Metin2RoSpeed
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Metin2RoSpeed

Forumul oficial: www.Metin2RoSpeed.ro
 
AcasaCorp vs Mental EmptyUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Bine ai venit pe forumul www.metin2rospeed.ro

 

 Corp vs Mental

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
firebull1999
Membru
Membru
firebull1999


Data de inscriere : 30/06/2010

Corp vs Mental Empty
MesajSubiect: Corp vs Mental   Corp vs Mental Icon_minitimeLun Ian 23, 2012 9:56 am

Cu totii stim ca exista 2 feluri de magii la razboinici:CORP SI MENTAL
Intrebarea mea este:Care dintre ele este mai bun in PvP si de ce ?
NU VREAU RASPUNSURI GEN 'WARUL MENTAL E BUN PVM SI CORPUL IN PVP' vreau sa imi si explicati de ce ... e mai bun decat ....Smile
Sus In jos
CR7
Helper
Helper
CR7


Data de inscriere : 29/11/2011
Varsta : 25
Localizare : Cernavoda(CvD)

Corp vs Mental Empty
MesajSubiect: Re: Corp vs Mental   Corp vs Mental Icon_minitimeLun Ian 23, 2012 10:02 am

Pai pt mine este Corp.Are aura si iures si te ajuta ca iti da atac viteza atac si viteza miscare.La crescut trebuie Mental ca ai corpul si iti da aparare si mori greu.Da e bn si invers.Pentru corp omori mai repede pt aparere ai magia corp.
Sus In jos
Danny :]
Membru Elite
Membru Elite
Danny :]


Data de inscriere : 28/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Iasi

Corp vs Mental Empty
MesajSubiect: Re: Corp vs Mental   Corp vs Mental Icon_minitimeLun Ian 23, 2012 10:53 am

Eu optez pentru magiile corp datorita vitezei de atac conferite de iures si +'ul de atac conferit de aura :]...De asemenea ai posibilitate de a tine pe jos inamicul fara auto...(Desi uni zic ca e auto..am mai explicat eu intr'un topic ce si cum )..
Skill'urile se regenereaza ceva mai rapid decat cele de pe mental si au o sansa de lovire a tintei mult mai ridicata decat cele de pe mental si pot atinge ceva mai multe target'uri (De jur in prejur...pe cand la mental skill'urile au mai mult caracter frontal)!!Ca sa nu mai zic ca skill'urile de la mental sunt ceva mai lente si durata dintre activarea skill'ului respectiv si momentul loviri tintei este ceva mai mare decat a celor de la corp Razz !!
In schimb daca este sa vorbim despre Metin2 Ro de exemplu...pentru inceput este buna si mentala!!La PvP este semnificativ mai buna decat corpul datorita corpului rezistent (Care de obicei este primul M ales de player'i )!!
In ceea ce consta PvM...depinde cat de bine esti echipat!Daca ai echipament ceva mai bun cu iteme +9 si ceva PV in + este mai bun corpul pentru atacul si viteza de atac conferite de aura sabiei respectiv iures...!!Insa daca ai un caracter ceva mai pff as opta pentru mental pentru apararea conferita de corpul rezistent !!
Sus In jos
firebull1999
Membru
Membru
firebull1999


Data de inscriere : 30/06/2010

Corp vs Mental Empty
MesajSubiect: Re: Corp vs Mental   Corp vs Mental Icon_minitimeLun Ian 23, 2012 11:45 am

Ms de raspunsuri,cer T.C
Sus In jos
BlackEagle
Membru
Membru
BlackEagle


Data de inscriere : 28/08/2011
Varsta : 29
Localizare : La Charite - Franta

Corp vs Mental Empty
MesajSubiect: Re: Corp vs Mental   Corp vs Mental Icon_minitimeMier Ian 25, 2012 10:53 am

Pe private, in general corpul.. pe ro uitete la DanielCR7... sau JAIROO..
Sus In jos
Creionel
Membru
Membru



Data de inscriere : 12/06/2011
Varsta : 25

Corp vs Mental Empty
MesajSubiect: Re: Corp vs Mental   Corp vs Mental Icon_minitimeSam Ian 28, 2012 5:43 am

pai mental e ff bun si pvp si pvm. eu dau un damage frumusel pe war mental, dar am si o arma, pot zice PERFECTA
Sus In jos
http://...
Continut sponsorizat





Corp vs Mental Empty
MesajSubiect: Re: Corp vs Mental   Corp vs Mental Icon_minitime

Sus In jos
 
Corp vs Mental
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Metin2RoSpeed :: Metin2RoSpeed Old Server :: Nelamuriri-
Mergi direct la: