Metin2RoSpeed
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Metin2RoSpeed

Forumul oficial: www.Metin2RoSpeed.ro
 
Acasa Propunere joc. Angel gandeste-te! EmptyUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Bine ai venit pe forumul www.metin2rospeed.ro

 

  Propunere joc. Angel gandeste-te!

In jos 
+2
qAwllinN
Liuta
6 participanți
AutorMesaj
Liuta
Membru
Membru



Data de inscriere : 24/08/2014

 Propunere joc. Angel gandeste-te! Empty
MesajSubiect: Propunere joc. Angel gandeste-te!    Propunere joc. Angel gandeste-te! Icon_minitimeDum Aug 24, 2014 4:45 am

Vreau sa propun urmatoarele lucruri pentru serverul acesta. Nu sunt playeri deloc… nu hostul este problema si faptul ca pe Speed donezi pentru lucruri care e posibil sa nu mai donezi nici pe Oficial atat de mult, ca ai posibilitatea sa le faci in joc. Ok, serverul are nevoie de donatii, nimeni nu spune ca n-ai cheltuieli si hostu nu trebuie platit din bani facut prin donatii. Insa una e sa ai bani pentru aceste lucruri din donatii, ALTA ESTE SA-TI BATI JOC DE NOI.


Pet-uri

Crezi ca-ti va doan tie cienva pentru un pet ce te tine cateva zile sau o luna? Angel, sunt servere PVM care au aceste lucuri al shop sau pica la metine, crezi ca cineva va juca in conditiile astea? Gandeste-te putin! Totusi, metinu nu mai este un joc nou incat sa fie multi nepriceputi care s epot lasa pacaliti usor, mai bine joc pe official si stiu ca donez pentru ceva care fac GREU pe joc, ca doar e Oficial, nu un privat pe care poc juca cateva luni si apoi sa ma mut pe altu’.

Costumele

Acelasi lucru ca si la mont-uri, de ce as dona ca pe Oficial pentru un costum? Asta déjà este furt pe fata, sunt attaea servere de la care le poti lua de la shopuri incat n-ar avea rost ca palyerii sa stea aici sis a doneze pentru ele. Mai bn doneaza pe Oficial, decat pe un server privat. Sunt o multime de costume iesite noi acum, pe care le poti baga in Item Shop, iar cele care se gasesc pe toate servere private la shop sau bosi, etc.. sa se gaseasca si aici, la fel, insa la metine.

Mont-urile

Aici ai gandit bine, nu pot spune ca nu, montu-urile dupa care ataci in I.S iar cele de desing, sa-ti pice in joc, este ok.

Iteme

Din cate am obseravt, tot ce se poate face pe oficial, se face si aici. Ata e bine. Insa poti baga si itemele ce erau pe serveru vechi, sa le poti face pe unele si in joc cum a fost de la bun inceput, dar si altele noi. Iar in joc sa le implementezi de ex de al lvl 65 sa spunem, si in timp ce cresti sa le plusezi, nu sa le poti face imediat plus noua.


Quest-uri speciale (nu misiuni)

Cand intri in joc pentru prima oara sa-ti apara o poza cu ceea ce primesti pentu prima data, si pti adauga pentru ce-I noi o suma de banuti pe care s-o aiba, nu se fac chiar greu banii, dar poate au nevoie pentru ceva. N-ai de unde sa stii.

Quest cu intrebari, cele mai importante.

Statistici, este un quest in care iti arate cate animale ai batut, si cati playeri ai batut, facut pe regate. Daca il activezi iti apare in partea dreapta 4 casute cu poza regatelor si ultima cu animale. Aici poti baga o misiune sau 2. la un nr de palyeri omorati sa poti afce o misiune, dar nu daca omori din toate regatele, ci pe regat, gen daca la Rosii ai omorat 1000 de playeri, doar la rosii sa poti face o misiune, cu ceva destul de ok, nu elixire.

Elixirele

Pica cam greu pe joc, ori sa faci rata putin mai mare sa-ti pice, ori sa le bagi la shop la un prêt destul de maricel. 500k da ex.


Gandestete ca ai o groaza de caractere si conturi create si putini on. Nu ne mai aburii cu host si toate cele. Daca cuiva i-ar fi drag sa joace pe server, ar juca cu siguranta chiar daca nu e hostat. Nu suntem chiar atat de prosti, sa stii. Smile

Mai lasa sit u din orgoliu ala si mai cere pareri si idei ca daia e forumu, ar trebui sa existe asa ceva. Pana la urma serveru asta a xstat si inca mai exista asa cum e, si a fost candva sus, da orita noua. Nu uita lucru asta, fara playeri nu ajungea serveru asta unde a fost sis a dureze atat. Nu ne ami trata ca pe niste gagaute ca fara noi n-ai fi fost nimic. Ai avuyt o groaza de aoenii in staff care ti-au propus diferite lucuri si le-ai dat niste raspunsi de i-a facut sa se sictireasca ca au petrcut ecva timp p-aici, asta se vede clar.


Ai avut un numa uriasi de playeri, multi au jucat cudrag pe serveru asta, daca te-ai fi purtat altfel cu ei, i-ai fi avut si acum. Si aici nu ma refer sa ne canti in struna, dar nici sa ne tratezi cu fundu sis a ne dai replica “ma gandesc”, Nu mai implementam” si tot felu de chestii de genu, mai tine cont si de fraieri care se chinuie sa-ti mai ridice serveru. Ca desii vrem sa jucam, pe un server pupoulat si mai postam pe diferite grupuri de metin, tie ti se ridica serveru nu noua,. Dar adca serveru e off mai mereu, dc as face puplicitate s ama injure astia?

Faza u modatele am inteles-o toti, desi unora ni s-a parut aiurea, multi au donat, altii au suportat si si-au afcut iteme cum au putut pe joc, iar altii au plecat.. pana s-a dus tot de rapa… nici atunci n-ai ascultat de nimeni si s-au facut multe panarame pe serveru asta cu asa zisele modate, tot tu ai pierdut. J Dar scuza-ma, nu te astepta sa jucm pe un server pe acre donam mai mult ca pe official.. asta ar insemna sa fim prostii tai sis a-ti bagam in buzunar numa banuti.

Si-ar fi multe lucruri pe care le-ai putea adauga pe server sis a-l afci placut pentru toti, incat sa se populeze si lumea sa se joace cu drag. Sunt servere pe care CARTILE PICA LA <METINE, fai destul de greu M-urile si P-urile, dar populate. De ce? Cel ce detine serveru mai asculta si de idiotii care-I baga bani in buzunare. Smile Ar fi bines a te gandesti pentru ce muncesti al serveru asta, ca tot va ca mai implementezi cateva ceva… pentru al popula sis a nu-l incizi dupa ce vezi ca ai muncit degeaba si nu joaca nimeni, pentru bani.. sau PENTRU NOI, duap cum tot ai spus.

DAR NU PREA E PENTRU NOI… CA NU SE TINE CONT SI DE NOI, DOAR NI SE SPUNE CA E E DRAGUL NOSTRU INSA NOI AR TREBUI SA DONAM CA PE OFICIAL. J


Sus In jos
qAwllinN
Membru
Membru
qAwllinN


Data de inscriere : 04/02/2014
Varsta : 26
Localizare : Baia de Aries

 Propunere joc. Angel gandeste-te! Empty
MesajSubiect: Re: Propunere joc. Angel gandeste-te!    Propunere joc. Angel gandeste-te! Icon_minitimeDum Aug 24, 2014 8:59 pm

Cu exceptia a catorva greseli de ortografie,ai cam avut dreptate...
Alex,nu ne lua in nume de rau,dar intru si eu mai mult duminica si vad ca mai sunt 3 playeri ON. Ieri la ora 3 eram 4 playeri ON.... Unu de lvl 54,altul de 50 si ultimul de lvl 13(daca nu ma insel) Si bineinteles...EU.  LA deschidere aveai zilnic in jur de 100 de playeri care intrau,acum insa...... Dar asta se poate schimba,daca ai fi putin mai activ....si daca nu tu,adauga membrii in STAFF care sa se ocupe de server,pentru ca te inteleg..ai servici,muncesti,trebuie sa-ti castigi si tu painea,si nu din metin o sa o castigi.
Ai putea sa adaugi si tu niste iteme bine gandite,sa modifici BETA si asa mai departe.
Spre exemplu,arma BETA de sura (dintele) are hh+tare monstrii..... Unde e logica??? - Acuma ori e pvm ori e pvp arma,amandoua nu poate fi....
Ai putea sa adaugi o arma pvm care se evolueaza din otravita.... Si de la lvl 100 sa mai scazi ratele,si sa reduci atacul la mobi... Nu se poate,deci nu se accepta ca pe un server de metin sa faci lvl maxim in 21 zile si 19 ore...
Cam atat am avut de spus,si daca vrei sa ai si donatii,adauga ceva arme si armuri cu atac mare in IS. Dar sa fie de la lvl mai mic,nu de la 105,ar putea chiar sa fie ca si BETA,dar din IS sa le cumperi+0.
Sanatate,dar mai important,NOROC,ca si aia de pe Titanic au avut sanatate,dar cand s-a impartit norocu au fost plecati,si deaia s-au scufundat Smile =]]
Sus In jos
PVP
Membru Elite
Membru Elite



Data de inscriere : 17/08/2010
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti

 Propunere joc. Angel gandeste-te! Empty
MesajSubiect: Re: Propunere joc. Angel gandeste-te!    Propunere joc. Angel gandeste-te! Icon_minitimeLun Aug 25, 2014 12:28 am

Mie mi'a luat 14 zile pe ninja , 30 in teorie ca au fost problemele cu v3 , v4 , xp'ul dat de mobi..

Eu ma chinui de cand sa deschis sa ii explic lui angel aceste lucruri , se pot vedea mai jos posturile mele .

Va luptati cu morile de vant . Nu se va schimba nimic , serverul asta sse va inchide si aia e..
Sus In jos
[Owner]Angel
Admin
Admin
[Owner]Angel


Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 32
Localizare : Targu Jiu
Comentarii : Pentru nelamuriri ma gasiti la : administrator@metin2rospeed.ro

 Propunere joc. Angel gandeste-te! Empty
MesajSubiect: Re: Propunere joc. Angel gandeste-te!    Propunere joc. Angel gandeste-te! Icon_minitimeLun Aug 25, 2014 11:16 pm

Vreti arme ca in fostul server? Una pe luna? Se poate rezolva Smile
Sus In jos
http://metin2rospeed.ro
[GA]Shaimas
Moderator
Moderator
[GA]Shaimas


Data de inscriere : 29/06/2012
Localizare : Far away

 Propunere joc. Angel gandeste-te! Empty
MesajSubiect: Re: Propunere joc. Angel gandeste-te!    Propunere joc. Angel gandeste-te! Icon_minitimeLun Aug 25, 2014 11:46 pm

Deci in primul rand PvP si qAwliinN nu vreau sa va mai aud cu discutii in genul asta legate de crescut , exp oferit de mobi , deoarece s-a modificat exp la mobi in v4 si mapele beta in functie de preferintele voastre , motiv " crestem prea greu " plus ca rata de exp de asemenea a fost majorata de la 100% la 200 % , parerea mea era ca trebuia lasat asa cum era gandit de la inceput adica rata exp 100% si mobi sa dea exp ala putin care il dadea si atunci [ ma rog trebuia sa ne conformam dupa dorintele voastre ca mereu primeam PM legat de exp oferit de mobi ] , nu sa veniti acum sa comentati ca dupa ce vi s-a facut pe plac voi cresteti prea repede si ca nu aveti ce face .

Comentariul adus de Liuta..sincer pot zice ca ai si tu dreptate dar nu in totalitate . Pana acum tot ce exista in ItemShop , se putea facea linistit si in joc . Vor exista evenimente in care se va acorda si costumele din ItemShop ca premiu asa cum s-a dat ca premiu si flori biolog si pachete biolog , elixire etc , desi aici nu ma pot afirma 100% deoarece nu eu iau hotararile legate de premi . Posibil pe viitor , dar din nou nu ma pot afirma doar eu , unele costume sa le puteti procura si in joc la unele questuri facute , sau la sefi , sau la sistemul cu puncte etc . Am observat la sfarsit ca ai adus comentariu legat de cc , sau ma rog ss , zen sa pice la metine . Sa sti ca exact asa era configurat serverul de la bun inceput , tot ce tine de magi sa le farmati voi la metine , dar a existat un topic , in care au fost discutii aprinse cand s-a aflat ca " de ce sa farmam noi pentu magii " asa ca s-a hotarat intr-un final sa se lase cc , ss , zen la npc , desi as fi vruta sa se poata lasa cu farmat la metine , in fine decizia a fost luata si nu cred ca se mai poate repara acum avand in vedere ca sunt deja multe conturi create si majoritatea cu P la magii..asa ca ar fi nedrept pentru cei care se apuca de azi incolo sa farmeze la metine pentru a-si mari magiile . Si sa sti ca multe chesti s-au schimbat doar din parerile care s-au dat in acel topic...parerea mea era ca daca il lasam asa cum era gandit el serverul la inceput era mult mai bine...desi acum faptul a fost consumat deoarece a trebuit sa se tina cont si de parerile date de jucatori in acel topic . Nu stiu exact daca m-am facut inteles la toate intrebarile date , dar sincer am citit in graba , mai printre randuri cum s-ar zice , sper sa nu fi omisa ceva . Interesul nostru a fost ca acest server sa fie unul PvM mai mult clasic , interactiv .. sincer nu stiu de ce va trebuie voua arme gm si alte tampeni..cu adaugarea lor se va ajunge iar la vechiul server cu arme GM , in fine decizile nu eu le pot lua , dar am vrut sa incerc sa va explic unele lucruri in acest comentariu..

Have a nice day ^^
Sus In jos
http://metin2rospeed.ro/
PVP
Membru Elite
Membru Elite



Data de inscriere : 17/08/2010
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti

 Propunere joc. Angel gandeste-te! Empty
MesajSubiect: Re: Propunere joc. Angel gandeste-te!    Propunere joc. Angel gandeste-te! Icon_minitimeLun Aug 25, 2014 11:48 pm

Shaimas vezi ca intelegi ce vrei tu sa intelegi .

Awlyn a spus ca i'a luat 30 de zile sa faca 105 , iar eu i'am spus ca mie mi'a luat pe ninja doar 14 in practica 30 in teorie ca nu era xp'u la mobi setat ...
Sus In jos
Liuta
Membru
Membru



Data de inscriere : 24/08/2014

 Propunere joc. Angel gandeste-te! Empty
MesajSubiect: Re: Propunere joc. Angel gandeste-te!    Propunere joc. Angel gandeste-te! Icon_minitimeMar Aug 26, 2014 8:08 am

Da, eram sigura ca iar o sa ne raspunzi cu o intrbebare... iar restu lasatin vant.

Shaimas. sincer iti zic ca m-am fi jucat pe un server in care dropez carti la metine cu o rata decenta, inloc sa joc pe un server pe acre donez pentru lucruri ca pe ro, si le pot avea imediat pe alte server.


Clasic, nu prea mai prinde... se vede deja. Sunt prea multe servere PvM construite si organizate ok pe care joaca lumea. in fine, nu ma mai chinui sa dau ideei. Dupa cum a spus si Angel, vreau sa schimb o intreaga comunitate. Intrebarea e: care comunitate/ Own, gm, un mod, si 3 playeri? Fdar comunitatea de 1000 + playeri unde este? Unde e chatu ala full de nu puteai scrie ceva fara sa nu apara si alt subiect, unde-s posturile alea multe de pe forum? De se bateau helperii sa inchida subiecte? Unde-s toate asta? Unde-i jocu ala frumos de la inceputyul inceputului de atragea pe toata lumea? Unde e armoniia aceea? Eu nu mai vad aceste lucruri. Daca imi doresc sa aduc toate astea inapoi, atunci da, vreau sa schimb o comunitate, din 5 playeri on s-o fac 1000?

Dar cand eu am post pe grupui Metin2 de faceebok si lumea ma injura ca nu-si pot facecont... mi se ia chefu. Multi intra si vad, compara serverel. Daca vin de pe unu tot PvM dar aveai pet-uri, montu-ri si costume dropabile in joc si il compara cu asta pentru care tre' s doneze 5E, pe care credeti ca-l alege? (Sincer!)

Daca nu vrei sa fie usor, insa sa bgi iteme pe joc ce-s in item shop. Poti baga razador, cu o arta maricica la diverse iteme, sa faci acteva run-uri, plusi ca Razador are o chestie la a cincea camera, daca inaintea celei de a cincea camere iti apare acmera cu un stalp, poti ajunge la Razador, daca nu, esueaza. Si plus rata ce av fi destul de mica, nu vei face atat de usor.

Sa fie un server placut pentru toti, mai bn donez pentru un costum rar pe servere de metin, decat pentru toate costumasele care-s pe orice ce server privat. Eu asa nu pot intelege, De ce unii pot avea pet-uri, costume, mont-uri dupa care poti bate in joc la drop sau shop, si aici trebuie sa fie in shop? De ce?

Poti baga arme Gm sau diferite iteme (armuri, arme) diferite de cele existente in Item Shop la 100-150-200MD (+9), cine vrea ceva mai special isi cumpara. Si le poti baga si mai eftine +0, sau cu timpu sa le bagi in joc, dropabile +0, si pentru a le plusa sa-ti trebuia ceva bani si hartii,
rosie, mov, portaclie, verde... sau cum le vrei tu. Sa pice la ce anume vrei, poate mai bagi o mapa sau stiu eu, ce ai in plam. Si de ex, la +1 sa-ti ceara hartie, rosie si albastra sau 2, la +2 dublezi una din el si mai bagi si a3a hartie. Ca sa nu aibe toti imediat un item. Smile

Daca vrei sa faci bani cu un server, fa pe ceva calumea, nu pe lucruri ce le au alte servere mura-n gura sau dropale si-ti ia cateva ore sa ai ceva anume. Smile

Asta daca vrei sa mai ai ce aveai inainte... si orgoliu lasa-l putin mai mic, ca pana la urma pe tine vrem sa te convigem sa-ti po[ulezi cumva serveru si sa atragi jucatori, nu-mi populez eu serveru. Smile
Sus In jos
[Owner]Angel
Admin
Admin
[Owner]Angel


Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 32
Localizare : Targu Jiu
Comentarii : Pentru nelamuriri ma gasiti la : administrator@metin2rospeed.ro

 Propunere joc. Angel gandeste-te! Empty
MesajSubiect: Re: Propunere joc. Angel gandeste-te!    Propunere joc. Angel gandeste-te! Icon_minitimeMier Aug 27, 2014 1:57 am

Atunci vom face altfel. Veti avea si un pet posibilitate de drop in joc, respectiv primul. Restul de pet-uri, costume, mount-uri, vor fi in itemshop alaturi de arme noi de gm cum le spuneti voi. Diferenta va fi ca orice pet, costum etc va putea fi castigat si la evenimente gen OX sau altele, mai putin armele care vor trebui doar cumparate. In plus, daca nivelul va fi crescut va exista o noua arma si armura de nivelul respectiv ce se va evolua si in joc din beta si asa mai departe.

Este in regula asa?
Sus In jos
http://metin2rospeed.ro
PVP
Membru Elite
Membru Elite



Data de inscriere : 17/08/2010
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti

 Propunere joc. Angel gandeste-te! Empty
MesajSubiect: Re: Propunere joc. Angel gandeste-te!    Propunere joc. Angel gandeste-te! Icon_minitimeMier Aug 27, 2014 2:07 am

Tot nu o sa ai playeri... mereu am vrut ceva si niciodata nu s'au strans playeri .. asta e parerea mea...
Sus In jos
D.R.E.A.M.
Membru
Membru
D.R.E.A.M.


Data de inscriere : 14/09/2012
Localizare : Guatemala

 Propunere joc. Angel gandeste-te! Empty
MesajSubiect: Re: Propunere joc. Angel gandeste-te!    Propunere joc. Angel gandeste-te! Icon_minitimeMier Aug 27, 2014 7:55 am

Pentru a avea playeri trebuie si niste sacrificii , care nu cred ca sunt atat de mari , de exemplu platiti un youtuber roman sau mai multi care sunt cat de cat " populati " sa promoveze server-ul.Pace !
Sus In jos
Liuta
Membru
Membru



Data de inscriere : 24/08/2014

 Propunere joc. Angel gandeste-te! Empty
MesajSubiect: Re: Propunere joc. Angel gandeste-te!    Propunere joc. Angel gandeste-te! Icon_minitimeMier Aug 27, 2014 9:13 am

Dream, la ce reclama? Sa se sperie aia de ce e in item shop? Stii ce reactie vor avea? "Ro in miniatura", cam asta este speed-ul acum.


Angel, fa ce vrei tu cu serveru. Am incercat sa-ti dau cateva idei, si sa te fac sa vezi ca ce ai tu in shop pe altele sunt in joc in diferite forme. E alegerea ta! O sa agungi la vorba nostra, si-o sa vezi ca asa este.

Sti ca mod Ada ti-a spus sa bagi pe server licori, pet-uri si cam ce e acum pe server (bn inteles in I.S) pe joc? I-ai dat un raspuns... de s-a lasat pagubasa, si acum? Acum serveru are ce spunea ea acum ceva timp, de ce? Pentru ca asta se cauta! Insa din pacate nu cautam oficial in miniatura.


De Razador n-ai zis nimic...
Sus In jos
[GA]Shaimas
Moderator
Moderator
[GA]Shaimas


Data de inscriere : 29/06/2012
Localizare : Far away

 Propunere joc. Angel gandeste-te! Empty
MesajSubiect: Re: Propunere joc. Angel gandeste-te!    Propunere joc. Angel gandeste-te! Icon_minitimeMier Aug 27, 2014 10:08 am

Liuta fara suparare dar te'ai uitat putin in ItemShop asa mai atenta cam ce contine ? Iti spun eu , daca ai fi jucata pe server ai fi observat ca toate itemele prezente pana acum in ItemShop se pot face si in joc in proportie de 90 % . Cele care nu se pot face pana acum e doar costumul de Sihastru , o frizura (afro ) , si un pet , care pe viitor posibil sa fie drop chiar la Azrael .


Razador vrei sa spui Blazing Purgatory nu ? Vor fi si acestea sigur implementate cu timpu' si multe altele , dar momentan parerea mea e ca se poate juca linistit pe server si fara acestea . Pe server 1 nici nu aveati costume , pet , mount , etc si pentru aia nu va trebuiau toate tampenile ca sa jucati cu placere Speed'ul .

Si inca ceva nu stiu cat de mult ai analizat tu privatele , dar sa nu zic toate , dar in proportie de 75% dintre servere nu rezista mai mult de 4 ,5 luni ca si activitate [ se deschid , iti ofera cam totu pe tava , fura bani copiilor pentu te miri ce iteme speciale si apoi se inchid , iar peste un timp istoria se repeta singura diferenta e ca metinu poarta alt nume ] , si toate aceste servere au toate lucrurile care le enumeri tu jos , peturi costume si de toate cu carul , si sa nu uitam un lucru majoritatea serverelor PvM - PvP sunt aceeasi apa si pamant nimic special la ele .

Ar trebui sa apreciati mai mult ceea ce se face pentru voi pe server , nu uitati ca primul server a rezistat in jur de 5 ani + , ceea ce pentru unele private nici macar vis nu se poate numi avand in vedere cam cat rezista , Angel vrea sa repete accea istorie dar intr'un nou ambalaj cu noi forte iar daca nu am mai comenta atata orice lucru sau modificare pe server am fi mai multi in aceasta comunitate .

Eu am sperante in aceasta comunitate pentru ca stiu ce a fost odata si am incredere ca totu poate reveni la viata...deja o dau in romantisme Exclamation Question , dar lasand gluma la o parte , daca ati juca doar pentru simplu fapt ca vreti ca aceasta comunitate sa fie ce a fost candva alaturi de vechi prieteni sau "veterani " atunci jucati'l nu stati si comentati orice sau daca ati venit doar pentru a intretine un chat atunci sunteti liberi sa plecati.

Have a nice day ^^ .

Sus In jos
http://metin2rospeed.ro/
PVP
Membru Elite
Membru Elite



Data de inscriere : 17/08/2010
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti

 Propunere joc. Angel gandeste-te! Empty
MesajSubiect: Re: Propunere joc. Angel gandeste-te!    Propunere joc. Angel gandeste-te! Icon_minitimeMier Aug 27, 2014 12:38 pm

Cu timpul se vor implementa..

Mai dal in ... de timp , de 3 luni ai bagat 2 armuri 1 costum si un pet... E ca dracu...

Sa fim seriosi , tii serveru asta doar sa nu moara speed'u nu de dragu de a avea playeri , asta e adevaru..

Daca vroiai sa faci ceva serios , te apucai , bagai tot ce se putea sa fie frumos , toate update'urile la zi exact cum e elyps , nu 2 armuri si 1 costum in 3 luni...

Asta e adevaru sa nu ne mai ascundem dupa deget.
Sus In jos
D.R.E.A.M.
Membru
Membru
D.R.E.A.M.


Data de inscriere : 14/09/2012
Localizare : Guatemala

 Propunere joc. Angel gandeste-te! Empty
MesajSubiect: Re: Propunere joc. Angel gandeste-te!    Propunere joc. Angel gandeste-te! Icon_minitimeJoi Aug 28, 2014 4:20 am

Tot efortul cu serverul nou a fost in zadar , la inceput toti ziceau ca vor juca si ca va fi ceva diferit fata de celelalte servere , dar in concluzie nu e cu nimic mai presus ca serverele pvm care sunt deschise de oameni care au vazut si ei un server de genu populat si cred ca au acelasi succes.
Sus In jos
Liuta
Membru
Membru



Data de inscriere : 24/08/2014

 Propunere joc. Angel gandeste-te! Empty
MesajSubiect: Re: Propunere joc. Angel gandeste-te!    Propunere joc. Angel gandeste-te! Icon_minitimeSam Aug 30, 2014 3:28 am

Da, chiar acum sunt in Item Shop si vad:

Si vad frizuri la 19 MD si costume la 99Md - astea ar putea pica mai greu in joc.

Ce am vazut ok in Item Shop pana acum sunt Itemele de 85 si aceste costule de aur si etc la 199MD, astea da, se merita... insa ce se gaseste ep altele in magazine nu.

Cum sunt Costumele de 199MD, poti baga iteme cum erau pe vechiul server tot la fel, plus 9.

Si poti sa le faci in asa fel incat sa se faca si pe joc, insa sa se faca greu. Cum am spus cu acele hartii, am vaut pe un server un sistem de genu si se plusau la =( foarte greu, plus ca aici sunt rate de 200% le poti face in joc sa se pluseze pe level, si sa ceara cat mai multe hartii. Iar hartiile sa pica la Dragon.. si run-uri gen razador, cum am zis mai sus... daca implementezi.

Shaimas, ok.. sunt multe servere care se fac pentru cateva saptamni si fura banii, total de acord cu tine. Dar, de ce sa nu faceti vboi un server care sa fie ok pentru toata lumea si sa aibe ce poti gasii pe toate acele servere, de ex, pe unu o harta, pe altu alta.. asta sa le aiba pe toate si astfel sa fie primu server cum era odata, de era cautat de multi jucatori?

Acum, in loc sa cresteti, scadeti groaznic, sunt 2 playeri on pe joc Neutral , pe bune? Cred ca nici in prima saptamana de existenta a acestui server n-a avut online 2 playeri? dar acum, cand au jucat atatia pe el si ar fi putut reveni... si nici atunci nu era pus pe host.

Nu stiu ce sa mai zic... oricum cine da cu parerea, vrea sa schimbe comunitatea, dei degeaba scriem care scriu. Altii nu fac nici efortu asta. Oricum, cand s-a spus ca se face un server nou, aveam alta idee de cum va fi si credeam ca in prima sapotamana vor fi cel putin 100 online, dar m-am inselat AMARNIC, pacat. Inca un jucator vrea sa se lase de server.. nu mergeti deloc bine.

Alegerea e a voastra, tineti cont si de noi sau nu... servere sunt, nu se poate afce nimic aici, cutam altele. Pacat de ce a fost si ce a ajuns.

Plus ca ama uzit ca cei de 4Metin vor sa inchida topicul... daca se mai incide si ala si ajunge pe ultimele pagini :-j.
Sus In jos
Continut sponsorizat





 Propunere joc. Angel gandeste-te! Empty
MesajSubiect: Re: Propunere joc. Angel gandeste-te!    Propunere joc. Angel gandeste-te! Icon_minitime

Sus In jos
 
Propunere joc. Angel gandeste-te!
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Propunere Pentru Angel Urgent...
» O propunere pentru GA Ardeash sau [Owner]Angel!!
» Angel o propunere , daca este nevoie te ajut
»  O propunere pentru Angel care poate schimba drastic serverul
» Angel sau ardeash uitativa (daca gresesc cumnva sau fac reclama... stergeti tripicul nu imi dati ban e o propunere)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Metin2RoSpeed :: DISCUTII :: Discutii libere-
Mergi direct la: