Metin2RoSpeed
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Metin2RoSpeed

Forumul oficial: www.Metin2RoSpeed.ro
 
Acasaceva de inceput ;) EmptyUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Bine ai venit pe forumul www.metin2rospeed.ro

 

 ceva de inceput ;)

In jos 
+7
BIBI
GodFather♥
pepsyl3mon
DaDuSH
deyu19 ;x
.Úniqúe
ǩhƪLL
11 participanți
AutorMesaj
ǩhƪLL
Membru Elite
Membru Elite
ǩhƪLL


Data de inscriere : 14/03/2011
Varsta : 25
Localizare : Shibusen

ceva de inceput ;) Empty
MesajSubiect: ceva de inceput ;)   ceva de inceput ;) Icon_minitimeMier Apr 20, 2011 12:46 pm

Salut What a Face ,eu am observat ca multi playeri care vin pe acest server nu stiu cum sa ia calul militar sau sa faca P de exemplu.In acest topic mi-am propus sa va spun cum faceti sa:
1.Luati calul militar: -mergeti in map2
-in centrul orasului,pe langa gardian este un NPC cu numele de "Ajutor special"
-dati clic stanga pe el si dati permis pentru cal(s-ar putea sa va deconecteze)si gata

2.Faceti skillurile la P: -va duceti la invatatorii de skiluri
-luati pergamente de exorcizare si citit concentrat
-va duceti la Negustorul de armuri si luati Pietre ale spiritului si Boabe Zen(Zen-Bohne)
-mergeti intr-o zona unde nu va poate ataca nimeni
-este destul de usor sa faci P pentru ca este asemanator cu facutul skillurilor la G,numai ca daca aveti grad -20000 de exemplu nu mai puteti sa folositi pietre ale spiritului si de aceea va trebuie boabe zen,ca sa scadeti gradul negativ
-aa inca ceva Wink sa nu uit,ca sa nu va mai strofocati sa omorati pe cineva dandu-va pe liber sa va faceti agresiv trebuie sa scrieti un cod:"Training"
Sper ca topicul meu sa le fie de folos incepatorilor cheers si sper sa il mai completati si voi Razz .
Sus In jos
.Úniqúe
Moderator
Moderator
.Úniqúe


Data de inscriere : 26/07/2010
Varsta : 26
Localizare : RamniCu Valcea

ceva de inceput ;) Empty
MesajSubiect: Re: ceva de inceput ;)   ceva de inceput ;) Icon_minitimeJoi Apr 21, 2011 12:30 am

BlessAngel4Ever a scris:
Salut What a Face ,eu am observat ca multi playeri care vin pe acest server nu stiu cum sa ia calul militar sau sa faca P de exemplu.In acest topic mi-am propus sa va spun cum faceti sa:
1.Luati calul militar: -mergeti in map2
-in centrul orasului,pe langa gardian este un NPC cu numele de "Ajutor special"
-dati clic stanga pe el si dati permis pentru cal(s-ar putea sa va deconecteze)si gata

2.Faceti skillurile la P: -va duceti la invatatorii de skiluri
-luati pergamente de exorcizare si citit concentrat
-va duceti la Negustorul de armuri si luati Pietre ale spiritului si Boabe Zen(Zen-Bohne)
-mergeti intr-o zona unde nu va poate ataca nimeni
-este destul de usor sa faci P pentru ca este asemanator cu facutul skillurilor la G,numai ca daca aveti grad -20000 de exemplu nu mai puteti sa folositi pietre ale spiritului si de aceea va trebuie boabe zen,ca sa scadeti gradul negativ
-aa inca ceva Wink sa nu uit,ca sa nu va mai strofocati sa omorati pe cineva dandu-va pe liber sa va faceti agresiv trebuie sa scrieti un cod:"Training"
Sper ca topicul meu sa le fie de folos incepatorilor cheers si sper sa il mai completati si voi Razz .


Bravo bun Ghid pentru incepatorii
Sus In jos
deyu19 ;x
Membru Elite
Membru Elite
deyu19 ;x


Data de inscriere : 04/09/2010
Varsta : 30
Localizare : Mures

ceva de inceput ;) Empty
MesajSubiect: Re: ceva de inceput ;)   ceva de inceput ;) Icon_minitimeJoi Apr 21, 2011 10:37 am

bv :banana:
Sus In jos
DaDuSH
Membru Elite
Membru Elite
DaDuSH


Data de inscriere : 30/06/2010
Varsta : 26
Localizare : Demacia, Valoran

ceva de inceput ;) Empty
MesajSubiect: Re: ceva de inceput ;)   ceva de inceput ;) Icon_minitimeVin Apr 22, 2011 10:58 am

bv. bun ghid
P.S. ai uitat sa mentionezis a bage lucrurile de valuare in depozit pt ca daca nu mai au boabe zen si se duc sa ia altele, poate ii omoara cineva si pica iteme din inventar
Sus In jos
pepsyl3mon
V.I.P.
V.I.P.
pepsyl3mon


Data de inscriere : 28/08/2010
Varsta : 29
Localizare : Dej,jud Cluj

ceva de inceput ;) Empty
MesajSubiect: Re: ceva de inceput ;)   ceva de inceput ;) Icon_minitimeVin Apr 22, 2011 12:13 pm

Bun bv;)
Sus In jos
GodFather♥
V.I.P.
V.I.P.
GodFather♥


Data de inscriere : 07/05/2010
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti
Comentarii : Ma descurc!

ceva de inceput ;) Empty
MesajSubiect: Re: ceva de inceput ;)   ceva de inceput ;) Icon_minitimeMar Mai 03, 2011 12:23 am

bun Smile :bravo:
Sus In jos
https://www.youtube.com/watch?v=z8gQWbFpDGg
BIBI
Membru
Membru



Data de inscriere : 04/07/2011
Varsta : 26
Localizare : Dumbraveni

ceva de inceput ;) Empty
MesajSubiect: Re: ceva de inceput ;)   ceva de inceput ;) Icon_minitimeMar Iul 05, 2011 12:44 am

ceva de inceput ;) 2698908354 ceva de inceput ;) 3664977809
Sus In jos
FluX
Membru
Membru
FluX


Data de inscriere : 23/06/2011

ceva de inceput ;) Empty
MesajSubiect: Re: ceva de inceput ;)   ceva de inceput ;) Icon_minitimeMar Iul 05, 2011 11:48 pm

DaDuSH a scris:
bv. bun ghid
P.S. ai uitat sa mentionezis a bage lucrurile de valuare in depozit pt ca daca nu mai au boabe zen si se duc sa ia altele, poate ii omoara cineva si pica iteme din inventar

Asa este dar pe ninja il avatajeaza ca poate sa bage camuflaj si sa-si ia boabe zen,fara a fi omorat,ca la G1 are durata 39 sec. si eu cred ca e de ajuns.... stiu din propria experienta ca si eu am fakt asa.... In orice caz,un tutorial ff bun
Sus In jos
JustMe
Membru
Membru
JustMe


Data de inscriere : 09/07/2011
Varsta : 27
Localizare : Undeva departe

ceva de inceput ;) Empty
MesajSubiect: Re: ceva de inceput ;)   ceva de inceput ;) Icon_minitimeSam Iul 16, 2011 3:05 am

Super tare ceva de inceput ;) 517a5034713760b27f22581
Sus In jos
Coca-Cola;x
V.I.P.
V.I.P.
Coca-Cola;x


Data de inscriere : 08/07/2011
Varsta : 28
Localizare : Constanta

ceva de inceput ;) Empty
MesajSubiect: Re: ceva de inceput ;)   ceva de inceput ;) Icon_minitimeSam Iul 16, 2011 9:56 pm

bv
Sus In jos
BlackArrow
Membru Elite
Membru Elite
BlackArrow


Data de inscriere : 12/07/2011
Varsta : 26
Localizare : Sub Bradu de Craciun :P

ceva de inceput ;) Empty
MesajSubiect: Re: ceva de inceput ;)   ceva de inceput ;) Icon_minitimeDum Iul 17, 2011 2:11 am

нιтмαη a scris:
Salut What a Face ,eu am observat ca multi playeri care vin pe acest server nu stiu cum sa ia calul militar sau sa faca P de exemplu.In acest topic mi-am propus sa va spun cum faceti sa:
1.Luati calul militar: -mergeti in map2
-in centrul orasului,pe langa gardian este un NPC cu numele de "Ajutor special"
-dati clic stanga pe el si dati permis pentru cal(s-ar putea sa va deconecteze)si gata

2.Faceti skillurile la P: -va duceti la invatatorii de skiluri
-luati pergamente de exorcizare si citit concentrat
-va duceti la Negustorul de armuri si luati Pietre ale spiritului si Boabe Zen(Zen-Bohne)
-mergeti intr-o zona unde nu va poate ataca nimeni
-este destul de usor sa faci P pentru ca este asemanator cu facutul skillurilor la G,numai ca daca aveti grad -20000 de exemplu nu mai puteti sa folositi pietre ale spiritului si de aceea va trebuie boabe zen,ca sa scadeti gradul negativ
-aa inca ceva Wink sa nu uit,ca sa nu va mai strofocati sa omorati pe cineva dandu-va pe liber sa va faceti agresiv trebuie sa scrieti un cod:"Training"
Sper ca topicul meu sa le fie de folos incepatorilor cheers si sper sa il mai completati si voi Razz .
:kingg2: :bravo: :No1
Sus In jos
Continut sponsorizat





ceva de inceput ;) Empty
MesajSubiect: Re: ceva de inceput ;)   ceva de inceput ;) Icon_minitime

Sus In jos
 
ceva de inceput ;)
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Metin2RoSpeed :: Metin2RoSpeed Old Server :: Tutoriale vechi-
Mergi direct la: