Metin2RoSpeed
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Metin2RoSpeed

Forumul oficial: www.Metin2RoSpeed.ro
 
AcasaCe credeti? EmptyUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Bine ai venit pe forumul www.metin2rospeed.ro

 

 Ce credeti?

In jos 
+12
❼Days
HardStyle
GodFather♥
♫JυѕтOνєя™♫
CR7
firebull1999
FrostBite
xTiGeR
Tai-Pan
dRuId.#
Danny :]
metin2rospeedemi
16 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Exista sau nu extraterestrii?
Da
Ce credeti? Vote_lcap67%Ce credeti? Vote_rcap
 67% [ 16 ]
Nu
Ce credeti? Vote_lcap33%Ce credeti? Vote_rcap
 33% [ 8 ]
Total voturi : 24
 
Sondaj inchis

AutorMesaj
metin2rospeedemi
Membru
Membru
metin2rospeedemi


Data de inscriere : 02/07/2011
Localizare : Suceva

Ce credeti? Empty
MesajSubiect: Ce credeti?   Ce credeti? Icon_minitimeSam Feb 18, 2012 9:16 am

Ma macina o intreare....


Credeti in extraterestrii sau asa ceva nu exista??



VOTATI MAI SUS
Sus In jos
Danny :]
Membru Elite
Membru Elite
Danny :]


Data de inscriere : 28/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Iasi

Ce credeti? Empty
MesajSubiect: Re: Ce credeti?   Ce credeti? Icon_minitimeSam Feb 18, 2012 9:41 am

Probabil ceva,vreo fiinta vie,stiu eu,exista intr'o alta galaxie...Insa raspunsul concret nu il stie nimeni Wink !
Sus In jos
dRuId.#
Moderator
Moderator
dRuId.#


Data de inscriere : 24/08/2010
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti[•]

Ce credeti? Empty
MesajSubiect: Re: Ce credeti?   Ce credeti? Icon_minitimeSam Feb 18, 2012 9:51 am

Eu spun ca da pentru ca eu nu cred in dumnezeu si nu cred in chestile alea cu Dumnezeu nea facut pe noi chesti dastea ..acum sa revenim ... omul nu a avut inteligenta superioara de a descoperi Focul Sau roata .. pentru ca de ex la foc cum ? a venit unu a dat cu piatra de un bolovan si sa facut acolo Scantei ..Nu !
Sus In jos
https://metin2ro.all-up.com/
Tai-Pan
Membru
Membru
Tai-Pan


Data de inscriere : 11/10/2010
Varsta : 28
Localizare : Prin lume hai hui

Ce credeti? Empty
MesajSubiect: Re: Ce credeti?   Ce credeti? Icon_minitimeDum Feb 19, 2012 3:31 am

Ðя.UidofHell a scris:
Eu spun ca da pentru ca eu nu cred in dumnezeu si nu cred in chestile alea cu Dumnezeu nea facut pe noi chesti dastea ..acum sa revenim ... omul nu a avut inteligenta superioara de a descoperi Focul Sau roata .. pentru ca de ex la foc cum ? a venit unu a dat cu piatra de un bolovan si sa facut acolo Scantei ..Nu !

Insfarsit...cineva care nu-i Dumnezeist!
Eu sunt ateu si cred ca mai exista si alte forme de viata inafara de ale noastre si inca foarte multe, numai ca n-au fost descoperite! alien

APROPO: Druidule, esti helper si tu ar trb sa modifici mesaje si scri "nea facut" ,asa ceva? RUSINOS Neutral scratch ...
Sus In jos
xTiGeR
Membru Elite
Membru Elite
xTiGeR


Data de inscriere : 12/06/2011
Localizare : In Universul Meu !

Ce credeti? Empty
MesajSubiect: Re: Ce credeti?   Ce credeti? Icon_minitimeDum Feb 19, 2012 3:40 am

Da.
Daca m'as intinte sa zic de ce ....ar dura prea mult .
Sus In jos
FrostBite
Helper
Helper
FrostBite


Data de inscriere : 14/01/2012
Localizare : Sibiu

Ce credeti? Empty
MesajSubiect: Re: Ce credeti?   Ce credeti? Icon_minitimeDum Feb 19, 2012 4:39 am

Posibil. Nici eu nu prea cred in chestia aia cum ca dumnezeu ar fi facut omul etc etc.
Sus In jos
dRuId.#
Moderator
Moderator
dRuId.#


Data de inscriere : 24/08/2010
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti[•]

Ce credeti? Empty
MesajSubiect: Re: Ce credeti?   Ce credeti? Icon_minitimeDum Feb 19, 2012 4:39 am

ma nene nu's ce aveti cu mine daca nu stiu sa scriu asta e problema mea ..asta e ... NU CRED IN DUMEZEU PTR CA NU AM MOTIVE A CREDE
Sus In jos
https://metin2ro.all-up.com/
xTiGeR
Membru Elite
Membru Elite
xTiGeR


Data de inscriere : 12/06/2011
Localizare : In Universul Meu !

Ce credeti? Empty
MesajSubiect: Re: Ce credeti?   Ce credeti? Icon_minitimeDum Feb 19, 2012 7:58 am

Asassin4Ever a scris:
Ðя.UidofHell a scris:
Eu spun ca da pentru ca eu nu cred in dumnezeu si nu cred in chestile alea cu Dumnezeu nea facut pe noi chesti dastea ..acum sa revenim ... omul nu a avut inteligenta superioara de a descoperi Focul Sau roata .. pentru ca de ex la foc cum ? a venit unu a dat cu piatra de un bolovan si sa facut acolo Scantei ..Nu !

Insfarsit...cineva care nu-i Dumnezeist!
Eu sunt ateu si cred ca mai exista si alte forme de viata inafara de ale noastre si inca foarte multe, numai ca n-au fost descoperite! alien

APROPO: Druidule, esti helper si tu ar trb sa modifici mesaje si scri "nea facut" ,asa ceva? RUSINOS Neutral scratch ...

Oare de la cn ai furat tu semnatura ? ... :auuu:

Ma si mir ca mai ai tupeu sa ii zici de asta dupa ce ca ii furi semnatura (cea veche).
Sus In jos
firebull1999
Membru
Membru
firebull1999


Data de inscriere : 30/06/2010

Ce credeti? Empty
MesajSubiect: Re: Ce credeti?   Ce credeti? Icon_minitimeDum Feb 19, 2012 8:33 am

Eu nu cred in dinastea...
Sus In jos
Tai-Pan
Membru
Membru
Tai-Pan


Data de inscriere : 11/10/2010
Varsta : 28
Localizare : Prin lume hai hui

Ce credeti? Empty
MesajSubiect: Re: Ce credeti?   Ce credeti? Icon_minitimeLun Feb 20, 2012 9:49 am

xSearch a scris:
Asassin4Ever a scris:
Ðя.UidofHell a scris:
Eu spun ca da pentru ca eu nu cred in dumnezeu si nu cred in chestile alea cu Dumnezeu nea facut pe noi chesti dastea ..acum sa revenim ... omul nu a avut inteligenta superioara de a descoperi Focul Sau roata .. pentru ca de ex la foc cum ? a venit unu a dat cu piatra de un bolovan si sa facut acolo Scantei ..Nu !

Insfarsit...cineva care nu-i Dumnezeist!
Eu sunt ateu si cred ca mai exista si alte forme de viata inafara de ale noastre si inca foarte multe, numai ca n-au fost descoperite! alien

APROPO: Druidule, esti helper si tu ar trb sa modifici mesaje si scri "nea facut" ,asa ceva? RUSINOS Neutral scratch ...

Oare de la cn ai furat tu semnatura ? ... :auuu:

Ma si mir ca mai ai tupeu sa ii zici de asta dupa ce ca ii furi semnatura (cea veche).

Ce-am furat eu ma nene...Te doare capu' :asdf ?
Vezi-ti de treaba ta...si invata alfabetu' Wink
Sus In jos
CR7
Helper
Helper
CR7


Data de inscriere : 29/11/2011
Varsta : 25
Localizare : Cernavoda(CvD)

Ce credeti? Empty
MesajSubiect: Re: Ce credeti?   Ce credeti? Icon_minitimeLun Feb 20, 2012 10:39 am

Assasin4Ever Stai in Mor^ti tai la usa si asteapta pana te chem.Semnatura aia a fost a lui druid si tu ai copiat-o.Asa ca STFU.
Sus In jos
Tai-Pan
Membru
Membru
Tai-Pan


Data de inscriere : 11/10/2010
Varsta : 28
Localizare : Prin lume hai hui

Ce credeti? Empty
MesajSubiect: Re: Ce credeti?   Ce credeti? Icon_minitimeLun Feb 20, 2012 11:08 am

Tu taci ma acolo din gura ca vorbesti doar sa te aflii in treaba... Laughing
E ultimu' comm la care raspund ca nu ma bag in vorba cu toti in + schimbati subiectu' topicului... Neutral
Sus In jos
♫JυѕтOνєя™♫
V.I.P.
V.I.P.
♫JυѕтOνєя™♫


Data de inscriere : 04/09/2010
Varsta : 30
Localizare : OνєяGяανє

Ce credeti? Empty
MesajSubiect: Re: Ce credeti?   Ce credeti? Icon_minitimeJoi Feb 23, 2012 7:33 am

Da ma , extraterestrii ne-au nascut..Neutral Doamne doamne...cum puteti ma sa credeti asa ceva..extraterestrii ne-au facut pe noi auzi..Eu unul cred in Dumnezeu si nu cred in tot felul de tampenii cum ca din cauza extraterestrilor traim , ca ei ne-au plantat ca ei cutare cutare..Bagati0va drq mintile in cap ! NU EXISTA !
Sus In jos
GodFather♥
V.I.P.
V.I.P.
GodFather♥


Data de inscriere : 07/05/2010
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti
Comentarii : Ma descurc!

Ce credeti? Empty
MesajSubiect: Re: Ce credeti?   Ce credeti? Icon_minitimeJoi Feb 23, 2012 11:00 pm

Daca nu ne`a facut Dumnezeu,atunci sa o luam in termeni stiintifici..

A venit o molecula din cosmos,care s`a combinat cu alta molecula(pe care cine o fi facut`o nu se stie) si asa a iesit universu? Ar avea logica,dar 2 molecule nu apar asa din senin!

Eu cred in Dumnezeu,dar e posibil sa existe extraterestrii sau ceva de genul asta..,oricum nu putem sa ne dam noi cu parerea,exista oameni de stiinta pt. asta.

Duceti`va la biserica si lasati facebook`u!!!!

Mutat la discutii libere!
Sus In jos
https://www.youtube.com/watch?v=z8gQWbFpDGg
Tai-Pan
Membru
Membru
Tai-Pan


Data de inscriere : 11/10/2010
Varsta : 28
Localizare : Prin lume hai hui

Ce credeti? Empty
MesajSubiect: Re: Ce credeti?   Ce credeti? Icon_minitimeJoi Feb 23, 2012 11:57 pm

ρsGøđ a scris:
Daca nu ne`a facut Dumnezeu,atunci sa o luam in termeni stiintifici..

A venit o molecula din cosmos,care s`a combinat cu alta molecula(pe care cine o fi facut`o nu se stie) si asa a iesit universu? Ar avea logica,dar 2 molecule nu apar asa din senin!

Eu cred in Dumnezeu,dar e posibil sa existe extraterestrii sau ceva de genul asta..,oricum nu putem sa ne dam noi cu parerea,exista oameni de stiinta pt. asta.

Duceti`va la biserica si lasati facebook`u!!!!

Mutat la discutii libere!

Sa se duca la biserica pentru ce?! Shocked
Mai bine cititi o carte decat sa va duceti la biserica sau sa stati pe facebook!
Very Happy
Sus In jos
dRuId.#
Moderator
Moderator
dRuId.#


Data de inscriere : 24/08/2010
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti[•]

Ce credeti? Empty
MesajSubiect: Re: Ce credeti?   Ce credeti? Icon_minitimeVin Feb 24, 2012 12:27 am

♫JυѕтOνєя™♫ a scris:
Da ma , extraterestrii ne-au nascut..Neutral Doamne doamne...cum puteti ma sa credeti asa ceva..extraterestrii ne-au facut pe noi auzi..Eu unul cred in Dumnezeu si nu cred in tot felul de tampenii cum ca din cauza extraterestrilor traim , ca ei ne-au plantat ca ei cutare cutare..Bagati0va drq mintile in cap ! NU EXISTA !

Over sunt diferite ..discutii ..pentru ca daca stai sa o iei si asa ...asa ar fi ... ar fi 3 rase de extrt ...si au venit toti pt a da viata unei noi specii ...de aceia exista si 3 rase de oameni

si faza cu dumnezeu Smile)=)) Fratele meu ... hai sa fim seriosi ... cum nea facut pe noi dumnezeu ? a venit ia facut pe acei 2 cum drak ii cheama ... si sau F@$% si am iesit noi ? Smile))))))))))))
Sus In jos
https://metin2ro.all-up.com/
HardStyle
Membru Elite
Membru Elite
HardStyle


Data de inscriere : 26/03/2011
Varsta : 29
Localizare : [BV] :X

Ce credeti? Empty
MesajSubiect: Re: Ce credeti?   Ce credeti? Icon_minitimeSam Feb 25, 2012 4:00 pm

Asassin4Ever a scris:
Ðя.UidofHell a scris:
Eu spun ca da pentru ca eu nu cred in dumnezeu si nu cred in chestile alea cu Dumnezeu nea facut pe noi chesti dastea ..acum sa revenim ... omul nu a avut inteligenta superioara de a descoperi Focul Sau roata .. pentru ca de ex la foc cum ? a venit unu a dat cu piatra de un bolovan si sa facut acolo Scantei ..Nu !

Insfarsit...cineva care nu-i Dumnezeist!
Eu sunt ateu si cred ca mai exista si alte forme de viata inafara de ale noastre si inca foarte multe, numai ca n-au fost descoperite! alien

APROPO: Druidule, esti helper si tu ar trb sa modifici mesaje si scri "nea facut" ,asa ceva? RUSINOS Neutral scratch ...

ne descoperite zici?Smile)
varumiu are o carte cu rase de extraterestri
vezi ca gasiti si pe youtube autopsia la un extraterestu si cum a zis mai sus Ðя.UidofHell
cheari credeti ca noi am inventat focu aru si toate cele sa fim seriosi ganditiva in ca intr-un timp atat de scurt omenirea din stat in pesteri a ajuns la castele asa peste noapte de o data Question

despre d-zeu nu cred dar cred ca a existat un om pe nume isus care a avut o poveste dar nu cred ca tasu asa zisu dumnezeu nea facut pe noi din tarana(pamant)suntem 70% apa deci cum nea facut din pamant:)) + ca nu este un singur d-zeu
si sunt mai multi deci care e cel adevarat daca exista?

app daca ma uit pe harta cerului poate imi aduc aminte de cateva constelati care sunt locuite momentan imi aduc aminte doar de orion si dracons
in orion sunt 2 civilizati de extrateresti una pe rigel si alta pe Betelgeuse din draconis nu mai stiu ce stea e locuita doar astea miau venit in minte acum.

acum un an sau 3 am mai citit de o planeta de care sunt sigur ca ati auzit si voi are mai multe nume asa ca osa zic doar cateva cum ar fi NIBIRU,ERIS
mai e cunoscuta si ca planeta X care este locuita si se afla in sistemu nostru solar dar ca apare mai rar de oare ce are o orbit mai ciudata:D
Sus In jos
❼Days
V.I.P.
V.I.P.
❼Days


Data de inscriere : 04/08/2011

Ce credeti? Empty
MesajSubiect: Re: Ce credeti?   Ce credeti? Icon_minitimeVin Mar 02, 2012 8:33 am

♫JυѕтOνєя™♫ a scris:
Da ma , extraterestrii ne-au nascut..Neutral Doamne doamne...cum puteti ma sa credeti asa ceva..extraterestrii ne-au facut pe noi auzi..Eu unul cred in Dumnezeu si nu cred in tot felul de tampenii cum ca din cauza extraterestrilor traim , ca ei ne-au plantat ca ei cutare cutare..Bagati0va drq mintile in cap ! NU EXISTA !
IDEM !
Sus In jos
xTiGeR
Membru Elite
Membru Elite
xTiGeR


Data de inscriere : 12/06/2011
Localizare : In Universul Meu !

Ce credeti? Empty
MesajSubiect: Re: Ce credeti?   Ce credeti? Icon_minitimeVin Mar 02, 2012 9:56 am

ρsGøđ a scris:
Daca nu ne`a facut Dumnezeu,atunci sa o luam in termeni stiintifici..

A venit o molecula din cosmos,care s`a combinat cu alta molecula(pe care cine o fi facut`o nu se stie) si asa a iesit universu? Ar avea logica,dar 2 molecule nu apar asa din senin!

Eu cred in Dumnezeu,dar e posibil sa existe extraterestrii sau ceva de genul asta..,oricum nu putem sa ne dam noi cu parerea,exista oameni de stiinta pt. asta.

Duceti`va la biserica si lasati facebook`u!!!!

Mutat la discutii libere!

Pare rau ptr ce urmeaza sa zic dar na ...

Tu crezi intr'un "om" cu puteri magice care are o " imparatie " plutitoare in cer ...?
Dar de ce nu crezi si in faptul ca exista vrajtioare in argentina ? Neutral

Acm tre sa ma duc sa ma impartasesc No
Sus In jos
GodFather♥
V.I.P.
V.I.P.
GodFather♥


Data de inscriere : 07/05/2010
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti
Comentarii : Ma descurc!

Ce credeti? Empty
MesajSubiect: Re: Ce credeti?   Ce credeti? Icon_minitimeVin Mar 02, 2012 11:21 am

Exista si vrajitoare! Dar ideea e ..de ce sa nu crezi in Dumnezeu,daca crezi ca oamenii vin din maimute?

Druid zicea ca nu exista,dar pe maimute cine le`a facut? s`au facut una pe alta? E aiurea!

Plus ca in legatura cu Dumnezeu se intampla si minuni,daca noi eram din maimute toate maimutele evoluau,da nu ca s`au oprit din cauza ca nu stiu ce :-s

Daca oamenii sunt din maimute,de ce oamenii nu nasc si acum maimute,care sa devina iar oameni? Nu are sens

Dumnezeu face minuni...
"
Ma enervez rau la subiectele astea pentru ca unii intra prima oara pe Facebook,dau comm la vreo poza si lasa un mesaj de genu`: "Br@v0 papu$ha ejti doolche ;x",
iar apoi vin aici si zic ca D-zeu nu exista :-s

Ziceam sa mergeti la biserica in primul rand pentru ca va linisteste si in al doilea rand pentru ca sunt lucruri adevarate!

Daca Dumnezeu nu exista,maimutele de unde sunt? E nevoie de spermatozoit ca sa apara un animal,si spermatozoidul ala de unde a aparut si in ce ovar s`a dus?

Nu se leaga oameni buni! Acelasi lucru si despre Illuminati! Va las cu parerea voastra,dar veti regreta mai tarziu,si va veti aduce aminte de vorbele astea,sau ale altora..Imi pare rau pentru unii din voi..

Si in legatura cu extraterestii!! Eu chiar cred ca exista 90% sanse sa existe! Daca noi existam,de ce nu si altii??
Sus In jos
https://www.youtube.com/watch?v=z8gQWbFpDGg
♫JυѕтOνєя™♫
V.I.P.
V.I.P.
♫JυѕтOνєя™♫


Data de inscriere : 04/09/2010
Varsta : 30
Localizare : OνєяGяανє

Ce credeti? Empty
MesajSubiect: Re: Ce credeti?   Ce credeti? Icon_minitimeVin Mar 02, 2012 11:25 am

Bagati-va ma mintile in cap...extraterestrii sucks !
Sus In jos
ǩhƪLL
Membru Elite
Membru Elite
ǩhƪLL


Data de inscriere : 14/03/2011
Varsta : 25
Localizare : Shibusen

Ce credeti? Empty
MesajSubiect: Re: Ce credeti?   Ce credeti? Icon_minitimeVin Mar 02, 2012 11:32 am

AUZITI MA,DACA NU CREDETI IN DUMNEZEU SI CREDETI IN MAIMUTE SI IN OMULETI CU CAPU MARE SI VERDE,v-ati pus vreodata intrebarea:pe ei cine i-a facut?Smile
Sus In jos
Tai-Pan
Membru
Membru
Tai-Pan


Data de inscriere : 11/10/2010
Varsta : 28
Localizare : Prin lume hai hui

Ce credeti? Empty
MesajSubiect: Re: Ce credeti?   Ce credeti? Icon_minitimeVin Mar 02, 2012 11:58 am

ρsGøđ a scris:
Exista si vrajitoare! Dar ideea e ..de ce sa nu crezi in Dumnezeu,daca crezi ca oamenii vin din maimute?

Druid zicea ca nu exista,dar pe maimute cine le`a facut? s`au facut una pe alta? E aiurea!

Plus ca in legatura cu Dumnezeu se intampla si minuni,daca noi eram din maimute toate maimutele evoluau,da nu ca s`au oprit din cauza ca nu stiu ce :-s

Daca oamenii sunt din maimute,de ce oamenii nu nasc si acum maimute,care sa devina iar oameni? Nu are sens

Dumnezeu face minuni...
"
Ma enervez rau la subiectele astea pentru ca unii intra prima oara pe Facebook,dau comm la vreo poza si lasa un mesaj de genu`: "Br@v0 papu$ha ejti doolche ;x",
iar apoi vin aici si zic ca D-zeu nu exista :-s

Ziceam sa mergeti la biserica in primul rand pentru ca va linisteste si in al doilea rand pentru ca sunt lucruri adevarate!

Daca Dumnezeu nu exista,maimutele de unde sunt? E nevoie de spermatozoit ca sa apara un animal,si spermatozoidul ala de unde a aparut si in ce ovar s`a dus?

Nu se leaga oameni buni! Acelasi lucru si despre Illuminati! Va las cu parerea voastra,dar veti regreta mai tarziu,si va veti aduce aminte de vorbele astea,sau ale altora..Imi pare rau pentru unii din voi..

Si in legatura cu extraterestii!! Eu chiar cred ca exista 90% sanse sa existe! Daca noi existam,de ce nu si altii??

Tot intreaba lumea pe topicu' asta vad: "Pe maimute cine le-a facut?"
1. Eu cred ca nu ne tragem din maimute.
2. Poate Alah sau Budha, dc ziceti voi mereu de D-nezeu?
3. Noi ne nastem din niste celule venite de pe niste meteoriti pe care i-a facut -ANONIMUS!- What a Face
Sus In jos
*๖̶̶̶̶̶̶̶ۣۜAda . ♡
Moderator
Moderator
*๖̶̶̶̶̶̶̶ۣۜAda . ♡


Data de inscriere : 06/03/2011
Varsta : 27

Ce credeti? Empty
MesajSubiect: Re: Ce credeti?   Ce credeti? Icon_minitimeVin Mar 02, 2012 12:24 pm

Deci ... poate sa existe nu zic nu ... mai zicea la stirii "ca poate sa existe" dar ei nu dau detaliat probabil ca sa nu se sperie pe noi ...
Sus In jos
ScRe3nN
Helper
Helper
ScRe3nN


Data de inscriere : 26/11/2011
Localizare : cluj-napoca

Ce credeti? Empty
MesajSubiect: Re: Ce credeti?   Ce credeti? Icon_minitimeVin Mar 02, 2012 12:43 pm

ba... deci. asteptati sa muriti si o sa vedeti atunci daca exista sau nu dumnezeu, cine ne-a facut etc...
si sincer, eu cred in Dumnezeu, dar si putin datorita fricii, ca daca nu cred in El si apoi chiar exista... am belit-o =)))

Sus In jos
http://www.metin2rospeed.ro
Continut sponsorizat





Ce credeti? Empty
MesajSubiect: Re: Ce credeti?   Ce credeti? Icon_minitime

Sus In jos
 
Ce credeti?
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Voi ce credeti :P ?
» Ce credeti?
» Ce credeti?:-?
» Credeti ca...
» ce credeti

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Metin2RoSpeed :: Tomberon :: Gunoi-
Mergi direct la: