Metin2RoSpeed
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Metin2RoSpeed

Forumul oficial: www.Metin2RoSpeed.ro
 
Acasa[GHD]GASIRE DEZINSTALARE KEYLOGHER EmptyUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Bine ai venit pe forumul www.metin2rospeed.ro

 

 [GHD]GASIRE DEZINSTALARE KEYLOGHER

In jos 
+10
bobby1999
Horica(Jump)
èViLòs
firebull1999
Danny :]
*๖̶̶̶̶̶̶̶ۣۜAda . ♡
BlackEagle
7Pacate
❼Days
DEMONrau
14 participanți
AutorMesaj
DEMONrau
Membru
Membru
DEMONrau


Data de inscriere : 08/11/2010
Varsta : 35
Localizare : BrAiLa

[GHD]GASIRE DEZINSTALARE KEYLOGHER Empty
MesajSubiect: [GHD]GASIRE DEZINSTALARE KEYLOGHER   [GHD]GASIRE DEZINSTALARE KEYLOGHER Icon_minitimeLun Oct 24, 2011 3:26 pm

Stimati utilizatori, lumea internetului se confrunta cu probleme de securitate, fie ca vorbim de comunitati de gamming, software sau corporatii. Comunitatea *********** doreste sa blocheze si sa informeze utilizatorii pentru viitoarele atacuri posibile de securitate si furturi date personale. Va prezentam un tutorial cu informatii privind o protectie preventiva dar si inchidere aplicatii atacuri curente de securitate si furturi de date personale fie in posesia comunitatii noastre fie altele aferente.

Modalitatile sunt multiple:
1)Task Manager, majoritatea keyloggerilor apar in taskmanger cel mai des intalnit este ardamax keylogger iar numele procesului este "akl.exe" sau "ardamax keylogger".
Iar pentru restul va rog sa verificati toate procesele necunosate scriind pe google numele procesului pentru informare.

Daca ati gasit un asfel de proces inseamna ca PC-ul dvs ruleaza un keylogger
2)run->msconfig, pentru a acesa deschidem aplicatia 'run' care ori ce pc care detin un windows o detine , odata deschis aplicatia 'run' tastam in ea 'msconfig', intra apoi pe tabul startup de la msconfig,acolo sunt niste casute bifate iar in dreapta niste titluri ale aplicatilor, acele 'aplicatie' reprezinta programele care sunt deschizi odata cu windows,tot a la pasul 1 cu TaskManager scriem acele nume de aplicatii pe google ca sa ne informam,daca gasim ceva ciudat dezactivam.
3)Install/Remove Tools, Acesta este o aplicatie unde jumate din keyloggere apar instalate (cele mai prost configurate) , verificati acele programe necunoscute , si stergeti-le.
4)Registry , mergem in run->regedit apoi dam un ctrl+f si scriem keylogger , akl, ardamax sau daca nu ne uitam manual prin 'Software' daca gasim un registru ciudat il stergem de urgenta.

_________________

Securitate:
Peste securitate va recomand FireWall mereu ON, nu descarcati niciodata fiserele care nu le cunoasteti / hackuri /' executabile de pe site neoficiale / patch-uri' / etc
Daca vine un individ la voi din senin si va roaga sa ii dati id-ul de contact ca va da nu stiu ce hack /server /fise , odata ce e .exe keylogger sau poate fii blindat si poate sa fie si poza etc.

Am sa-l continui si cu altceva.
Va recomand "Avast Free Antivirus" un antivirus gratuit si foarte bun.

_________________


Vreau sa va informez pe majoritatea dintre voi(poate alti stiu) , ca mai exista si alte metode de spart conturi inafara de keyloggere/scaming/etc.
Exista atacuri de tip xss, odata ce ai dat click pe un link cu acest tip de 'script', la prima vedere va pare ceva inofensiv (o imagine,un text ,ori ce)dar odata accesat fura cookiurile de la yahoo messanger, odata luate acest 'cookies' va aceseaza email-ul, si afla informati despre cont-ul de pe forum/server etc.
Va recomand: 1) Firefox + NoScript , pentru a evida asfel de atacuri.
2)Exista scripuri care fura si parole salvate la logare, va recomand sa dati restore la history cat mai des.
(exista si altele care fura si parole salvate).

Tutorial creat de DEMONrau(hacker), dezvoltat de IAN.IX(webmaster).
[i][b]
Sus In jos
❼Days
V.I.P.
V.I.P.
❼Days


Data de inscriere : 04/08/2011

[GHD]GASIRE DEZINSTALARE KEYLOGHER Empty
MesajSubiect: Re: [GHD]GASIRE DEZINSTALARE KEYLOGHER   [GHD]GASIRE DEZINSTALARE KEYLOGHER Icon_minitimeMar Oct 25, 2011 8:46 am

:bravo:
Sus In jos
7Pacate
Membru Elite
Membru Elite
7Pacate


Data de inscriere : 29/06/2011
Varsta : 31
Localizare : Satu-Mare

[GHD]GASIRE DEZINSTALARE KEYLOGHER Empty
MesajSubiect: Re: [GHD]GASIRE DEZINSTALARE KEYLOGHER   [GHD]GASIRE DEZINSTALARE KEYLOGHER Icon_minitimeDum Oct 30, 2011 3:35 am

:bravo:
Sus In jos
BlackEagle
Membru
Membru
BlackEagle


Data de inscriere : 28/08/2011
Varsta : 29
Localizare : La Charite - Franta

[GHD]GASIRE DEZINSTALARE KEYLOGHER Empty
MesajSubiect: Re: [GHD]GASIRE DEZINSTALARE KEYLOGHER   [GHD]GASIRE DEZINSTALARE KEYLOGHER Icon_minitimeMier Dec 21, 2011 11:08 am

GJ ! :bravo:
Sus In jos
*๖̶̶̶̶̶̶̶ۣۜAda . ♡
Moderator
Moderator
*๖̶̶̶̶̶̶̶ۣۜAda . ♡


Data de inscriere : 06/03/2011
Varsta : 27

[GHD]GASIRE DEZINSTALARE KEYLOGHER Empty
MesajSubiect: Re: [GHD]GASIRE DEZINSTALARE KEYLOGHER   [GHD]GASIRE DEZINSTALARE KEYLOGHER Icon_minitimeJoi Dec 22, 2011 8:16 am

:bravo:
Sus In jos
Danny :]
Membru Elite
Membru Elite
Danny :]


Data de inscriere : 28/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Iasi

[GHD]GASIRE DEZINSTALARE KEYLOGHER Empty
MesajSubiect: Re: [GHD]GASIRE DEZINSTALARE KEYLOGHER   [GHD]GASIRE DEZINSTALARE KEYLOGHER Icon_minitimeVin Feb 17, 2012 3:46 pm

:bravo:
Sus In jos
firebull1999
Membru
Membru
firebull1999


Data de inscriere : 30/06/2010

[GHD]GASIRE DEZINSTALARE KEYLOGHER Empty
MesajSubiect: Re: [GHD]GASIRE DEZINSTALARE KEYLOGHER   [GHD]GASIRE DEZINSTALARE KEYLOGHER Icon_minitimeSam Feb 18, 2012 10:13 am

Bv foarte folositor!
Sus In jos
èViLòs
Membru
Membru
èViLòs


Data de inscriere : 15/02/2012
Varsta : 28

[GHD]GASIRE DEZINSTALARE KEYLOGHER Empty
MesajSubiect: Re: [GHD]GASIRE DEZINSTALARE KEYLOGHER   [GHD]GASIRE DEZINSTALARE KEYLOGHER Icon_minitimeDum Feb 19, 2012 12:29 am

Eu nu am Razz CE bine, :bravo: :bravo: :bravo:
Sus In jos
Horica(Jump)
Membru Elite
Membru Elite
Horica(Jump)


Data de inscriere : 02/02/2012
Varsta : 59
Localizare : Verona,Italia

[GHD]GASIRE DEZINSTALARE KEYLOGHER Empty
MesajSubiect: Re: [GHD]GASIRE DEZINSTALARE KEYLOGHER   [GHD]GASIRE DEZINSTALARE KEYLOGHER Icon_minitimeSam Mar 03, 2012 8:00 am

bravo!!
cu ocazia asta am gasit si eu un keylogger cu are mi so spart contu de pe joc:))
Sus In jos
bobby1999
Membru
Membru



Data de inscriere : 30/06/2011

[GHD]GASIRE DEZINSTALARE KEYLOGHER Empty
MesajSubiect: Re: [GHD]GASIRE DEZINSTALARE KEYLOGHER   [GHD]GASIRE DEZINSTALARE KEYLOGHER Icon_minitimeLun Apr 16, 2012 3:28 am

:bravo: :bravo: Foarte bun tutorialul !
Sus In jos
ReePuLeTz
Helper
Helper
ReePuLeTz


Data de inscriere : 30/06/2011
Varsta : 30
Localizare : Undeva in lumea larga!!!

[GHD]GASIRE DEZINSTALARE KEYLOGHER Empty
MesajSubiect: Re: [GHD]GASIRE DEZINSTALARE KEYLOGHER   [GHD]GASIRE DEZINSTALARE KEYLOGHER Icon_minitimeSam Apr 28, 2012 9:18 am

bv pt tutorial...o sa ii ajute pe multi acest tutorial..
Sus In jos
*๖̶̶̶̶̶̶̶ۣۜAda . ♡
Moderator
Moderator
*๖̶̶̶̶̶̶̶ۣۜAda . ♡


Data de inscriere : 06/03/2011
Varsta : 27

[GHD]GASIRE DEZINSTALARE KEYLOGHER Empty
MesajSubiect: Re: [GHD]GASIRE DEZINSTALARE KEYLOGHER   [GHD]GASIRE DEZINSTALARE KEYLOGHER Icon_minitimeDum Apr 29, 2012 11:21 am

:bravo:
Sus In jos
Nevermore
Membru
Membru
Nevermore


Data de inscriere : 21/02/2012
Varsta : 31
Localizare : iasi/pascani

[GHD]GASIRE DEZINSTALARE KEYLOGHER Empty
MesajSubiect: Re: [GHD]GASIRE DEZINSTALARE KEYLOGHER   [GHD]GASIRE DEZINSTALARE KEYLOGHER Icon_minitimeJoi Mai 31, 2012 3:22 am

mai este o modalitate prin a instala un mic program
antimalware spyware
daca vrei sa descarcati un fisier/folder, si daca este infestat cu trojeni/virusi/keylogger, acesta blocheaza instant donwloadul si astfel nu o sa fiti expusi
Sus In jos
No On3
Membru
Membru
No On3


Data de inscriere : 04/09/2012
Varsta : 27
Localizare : Constanta

[GHD]GASIRE DEZINSTALARE KEYLOGHER Empty
MesajSubiect: Re: [GHD]GASIRE DEZINSTALARE KEYLOGHER   [GHD]GASIRE DEZINSTALARE KEYLOGHER Icon_minitimeMier Sept 05, 2012 4:11 am

Foarte bun pentru cine nu stia !
Sus In jos
Tavi
Helper
Helper
Tavi


Data de inscriere : 24/06/2010
Varsta : 25
Localizare : Navodari
Comentarii : De ce sa fie comentari?nu sunt rau Razz

[GHD]GASIRE DEZINSTALARE KEYLOGHER Empty
MesajSubiect: Re: [GHD]GASIRE DEZINSTALARE KEYLOGHER   [GHD]GASIRE DEZINSTALARE KEYLOGHER Icon_minitimeMier Sept 26, 2012 9:52 am

WOW sa scapi de keyloggeri...Minune!Foarte bine!Nu stiu sigur daca o sa te scape de toti:-? dar e foarte bine si asa!

In primul rand noi sa nu mai downloadam tot felul de hackuri...
Sus In jos
Continut sponsorizat





[GHD]GASIRE DEZINSTALARE KEYLOGHER Empty
MesajSubiect: Re: [GHD]GASIRE DEZINSTALARE KEYLOGHER   [GHD]GASIRE DEZINSTALARE KEYLOGHER Icon_minitime

Sus In jos
 
[GHD]GASIRE DEZINSTALARE KEYLOGHER
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Metin2RoSpeed :: Metin2RoSpeed Old Server :: Tutoriale vechi-
Mergi direct la: