Metin2RoSpeed
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Metin2RoSpeed

Forumul oficial: www.Metin2RoSpeed.ro
 
AcasaDetalii evoluare armura de smarald din otelul epic EmptyUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Bine ai venit pe forumul www.metin2rospeed.ro

 

 Detalii evoluare armura de smarald din otelul epic

In jos 
+14
MzQq2222
Lika.
w.Don
ScRe3nN
dRuId.#
dKn
FrostBite
mafiaitaliana
Nevermore
ady_sniper
S0fisticaT
OV1D1UU
.Úniqúe
[Owner]Angel
18 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
[Owner]Angel
Admin
Admin
[Owner]Angel


Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 32
Localizare : Targu Jiu
Comentarii : Pentru nelamuriri ma gasiti la : administrator@metin2rospeed.ro

Detalii evoluare armura de smarald din otelul epic Empty
MesajSubiect: Detalii evoluare armura de smarald din otelul epic   Detalii evoluare armura de smarald din otelul epic Icon_minitimeMar Mai 08, 2012 3:57 am

Odata implementat update-ul am sa va spun ce anume se cere la transformare cat si plusarea armurii pentru a va apuca deja de lucru.

In primul rand tin sa va anunt ca SANSA DE REUSITA LA TRANSFORMARE SI PLUSARE ESTE DE 100%.
Tot ce trebuie sa faceti este sa adunati obiectele cerute iar odata adunate plusatul este SIGUR.
Din pacate exista un mic bug ce nu poate fi rezolvat si anume, armura smarald pentru caracterul ninja nu poate fi plusata cu pergament (bless). Aceasta poate fi plusata doar la Fierarul Epic sau la Fierarul Normal insa nu este nici o problema deoarece aceasta nu va esua niciodata.

Asadar, Armura Smarald pentru ninja se pluseaza doar la fierarul normal sau cel epic si nu va esua niciodata.

In continuare va voi prezanta itemele si yangul necesar pentru transformare/plusare :


Otel epic - Armura de smarald :

Obiecte necesare : 3x Perla alba, 3x Perla albastra, 3x Perla visinie, 3x Pamflet Scrima.
Yang necesar : 100.000.000 (100kk).


De la +0 la +1 :

Obiecte necesare : 2x Glob de gheata, 2x Cartea blestemelor, 2x Blana de Yeti+, 2x Pulpe de broasca.
Yang necesar : 5.000.000 (5kk).

De la +1 la +2 :
Obiecte necesare : 2x Coama de foc, 2x Obiect de bijuterie, 2x Limba de broasca, 2x Portelan spart.
Yang necesar : 10.000.000 (10kk).

De la +2 la +3 :
Obiecte necesare : 4x Amintire de demon+, 4x Cartea blestemelor, 4x Sac cu Oua de Paianjen, 4x Dinte de Ork.
Yang necesar : 15.000.000 (15kk).

De la +3 la +4 :
Obiecte necesare : 4x Uniforma neagra, 4x Talisman necunoscut+, 4x Banderola alba, 4x Leac necunoscut+.
Yang necesar : 20.000.000 (20kk).

De la +4 la +5 :
Obiecte necesare : 5x Glob de gheata, 5x Tolba cu otrava de paianjen, 5x Uniforma neagra+, 5x Portelan spart.
Yang necesar : 25.000.000 (25kk).

De la +5 la +6 :
Obiecte necesare : 5x Limba de broasca, 5x Piatra pretioasa de demon+, 5x Bucata de armura stricata, 5x Talisman necunoscut+
Yang necesar : 30.000.000 (30kk).

De la +6 la +7 :
Obiecte necesare : 5x Talisman necunoscut+, 5x Shiriken+, 5x Obiect de bijuterie, 5x Pulpe de broasca.
Yang necesar : 35.000.000 (35kk).

De la +7 la +8 :
Obiecte necesare : 5x Uniforma neagra+, 5x Bucata de armura stricata, 5x Leac necunoscut, 5x Foaie.
Yang necesar : 40.000.000 (40kk).

De la +8 la +9 :
Obiecte necesare : 5x Coama de foc, 5x Indrumator de esoterica+, 5x Simbol de razboinic, 5x Glob de gheata+.



Acestea fiind spuse va doresc un joc cat mai placut si spor la adunat iteme de upgrade. Distractie placuta !
Sus In jos
http://metin2rospeed.ro
.Úniqúe
Moderator
Moderator
.Úniqúe


Data de inscriere : 26/07/2010
Varsta : 26
Localizare : RamniCu Valcea

Detalii evoluare armura de smarald din otelul epic Empty
MesajSubiect: Re: Detalii evoluare armura de smarald din otelul epic   Detalii evoluare armura de smarald din otelul epic Icon_minitimeMar Mai 08, 2012 4:00 am

vor face multi posedata Smile)
Sus In jos
[Owner]Angel
Admin
Admin
[Owner]Angel


Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 32
Localizare : Targu Jiu
Comentarii : Pentru nelamuriri ma gasiti la : administrator@metin2rospeed.ro

Detalii evoluare armura de smarald din otelul epic Empty
MesajSubiect: Re: Detalii evoluare armura de smarald din otelul epic   Detalii evoluare armura de smarald din otelul epic Icon_minitimeMar Mai 08, 2012 4:02 am

Vor face dar aveti destul de lucru. Twisted Evil
Aducem alte armuri pe viitor ce nu se vor face in joc. Nu asta e problema.
Sus In jos
http://metin2rospeed.ro
OV1D1UU
Helper
Helper
OV1D1UU


Data de inscriere : 15/12/2010
Varsta : 29

Detalii evoluare armura de smarald din otelul epic Empty
MesajSubiect: Re: Detalii evoluare armura de smarald din otelul epic   Detalii evoluare armura de smarald din otelul epic Icon_minitimeMar Mai 08, 2012 4:40 am

sper sa fie celelalte armuri care nu se fac in joc cat mai repede 2-3 sapt;Wink
Sus In jos
S0fisticaT
Membru
Membru
S0fisticaT


Data de inscriere : 12/12/2011
Varsta : 30
Localizare : In Visele Fetelor...alea erotice :$

Detalii evoluare armura de smarald din otelul epic Empty
MesajSubiect: mda sa vedem   Detalii evoluare armura de smarald din otelul epic Icon_minitimeMar Mai 08, 2012 4:58 am

de data asta sa speram ca , chiar vor fi aduse acele armuri arme si mounturi noi promise de fooooarte mult timp... Sleep Sleep :head:
Sus In jos
ady_sniper
Membru
Membru
ady_sniper


Data de inscriere : 12/10/2011
Varsta : 25
Localizare : Undeva departe :D

Detalii evoluare armura de smarald din otelul epic Empty
MesajSubiect: Re: Detalii evoluare armura de smarald din otelul epic   Detalii evoluare armura de smarald din otelul epic Icon_minitimeMar Mai 08, 2012 5:22 am

OH MY GOD ce de upgrade trebuie Smile
Sus In jos
Nevermore
Membru
Membru
Nevermore


Data de inscriere : 21/02/2012
Varsta : 31
Localizare : iasi/pascani

Detalii evoluare armura de smarald din otelul epic Empty
MesajSubiect: Re: Detalii evoluare armura de smarald din otelul epic   Detalii evoluare armura de smarald din otelul epic Icon_minitimeMar Mai 08, 2012 8:26 am

Va mai trebuie smarald ? multumiti-va cu epic,king sau otel Smile)))))
Sus In jos
mafiaitaliana
Membru
Membru
mafiaitaliana


Data de inscriere : 27/06/2011
Varsta : 33
Localizare : roma,italia

Detalii evoluare armura de smarald din otelul epic Empty
MesajSubiect: Re: Detalii evoluare armura de smarald din otelul epic   Detalii evoluare armura de smarald din otelul epic Icon_minitimeMar Mai 08, 2012 1:20 pm

parerea mea este k cere prea putin yang Razz
cred k o sa fie distractie pana o faci +9
Sus In jos
FrostBite
Helper
Helper
FrostBite


Data de inscriere : 14/01/2012
Localizare : Sibiu

Detalii evoluare armura de smarald din otelul epic Empty
MesajSubiect: Re: Detalii evoluare armura de smarald din otelul epic   Detalii evoluare armura de smarald din otelul epic Icon_minitimeMier Mai 09, 2012 3:57 am

mafiaitaliana a scris:
parerea mea este k cere prea putin yang Razz
cred k o sa fie distractie pana o faci +9

Idem chiar vroiam sa coste umpic mai mult si sa ceara si ceva yang mai mult:D
Sus In jos
dKn
Membru
Membru
dKn


Data de inscriere : 25/04/2012
Varsta : 30

Detalii evoluare armura de smarald din otelul epic Empty
MesajSubiect: Re: Detalii evoluare armura de smarald din otelul epic   Detalii evoluare armura de smarald din otelul epic Icon_minitimeMier Mai 09, 2012 4:26 am

sa fii pus 20 perle albe, 15 albastre.. etc.. ceva mai greu sa nu isi permita oricine Neutral nu porcriile astea Neutral

Sau sa fi introdus noi itm de upp cu drop scazut care pica in iad/portile iadului cu care poti evolua posedata.. ar fi fost mai interesant
Si mai mult yang.. la +9 sa ceara de exemplu 200-300kk ca de asta e sv pvp-pvm.. sa mai si muncesti Smile

Dar Angel ce sa se mai straguiasca.. a pus niste itm acolo in scarba.. iar acum vine posteaza pe forum.. si asteapta aprecieri.. Neutral

RUSINE !!! Neutral
Sus In jos
dRuId.#
Moderator
Moderator
dRuId.#


Data de inscriere : 24/08/2010
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti[•]

Detalii evoluare armura de smarald din otelul epic Empty
MesajSubiect: Re: Detalii evoluare armura de smarald din otelul epic   Detalii evoluare armura de smarald din otelul epic Icon_minitimeMier Mai 09, 2012 4:43 am

Daca nu-ti comvine nu te pune nimeni sa joci copile ! Veziti de treaba ta . Nu tea pus nimeni sa te joci !


Si macar angel face ceva ptr noi in schimb tu ...stai si critici !
Sus In jos
https://metin2ro.all-up.com/
[Owner]Angel
Admin
Admin
[Owner]Angel


Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 32
Localizare : Targu Jiu
Comentarii : Pentru nelamuriri ma gasiti la : administrator@metin2rospeed.ro

Detalii evoluare armura de smarald din otelul epic Empty
MesajSubiect: Re: Detalii evoluare armura de smarald din otelul epic   Detalii evoluare armura de smarald din otelul epic Icon_minitimeMier Mai 09, 2012 4:49 am

dKn tata categoriile de iteme de upgrade sunt facute de mine de la 0 nu le gasesti niciunde si crede-ma ca necesita destul timp si atentie. ID-ul itemelor a fost aleator ales de un site ce alege numere la intamplare intre anumite intervale tocmai pentru a cere iteme ce se dropeaza la levele diferite.
Te-ai putea exprima mai frumos si sa vi cu o propunere ca sa iti raspund frumos. Ati vrut in graba, nu mai aveati rabdare, in graba le-am facut si eu.Am incercat sa fie cat de cat greu nici imposibil.
Jucatorii care nu doneaza deloc se plangeau si asa ca nu au nici banii de upgrade cei 100kk.

Ca sa iti fac totusi pe plac voi modifica astfel incat pe viitor costurile sa fie mai ridicate si anume :

5 albe, 5 albastre, 5 visinii, 5 pamflete si 500kk iar yangul cerut la plusare va fi intre 50 si 200kk.
Itemele de upgrade vor ramane aceleasi deoarece stai destul dupa ele si asa.

Sper sa fi multumit acum.
Sus In jos
http://metin2rospeed.ro
ScRe3nN
Helper
Helper
ScRe3nN


Data de inscriere : 26/11/2011
Localizare : cluj-napoca

Detalii evoluare armura de smarald din otelul epic Empty
MesajSubiect: Re: Detalii evoluare armura de smarald din otelul epic   Detalii evoluare armura de smarald din otelul epic Icon_minitimeMier Mai 09, 2012 5:45 am

[Owner]Angel a scris:
dKn tata categoriile de iteme de upgrade sunt facute de mine de la 0 nu le gasesti niciunde si crede-ma ca necesita destul timp si atentie. ID-ul itemelor a fost aleator ales de un site ce alege numere la intamplare intre anumite intervale tocmai pentru a cere iteme ce se dropeaza la levele diferite.
Te-ai putea exprima mai frumos si sa vi cu o propunere ca sa iti raspund frumos. Ati vrut in graba, nu mai aveati rabdare, in graba le-am facut si eu.Am incercat sa fie cat de cat greu nici imposibil.
Jucatorii care nu doneaza deloc se plangeau si asa ca nu au nici banii de upgrade cei 100kk.

Ca sa iti fac totusi pe plac voi modifica astfel incat pe viitor costurile sa fie mai ridicate si anume :

5 albe, 5 albastre, 5 visinii, 5 pamflete si 500kk iar yangul cerut la plusare va fi intre 50 si 200kk.
Itemele de upgrade vor ramane aceleasi deoarece stai destul dupa ele si asa.

Sper sa fi multumit acum.

eu ma chinui sa o fac +1 si tu bagi 500kk la upgrade Neutral si in plus de ce il asculti pe dobitocu ala de 10 ani care isi da 18. ma rog, oricum am facut`o doar ca sa arat bine Rolling Eyes
Sus In jos
http://www.metin2rospeed.ro
w.Don
Membru
Membru
w.Don


Data de inscriere : 18/07/2011
Varsta : 28
Localizare : Alba Iulia

Detalii evoluare armura de smarald din otelul epic Empty
MesajSubiect: Rezolvare.   Detalii evoluare armura de smarald din otelul epic Icon_minitimeMier Mai 09, 2012 6:56 am

Angel stiu eu rezolva treaba cu armura de ninja, totul e din client, cand ai putin timp da-mi un PM pe forum si te ajut cu mare placere!
Sus In jos
[Owner]Angel
Admin
Admin
[Owner]Angel


Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 32
Localizare : Targu Jiu
Comentarii : Pentru nelamuriri ma gasiti la : administrator@metin2rospeed.ro

Detalii evoluare armura de smarald din otelul epic Empty
MesajSubiect: Re: Detalii evoluare armura de smarald din otelul epic   Detalii evoluare armura de smarald din otelul epic Icon_minitimeMier Mai 09, 2012 7:47 am

Donuuuts` . nu vorbesc pe forum in pm deloc. Daca ai buna-vointa si vreo idee te astept pe mail la administrator@metin2rospeed.ro
Sus In jos
http://metin2rospeed.ro
w.Don
Membru
Membru
w.Don


Data de inscriere : 18/07/2011
Varsta : 28
Localizare : Alba Iulia

Detalii evoluare armura de smarald din otelul epic Empty
MesajSubiect: Re: Detalii evoluare armura de smarald din otelul epic   Detalii evoluare armura de smarald din otelul epic Icon_minitimeMier Mai 09, 2012 10:16 am

S-a facut, sper sa raspunzi cat mai repede, daca se poate sa-mi lasi si un ID de mess, Skype, orice ca sa te pot contacta printr-un intermediu mai usor accesibil.
Sus In jos
[Owner]Angel
Admin
Admin
[Owner]Angel


Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 32
Localizare : Targu Jiu
Comentarii : Pentru nelamuriri ma gasiti la : administrator@metin2rospeed.ro

Detalii evoluare armura de smarald din otelul epic Empty
MesajSubiect: Re: Detalii evoluare armura de smarald din otelul epic   Detalii evoluare armura de smarald din otelul epic Icon_minitimeMier Mai 09, 2012 10:24 am

@ScRe3nN: Vreau sa aud mai multe pareri. Doriti sa se faca mai greu de atat sau este suficient ?
Sus In jos
http://metin2rospeed.ro
Lika.
Membru Elite
Membru Elite



Data de inscriere : 28/03/2011
Localizare : Bacău

Detalii evoluare armura de smarald din otelul epic Empty
MesajSubiect: Re: Detalii evoluare armura de smarald din otelul epic    Detalii evoluare armura de smarald din otelul epic Icon_minitimeJoi Mai 10, 2012 6:34 am

Având in vedere că unii și-au facut deja posedate , Ce rost ar avea să mai schimbi ? Smile
Sus In jos
ScRe3nN
Helper
Helper
ScRe3nN


Data de inscriere : 26/11/2011
Localizare : cluj-napoca

Detalii evoluare armura de smarald din otelul epic Empty
MesajSubiect: Re: Detalii evoluare armura de smarald din otelul epic   Detalii evoluare armura de smarald din otelul epic Icon_minitimeJoi Mai 10, 2012 7:06 am

[Owner]Angel a scris:
@ScRe3nN: Vreau sa aud mai multe pareri. Doriti sa se faca mai greu de atat sau este suficient ?


mai scump cu 10kk la fiecare plus este de ajuns. la upgrade zic ca e destul Smile
Sus In jos
http://www.metin2rospeed.ro
MzQq2222
Membru
Membru



Data de inscriere : 01/07/2011

Detalii evoluare armura de smarald din otelul epic Empty
MesajSubiect: Nu are rost sa schimbi!   Detalii evoluare armura de smarald din otelul epic Icon_minitimeVin Mai 11, 2012 6:53 am

E ok asa mai mult iti ia sa faci item de upgrade am fakut deja unu +9 si mia loat ceva si mai am unu de fakut .
Sus In jos
Nevermore
Membru
Membru
Nevermore


Data de inscriere : 21/02/2012
Varsta : 31
Localizare : iasi/pascani

Detalii evoluare armura de smarald din otelul epic Empty
MesajSubiect: Re: Detalii evoluare armura de smarald din otelul epic   Detalii evoluare armura de smarald din otelul epic Icon_minitimeVin Mai 11, 2012 3:55 pm

On topic : cum au spus si alti useri, smaraldele se fac mai usor decat ne asteptam Neutral


Off topic: donuuuts, ce ai la signature ... seamana sau chiar e TerrorBlade din DotA ?
Sus In jos
[Owner]Angel
Admin
Admin
[Owner]Angel


Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 32
Localizare : Targu Jiu
Comentarii : Pentru nelamuriri ma gasiti la : administrator@metin2rospeed.ro

Detalii evoluare armura de smarald din otelul epic Empty
MesajSubiect: Re: Detalii evoluare armura de smarald din otelul epic   Detalii evoluare armura de smarald din otelul epic Icon_minitimeSam Mai 12, 2012 12:41 am

Lasa nevermore. Luni se vor "ingreuna" queen
Sus In jos
http://metin2rospeed.ro
spaimasv
Membru
Membru
spaimasv


Data de inscriere : 09/04/2012
Varsta : 26
Localizare : sebes

Detalii evoluare armura de smarald din otelul epic Empty
MesajSubiect: Re: Detalii evoluare armura de smarald din otelul epic   Detalii evoluare armura de smarald din otelul epic Icon_minitimeSam Mai 12, 2012 1:50 am

mie m-a fost destul de greu so evoluez din otelu de 80,dar ca so fac +9 va fi foarte greu
Sus In jos
Nevermore
Membru
Membru
Nevermore


Data de inscriere : 21/02/2012
Varsta : 31
Localizare : iasi/pascani

Detalii evoluare armura de smarald din otelul epic Empty
MesajSubiect: Re: Detalii evoluare armura de smarald din otelul epic   Detalii evoluare armura de smarald din otelul epic Icon_minitimeSam Mai 12, 2012 8:41 am

in 1-2 ore va faceti rost de iteme sa faceti 60 de smaralde +9
va e greu sa creati un farmer ?
Sus In jos
w.Don
Membru
Membru
w.Don


Data de inscriere : 18/07/2011
Varsta : 28
Localizare : Alba Iulia

Detalii evoluare armura de smarald din otelul epic Empty
MesajSubiect: Re: Detalii evoluare armura de smarald din otelul epic   Detalii evoluare armura de smarald din otelul epic Icon_minitimeSam Mai 12, 2012 10:16 am

Nevermore a scris:
in 1-2 ore va faceti rost de iteme sa faceti 60 de smaralde +9
va e greu sa creati un farmer ?

Da, este Terror Blade Smile .
Sus In jos
Continut sponsorizat





Detalii evoluare armura de smarald din otelul epic Empty
MesajSubiect: Re: Detalii evoluare armura de smarald din otelul epic   Detalii evoluare armura de smarald din otelul epic Icon_minitime

Sus In jos
 
Detalii evoluare armura de smarald din otelul epic
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Detalii evoluare armura de safir din armura de smarald
» Update 7 Mai : Evoluare Smarald
» Otel Epic de Warrior pt Otel Epic de Sura !
» Detalii server de joc
» Detalii Metin2RoSpeed Server 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Metin2RoSpeed :: Metin2RoSpeed Old Server :: Actualizari-
Mergi direct la: