Metin2RoSpeed
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Metin2RoSpeed

Forumul oficial: www.Metin2RoSpeed.ro
 
Acasa"Sansa" Upgrade , p.s:Norocul ti-l mai faci si cu mana ta ;) EmptyUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Bine ai venit pe forumul www.metin2rospeed.ro

 

 "Sansa" Upgrade , p.s:Norocul ti-l mai faci si cu mana ta ;)

In jos 
+5
dRuId.#
xNessquick
.Úniqúe
♫JυѕтOνєя™♫
BugMafia
9 participanți
AutorMesaj
BugMafia
Membru
Membru
BugMafia


Data de inscriere : 30/05/2011
Varsta : 28
Localizare : Craiova

"Sansa" Upgrade , p.s:Norocul ti-l mai faci si cu mana ta ;) Empty
MesajSubiect: "Sansa" Upgrade , p.s:Norocul ti-l mai faci si cu mana ta ;)   "Sansa" Upgrade , p.s:Norocul ti-l mai faci si cu mana ta ;) Icon_minitimeSam Iun 04, 2011 2:16 am

Shocked Dupa cum stiti NU EXISTA hack pentru fierar. Cred ca acest joc este facut dupa o serie de calcule matematice: “Al x-lea player are o sansa de reusita mai mare decat de obicei“, “La ora x, y minute si z secunde, un item reuseste la un anume fierar“. In ziua de azi, exista persoane care cred ca daca fac anumite lucruri (ritualuri, cum imi place mie sa spun) inainte de a da un item la marit. Sau, sa puna itemul pe fierar atunci cand fierarul face ceva.

Mai jos am scris doar cateva “ritualuri“:

Prima data arunci itemul jos si il ridici de 3 ori. Apoi pui vraja kamara (sau cum i-o spune) pe tine si cand fierarul duce mana de 3 ori consecutiv la frunte, pui itemul pe fierar si apesi ok. Ar trebui sa reuseasca… sau nu.
Pui itemul pe fierar si de 5 ori apesi “Nu” iar a 6-a oara apesi “Da“. Si.. ca si sus.. itemul ar trebui sa reuseasca … sau nu.
Pui Blessul pe item si dai de 3 ori “Nu” iar a 4-a oara, apesi “Da“. Atunci cand apesi da, ar trebui sa te afli in miscare. Bineinteles ca itemul ar trebui sa reuseasca… sau nu.
Fierarul din Map2 e mai bun decat cel din Map1 si ar trebui sa mariti itemele doar la fierarul din map2.
Atunci cand e aglomerat pe server, fierarul esueaza.

Deci… sa tragem concluziile:

-Ca sansa de reusita : Fierarul din DT > Fierarul Breslelor > Fierarul din Map2 > Fierarul din Map1
-Ca si cost : Fierarul din DT < Fierarul din Map1 = Fierarul din Map2 < Fierarul Breslelor

Deci.. apelati cu incredere la Fierarul din DT. Daca aveti si voi alte " ritualuri " astept parerile voastre >Very Happy< Multumesc ! affraid
Sus In jos
http://www.metin2rospeed.ro
♫JυѕтOνєя™♫
V.I.P.
V.I.P.
♫JυѕтOνєя™♫


Data de inscriere : 04/09/2010
Varsta : 30
Localizare : OνєяGяανє

"Sansa" Upgrade , p.s:Norocul ti-l mai faci si cu mana ta ;) Empty
MesajSubiect: Re: "Sansa" Upgrade , p.s:Norocul ti-l mai faci si cu mana ta ;)   "Sansa" Upgrade , p.s:Norocul ti-l mai faci si cu mana ta ;) Icon_minitimeSam Iun 04, 2011 5:49 am

Nici eu nu stiam aceste lucruri MULTUMIM !! Bravo si ms ink odata !! Wink
Sus In jos
.Úniqúe
Moderator
Moderator
.Úniqúe


Data de inscriere : 26/07/2010
Varsta : 26
Localizare : RamniCu Valcea

"Sansa" Upgrade , p.s:Norocul ti-l mai faci si cu mana ta ;) Empty
MesajSubiect: Re: "Sansa" Upgrade , p.s:Norocul ti-l mai faci si cu mana ta ;)   "Sansa" Upgrade , p.s:Norocul ti-l mai faci si cu mana ta ;) Icon_minitimeSam Iun 04, 2011 5:50 am

bun Ghid Razz
Sus In jos
BugMafia
Membru
Membru
BugMafia


Data de inscriere : 30/05/2011
Varsta : 28
Localizare : Craiova

"Sansa" Upgrade , p.s:Norocul ti-l mai faci si cu mana ta ;) Empty
MesajSubiect: Re: "Sansa" Upgrade , p.s:Norocul ti-l mai faci si cu mana ta ;)   "Sansa" Upgrade , p.s:Norocul ti-l mai faci si cu mana ta ;) Icon_minitimeSam Iun 04, 2011 6:49 am

Va multumesc Smile O sa incerc sa mai fac Ghiduri/Tutoriale in continuare Smile
Sus In jos
http://www.metin2rospeed.ro
xNessquick
Membru
Membru
xNessquick


Data de inscriere : 13/02/2011
Varsta : 27
Localizare : Arad

"Sansa" Upgrade , p.s:Norocul ti-l mai faci si cu mana ta ;) Empty
MesajSubiect: Re: "Sansa" Upgrade , p.s:Norocul ti-l mai faci si cu mana ta ;)   "Sansa" Upgrade , p.s:Norocul ti-l mai faci si cu mana ta ;) Icon_minitimeSam Iun 04, 2011 10:53 pm

:bravo:
Sus In jos
dRuId.#
Moderator
Moderator
dRuId.#


Data de inscriere : 24/08/2010
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti[•]

"Sansa" Upgrade , p.s:Norocul ti-l mai faci si cu mana ta ;) Empty
MesajSubiect: Re: "Sansa" Upgrade , p.s:Norocul ti-l mai faci si cu mana ta ;)   "Sansa" Upgrade , p.s:Norocul ti-l mai faci si cu mana ta ;) Icon_minitimeDum Iun 05, 2011 5:15 am

Bravo bun tutorial ..App se numeste "Vraja Kharma"
Sus In jos
https://metin2ro.all-up.com/
BugMafia
Membru
Membru
BugMafia


Data de inscriere : 30/05/2011
Varsta : 28
Localizare : Craiova

"Sansa" Upgrade , p.s:Norocul ti-l mai faci si cu mana ta ;) Empty
MesajSubiect: Re: "Sansa" Upgrade , p.s:Norocul ti-l mai faci si cu mana ta ;)   "Sansa" Upgrade , p.s:Norocul ti-l mai faci si cu mana ta ;) Icon_minitimeDum Iun 05, 2011 5:25 am

Fiecare mai greseste :-s:-d


Oricum multumesc de apreciere , nu voi da EDIT !Smile Pentru ca din greseli invata omu`


Multumesc
!!! cheers


BugMafia "Sansa" Upgrade , p.s:Norocul ti-l mai faci si cu mana ta ;) 2585209286
Sus In jos
http://www.metin2rospeed.ro
----->>Viruss<<-----
Membru Elite
Membru Elite
----->>Viruss<<-----


Data de inscriere : 05/03/2011
Varsta : 27
Localizare : La mare

"Sansa" Upgrade , p.s:Norocul ti-l mai faci si cu mana ta ;) Empty
MesajSubiect: Re: "Sansa" Upgrade , p.s:Norocul ti-l mai faci si cu mana ta ;)   "Sansa" Upgrade , p.s:Norocul ti-l mai faci si cu mana ta ;) Icon_minitimeDum Iun 05, 2011 6:31 am

mamaa da cn nu stia de chestia asta Smile) iti zic io un ritual te duci la un fierar nu cont care deci sa zicem ca imbunatatim un itm da in pui pe fierardai sal imbunatatesti si apesi nu...astepti 1 minut FIX un minut si dupa aia dati da si va reusi LA SIGUR e bug asta ca pe ro cate itm =9 amfakt asa...rar mai esuau
Sus In jos
BugMafia
Membru
Membru
BugMafia


Data de inscriere : 30/05/2011
Varsta : 28
Localizare : Craiova

"Sansa" Upgrade , p.s:Norocul ti-l mai faci si cu mana ta ;) Empty
MesajSubiect: Re: "Sansa" Upgrade , p.s:Norocul ti-l mai faci si cu mana ta ;)   "Sansa" Upgrade , p.s:Norocul ti-l mai faci si cu mana ta ;) Icon_minitimeDum Iun 05, 2011 9:09 am

Assasin;x a scris:
mamaa da cn nu stia de chestia asta Smile) iti zic io un ritual te duci la un fierar nu cont care deci sa zicem ca imbunatatim un itm da in pui pe fierardai sal imbunatatesti si apesi nu...astepti 1 minut FIX un minut si dupa aia dati da si va reusi LA SIGUR e bug asta ca pe ro cate itm =9 amfakt asa...rar mai esuau
Copile Wink invata sa respecti , daca stii tutorialu treci peste . Nu am nevoie de comentarii de la copii infatuati Wink .

BugMafia
Sus In jos
http://www.metin2rospeed.ro
BugMafia
Membru
Membru
BugMafia


Data de inscriere : 30/05/2011
Varsta : 28
Localizare : Craiova

"Sansa" Upgrade , p.s:Norocul ti-l mai faci si cu mana ta ;) Empty
MesajSubiect: Re: "Sansa" Upgrade , p.s:Norocul ti-l mai faci si cu mana ta ;)   "Sansa" Upgrade , p.s:Norocul ti-l mai faci si cu mana ta ;) Icon_minitimeDum Iun 05, 2011 9:12 am

Assasin;x a scris:
mamaa da cn nu stia de chestia asta Smile) iti zic io un ritual te duci la un fierar nu cont care deci sa zicem ca imbunatatim un itm da in pui pe fierardai sal imbunatatesti si apesi nu...astepti 1 minut FIX un minut si dupa aia dati da si va reusi LA SIGUR e bug asta ca pe ro cate itm =9 amfakt asa...rar mai esuau
In cei 13 ani pe care sustii ca ii ai , desi nu cred nu se includ cei 7 ani de acasa . Am zis astept pareri pro si contra dar nu vreau jigniri .Wink.Scuze ca te-am bagat in seama pentru ca nu ai cu cine sa vorbesti , pacat.


BugMafia "Sansa" Upgrade , p.s:Norocul ti-l mai faci si cu mana ta ;) 2585209286
Sus In jos
http://www.metin2rospeed.ro
--->Munie<---
Membru
Membru
--->Munie<---


Data de inscriere : 04/12/2010
Varsta : 30
Localizare : Drobeta Turnu-Severin

"Sansa" Upgrade , p.s:Norocul ti-l mai faci si cu mana ta ;) Empty
MesajSubiect: Re: "Sansa" Upgrade , p.s:Norocul ti-l mai faci si cu mana ta ;)   "Sansa" Upgrade , p.s:Norocul ti-l mai faci si cu mana ta ;) Icon_minitimeMar Iun 07, 2011 11:08 am

BugMafia a scris:
Assasin;x a scris:
mamaa da cn nu stia de chestia asta Smile) iti zic io un ritual te duci la un fierar nu cont care deci sa zicem ca imbunatatim un itm da in pui pe fierardai sal imbunatatesti si apesi nu...astepti 1 minut FIX un minut si dupa aia dati da si va reusi LA SIGUR e bug asta ca pe ro cate itm =9 amfakt asa...rar mai esuau
In cei 13 ani pe care sustii ca ii ai , desi nu cred nu se includ cei 7 ani de acasa . Am zis astept pareri pro si contra dar nu vreau jigniri .Wink.Scuze ca te-am bagat in seama pentru ca nu ai cu cine sa vorbesti , pacat.


BugMafia "Sansa" Upgrade , p.s:Norocul ti-l mai faci si cu mana ta ;) 2585209286


Dublu post o sa ai warn 1 citeste regulamentul... : ) ) ) bug mafia Smile ) ) lol! lol!
Sus In jos
♫JυѕтOνєя™♫
V.I.P.
V.I.P.
♫JυѕтOνєя™♫


Data de inscriere : 04/09/2010
Varsta : 30
Localizare : OνєяGяανє

"Sansa" Upgrade , p.s:Norocul ti-l mai faci si cu mana ta ;) Empty
MesajSubiect: Re: "Sansa" Upgrade , p.s:Norocul ti-l mai faci si cu mana ta ;)   "Sansa" Upgrade , p.s:Norocul ti-l mai faci si cu mana ta ;) Icon_minitimeMier Iun 08, 2011 5:20 am

Assasin;x a scris:
mamaa da cn nu stia de chestia asta Smile) iti zic io un ritual te duci la un fierar nu cont care deci sa zicem ca imbunatatim un itm da in pui pe fierardai sal imbunatatesti si apesi nu...astepti 1 minut FIX un minut si dupa aia dati da si va reusi LA SIGUR e bug asta ca pe ro cate itm =9 amfakt asa...rar mai esuau

Idem BugMafia !! Dak stii , poate unii nu stiau , nu sari tu repede cu gura , inteles ?? Smile

BugMafia imi pare rau dar ai WARN 1 !!
Sus In jos
^_^ZCF^_^
V.I.P.
V.I.P.
^_^ZCF^_^


Data de inscriere : 21/04/2010
Varsta : 30
Localizare : undeva'n romania

"Sansa" Upgrade , p.s:Norocul ti-l mai faci si cu mana ta ;) Empty
MesajSubiect: .   "Sansa" Upgrade , p.s:Norocul ti-l mai faci si cu mana ta ;) Icon_minitimeMier Iun 08, 2011 9:12 am

eu am apelat la ala din dt pe ro si ma "scutit" de vreo 200kk Wink


cel mai bn si mai bn e sa folosesti bless cand ai un item bun Razz
Sus In jos
GoodWather
Membru
Membru
GoodWather


Data de inscriere : 06/05/2010
Varsta : 27
Localizare : Timisoara

"Sansa" Upgrade , p.s:Norocul ti-l mai faci si cu mana ta ;) Empty
MesajSubiect: Re: "Sansa" Upgrade , p.s:Norocul ti-l mai faci si cu mana ta ;)   "Sansa" Upgrade , p.s:Norocul ti-l mai faci si cu mana ta ;) Icon_minitimeLun Iun 27, 2011 12:26 am

Bugmafia nu vb u k assasin are 13 ani uitate si u putin in poza de la avataru tau=))))))))))))))
Sus In jos
----->>Viruss<<-----
Membru Elite
Membru Elite
----->>Viruss<<-----


Data de inscriere : 05/03/2011
Varsta : 27
Localizare : La mare

"Sansa" Upgrade , p.s:Norocul ti-l mai faci si cu mana ta ;) Empty
MesajSubiect: Re: "Sansa" Upgrade , p.s:Norocul ti-l mai faci si cu mana ta ;)   "Sansa" Upgrade , p.s:Norocul ti-l mai faci si cu mana ta ;) Icon_minitimeMar Iun 28, 2011 8:07 am

GoodWather a scris:
Bugmafia nu vb u k assasin are 13 ani uitate si u putin in poza de la avataru tau=))))))))))))))
nu conteaza varsta nu se stie pe cn cunosc io si PN iati vraja karma Smile) dai la baba la Am auzit ca esti clarvazatoare si iei talisman
Sus In jos
Continut sponsorizat





"Sansa" Upgrade , p.s:Norocul ti-l mai faci si cu mana ta ;) Empty
MesajSubiect: Re: "Sansa" Upgrade , p.s:Norocul ti-l mai faci si cu mana ta ;)   "Sansa" Upgrade , p.s:Norocul ti-l mai faci si cu mana ta ;) Icon_minitime

Sus In jos
 
"Sansa" Upgrade , p.s:Norocul ti-l mai faci si cu mana ta ;)
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Metin2RoSpeed :: Metin2RoSpeed Old Server :: Tutoriale vechi-
Mergi direct la: