Metin2RoSpeed
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Metin2RoSpeed

Forumul oficial: www.Metin2RoSpeed.ro
 
AcasaCum sa te feresti de hackuri? EmptyUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Bine ai venit pe forumul www.metin2rospeed.ro

 

 Cum sa te feresti de hackuri?

In jos 
+12
artist88
Coca-Cola;x
ǩhƪLL
xTiGeR
xAisha ♥Shiori♥
ForFun
Danny :]
ReMyX13
.Úniqúe
VyLyFiRsT
ScRe3nN
BlackFox
16 participanți
AutorMesaj
BlackFox
Membru
Membru
BlackFox


Data de inscriere : 27/11/2011
Varsta : 27
Localizare : Hunedoara

Cum sa te feresti de hackuri? Empty
MesajSubiect: Cum sa te feresti de hackuri?   Cum sa te feresti de hackuri? Icon_minitimeJoi Dec 22, 2011 8:31 am

Buna tuturor.In acest tutorial va voi prezenta cum sa va feriti de hackuri.
1)Trade hack:
-nu aratati itemele;
-daca aveti o oferta de schimb aveti grija ca prima data sa pun arma cel care face oferta.
2)Yang-trade hack:
-la un negot aveti grija ca cel care da bani sa dea accept primul,deoarece daca dati dvs. cu acest hack va pune in loc de acel pret 1 yang;
-nu e prea indicat sa faceti afaceri prin negot.Cel mai bun mod de a face afaceri este prin deschiderea unui shop,daca nu este vorba de un schimb.
P.S.:Am auzit ca si-a facut aparitia un nou hack prin care si din shopuri se poate fura.
3)Keylogerele:
-sunt un fel de hackuri,dar nu dau exp.,yang etc.,acestea va fura contul si parola.Pentru a va feri de acest hack nu-i ascultati pe cei care va zic:"Buna!Vrei hack yang*?"Daca veti accepta va va cere ID-ul si va va da un keloger.
(*)=nu doar yang hack va vor zice,ei var putea zice:trade hack,yang hack,exp. hack etc.

P.S.:Am facut amintire doar de hackruile mai raspandite.

Sus In jos
ScRe3nN
Helper
Helper
ScRe3nN


Data de inscriere : 26/11/2011
Localizare : cluj-napoca

Cum sa te feresti de hackuri? Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa te feresti de hackuri?   Cum sa te feresti de hackuri? Icon_minitimeJoi Dec 22, 2011 1:09 pm

BlackFox a scris:
Buna tuturor.In acest tutorial va voi prezenta cum sa va feriti de hackuri.
1)Trade hack:
-nu aratati itemele;
-daca aveti o oferta de schimb aveti grija ca prima data sa pun arma cel care face oferta.
2)Yang-trade hack:
-la un negot aveti grija ca cel care da bani sa dea accept primul,deoarece daca dati dvs. cu acest hack va pune in loc de acel pret 1 yang;
-nu e prea indicat sa faceti afaceri prin negot.Cel mai bun mod de a face afaceri este prin deschiderea unui shop,daca nu este vorba de un schimb.
P.S.:Am auzit ca si-a facut aparitia un nou hack prin care si din shopuri se poate fura.
3)Keylogerele:
-sunt un fel de hackuri,dar nu dau exp.,yang etc.,acestea va fura contul si parola.Pentru a va feri de acest hack nu-i ascultati pe cei care va zic:"Buna!Vrei hack yang*?"Daca veti accepta va va cere ID-ul si va va da un keloger.
(*)=nu doar yang hack va vor zice,ei var putea zice:trade hack,yang hack,exp. hack etc.

P.S.:Am facut amintire doar de hackruile mai raspandite.


inafara de botii de pe ro... eu nu am mai intalnit nici un hacker. nu cred ca s-au inventat hackuri pt rospeed
Sus In jos
http://www.metin2rospeed.ro
VyLyFiRsT
Membru Elite
Membru Elite
VyLyFiRsT


Data de inscriere : 11/12/2010
Varsta : 30
Localizare : Da

Cum sa te feresti de hackuri? Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa te feresti de hackuri?   Cum sa te feresti de hackuri? Icon_minitimeJoi Dec 22, 2011 11:38 pm

Deja incep sa ma enerveze astia cu intrebarea "Vrei hack de......?" Suspect
Mereu acelasi raspuns pentru ei.. "Pastreaza-l tu !" Twisted Evil
Chestia asta am patit-o pe ro la incepuuut... Shocked Cu un cont de 34 pale Nu ma durea atat furtul contului , cat ma durea ca donasem cu o zii in urma si imi luasem freza :-j
Ma rog...acum a trecut...Acum am cont de 59 cu freza etc....(nu am postat aici sa povestesc de pe contul meu) .

In concluzie..
Nu va lasati pacaliti de toti furaciosii Evil or Very Mad !
Sus In jos
BlackFox
Membru
Membru
BlackFox


Data de inscriere : 27/11/2011
Varsta : 27
Localizare : Hunedoara

Cum sa te feresti de hackuri? Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa te feresti de hackuri?   Cum sa te feresti de hackuri? Icon_minitimeMar Dec 27, 2011 3:20 am

Sunt si pe speed hackeri ca Bambi,dar care nu mai joaca.Ea avea hack trade.
Sus In jos
.Úniqúe
Moderator
Moderator
.Úniqúe


Data de inscriere : 26/07/2010
Varsta : 26
Localizare : RamniCu Valcea

Cum sa te feresti de hackuri? Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa te feresti de hackuri?   Cum sa te feresti de hackuri? Icon_minitimeMar Dec 27, 2011 1:18 pm

:bravo:
Sus In jos
ReMyX13
V.I.P.
V.I.P.
ReMyX13


Data de inscriere : 29/05/2011
Varsta : 27
Localizare : Constanta/Poarta6

Cum sa te feresti de hackuri? Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa te feresti de hackuri?   Cum sa te feresti de hackuri? Icon_minitimeVin Ian 20, 2012 11:53 pm

Bun gg :bravo:
Sus In jos
Danny :]
Membru Elite
Membru Elite
Danny :]


Data de inscriere : 28/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Iasi

Cum sa te feresti de hackuri? Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa te feresti de hackuri?   Cum sa te feresti de hackuri? Icon_minitimeVin Feb 17, 2012 3:43 pm

:bravo:
Sus In jos
ForFun
Membru
Membru
ForFun


Data de inscriere : 19/02/2012
Localizare : undeva pe pamant

Cum sa te feresti de hackuri? Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa te feresti de hackuri?   Cum sa te feresti de hackuri? Icon_minitimeMar Feb 21, 2012 11:22 pm

pentru rospeed nu prea exista hackuri pentru ca nimeni nusi bate capul sa le faca ,la private ai sanse mai mari ca la ro sa fii lvl mare. la ro le trebuie hackuri ca sa creasca ca acolo sunt copii inebuniti aia stau non stop si se roaga sa ii creasca cineva
Sus In jos
xAisha ♥Shiori♥
Membru Elite
Membru Elite
xAisha ♥Shiori♥


Data de inscriere : 30/08/2010
Varsta : 30
Localizare : in lumea mea:o3 ♥

Cum sa te feresti de hackuri? Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa te feresti de hackuri?   Cum sa te feresti de hackuri? Icon_minitimeVin Mar 02, 2012 2:14 am

ScRe3nN a scris:
BlackFox a scris:
Buna tuturor.In acest tutorial va voi prezenta cum sa va feriti de hackuri.
1)Trade hack:
-nu aratati itemele;
-daca aveti o oferta de schimb aveti grija ca prima data sa pun arma cel care face oferta.
2)Yang-trade hack:
-la un negot aveti grija ca cel care da bani sa dea accept primul,deoarece daca dati dvs. cu acest hack va pune in loc de acel pret 1 yang;
-nu e prea indicat sa faceti afaceri prin negot.Cel mai bun mod de a face afaceri este prin deschiderea unui shop,daca nu este vorba de un schimb.
P.S.:Am auzit ca si-a facut aparitia un nou hack prin care si din shopuri se poate fura.
3)Keylogerele:
-sunt un fel de hackuri,dar nu dau exp.,yang etc.,acestea va fura contul si parola.Pentru a va feri de acest hack nu-i ascultati pe cei care va zic:"Buna!Vrei hack yang*?"Daca veti accepta va va cere ID-ul si va va da un keloger.
(*)=nu doar yang hack va vor zice,ei var putea zice:trade hack,yang hack,exp. hack etc.

P.S.:Am facut amintire doar de hackruile mai raspandite.


inafara de botii de pe ro... eu nu am mai intalnit nici un hacker. nu cred ca s-au inventat hackuri pt rospeed






pai pe rospeed e unu de la blue(nush care ii e numele) care cum ajungeam acolo(eu jucand pe galben) incepea sa dea in mn k disperetu shi imi dadea dmg(nu mai shtiu cat) chiar dak eram in cerc,eu cred k tot un fel de hack e shi asta shi mai sunt cei cu hack dmg...
Sus In jos
http://dannaloveindiax3.sunphoto.ro
xTiGeR
Membru Elite
Membru Elite
xTiGeR


Data de inscriere : 12/06/2011
Localizare : In Universul Meu !

Cum sa te feresti de hackuri? Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa te feresti de hackuri?   Cum sa te feresti de hackuri? Icon_minitimeVin Mar 02, 2012 3:45 am

ForFun a scris:
pentru rospeed nu prea exista hackuri pentru ca nimeni nusi bate capul sa le faca ,la private ai sanse mai mari ca la ro sa fii lvl mare. la ro le trebuie hackuri ca sa creasca ca acolo sunt copii inebuniti aia stau non stop si se roaga sa ii creasca cineva

Ba chiar exista destule .
Exista trade .
Exista Speed ( nu prea stiu ce mare lucru poate sa faca ...dar ma rog ...e hack)
Exista Kick.
Exista si Dmg ...
Sus In jos
ǩhƪLL
Membru Elite
Membru Elite
ǩhƪLL


Data de inscriere : 14/03/2011
Varsta : 25
Localizare : Shibusen

Cum sa te feresti de hackuri? Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa te feresti de hackuri?   Cum sa te feresti de hackuri? Icon_minitimeVin Mar 02, 2012 8:42 am

Deci hai sa va zic ce stiu eu:
1.Exista anumite hackuri facute de oameni care au in combinatie,teleport,speedhack(adica ori te face sa mergi mai repede,mult mai repede ori iti creste cu cat vrei tu viteza ataccului),mai au si un hack care iti mareste valoarea atacului si nu sunt keyloggere(unele).
2.Sunt cei care analizeaza mesajele de pe ro din anunturi etc...deci stiti ca la fiecare sfarsit de mesaj e scris cv gen by BadBoy32 sau ma rog ... ei prelucreaza un mesaj fals in asa fel incat tu sa nu iti dai seama ca e o farsa si sa le dai ID-ul si parola de la cont ca sa ...cn stie sa iti bage iteme pe el sau cica sa te faca moderator sau gm.De aceea trebuie sa ai grija cui ii dai adresa de mess...
3.Sunt acei disperati care cauta playeri ca sa le bage keyloggere in calculator doar pentru un rahat de cont pe ro sau pe privat care te intreaba :"Ba vrei hack de yang?TI-l dau gratis" Acestea sunt sigur keyloggere.
4.Acel "hack" de la trade in care pune sa zicem 10kk si dintr-o data apare 1 yang si te fraiereste...nu e hack ,e un bug,de aceea prima data trb sa il faceti pe celalalt sa dea primul accept si sa fiti foarte rapizi.
5.Hackurile de dmg si cele de trade sa nu mai zice... deci ... PERNTRU TOTI DESTEPTII CARE NU CRED CA EXISTA TRADE HACK,VA INVIT SA :https://www.youtube.com/watch?v=Lljxmuo82CU si oricum incercati sa downloati de la link ca oricum megaupload e inchis Smile).
6.Kick hacku e 100% real...
7.Sunt anumite cica "hackuri" care sunt ceva mai ciudate de exemplu cica ... iti duplicheaza itemele,sunt cam sigur ca nu exista asa ceva,sau poate ca exista din cate am vazut eu,exista dar nu stiu ce sa cred.
8.Cam atat.
Sus In jos
Coca-Cola;x
V.I.P.
V.I.P.
Coca-Cola;x


Data de inscriere : 08/07/2011
Varsta : 28
Localizare : Constanta

Cum sa te feresti de hackuri? Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa te feresti de hackuri?   Cum sa te feresti de hackuri? Icon_minitimeSam Iun 09, 2012 4:41 am

ForFun a scris:
pentru rospeed nu prea exista hackuri pentru ca nimeni nusi bate capul sa le faca ,la private ai sanse mai mari ca la ro sa fii lvl mare. la ro le trebuie hackuri ca sa creasca ca acolo sunt copii inebuniti aia stau non stop si se roaga sa ii creasca cineva

Ce inteligent esti ma... hack'uri pentru mt2rospeed...da ce crezi ma ca exista hack'uri speciale pt. metinu asta? Aici merg hack'urile care merg si pe toate privatele Smile) Doar ca nu vreau sa le folosesc...
Sus In jos
artist88
Membru Elite
Membru Elite
artist88


Data de inscriere : 06/11/2011
Localizare : Langa tine !!!

Cum sa te feresti de hackuri? Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa te feresti de hackuri?   Cum sa te feresti de hackuri? Icon_minitimeSam Iun 09, 2012 7:39 am

putini sunt cei care folosesc hackuri si e bine sa fi precaut dar nu paranoic ,cand iti zice arata un item imediat aratal si tu unul sau ceva de genu ca asa se ajunge sa nu mai ne aratam de loc iteme si asta ar fi cam naspa confused
Sus In jos
Coca-Cola;x
V.I.P.
V.I.P.
Coca-Cola;x


Data de inscriere : 08/07/2011
Varsta : 28
Localizare : Constanta

Cum sa te feresti de hackuri? Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa te feresti de hackuri?   Cum sa te feresti de hackuri? Icon_minitimeSam Iun 09, 2012 2:22 pm

Putini folosesc hack'uri? Pe ro 3 sferturi din jucatori folosesc hack'uri inclusiv eu. Smile)
Sus In jos
X3Kill
Membru
Membru



Data de inscriere : 10/05/2011
Varsta : 29
Localizare : undeva departe

Cum sa te feresti de hackuri? Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa te feresti de hackuri?   Cum sa te feresti de hackuri? Icon_minitimeVin Iun 15, 2012 10:29 am

cola nu vinzi hacku ala ro Smile) (fara keylogger Razz )
Sus In jos
dRuId.#
Moderator
Moderator
dRuId.#


Data de inscriere : 24/08/2010
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti[•]

Cum sa te feresti de hackuri? Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa te feresti de hackuri?   Cum sa te feresti de hackuri? Icon_minitimeVin Iun 15, 2012 11:58 am

Am si eu unul de DMG Smile)
Sus In jos
https://metin2ro.all-up.com/
X3Kill
Membru
Membru



Data de inscriere : 10/05/2011
Varsta : 29
Localizare : undeva departe

Cum sa te feresti de hackuri? Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa te feresti de hackuri?   Cum sa te feresti de hackuri? Icon_minitimeSam Iun 16, 2012 12:42 am

eu is singuru care nu are Smile))
Sus In jos
Coca-Cola;x
V.I.P.
V.I.P.
Coca-Cola;x


Data de inscriere : 08/07/2011
Varsta : 28
Localizare : Constanta

Cum sa te feresti de hackuri? Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa te feresti de hackuri?   Cum sa te feresti de hackuri? Icon_minitimeSam Iun 16, 2012 8:47 am

X3Kill a scris:
cola nu vinzi hacku ala ro Smile) (fara keylogger Razz )
Bai nu pot din 3 motive :
1. Nu mai joc ro de vreo 7 luni si nici nu ma mai apuc.
2.De ce? Pai...de atunci am reinstalat windowsu de vreo 2 ori si am pierdut toate hack'urile...
3.Si 3 pentru ca bulangii aia au bagat un hackshield nou...deci...
Sus In jos
OV1D1UU
Helper
Helper
OV1D1UU


Data de inscriere : 15/12/2010
Varsta : 30

Cum sa te feresti de hackuri? Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa te feresti de hackuri?   Cum sa te feresti de hackuri? Icon_minitimeLun Iul 23, 2012 2:17 pm

Cum sa te feresti de hackuri? 2698908354
Sus In jos
Neymar.:*
Membru Elite
Membru Elite
Neymar.:*


Data de inscriere : 08/01/2012
Varsta : 28
Localizare : fetesti

Cum sa te feresti de hackuri? Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa te feresti de hackuri?   Cum sa te feresti de hackuri? Icon_minitimeMar Iul 24, 2012 12:57 am

:bravo:
Sus In jos
Continut sponsorizat





Cum sa te feresti de hackuri? Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa te feresti de hackuri?   Cum sa te feresti de hackuri? Icon_minitime

Sus In jos
 
Cum sa te feresti de hackuri?
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Metin2RoSpeed :: Metin2RoSpeed Old Server :: Tutoriale vechi-
Mergi direct la: