Metin2RoSpeed
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Metin2RoSpeed

Forumul oficial: www.Metin2RoSpeed.ro
 
AcasaCele mai importante lucruri care trebuie sa le faci cand faci o imagine in photoshop EmptyUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Bine ai venit pe forumul www.metin2rospeed.ro

 

 Cele mai importante lucruri care trebuie sa le faci cand faci o imagine in photoshop

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
xXxNightAnGeLxXx
V.I.P.
V.I.P.
xXxNightAnGeLxXx


Data de inscriere : 19/06/2010
Varsta : 28
Localizare : Constanta ;)

Cele mai importante lucruri care trebuie sa le faci cand faci o imagine in photoshop Empty
MesajSubiect: Cele mai importante lucruri care trebuie sa le faci cand faci o imagine in photoshop   Cele mai importante lucruri care trebuie sa le faci cand faci o imagine in photoshop Icon_minitimeJoi Mar 31, 2011 1:57 am

Pentru inceput... Vreau sa va rog sa nu mutati acest topic la tutoriale... Va rog din suflet... Chiestie astea ajuta pe foarte multi care nu stiu foarte bine photoshop.

ON : Ca sa faci o imagine asa cum trebuie trebuie sa ti cont de 4 mari chiestii : Flow, Depth, Lighting si cel mai important Coloringul


Va voi prezenta niste videouri ( nu sunt facute de mine ! ) de unde puteti invata aceste 4 chiesti. Ideea e ca nu trebuie sa faci tot ce iti arata in video. Nu trebuie la fiecare imagine pe care o veti face sa faceti FIX tot ce scrie acolo... Adica sa nu pui la o imagine cu culori foarte calde albastru-maro, mov-porocaliu etc.


FLOW : [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Depth : [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Lighting : [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Coloring : [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Sper sa va fie de folos... Si app. Pentru cei care cred ca Depth-ul si Lighting-ul sunt puse degeaba nu e asa !. Ba chiar fara Lighting o imagine nu ar avea nici o frumusete.... Iar depth-ul este un foarte important... Depth-ul este pentru a face renderul cu personajul sa iasa mai in evidenta decat fundalul... Sper ca va este de folos... Si inca o data va rog nu mutati topicul Smile
Sus In jos
GodFather♥
V.I.P.
V.I.P.
GodFather♥


Data de inscriere : 07/05/2010
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti
Comentarii : Ma descurc!

Cele mai importante lucruri care trebuie sa le faci cand faci o imagine in photoshop Empty
MesajSubiect: Re: Cele mai importante lucruri care trebuie sa le faci cand faci o imagine in photoshop   Cele mai importante lucruri care trebuie sa le faci cand faci o imagine in photoshop Icon_minitimeJoi Mar 31, 2011 2:46 am

xXxNightAnGeLxXx a scris:
Pentru inceput... Vreau sa va rog sa nu mutati acest topic la tutoriale... Va rog din suflet... Chiestie astea ajuta pe foarte multi care nu stiu foarte bine photoshop.

ON : Ca sa faci o imagine asa cum trebuie trebuie sa ti cont de 4 mari chiestii : Flow, Depth, Lighting si cel mai important Coloringul


Va voi prezenta niste videouri ( nu sunt facute de mine ! ) de unde puteti invata aceste 4 chiesti. Ideea e ca nu trebuie sa faci tot ce iti arata in video. Nu trebuie la fiecare imagine pe care o veti face sa faceti FIX tot ce scrie acolo... Adica sa nu pui la o imagine cu culori foarte calde albastru-maro, mov-porocaliu etc.


FLOW : [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Depth : [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Lighting : [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Coloring : [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Sper sa va fie de folos... Si app. Pentru cei care cred ca Depth-ul si Lighting-ul sunt puse degeaba nu e asa !. Ba chiar fara Lighting o imagine nu ar avea nici o frumusete.... Iar depth-ul este un foarte important... Depth-ul este pentru a face renderul cu personajul sa iasa mai in evidenta decat fundalul... Sper ca va este de folos... Si inca o data va rog nu mutati topicul Smile

f bune tutorialele Wink
Sus In jos
https://www.youtube.com/watch?v=z8gQWbFpDGg
SoulKeeper
Membru Elite
Membru Elite
SoulKeeper


Data de inscriere : 24/10/2010
Varsta : 26
Localizare : Iη Yσύя Єγεs xD

Cele mai importante lucruri care trebuie sa le faci cand faci o imagine in photoshop Empty
MesajSubiect: Re: Cele mai importante lucruri care trebuie sa le faci cand faci o imagine in photoshop   Cele mai importante lucruri care trebuie sa le faci cand faci o imagine in photoshop Icon_minitimeDum Apr 03, 2011 8:02 am

Interesant Laughing
Sus In jos
●๋� 4KoLLa ●๋�
Membru
Membru
●๋� 4KoLLa ●๋�


Data de inscriere : 02/04/2011
Varsta : 27
Localizare : # :| Bucuresti |: # [ .. Locul unde Distractia e pe cinste .. ]

Cele mai importante lucruri care trebuie sa le faci cand faci o imagine in photoshop Empty
MesajSubiect: Re: Cele mai importante lucruri care trebuie sa le faci cand faci o imagine in photoshop   Cele mai importante lucruri care trebuie sa le faci cand faci o imagine in photoshop Icon_minitimeLun Apr 04, 2011 2:13 am

GJ..! Bun topic pt cei care nu stiu asta !.. :kingg2:
Sus In jos
http://www.anvelopesijante.ro
GodFather♥
V.I.P.
V.I.P.
GodFather♥


Data de inscriere : 07/05/2010
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti
Comentarii : Ma descurc!

Cele mai importante lucruri care trebuie sa le faci cand faci o imagine in photoshop Empty
MesajSubiect: Re: Cele mai importante lucruri care trebuie sa le faci cand faci o imagine in photoshop   Cele mai importante lucruri care trebuie sa le faci cand faci o imagine in photoshop Icon_minitimeLun Apr 04, 2011 2:25 am

๑۩۞۩๑ŘΘℓℓЭŘ๑۩۞۩๑ a scris:
GJ..! Bun topic pt cei care nu stiu asta !.. :kingg2:

e bun si pt cei care stiau asta:)) ii poate ajuta si pe cei mai buni..poate sunt lucruri ce nu le stiau...

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
https://www.youtube.com/watch?v=z8gQWbFpDGg
xXxNightAnGeLxXx
V.I.P.
V.I.P.
xXxNightAnGeLxXx


Data de inscriere : 19/06/2010
Varsta : 28
Localizare : Constanta ;)

Cele mai importante lucruri care trebuie sa le faci cand faci o imagine in photoshop Empty
MesajSubiect: Re: Cele mai importante lucruri care trebuie sa le faci cand faci o imagine in photoshop   Cele mai importante lucruri care trebuie sa le faci cand faci o imagine in photoshop Icon_minitimeLun Apr 04, 2011 10:15 am

۰Ðєѕιgη۰ a scris:
๑۩۞۩๑ŘΘℓℓЭŘ๑۩۞۩๑ a scris:
GJ..! Bun topic pt cei care nu stiu asta !.. :kingg2:

e bun si pt cei care stiau asta:)) ii poate ajuta si pe cei mai buni..poate sunt lucruri ce nu le stiau...

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Chiar ai dreptate Smile) abea azi am aflat cat de mult te ajuta lightingul Smile
Sus In jos
Continut sponsorizat





Cele mai importante lucruri care trebuie sa le faci cand faci o imagine in photoshop Empty
MesajSubiect: Re: Cele mai importante lucruri care trebuie sa le faci cand faci o imagine in photoshop   Cele mai importante lucruri care trebuie sa le faci cand faci o imagine in photoshop Icon_minitime

Sus In jos
 
Cele mai importante lucruri care trebuie sa le faci cand faci o imagine in photoshop
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Imagine Pentru Isabella(photoshop)!
» Photoshop-Lucruri esentiale!(EDIT)
» 10 Lucruri pe care le stiu despre tine !
» Imagine in Photoshop...
» Imagine photoshop noua:X

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Metin2RoSpeed :: DISCUTII :: Discutii libere-
Mergi direct la: