Metin2RoSpeed
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Metin2RoSpeed

Forumul oficial: www.Metin2RoSpeed.ro
 
AcasaMetin2RoSpeed are virusi?(Trojeni)?? EmptyUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Bine ai venit pe forumul www.metin2rospeed.ro

 

 Metin2RoSpeed are virusi?(Trojeni)??

In jos 
+7
Danny :]
MasterLover
BlackEagle
ScRe3nN
dRuId.#
KingDamian
Tai-Pan
11 participanți
AutorMesaj
Tai-Pan
Membru
Membru
Tai-Pan


Data de inscriere : 11/10/2010
Varsta : 28
Localizare : Prin lume hai hui

Metin2RoSpeed are virusi?(Trojeni)?? Empty
MesajSubiect: Metin2RoSpeed are virusi?(Trojeni)??   Metin2RoSpeed are virusi?(Trojeni)?? Icon_minitimeJoi Ian 12, 2012 10:23 am

Metin2RoSpeed are virusi?(Trojeni)?? Antivirusul meu asa arata. (Malwarebytes)
Spuneti-mi si mie de unde vin virusii astia ca mereu imi apar la Metin2RoSpeed, ori vin de la joc, ori vin de la alceva, vreau un raspuns de la GA Ardeash sau de la Owner Angel va rog.
Sus In jos
KingDamian
Membru
Membru
KingDamian


Data de inscriere : 15/01/2011
Varsta : 26
Localizare : Prahova

Metin2RoSpeed are virusi?(Trojeni)?? Empty
MesajSubiect: Re: Metin2RoSpeed are virusi?(Trojeni)??   Metin2RoSpeed are virusi?(Trojeni)?? Icon_minitimeJoi Ian 12, 2012 11:46 am

Metinu nu are virusi...daia iti apare mereu ca ai virusi in calculator..acel virus nu ii permine anumite jocuri ...adica metinu ,cs etc de genu acesta..incearca sa il stergi pe acela si ia nod32 e foarte bun!
Sus In jos
Tai-Pan
Membru
Membru
Tai-Pan


Data de inscriere : 11/10/2010
Varsta : 28
Localizare : Prin lume hai hui

Metin2RoSpeed are virusi?(Trojeni)?? Empty
MesajSubiect: Re: Metin2RoSpeed are virusi?(Trojeni)??   Metin2RoSpeed are virusi?(Trojeni)?? Icon_minitimeJoi Ian 12, 2012 12:33 pm

KingDamian a scris:
Metinu nu are virusi...daia iti apare mereu ca ai virusi in calculator..acel virus nu ii permine anumite jocuri ...adica metinu ,cs etc de genu acesta..incearca sa il stergi pe acela si ia nod32 e foarte bun!
Poftim? Tu ai fost treaz cand ai scris chestia asta?
Lamureste-ma si pe mine ce ai scris acolo...?
affraid
Sus In jos
dRuId.#
Moderator
Moderator
dRuId.#


Data de inscriere : 24/08/2010
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti[•]

Metin2RoSpeed are virusi?(Trojeni)?? Empty
MesajSubiect: Re: Metin2RoSpeed are virusi?(Trojeni)??   Metin2RoSpeed are virusi?(Trojeni)?? Icon_minitimeJoi Ian 12, 2012 12:37 pm

Prietene Dezactiveaza antivirusul cand intri in metin si asta e tot acel virus este de fapt un program care apare ca un virus ptr ANTIVIRUS
Sus In jos
https://metin2ro.all-up.com/
KingDamian
Membru
Membru
KingDamian


Data de inscriere : 15/01/2011
Varsta : 26
Localizare : Prahova

Metin2RoSpeed are virusi?(Trojeni)?? Empty
MesajSubiect: Re: Metin2RoSpeed are virusi?(Trojeni)??   Metin2RoSpeed are virusi?(Trojeni)?? Icon_minitimeJoi Ian 12, 2012 1:11 pm

incearca sa iti bagi alt antivirus man si e mai usor de chinui pe mult! Ia nod 32 ca e bun

P.S:DruidoHell:man ce ai cu mine??Smile)am facut ceva sau am avut hack nu cred...si Help4You iaras scrie de mine...am ajuns vedeta mare ??sau nu stiu eu:)) lol! lol!

BFT DruidofHell si ne traim viata la maxim!!!Smile
Sus In jos
ScRe3nN
Helper
Helper
ScRe3nN


Data de inscriere : 26/11/2011
Localizare : cluj-napoca

Metin2RoSpeed are virusi?(Trojeni)?? Empty
MesajSubiect: Re: Metin2RoSpeed are virusi?(Trojeni)??   Metin2RoSpeed are virusi?(Trojeni)?? Icon_minitimeJoi Ian 12, 2012 1:15 pm

vreo 8 au mai zis asta... fiecare isi vede numele lui scris acolo, eu imi vad ScRe3nN, tu iti vezi KingDamian, el isi vede DruidofHell etc... sper ca ai inteles
Sus In jos
http://www.metin2rospeed.ro
KingDamian
Membru
Membru
KingDamian


Data de inscriere : 15/01/2011
Varsta : 26
Localizare : Prahova

Metin2RoSpeed are virusi?(Trojeni)?? Empty
MesajSubiect: Re: Metin2RoSpeed are virusi?(Trojeni)??   Metin2RoSpeed are virusi?(Trojeni)?? Icon_minitimeJoi Ian 12, 2012 1:18 pm

asta stiu...da mai jos scrie alceva nu la nume... cand face un reply:)) acu ai inteles?
Sus In jos
ScRe3nN
Helper
Helper
ScRe3nN


Data de inscriere : 26/11/2011
Localizare : cluj-napoca

Metin2RoSpeed are virusi?(Trojeni)?? Empty
MesajSubiect: Re: Metin2RoSpeed are virusi?(Trojeni)??   Metin2RoSpeed are virusi?(Trojeni)?? Icon_minitimeJoi Ian 12, 2012 1:24 pm

nu nu am intels dar puteti da tc, s'a primit raspunsul
Sus In jos
http://www.metin2rospeed.ro
BlackEagle
Membru
Membru
BlackEagle


Data de inscriere : 28/08/2011
Varsta : 29
Localizare : La Charite - Franta

Metin2RoSpeed are virusi?(Trojeni)?? Empty
MesajSubiect: Re: Metin2RoSpeed are virusi?(Trojeni)??   Metin2RoSpeed are virusi?(Trojeni)?? Icon_minitimeVin Ian 13, 2012 7:58 am

Metinul are niste fisiere mai vechi ( foarte ), toate antivirusurile mai noi il iau ca pe un virus dar defapt nu are nimic..
Sus In jos
MasterLover
Membru
Membru
MasterLover


Data de inscriere : 13/01/2012
Varsta : 27
Localizare : Jud. Mh.

Metin2RoSpeed are virusi?(Trojeni)?? Empty
MesajSubiect: Re: Metin2RoSpeed are virusi?(Trojeni)??   Metin2RoSpeed are virusi?(Trojeni)?? Icon_minitimeVin Ian 13, 2012 12:18 pm

Man nu are nimic spedu eu am nod32 si nu detecteaza nici un virus Smile




ps: DruitOfHell ce ai cu mine mai ca ma speriasi =))) Razz affraid
Sus In jos
Danny :]
Membru Elite
Membru Elite
Danny :]


Data de inscriere : 28/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Iasi

Metin2RoSpeed are virusi?(Trojeni)?? Empty
MesajSubiect: Re: Metin2RoSpeed are virusi?(Trojeni)??   Metin2RoSpeed are virusi?(Trojeni)?? Icon_minitimeVin Ian 13, 2012 12:59 pm

MasterLover a scris:
Man nu are nimic spedu eu am nod32 si nu detecteaza nici un virus Smile




ps: DruitOfHell ce ai cu mine mai ca ma speriasi =))) Razz affraid

Nu are cum sa detecteze fiindca Nod32 nu stie sa recunoasca malware/spyware...daca folosesti un program corespunzator (Cel folosit de mine este: 'Malwarebytes') vei avea o surpriza!!Din pacate metin2.bin/speed.bin este infectat cu ''trojan downloader'' din cate am vazut eu dupa ce am scanat acest fisier!!Acum nu stiu daca acest trojan este unul periculos,un trojan care poate dauna sistemului de operare in aceeasi masura in care nu stiu daca intradevar este un trojan!!!Ulterior voi prezenta si dovada!!


Modul de scanare: Scanare rapida
Obiecte scanate: 1
Timp trecut: 17 secunde

Fisiere Infectate:
c:\Users\Danny\downloads\download jocuri\metin2rospeed\m2.bin (Trojan.Downloader) -> No action taken.

Doar Angel ne poate lumina !!!
Sus In jos
Play4Fun
Membru
Membru
Play4Fun


Data de inscriere : 13/01/2012
Localizare : in metin sau pe luna:X

Metin2RoSpeed are virusi?(Trojeni)?? Empty
MesajSubiect: Re: Metin2RoSpeed are virusi?(Trojeni)??    Metin2RoSpeed are virusi?(Trojeni)?? Icon_minitimeSam Ian 14, 2012 6:39 am

te asigur eu ca joc metinul asta de ceva timp si prietenii mei joaca si nici mie ,nici lor nu ne-a aparut niciun virus probabil ca ai tu virusi in calculator...oricum bft cheers
Sus In jos
.Úniqúe
Moderator
Moderator
.Úniqúe


Data de inscriere : 26/07/2010
Varsta : 26
Localizare : RamniCu Valcea

Metin2RoSpeed are virusi?(Trojeni)?? Empty
MesajSubiect: Re: Metin2RoSpeed are virusi?(Trojeni)??   Metin2RoSpeed are virusi?(Trojeni)?? Icon_minitimeSam Ian 14, 2012 7:34 am

Anti`virusu zice ca metin2rospeed are virusi da nu e asa fiindca sunt niste fisiere care nu stie de ele si le detecteaza ca virus ... dezactiveaza anti`virusul ! Smile
Sus In jos
Danny :]
Membru Elite
Membru Elite
Danny :]


Data de inscriere : 28/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Iasi

Metin2RoSpeed are virusi?(Trojeni)?? Empty
MesajSubiect: Re: Metin2RoSpeed are virusi?(Trojeni)??   Metin2RoSpeed are virusi?(Trojeni)?? Icon_minitimeSam Ian 14, 2012 7:35 am

Play4Fun a scris:
te asigur eu ca joc metinul asta de ceva timp si prietenii mei joaca si nici mie ,nici lor nu ne-a aparut niciun virus probabil ca ai tu virusi in calculator...oricum bft cheers

A fost scanare stricta pe fisierul ''m2.bin'' este imposibil sa fie o greseala...o coincidenta nici atat ;]!!Dar este foarte probabil ca trojan-ul respectiv sa nu fie unul periculos!


P.S Unique nu e nevoie sa dezactivezi anti-virusul!!Pur si simplu ii dai ignore sau ''add to trusted list'' sau ''exceptions list',depinde de anti-virusul folosit!!
Sus In jos
.Úniqúe
Moderator
Moderator
.Úniqúe


Data de inscriere : 26/07/2010
Varsta : 26
Localizare : RamniCu Valcea

Metin2RoSpeed are virusi?(Trojeni)?? Empty
MesajSubiect: Re: Metin2RoSpeed are virusi?(Trojeni)??   Metin2RoSpeed are virusi?(Trojeni)?? Icon_minitimeSam Ian 14, 2012 7:39 am

Play4Fun a scris:
te asigur eu ca joc metinul asta de ceva timp si prietenii mei joaca si nici mie ,nici lor nu ne-a aparut niciun virus probabil ca ai tu virusi in calculator...oricum bft cheers


si mie imi apare ca are virusi da eu ii dau igonor fiindca sunt sigur ca nu are pt ca am reinstalat windows si am descarcat programele care trb adica winrar skype mes etc ... si jocuri ce sa am doar cs 1.6 si metin2rospeed
si sunt sigur ca nu are nici unul dintre programe virusii ! Smile
Sus In jos
Tai-Pan
Membru
Membru
Tai-Pan


Data de inscriere : 11/10/2010
Varsta : 28
Localizare : Prin lume hai hui

Metin2RoSpeed are virusi?(Trojeni)?? Empty
MesajSubiect: Re: Metin2RoSpeed are virusi?(Trojeni)??   Metin2RoSpeed are virusi?(Trojeni)?? Icon_minitimeDum Ian 15, 2012 7:35 am

Eu tot astept raspunsul de la Angel...
Sus In jos
.Úniqúe
Moderator
Moderator
.Úniqúe


Data de inscriere : 26/07/2010
Varsta : 26
Localizare : RamniCu Valcea

Metin2RoSpeed are virusi?(Trojeni)?? Empty
MesajSubiect: Re: Metin2RoSpeed are virusi?(Trojeni)??   Metin2RoSpeed are virusi?(Trojeni)?? Icon_minitimeJoi Ian 19, 2012 9:18 am

Asassin4Ever a scris:
Eu tot astept raspunsul de la Angel...


Sper ca o sa`ti raspunda
Sus In jos
Xara
Membru
Membru
Xara


Data de inscriere : 28/12/2011

Metin2RoSpeed are virusi?(Trojeni)?? Empty
MesajSubiect: Re: Metin2RoSpeed are virusi?(Trojeni)??   Metin2RoSpeed are virusi?(Trojeni)?? Icon_minitimeLun Ian 23, 2012 2:26 pm

Fisierul m2.bin il vede ca potential virus, deoarece el ajuta la deschiderea launcherului si este copiat de launcher cand deschizi metinul prima data. Are in codul sursa o linie de cod de download care o vede ca un potential virus care este denumit Trojan Downloader.
Adaugati fisierul la exceptii sau ignore list si nu aveti probleme




Ultima editare efectuata de catre Xara in Mar Ian 24, 2012 1:27 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
http://www.metin2rospeed.ro/
Danny :]
Membru Elite
Membru Elite
Danny :]


Data de inscriere : 28/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Iasi

Metin2RoSpeed are virusi?(Trojeni)?? Empty
MesajSubiect: Re: Metin2RoSpeed are virusi?(Trojeni)??   Metin2RoSpeed are virusi?(Trojeni)?? Icon_minitimeMar Ian 24, 2012 4:57 am

Xara a scris:
Fisierul m2.bin il vede ca potential virus, deoarece el ajuta la deschiderea launcherului si este copiat de launcher cand deschizi metinul prima data. Are in codul sursa o linie de cod de download care o vede ca un potential virus care este denumit Trojan Downloader.
Adaugati fisierul la exceptii sau ignore list si nu aveti probleme



Ceva de genul banuiam si eu Very Happy...Trojan downloader nu suna asa de periculos totusi !! xP
Sus In jos
Amethist
Super Moderator
Super Moderator
Amethist


Data de inscriere : 15/12/2010
Varsta : 30
Localizare : # Bucureşti

Metin2RoSpeed are virusi?(Trojeni)?? Empty
MesajSubiect: Re: Metin2RoSpeed are virusi?(Trojeni)??   Metin2RoSpeed are virusi?(Trojeni)?? Icon_minitimeMar Ian 24, 2012 10:02 am

* Nu este virus, e un fisier care nu este recunoscut de ativirusurile mai noi.. dezactiveaza ativirusu` si instaleaza-l, iti va merge. Smile
Sus In jos
Tai-Pan
Membru
Membru
Tai-Pan


Data de inscriere : 11/10/2010
Varsta : 28
Localizare : Prin lume hai hui

Metin2RoSpeed are virusi?(Trojeni)?? Empty
MesajSubiect: Re: Metin2RoSpeed are virusi?(Trojeni)??   Metin2RoSpeed are virusi?(Trojeni)?? Icon_minitimeVin Feb 10, 2012 7:24 am

Sper ca va vedea si Angel acest subject, pentru ca vreau sa-mi raspunda dnealui personal, il rog eu personal sa ne lamureasca.
MA LAMURITI SI PE MINE?!(Vreau raspuns de la Angel pls).
Sus In jos
Continut sponsorizat





Metin2RoSpeed are virusi?(Trojeni)?? Empty
MesajSubiect: Re: Metin2RoSpeed are virusi?(Trojeni)??   Metin2RoSpeed are virusi?(Trojeni)?? Icon_minitime

Sus In jos
 
Metin2RoSpeed are virusi?(Trojeni)??
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Metin2RoSpeed :: Metin2RoSpeed Old Server :: Nelamuriri-
Mergi direct la: