iti aranjezi punctele de status! Empty
MesajSubiect: Re: Tutorial! cum sa iti aranjezi punctele de status!   Tutorial! cum sa iti aranjezi punctele de status! Icon_minitimeDum Apr 29, 2012 2:11 am

nu e foarte bun, am citit pana la ninja, cand am auzit ca primul skill trebuie sa fie ambuscada si ca urcam dex pana la 50, nu pana la 90.


primul skill ar trebui sa fie atac fulger, deoarece ambuscada are un damage mare doar cu bonusul de la camuflaj, care la 1 punct.. nu se prea simte, poate 100 damage in plus maxim. ambuscada, ar trebui a doua, dupa aceea nor otravitor, si dupa pumnal rulant, ultima fiind camuflarea, pe care o veti creste in jurul lv-lului 85, cand ninja devine un caracter de invidiat in pvp.

bafta
Sus In jos
http://www.metin2rospeed.ro
FeAr!!:X
Membru
Membru
FeAr!!:X


Data de inscriere : 16/03/2012
Varsta : 28
Localizare : pe WC!

Tutorial! cum sa iti aranjezi punctele de status! Empty
MesajSubiect: Re: Tutorial! cum sa iti aranjezi punctele de status!   Tutorial! cum sa iti aranjezi punctele de status! Icon_minitimeDum Apr 29, 2012 3:47 am

ScRe3nN a scris:
nu e foarte bun, am citit pana la ninja, cand am auzit ca primul skill trebuie sa fie ambuscada si ca urcam dex pana la 50, nu pana la 90.


primul skill ar trebui sa fie atac fulger, deoarece ambuscada are un damage mare doar cu bonusul de la camuflaj, care la 1 punct.. nu se prea simte, poate 100 damage in plus maxim. ambuscada, ar trebui a doua, dupa aceea nor otravitor, si dupa pumnal rulant, ultima fiind camuflarea, pe care o veti creste in jurul lv-lului 85, cand ninja devine un caracter de invidiat in pvp.

bafta
mda... ok ai dreptate dar na fa tu un topic cu asa ceva, sa vedem dupaia, si dupaia sa zici cat timp tia loat sal faci king in orice caz ms ptr kritika
Sus In jos
ScRe3nN
Helper
Helper
ScRe3nN


Data de inscriere : 26/11/2011
Localizare : cluj-napoca

Tutorial! cum sa iti aranjezi punctele de status! Empty
MesajSubiect: Re: Tutorial! cum sa iti aranjezi punctele de status!   Tutorial! cum sa iti aranjezi punctele de status! Icon_minitimeDum Apr 29, 2012 6:17 am

FeAr!!:X a scris:
ScRe3nN a scris:
nu e foarte bun, am citit pana la ninja, cand am auzit ca primul skill trebuie sa fie ambuscada si ca urcam dex pana la 50, nu pana la 90.


primul skill ar trebui sa fie atac fulger, deoarece ambuscada are un damage mare doar cu bonusul de la camuflaj, care la 1 punct.. nu se prea simte, poate 100 damage in plus maxim. ambuscada, ar trebui a doua, dupa aceea nor otravitor, si dupa pumnal rulant, ultima fiind camuflarea, pe care o veti creste in jurul lv-lului 85, cand ninja devine un caracter de invidiat in pvp.

bafta
mda... ok ai dreptate dar na fa tu un topic cu asa ceva, sa vedem dupaia, si dupaia sa zici cat timp tia loat sal faci king in orice caz ms ptr kritika

imi pare rau, am fost cam dur. te pricepi, am citit tutorialul in intregime, si e bunicel, dar la ninja, fara suparare dar nu e bun. in rest e ok ! :bravo:
Sus In jos
http://www.metin2rospeed.ro
artist88
Membru Elite
Membru Elite
artist88


Data de inscriere : 06/11/2011
Localizare : Langa tine !!!

Tutorial! cum sa iti aranjezi punctele de status! Empty
MesajSubiect: Re: Tutorial! cum sa iti aranjezi punctele de status!   Tutorial! cum sa iti aranjezi punctele de status! Icon_minitimeDum Apr 29, 2012 6:41 am

nu te supara cati zic dar ai gresit cateva chesti la sura arme magiile ar trbui facute taisul - armura vrajita - lovitura degetului - teama - vartejul dragonului - risipirea iar la war mental pvp corp rezistent - atacul spiritului - zdrobire - atacul sabiei - zdruncinare deoarece cu zdruncinare nu prea dai dmg sau nu prea prinzi jucatorul in pvp cel putin asa mi se pare dar cu atacul sabiei deobicei se prinde si o sansa de ameteala mai mare ...

Mai vreau sa mentionez ca nu e prea important chestia cu punctele de status adica esti pe un privat unde faci 60 intro zi deci nu conteaza unde bagi punctele de status la magii sa zicem ca conteaza ca te mai duelezi pe la lvl 60 dar oricum bun tutorialul dar nu foarte util pentru servere private mai de graba pentru server oficial
Sus In jos
*๖̶̶̶̶̶̶̶ۣۜAda . ♡
Moderator
Moderator
*๖̶̶̶̶̶̶̶ۣۜAda . ♡


Data de inscriere : 06/03/2011
Varsta : 27

Tutorial! cum sa iti aranjezi punctele de status! Empty
MesajSubiect: Re: Tutorial! cum sa iti aranjezi punctele de status!   Tutorial! cum sa iti aranjezi punctele de status! Icon_minitimeDum Apr 29, 2012 11:23 am

:bravo:
Sus In jos
Coca-Cola;x
V.I.P.
V.I.P.
Coca-Cola;x


Data de inscriere : 08/07/2011
Varsta : 28
Localizare : Constanta

Tutorial! cum sa iti aranjezi punctele de status! Empty
MesajSubiect: Re: Tutorial! cum sa iti aranjezi punctele de status!   Tutorial! cum sa iti aranjezi punctele de status! Icon_minitimeSam Iun 09, 2012 4:37 am

Mai sunt vreo 2 tutoriale asemanatoare...ce rost mai are si asta? Nici nu e bun macar.
Sus In jos
Ing3rash
Membru
Membru
Ing3rash


Data de inscriere : 16/06/2012
Varsta : 24
Localizare : In lumea mea :D

Tutorial! cum sa iti aranjezi punctele de status! Empty
MesajSubiect: Re: Tutorial! cum sa iti aranjezi punctele de status!   Tutorial! cum sa iti aranjezi punctele de status! Icon_minitimeVin Iun 22, 2012 11:20 pm

Tutorial! cum sa iti aranjezi punctele de status! 2698908354
Sus In jos
Continut sponsorizat





Tutorial! cum sa iti aranjezi punctele de status! Empty
MesajSubiect: Re: Tutorial! cum sa iti aranjezi punctele de status!   Tutorial! cum sa iti aranjezi punctele de status! Icon_minitime

Sus In jos
 
Tutorial! cum sa iti aranjezi punctele de status!
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Metin2RoSpeed :: Metin2RoSpeed Old Server :: Tutoriale vechi-
Mergi direct la: