Metin2RoSpeed
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Metin2RoSpeed

Forumul oficial: www.Metin2RoSpeed.ro
 
AcasaIntrebări si probleme frecvente in joc! - Pagina 2 EmptyUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Bine ai venit pe forumul www.metin2rospeed.ro

 

 Intrebări si probleme frecvente in joc!

In jos 
+20
Honel
KeOpS
gabitul1998
StreetArt
Coca-Cola;x
RumbyDuby
eXeLoverSpecial
FrostBite
Sykkye
xClementină
spyrylee
killzone2
[Owner]Angel
captiva2000
ReDTz
.Úniqúe
Amethist
GodFather♥
╚»Dracila«╝
ardeash
24 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
[Owner]Angel
Admin
Admin
[Owner]Angel


Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 32
Localizare : Targu Jiu
Comentarii : Pentru nelamuriri ma gasiti la : administrator@metin2rospeed.ro

Intrebări si probleme frecvente in joc! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebări si probleme frecvente in joc!   Intrebări si probleme frecvente in joc! - Pagina 2 Icon_minitimeVin Sept 21, 2012 11:23 pm

@Honel : Nu este adevarat. Nu scrie niciunde ca daca folosesti tinctura, iti dispar din iteme. Si un item disparut nu dispare obligatoriu din cele echipate.
Sus In jos
http://metin2rospeed.ro
kiduu
Membru
Membru
kiduu


Data de inscriere : 27/02/2011
Varsta : 29

Intrebări si probleme frecvente in joc! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebări si probleme frecvente in joc!   Intrebări si probleme frecvente in joc! - Pagina 2 Icon_minitimeMier Sept 26, 2012 2:13 am

[GA]ardeash a scris:

Escrocheria in comert

Intotdeauna vor exista jucatori ce vor incerca sa profite de munca ta. Din pacate acest tip de comportament nu incalca nicio regula. Am realizat o lista cu posibilele incercari de inselaciune si cu solutiile posibile pentru a le combate.

-Imbunatatirea Itemelor:

Daca un jucator pretinde ca va poate imbunatati, duplica etc un Item prin orice metoda NU ii da sub nicio forma niciun Item deoarece doar incearca sa va pacaleasca.

-Item gresit/Cantitate de Yang gresita

Daca doresti sa dai la schimb un Item, partenerul tau cu care doresti sa faci schimb ar trebui sa puna primul Itemul in fereastra de schimb pentru ca acesta poate fi de acord cu schimbul dar poate anula sau schimba Itemul cu un altul fara valoare. (Exemplu: Initial a aratat o armura +9 de lvl 26 in fereastra de schimb, mai apoi schimband-o cu una identica dar cu +0). Daca ii confirmi schimbul acum, vei primi un Item fara valoare in timp ce acel utilizator va primi Itemul valoros.

Inainte de a confirma schimbul, asigura-te ca Itemul/Yang-ul din fereastra de schimb este cel corect.

Nu ceda sub presiuni si nu lua decizii pripite.
Daca vanzatorul nu are timp pentru a astepta decizia ta, schimbul nu va fi realizat si il vei putea face alta data.
Intelegerile de genul "Te ajut sa cresti in lvl in schimbul unor Iteme/Yang" nu pot fi dovedite.
Deci daca esti pacalit nu te putem ajuta.
De asemenea alte intelegeri precum "Imprumuta-mi armele/armura ta, vreau sa le incerc", nu pot fi dovedite.
Inainte sa te lasi pacalit, gandeste-te la consecinte. Nu toti jucatorii sunt ceea ce pretind.


Sper sa va fie de folos .. cu respect [GA]ardeash


Din cate vad de acel trade hack nu spune-ti nimic, de aceea astia fura in prostie pe server! :-j
Am patit chestia asta si inca o data "va multumesc pentru ajutor"!
Sus In jos
KeKe ๏̯͡๏
Membru
Membru
KeKe ๏̯͡๏


Data de inscriere : 18/11/2010
Varsta : 25
Localizare : Pe Scaun, In fata Pc-ului !

Intrebări si probleme frecvente in joc! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebări si probleme frecvente in joc!   Intrebări si probleme frecvente in joc! - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Ian 03, 2013 2:32 am

Prietene e un program sa apara numele tau acolo... si mie imi apre numele acolo. Wink Fiecaruia ii apre numele contului in acel loc. Altfel n-am cum sa'ti explic. Wink
Sus In jos
randilicious
Membru
Membru



Data de inscriere : 08/09/2013
Varsta : 36

Intrebări si probleme frecvente in joc! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebări si probleme frecvente in joc!   Intrebări si probleme frecvente in joc! - Pagina 2 Icon_minitimeMar Sept 10, 2013 12:20 pm

Cum fac sa am si eu misiunile in romana?


Ultima editare efectuata de catre randilicious in Mar Sept 10, 2013 11:45 pm, editata de 2 ori
Sus In jos
[Owner]Angel
Admin
Admin
[Owner]Angel


Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 32
Localizare : Targu Jiu
Comentarii : Pentru nelamuriri ma gasiti la : administrator@metin2rospeed.ro

Intrebări si probleme frecvente in joc! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebări si probleme frecvente in joc!   Intrebări si probleme frecvente in joc! - Pagina 2 Icon_minitimeMar Sept 10, 2013 9:56 pm

randilicious te referi pe server 1 sau 2? Serverul 1 are si el misiuni in limba romana incepand cu nivelul 50. Restul misiunilor care nu sunt in romana le lasi asa.
Sus In jos
http://metin2rospeed.ro
randilicious
Membru
Membru



Data de inscriere : 08/09/2013
Varsta : 36

Intrebări si probleme frecvente in joc! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebări si probleme frecvente in joc!   Intrebări si probleme frecvente in joc! - Pagina 2 Icon_minitimeMar Sept 10, 2013 11:43 pm

La sv 1, dar mă deranjează că de fiecare dată când intru în joc, chem cal, mă teleporetez bla bla... îmi apar 100 de misiuni pe ecran şi nu integ nimic din ce scrie... confused 
Sus In jos
FrostBite
Helper
Helper
FrostBite


Data de inscriere : 14/01/2012
Localizare : Sibiu

Intrebări si probleme frecvente in joc! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebări si probleme frecvente in joc!   Intrebări si probleme frecvente in joc! - Pagina 2 Icon_minitimeMier Sept 11, 2013 3:56 am

Ca sa iti dispara acele misiuni apasa Ctrl+Q de fiecare data cand iti apar, adica de fiecare data cand te teleportezi si or sa dispara.
Sus In jos
randilicious
Membru
Membru



Data de inscriere : 08/09/2013
Varsta : 36

Intrebări si probleme frecvente in joc! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebări si probleme frecvente in joc!   Intrebări si probleme frecvente in joc! - Pagina 2 Icon_minitimeMier Sept 11, 2013 4:54 am

Stiu asta. Smile Dar ma streseaza sa tot dau Ctrl+Q. Sad
Sus In jos
[Owner]Angel
Admin
Admin
[Owner]Angel


Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 32
Localizare : Targu Jiu
Comentarii : Pentru nelamuriri ma gasiti la : administrator@metin2rospeed.ro

Intrebări si probleme frecvente in joc! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebări si probleme frecvente in joc!   Intrebări si probleme frecvente in joc! - Pagina 2 Icon_minitimeMier Sept 11, 2013 6:20 am

Atunci incearca serverul 2.
Sus In jos
http://metin2rospeed.ro
Robert Birauta
Membru
Membru
Robert Birauta


Data de inscriere : 31/10/2015

Intrebări si probleme frecvente in joc! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebări si probleme frecvente in joc!   Intrebări si probleme frecvente in joc! - Pagina 2 Icon_minitimeSam Oct 31, 2015 10:46 am

Am o problema la inregistrare , nu-mi trimite codul de verificare , ce-i de facut ?
Sus In jos
Continut sponsorizat





Intrebări si probleme frecvente in joc! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebări si probleme frecvente in joc!   Intrebări si probleme frecvente in joc! - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
Intrebări si probleme frecvente in joc!
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
 Subiecte similare
-
» jok nou cu intrebari
» 3 intrebari..
» 2 intrebari
» Am 2 intrebari
» 2 intrebari

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Metin2RoSpeed :: DISCUTII :: Discutii libere-
Mergi direct la: